آیا پدری که شبانه با اسید زیبایی رعنا و مادرش را گرفت، قصاص می شود؟/عکس

coherent

عضو جدید

[h=3][/h] [h=1]آیا پدر شیشه ای شبانه با اسید زیبایی رعنا و مادرش را گرفت، قصاص می شود؟/عکس
[/h] [h=2]حوادث - روزنامه خراسان نوشت:[/h]
[h=4]
حدود یک سال پیش بود که «رعنا» کودک شیرخوار کرمانی و مادرش قربانی خشم اسیدی پدر شیشه ای ومعتاد شدند. زیبایی رعنا آن گاه که در آغوش پرمهر مادر در حال شیرخوردن بود، با اسید شقاوت ، خشم و بی مهری پدر گرفته شد.در بامداد یکی از روزهای آخر اردیبهشت سال گذشته زمانی که رعنا و مادرش در خواب ناز بودند، پدر معتاد زندگی آن ها را به جهنم تبدیل کرد، مادر سراسیمه از خواب ناز پرید و فریاد «سوختم، سوختم» سر می داد و رعنا که اسید چشمش را کور کرده بود، معصومانه جیغ می زد و فریاد می کشید، سمیه مادر رعنا که نمی دانست چه بلایی بر سرش آمده است همراه با فریادهای گوشخراش خود را به حوض آب منزل روستایی شان رساند تا بلکه از سوزش صورتش بکاهد. فریادهای او همسایه ها را به داخل حیاط کشاند. ابتدا تصور می شد این مادر 24 ساله دچار برق گرفتگی شده است. اما گوشت و پوست های آویزان از صورت او و رعنا کوچولویش حکایت از جنایتی فجیع داشت.
سمیه از وضعیت زندگی خود، شوهر شیشه ای و ماجراهای طلاق و آشتی اش گفت: 6 سال است که ازدواج کردم و دو دختر 2.5و 4 ساله به نام های «رعنا» و «نازنین» دارم، شوهرم اعتیاد شدید به شیشه و کراک دارد، مدت ها بود که دیگر توان زندگی با این وضع را نداشتم. حتی دو روز قبل از وقوع حادثه برای طلاق توافقی به دادگاه رفتم اما در حیاط دادگاه همسرم از طلاق منصرف شد و حتی برادرش «علی »با میانجی گری عنوان کرد که تا دو روز دیگر با کمک او اوضاع مساعد خواهد شد. پس از ماجرای دادگاه همسرم رفتارهای مشکوک از خود نشان می داد. قبل از حادثه بسیار دلتنگ خانواده ام بودم و همسرم که هرگز اجازه دیدار مرا با خانواده ام نمی داد، در آن زمان به من پیشنهاد کرد به دیدار مادرم بروم که این مسئله شک مرا برانگیخت. همسرم همیشه مرا تهدید می کرد که اگر درباره مسائل و مشکلاتم به خانواده ام چیزی بگویم یا از او طلاق بگیرم، بلایی بر سر خانواده ام خواهد آورد، حتی یک بار که میان من و او دعوا شده بود به قصد آتش زدن منزل برادرم به خانه او رفته بود که همسایه ها او را در حال بالا رفتن از دیوار خانه برادرم دیدند و در نهایت او متواری شد.سمیه بار دیگر گریزی به شب حادثه زد و گفت: رعنا در کنارم در حال شیر خوردن خوابیده بود، ناگهان متوجه سوزش عجیبی در چشم و صورت خود شدم از شدت سوزش از خواب پریدم و کورمال کورمال خود را به حوض داخل حیاط رساندم و صورتم را شستم در همین حال متوجه شدم که موهایم کنده شده و داخل دستانم قرار گرفته است.
چشم راست رعنا نابینا شد، نازنین هم مجروح شد
از دیدن مو و پوست سرم در کف حیاط شوکه شده بودم، تنها صدای گریه های رعنا را می شنیدم، تصور می کردم او به علت فریادهای من ترسیده و از خواب بیدار شده است. اما وقتی پدرم به خانه مان آمد او متوجه اسیدپاشی روی رعنا هم شد، نازنین 4.5 ساله هم در شب حادثه از شدت فریادهای من بلند شده بود و هنگامی که خواسته بود دنبال من داخل حیاط بیاید بر اثر تماس با اسید او نیز دچار سوختگی شد، رعنا هم به دلیل شدت سوختگی چشم راست خود را از دست داده و صورت او نیز به شدت سوخته است.پدر سمیه نیز که در این حادثه بینایی چشمان دخترش گرفته شده است درباره شب حادثه گفت: در آن شب یکی از همسایه ها نیمه های شب به خانه ما آمد و با این ادعا که سمیه دچار برق گرفتگی شده است مرا به خانه وی برد، سمیه را در حالی که کنار حوض خانه مشغول شست و شوی صورتش بود، مشاهده کردم یک لحظه تعجب کردم که چرا صورت سمیه سیاه و پوست صورت و موهای او در حال کنده شدن است؟دکتر بلالی پزشک معالج سمیه هم درباره وضعیت او گفت: سمیه می تواند پس از تحمل دست کم 8 عمل جراحی بار دیگر بینایی خود را به دست آورد ، آزمایش های تخصصی از چشمان سمیه نشان داد که این مادر می تواند بینایی خود را به دست آورد. 3 عمل جراحی باید روی پلک و چشم او انجام شود و پس از پایان التهاب پلک می توان روی چشمان وی عمل جراحی انجام داد.دکتر بلالی درباره وضعیت چشمان رعنا هم گفت: بینایی چشم راست رعنا به طور کامل از بین رفته اما چشم چپ وی سالم است و باید چندین عمل پیوند پوست روی صورت این کودک 2.5 ساله انجام شود.هنگامی که دکتر بلالی این اظهارات را بیان می کرد؛ سمیه باورش نمی شد که پس از چند ماه قادر خواهد بود دوباره ببیند. او به پزشک معالج خود گفت: اگر بینایی خود را به دست بیاورم حتما شروع به کاری برای جبران زحمات خانواده ام خواهم کرد چرا که پدرم تمامی مخارج درمان مرا متحمل شده است و حتی زمین کشاورزی خود را برای درمانم فروخت به گونه ای که دیگر هیچ چیز برای ادامه درمانم ندارد، اگر بینایی ام را به دست آورم حتما زحمات پدرم را جبران می کنم.
مجازات قانونی پدر جنایتکار و شیشه ای
حال مجازات چنین پدری که آسیب جدی به کودک و همسر خود رسانده است از لحاظ قانونی چیست؟ سید جلال عزیزی وکیل قوه قضاییه و از قضات سابق دیوان عالی کشور درباره این پرونده گفت: اگر سمیه(همسر مرد معتاد) از همسر خود شکایت کند، وی به مجازات قانونی می رسد و چنان چه درخواست قصاص شود این مرد قصاص می شود ولی طبق ماده 276 قانون مجازات اسلامی، جرحی که به عنوان قصاص وارد می کنند باید از حیث طول، عرض مساوی با جنایت باشد و در صورت امکان رعایت تساوی در عمق نیز لازم است.وی درباره مجازات مرد اسیدپاش از حیث کور کردن چشم راست دخترش و هم چنین آسیب رساندن به صورت وی نیز گفت: طبق ماده 220 قانون مجازات اسلامی اگر پدر یا جد پدری فرزند خودش را بکشد، قصاص نمی شود و به پرداخت دیه قتل به ورثه مقتول و تعزیر محکوم خواهد شد.سید جلال عزیزی اضافه کرد: وقتی که طبق قانون پدری که فرزند خود را می کشد قصاص نمی شود، اگر آسیبی هم به فرزندش برساند، باز هم قصاص نخواهد شد ولی در چنین مواردی اگر فرد آسیب دیده بالای 15 سال باشد و خود فرد زنده باشد می تواند شکایت و تقاضای مجازات قانونی کند ولی اگر فرد آسیب دیده (در این پرونده رعنا) زیر سن قانونی است، مدعی العموم وارد ماجرا می شود و خودش می تواند تقاضای مجازات دیه و حبس برای پدر این کودک کند و یا این که یک قیم اتفاقی برای این کودک تعیین کند که این قیم اتفاقی می تواند تقاضای دیه و حبس برای پدر اسیدپاش کند.وی هم چنین در این باره به تبصره 2 ماده 269 قانون مجازات اسلامی اشاره کرد که در آن آمده است: درباره جرم قطع عضو یا جرح چنان چه شاکی نداشته یا شاکی از شکایت خود گذشت کرده باشد یا موجب قصاص نشده و لیکن سبب اخلال در نظم عمومی جامعه یا خوف شده است یا بیم تجری مرتکب یا دیگران باشد موجب حبس تعزیری از 3 ماه تا 2 سال خواهد بود و معاون جرم نیز به حبس از 2 ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.
[/h]

mosafere danesh

عضو جدید
باز میگن مردای ایرانی گل، خوب، آقا:razz:

ولی واقعیت: ... ترین و ... ترین موجودات زمین:mad:

ایران: بی قانون ترین کشور جهان

آخرین ویرایش:

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ولی واقعیت: کثیف ترین و پست ترین موجودات زمین:mad:

اگر جنبه نداری اصلا نیا در ضمن یه تجدید نظر بکن تو رفتارت بکن بعد بیا نظر بده

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
عمراً

نظام مردسالار و ضد زن و خانواده
احکام من در آوردی در مورد اینکه زن و فرزند جز مایملک مرد حساب میشوند
و هزاران قانون بی قانون دیگه

همه و همه دست به دست هم دهند به مهر...مرد معتاد را کنند آزاد
تازه بی دادگاه های ایران رو هم بزار روش

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون حرف ها برا قدیمه البته بعضی ها همچنان اخلاق های قدیمی دارن اما این چنین نیست

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از پسرها بیاد کار ایشون توجیه کنه تا بفهمیم؟؟

اگر قانونی وجود داشت...هرگز این اتفاقات نمی افتاد
فکر نکنم ربطی به بچه های باشگاه داشته باشه...

کاش ادب رعایت میشد
لطفا جمع نبندید

mosafere danesh

عضو جدید
آخی شرمنده اخلاقتون که جنبشو ندارم و ادبو رعایت نکردم

نیست شماها جنس خودتون و کارایی که ازتون برمیاد رو میدونین واسه همین این تاپیک به چشمتون ناچیز میاد و اصولا جنبشو دارید!!!!

درکه

عضو جدید
واقعا متاسفم هستم وقتی پسری می آد اسید زیبای دختر می گیره آرزوهای او رو به باد می ده - بعدش چی بهش می کنن ؟؟ باید به سزای اعمالش برسه تا کسی جرات پیدا نکنه فکر این کارها رو به سرش بزنه

azadehkind1

عضو جدید
باید همین کار با این مرد کرد اونم دوبار...ولی چه فایده؟مهمترین نعمت دختر گرفت.زیباییش گرفت چه فایده؟الان باید بشینه خونه وتا آخر عمرش منتظر مرگ باشهای خدا...چرا مردها اینقدر بیرحم وسنگدلن؟یعنی یک مرد چقدر میتونه شیطانی بشه که رو زیباترین موجود خداوند اسید بپاشه؟؟

coherent

عضو جدید
یک بار به مترسکی گفتم:

لابد از ایستادن در این دشت خلوت خسته شده ای؟
گفت:
لذت ترساندن عمیق و پایدار است، من از آن خسته نمی شوم.
دمی اندیشیدم و گفتم:
درست است. چون که من هم مزه ی این لذت را چشیده ام.
گفت:
فقط کسانی که تن شان از کاه پرشده باشد این لذت را می شناسند.
آنگاه من از پیش او رفتم، و ندانستم که منظورش ستایش از من بود یا خوارکردن من.
یک سال گذشت و در این مدت مترسک فیلسوف شد.
هنگامی که باز از کنار او می گذشتم دیدم دو کلاغ زیر کلاهش لانه می سازند.

mosafere danesh

عضو جدید
واقعا متاسفم هستم وقتی پسری می آد اسید زیبای دختر می گیره آرزوهای او رو به باد می ده - بعدش چی بهش می کنن ؟؟ باید به سزای اعمالش برسه تا کسی جرات پیدا نکنه فکر این کارها رو به سرش بزنه

خدا رو شکر که شما ها هنوز وجود دارید:gol:
با اینکه انگشت شمارید
البته امیدوارم در عمل هم شبیه گفتارتون باشید تا دوستانتون هم یاد بگیرن:razz:

sepehr1234

عضو جدید

شما خودتونو زدید به اون راه یا مارو چیز فرض کردید؟
زشته بابا مثلا تحصیل کرده اید احساساتی نشید همه که مثه هم نیستن .چند مورد واست بیارم که زنا بدتر از این اسید پاشیه مرتکب جرم جنایت شدن
ضمنا همه ی مردای ایرانی ............. پدرتم یه مرد ایرانیه اینو گفتم که بفهمی دهنتو باز میکنی هر چیزیو نریزی بیرون تو واست این چیزا مهم نیست واسه من مهمه.افتاد؟

mosafere danesh

عضو جدید
زشته بابا مثلا تحصیل کرده اید احساساتی نشید همه که مثه هم نیستن .چند مورد واست بیارم که زنا بدتر از این اسید پاشیه مرتکب جرم جنایت شدن
ضمنا همه ی مردای ایرانی ............. پدرتم یه مرد ایرانیه اینو گفتم که بفهمی دهنتو باز میکنی هر چیزیو نریزی بیرون تو واست این چیزا مهم نیست واسه من مهمه.افتاد؟

چند نمونه بیار که زن رو مرده اسید پاشیده یا هزار جور جنایت دیگه 100% پس میگیرم:razz:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منتظرم کمپینا در مورد حمایت از این یارو هستیم.
ببینید من کی گفتم

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

مشکل مردها نیستن... مشکل دقیقا قوانین مردسالار هست...
عزیزم انسان تو زندگی اجتماعی باید تحت کنترل قانون باشه... باید... اما چجور قانونی؟؟
وقتی قانون نیمی از جامعه رو از صحنه تصمیم گیری حذف می کنه و اون بخش رو فاقد شعور لازم برای احتساب بعنوان شهروند درجه 1 جامعه و قیم و صاحب اختیار خود بودن می دونه ، انتظار چی رو داریم...
توحش از دل بی قانونی درمیاد... می گن قانون بد بهتر از بی قانونیه... اما کم کم دارم به این نتیجه می رسم که بی قانونی به مراتب بهتره... چون قانونی که از زورمندان حمایت می کنه ، نتیجه ش گسترش ظلمه و حتی امکان دفاع و تلافی رو هم از مظلوم می گیره!!!
بی قانون باشیم تا ما هم به میل خود با طرفمون برخورد کنیم همونطور که مردسالاری داره به میل خود با زن برخورد می کنه... نظرتون چیه؟؟!!!!!!!
:razz:

gole ziba

عضو جدید
مشکل مردها نیستن... مشکل دقیقا قوانین مردسالار هست...
عزیزم انسان تو زندگی اجتماعی باید تحت کنترل قانون باشه... باید... اما چجور قانونی؟؟
وقتی قانون نیمی از جامعه رو از صحنه تصمیم گیری حذف می کنه و اون بخش رو فاقد شعور لازم برای احتساب بعنوان شهروند درجه 1 جامعه و قیم و صاحب اختیار خود بودن می دونه ، انتظار چی رو داریم...
توحش از دل بی قانونی درمیاد... می گن قانون بد بهتر از بی قانونیه... اما کم کم دارم به این نتیجه می رسم که بی قانونی به مراتب بهتره... چون قانونی که از زورمندان حمایت می کنه ، نتیجه ش گسترش ظلمه و حتی امکان دفاع و تلافی رو هم از مظلوم می گیره!!!
بی قانون باشیم تا ما هم به میل خود با طرفمون برخورد کنیم همونطور که مردسالاری داره به میل خود با زن برخورد می کنه... نظرتون چیه؟؟!!!!!!!
:razz:

به دوستانی مثله شماها افتخار میکنم .....عاشقتونمممممممممممممممممممممممممممم.افرین به شعور و فهمه دخترای امروز...

gole ziba

عضو جدید

منتظره نمونه هاتون هستییییییم...بی صبرانه:surprised: