آیا واقعا امیرالمومنین دختر خود را به عقد عمر درآورده است؟

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آیا واقعا امیرالمومنین دختر خود را به عقد عمر درآورده است؟

امروزه یکی از بیشترین تلاش ها برای انحراف در تاریخ اسلام و حمله به تشیع از سوی وهابیت در مورد شهادت حضرت زهرا و روزهای سخت آل الله پس از رحلت رسول مکرم اسلام (ص) اتفاق می افتد.

متاسفانه عدم شناخت مردم از تاریخ و عدم مطالعه کتب روایی و تاریخی صدر اسلام باعث شده است بسیاری از این شبهات امروزه از زبان برخی از پیروان اهل بیت نیز شنیده شود که یکی از معروف ترین آنها ماجرای عقد دختر امیرالمومنین علی (ع) با عمر ابن خطاب است.

جریان وهابیت در شبکه های ماهواره ای در ایام شهادت حضرت زهرا (س) بصورت مستمر این جمله را بیان می کنند که امیرالمونین دختر خود (ام کلثوم) را به عقد عمر ابن خطاب در آورده است و این امکان ندارد که عمر جزو قاتلین حضرت زهرا باشد چرا که اگر این گونه بود هرگز حضرت امیر دختر خود را به قاتل همسرش نمی داد.

جریان وهابیت با ایجاد فامیلی بین امیرالمومنین و عمر ابن خطاب تلاش دارد تا وی را از دست داشتن در شهادت حضرت زهرا مبرا کند حال آنکه تحریف کنندگان تاریخ اینجا تنها از یک شباهت اسمی سو استفاده را می کنند.

این درست است که عمر ابن خطاب با دختری به نام ام کلثوم ازدواج کرده است اما آن دختر نه دختر امیرالمونین است نه دختر حضرت زهرا و این یک خلط تاریخی است که از سوی وهابیت صورت گرفته است. ام کلثومی که به عقد عمر درآمده است دختر اسماء بنت عمیص و ابی بکر بوده که پس از مرگ ابی بکر تحت تکفل امیرالمومنین قرار گرفته است. محى الدين نووى، مهمترين شارح صحيح مسلم در کتاب تهذيب الاسماء مى‌گويد عمر با امّ‌كلثوم دختر ابوبکر ازدواج کرده است! (۱) البته این موضوع به تایید مورخین و نسب شناسان شیعی چون آیت الله نجفی مرعشی نیز آمده است.

ایشان می فرمایند:« اسماء با ابوبكر ازدواج كرده و چند فرزند براى او آورد كه از جمله آن‌ها امّ‌كلثوم است؛ كه اميرمؤمنان عليه السلام او را بزرگ كرده و خليفه دوم نيز با او ازدواج كرد؛ او دختر خوانده حضرت و مانند يكى از دختران ايشان بود؛ و آن حضرت محمد را پسر خويش و امّ‌كلثوم را دختر خويش خطاب مى كردند؛ و به همين سبب عده اى از محدثين و مورخين به توهم افتاده‌اند؛ و اين اشتباه، مشابهات بسيار دارد كه منشا آن‌ها اشتراك در اسم يا وصف بوده است؛ و پس از مردن ابوبكر، اميرمؤمنان با اسماء ازدواج كردند.»(۲)

امیرالمونین علی (ع) دو دختر خود را به عقد دو برادر زاده اش در آورده است. زینب کبری (س) به عقد عبدالله ابن جعفر و ام کلثوم (س) به عقد محمد ابن جعفر در آمده است.

اسـمـاء دخـتـر عـُمـَیـس،از زنـان مـؤ مـن و گرانقدرى است که نام او به نیکى در تاریخ اسلام مى درخـشـد. او از اولیـن ایـمـان آورنـدگـان بـه پـیـامـبـر (ص) بـود. اسماء خواهر میمونه -همسر پیامبر- بود. اسماء همسر جعفر بن ابیطالب بود و با او به حبشه هجرت کرد.

یـک سـال پـس از بـازگـشـت از حبشه ، جنگ موته رخ داد، جعفر بن ابى طالب ، شوهر اسما به عنوان فرمانده سپاه به جبهه رفت و شهید شد. بعد از شهادت جعفر، این بانو به امر رسول خدا با ابوبکر ازدواج کرد و از او فـرزنـدى آورد بـه نـام مـحـمـد بـن ابـى بـکـر کـه از شـیعیان خاص و حوّاریون حضرت على (ع) بود. دیگر فرزند اسماء از ابوبکر دختری است به نام ام کلثوم که بعدها به عقد عمر ابن خطاب درآمده است.

در دوران ابـوبـکـر، بـا ایـنـکـه اسـمـا هـمـسـر ابـوبـکـر بـود، ولى بـه دلیـل ایـمـان و علاقه به اهل بیت ، رابطه اش را با آنان قطع نکرد و همدم و مونس حضرت زهرا سلام الله علیها بود و توطئه هاى سرّى حکومت علیه امام را به اطلاع ایشان مى رساند. پس از مرگ ابوبکر، اسما به عقد ازدواج امام على (ع) درآمد.

منابع:
النووي، أبو زكريا محيي الدين يحيى بن شرف بن مري (متوفاي۶۷۶ هـ)، تهذيب الأسماء واللغات، ج ۲، ص۶۳۰، رقم: ۱۲۲۴، تحقيق: مكتب البحوث والدراسات، ناشر: دار الفكر - بيروت، الطبعة: الأولى، ۱۹۹۶م.

المرعشي النجفي، آية الله السيد شهاب الدين (متوفاي ۱۳۶۹ش)، شرح إحقاق الحق وإزهاق الباطل، ج ۳۰ ص ۳۱۵ اشر: منشورات مكتبة آية الله العظمى المرعشي النجفي ـ قم.

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

والا من اینجا از بس به همه گفتم ویکی پدیا منبع حساب نمیشه چه برسه به اینکه موثق هم حساب بشه خسته شدم. دوست عزیز نمیدونم چقدر با نحوه نگارش مطالب در ویکی پدیا آشنا هستید. اگه هستید که باید بدونید و اگه نیستید که خدمتتون عرض کنم.
ویکی پدیا رو نمیشه منبع برای مخصوصا مطالب تاریخی و اسلامی و علمی عنوان کرد.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
واقعا امیرالمومنین دختر خود را به عقد عمر درآورده است؟ بله ، واقعا در آورده است ... از سال 900 در کشورمون هیچکی چشم دیدن دوستی علی و عمر را ندارد ... اون برنامه که شما گفتین من دیدم که در شبکه کلمه پخش شد ... نشون داد در 11 کتاب به صورت متفاوت هر کی یه حرفی زده (که یکشون تایید کرده بود)... و چندتا ویدیو از شبکه های ایران هم نشون که هرکی یه حرفی می زند(دیگر با نشون دادن کلیپها یقین پیدا کردم) ... چرا ؟ چرا هرکی یه حرفی می زند ... چرا ؟

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
واقعا امیرالمومنین دختر خود را به عقد عمر درآورده است؟ بله ، واقعا در آورده است ... از سال 900 در کشورمون هیچکی چشم دیدن دوستی علی و عمر را ندارد ... اون برنامه که شما گفتین من دیدم که در شبکه کلمه پخش شد ... نشون داد در 11 کتاب به صورت متفاوت هر کی یه حرفی زده (که یکشون تایید کرده بود)... و چندتا ویدیو از شبکه های ایران هم نشون که هرکی یه حرفی می زند(دیگر با نشون دادن کلیپها یقین پیدا کردم) ... چرا ؟ چرا هرکی یه حرفی می زند ... چرا ؟

بعد از رسوله خدا،حکومت افتاد در دسته کسایی که مستحق اش نبودن،طبیعیه بخوان برای مستحکم کردنه خوداشون(به دروغ)خوداشونو به محق های و جانشاینان و خاندان رسوله خدا بچسبونن....درست کردنه چند تا داستان و قصه که کاری نداره.

Joe_Bel

کاربر ممتاز
اولا اغانی كتابی است ادبی،و چنگ زدن به متن آن ،و برتری دادنش بر کتب حدیث ،نشانه عقل و هوش نیست .
دوما حتی این دلیل نمیشود که ام کلثوم زن حضرت علی نباشد، زیرا ابوبکر دختری بنام ام کلثوم داشته و حضرت علی هم دختری به این نام داشته است.
اینکه عجیب نیست که نام دو زن از 8 زن حضرت عمر مشابه یکدیگر باشد و این دلیل نمیشود ما حدیث صحیح را رها کنیم ،تازه حدیث اذعان دارد که عمر هم شوهر ام کلثوم بنت علی بوده هم شوهر ام کلثوم بنت جرول و اشكالی هم ندارد كه از ام كلثوم سومی خواستگاری كرده باشد.
این که چیز عجیبی نیست
حضرت محمد هم دو زن بنام زینب داشته اند ، و یک دختر ایشان هم زینب نام داشت و نوه اش هم اسمش زینب بود.
حالا آیا تشابه اسمی میتواند دلیل شود که منکر سه زینب از این 4 زینب شویم؟
شیعه آبروی خود را برده با این دلیل آوری ..... یعنی تقصیر هم ندارد آخر با این داستانهای دروغی که درباره حضرت عمر و حضرت علی و شکستن پهلوی فاطمه توسط لگد عمر و از این حرفها گفته، حالا اگر آسمان هم زمین بیاید، نمیتواند قبول کند که علی به عمر ،دختر از بطن فاطمه را داده باشد. لذا این دلایل کودکانه چنگ میزند !
جالب است که سازندگان مذهب شیعه؛ مثلا کلینی در اصول کافی؛ جرات نکرده اند، منکر این عروسی شوند، و اقرار دارند به اینکه عمر داماد علی بود، اما شیعه امروزی گمان میکند گذر زمان پوشش خوبی برای انکار حقایق مسلم است!

من این تاپیک رو شروع نکردم ... قبلا هم به مدیر گفته بودم که من قصد جنجال ندارم و همیشه ناحقی های زیادی می شنوم اما سکوت می کنم ... می خواهم این تاپیک ادمه داشته باشه تا بیدار شوند که بدعت پشت بدعت صورت میگیرد ... فوقش Joe_Bel بخاطر گفتن حقیقت هایش اخراج می شود

Joe_Bel

کاربر ممتاز
بعد از رسوله خدا،حکومت افتاد در دسته کسایی که مستحق اش نبودن،طبیعیه بخوان برای مستحکم کردنه خوداشون(به دروغ)خوداشونو به محق های و جانشاینان و خاندان رسوله خدا بچسبونن....درست کردنه چند تا داستان و قصه که کاری نداره.

بله کسانی که 23 در کنار پیامبر مستحق نبودند ... چرا تاریخی که شیعه پنهان می کند را نمی خوانید ... مگر نمی دانی که قرار بود گروهی از انصار به حکومت برسد؟

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اولا اغانی كتابی است ادبی،و چنگ زدن به متن آن ،و برتری دادنش بر کتب حدیث ،نشانه عقل و هوش نیست .
دوما حتی این دلیل نمیشود که ام کلثوم زن حضرت علی نباشد، زیرا ابوبکر دختری بنام ام کلثوم داشته و حضرت علی هم دختری به این نام داشته است.

(این دلیل کاملن منظقی به نظر میرسه؟در زمانه پیامبر و علی،330 تا ابوبکر بوده)
اینکه عجیب نیست که نام دو زن از 8 زن حضرت عمر مشابه یکدیگر باشد و این دلیل نمیشود ما حدیث صحیح را رها کنیم ،تازه حدیث اذعان دارد که عمر هم شوهر ام کلثوم بنت علی بوده هم شوهر ام کلثوم بنت جرول و اشكالی هم ندارد كه از ام كلثوم سومی خواستگاری كرده باشد.

کدوم حدیث؟کدوم منبع؟کدوم محدث؟
این که چیز عجیبی نیست
حضرت محمد هم دو زن بنام زینب داشته اند ، و یک دختر ایشان هم زینب نام داشت و نوه اش هم اسمش زینب بود.
این مربوط به بحث میشه؟من گفتم نمیشه طرف چندتا زنه هم اسم داشته باشه؟50 تا هم ام کلثوم میتونه داشته باشه،پس دلیلی میشه بر دختر علی و زهرا؟

شیعه آبروی خود را برده با این دلیل آوری ..... یعنی تقصیر هم ندارد آخر با این داستانهای دروغی که درباره حضرت عمر و حضرت علی و شکستن پهلوی فاطمه توسط لگد عمر و از این حرفها گفته، حالا اگر آسمان هم زمین بیاید، نمیتواند قبول کند که علی به عمر ،دختر از بطن فاطمه را داده باشد. لذا این دلایل کودکانه چنگ میزند !
جالب است که سازندگان مذهب شیعه؛ مثلا کلینی در اصول کافی؛ جرات نکرده اند، منکر این عروسی شوند، و اقرار دارند به اینکه عمر داماد علی بود، اما شیعه امروزی گمان میکند گذر زمان پوشش خوبی برای انکار حقایق مسلم است!
شما حق ندارین اینجوری و بی دلیل و مدرک حرف بزنید....
معتبر نیس و درغه...
من این تاپیک رو شروع نکردم ... قبلا هم به مدیر گفته بودم که من قصد جنجال ندارم و همیشه ناحقی های زیادی می شنوم اما سکوت می کنم ... می خواهم این تاپیک ادمه داشته باشه تا بیدار شوند که بدعت پشت بدعت صورت میگیرد ... فوقش Joe_Bel بخاطر گفتن حقیقت هایش اخراج می شود

در مجموع شما منکره شهادت حضرت زهرا هستید...رویدادی که پیغمبر خبر از اتفاقش توسط منافقین داده....

این صوت رو گوش کنید لطفا...وایت...دانلود:_وجه المصالحه

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بله کسانی که 23 در کنار پیامبر مستحق نبودند ... چرا تاریخی که شیعه پنهان می کند را نمی خوانید ... مگر نمی دانی که قرار بود گروهی از انصار به حکومت برسد؟

قرار بر غدیر بود.....قرار بر ثقلین بود...قرار بر آیه قرآن و نشون دادن جانشین خدا با علامت بود.....

مگه میشه گروهی حکومت کرد؟این چه دروغیه؟

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
شماها نمیتونید منکر فامیلی اینها بشید. همه عموزاده و خواهرزاده و دائی زاده و .....بودن.
اینکه شما شیعیان، سنی ها رو قبول ندارید یا سنی ها شیعیان رو قبول ندارن و وهابی ها هردوشون رو قبول ندارن بحثش جداست.. چیز عجیبی نیست اینها. شماها همین الانشم دوروبرتون رو نگاه کنید دعواهای خانوادگی میبینید.
شما نمیتونید منکر فامیل بودن یزید با حسین بشید یا مثل عنوان این تاپیک یا هزار مثال دیگه.
جالب اینجاست همتون اینهارو هم میدونید ولی نمیخواید قبول کنید.:smile:
آقای استارتر با دروغگو خواندن بقیه و دست بردن تو شجره نامه ی یه قوم دیگه نمیشه حرف خودتو به کرسی بنشونی،
رابطه امام حسین و یزید: پسر پسرعمو

رابطه امام علی و معاویه:پسرعمو

رابطه معاویه و محمد (ص):پسرعمو

رابطه ابوسفیان و ابوطالب:برادر

رابطه محمد (ص) و ابوسفیان:ابوسفیان عموی محمد

رابطه ابوسفیان و امام علی:ابوسفیان عموی امام علی

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب؟پسر نوح با بدان بنشست،خاندانه نبوت اش گم شد...

چه ربطی داره،خو پیامبر از این خانواده بلند شد،یه تعدادی هم از این خاندان بد در اومدن....یه تعدادی هم سیدالشهدا شدن....

ربطی به موضوع نداشت...

بنده اعتقاد دارم و این امر یه امره عقلانیه که علی دختر اشو به منافق نداده....داده؟

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز

چه ربطی داره،خو پیامبر از این خانواده بلند شد،یه تعدادی هم از این خاندان بد در اومدن....یه تعدادی هم سیدالشهدا شدن....

ربطی به موضوع نداشت...

بنده اعتقاد دارم و این امر یه امره عقلانیه که علی دختر اشو به منافق نداده....داده؟
اول وفات به شهادت تبدیل کردیم ....
الان داریم میگیم حضرت علی دخترش به عمر خطاب نداده؟؟؟؟ ( این همه منبع شیعه و سنی گفته داده )
عاشورا هم که اصلا توش طرفدار علی و حسن و حسین نداشته ( اون همه نامه از کوفه رو من و باقی بچه ها نوشته بودیم)
فردا لابد خدا یه تیکه از بهشت کنده گفته ما شیعه ها از اونجا اومدیم .....
.........................
دوستان عزیز و گل شیعه، لطفا برگردید و تاریخ رو بخونید، کامل و بدون جا انداختن خط ها ... من به عنوان یک شیعه این کار کردم، شما هم بکنید... تاریخ نقل قول نیست، یک اتفاق مشخصه که 1000 تا منبع هم بگه، یک چیز گفته .....
خواهشم اینه که درست بخونیدش، هرجایی که دوست داشتید نبینید، وقتی اطلاعاتی ندارید به صحابه پیامبر دروغ نبندید، اگر به خدا اعتقاد دارید باید جواب این همه توهین رو بدهید .....
تویی که به عمر میگی منافق، اسلام تو در ایران از کجا اومد؟؟؟؟ مگه عمر اسلام رو به ایران نیاورد؟؟؟ مگه حسن و حسین فرماندهان سپاه عمر نبودند؟؟؟ مگه علی در مداین نبود وقتی پیروز شدند....
برید مراجع بخونید و خجالت بکشید ...

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان داریم میگیم حضرت علی دخترش به عمر خطاب نداده؟؟؟؟ ( این همه منبع شیعه و سنی گفته داده )
عاشورا هم که اصلا توش طرفدار علی و حسن و حسین نداشته ( اون همه نامه از کوفه رو من و باقی بچه ها نوشته بودیم)
دوستان عزیز و گل شیعه، لطفا برگردید و تاریخ رو بخونید، کامل و بدون جا انداختن خط ها ... من به عنوان یک شیعه این کار کردم، شما هم بکنید... تاریخ نقل قول نیست، یک اتفاق مشخصه که 1000 تا منبع هم بگه، یک چیز گفته .....
خواهشم اینه که درست بخونیدش، هرجایی که دوست داشتید نبینید، وقتی اطلاعاتی ندارید به صحابه پیامبر دروغ نبندید، اگر به خدا اعتقاد دارید باید جواب این همه توهین رو بدهید .....
تویی که به عمر میگی منافق، اسلام تو در ایران از کجا اومد؟؟؟؟ مگه عمر اسلام رو به ایران نیاورد؟؟؟ مگه حسن و حسین فرماندهان سپاه عمر نبودند؟؟؟ مگه علی در مداین نبود وقتی پیروز شدند....

من کلا با بحث و درست و غلطیشو اینا کاری ندارم چون اطلاعاتی ندارم تو این زمینه ! منتظرم ببینم تهش چی میشه :دی

در مورد وفات یا شهادت بودنشم نمیدونم !

فقط یه سوال در مورد جمله اولت : اگه یه حادثه ای باعث مجروح شدن یه فرد بشه و اون جراحت سبب مرگ بشه ! مثل شرایطی که جانبازا دارن و اگه بر اثر اون حادثه ای که جانباز شدن بمیرن بهش میگن شهادت ...

حالا غیر از اینه به نظرتون ؟
حضرت فاطمه بر اثر ضرباتی که بهشون وارد شده بود فوت شدن ... حالا اگه این اتفاق همون موقع نیوفتاده و تدریجی بوده که نمیشه گفت شهادت نیست ؟

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلا با بحث و درست و غلطیشو اینا کاری ندارم چون اطلاعاتی ندارم تو این زمینه ! منتظرم ببینم تهش چی میشه :دی

در مورد وفات یا شهادت بودنشم نمیدونم !

فقط یه سوال در مورد جمله اولت : اگه یه حادثه ای باعث مجروح شدن یه فرد بشه و اون جراحت سبب مرگ بشه ! مثل شرایطی که جانبازا دارن و اگه بر اثر اون حادثه ای که جانباز شدن بمیرن بهش میگن شهادت ...

حالا غیر از اینه به نظرتون ؟
حضرت فاطمه بر اثر ضرباتی که بهشون وارد شده بود فوت شدن ... حالا اگه این اتفاق همون موقع نیوفتاده و تدریجی بوده که نمیشه گفت شهادت نیست ؟
من جوابی به شما نمیدم و فقط پیشنهاد می کنم به مطالعه بپردازید تا منظور من از گفته هام بفهمید .... منابع بسیاری وجود داره .....خواهش می کنم مطالعه کنید....
سلام..خوش اومدین...مدت ها بود همه نگران بودن....یه تعدادی مدعی شدن نیستید شما.....
خوبین؟

بحث به جایی نخواهد رسید.....
من همیشه هستم ....
مخصوصا زمانی که متوجه بشم همیشه سو تدبیر در تاریخ باعث شکاف بین شیعه و سنی بشه .....
من به همه مردم ایران چه شیعه و چه سنی فقط یک حرف زدم، مطالعه کنید و از خودتون بنویسید و از کپی و پیست کردن مطالب بپرهیزید. وقتی یک مطلب می خونید فقط به اون استناد نکنید و ببینید چه چیزهایی در جوابش وجود داره .....
این همه کارهای بزرگ ابوبکر صدیق، عمربن خطاب و عثمان رو به اسلام فراموش نکنید و به صحابه پیامبر ناسزا نگید.... چند بار از خوبی های این افراد خوندید؟؟؟ تاریخ ما چقدر در مورد تاثیر این اشخاص در اسلام گفته ؟؟؟
جهان اسلام با این همه منابع و کتاب که حتی بیشتر مراجع شیعه هم به بزرگی این اشخاص استناد کرده، اونوقت شما با حرف هایی که میزنید .....
واقعا اگر به خدا اعتقاد دارید توبه کنید، که علی یک بار اگر حقش خورده شده بود به این اشخاص توهین نکرد، ناسزا نگفت اما شما واژه ای رو استفاده کردید که باعث خجالت من میشه ....

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

با قسمت اوله پیام ات که کلن مشکل دارم.....یه سری حرفه که در چند ساله اخیر در اومده...

عمر منافق است(اخطار و اخراجش هم نوشه جونم).....چون: در رکابه کسی بود،جنگید،فتح کرد و شد گاوه 9 من شیرده....
هرکسی بود و هرکاری کرد،با عدم اجرای آخرین سفارش رسوله خدا و تغییر جهت مسلمین و چند گروه کردن و از ایسن بردن اتحاد در زیره پرچم علی و اولادش،بزرگترین ظلم رو در حق همه ما کرد...

اگر من و تو الان داریم بحث میکنیم ،تقصیر اون آقاس،اون آقا بود که بین من و شما جدایی انداخت و دو دستگی و بعد چند دستگی رو بوجود آورد....

مگر پیامبر نگفت من از شما اجز رسالت نمیخوام،فقط خواندانمو گرامی بداریید؟
مگر آیه قدیر نگفته اگر این کارو پیامبر در غدیر انجام نده،دین ناقص میمونه؟چه خبر بوده در غدیر؟
مگه پیامبر نگفته این ثقلین و بچسبید تا خوشبخت بشید؟
مگر نگفته علی قرآنه ناطقه و حق با علیه و علی با حقه؟
مگه خدا تو قرآن نگفته اطیعو الرسول؟خدایی جواب داری؟

آخرین ویرایش:

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
با قسمت اوله پیام ات که کلن مشکل دارم.....یه سری حرفه که در چند ساله اخیر در اومده...

عمر منافق است(اخطار و اخراجش هم نوشه جونم).....چون: در رکابه کسی بود،جنگید،فتح کرد و شد گاوه 9 من شیرده....
هرکسی بود و هرکاری کرد،با عدم اجرای آخرین سفارش رسوله خدا و تغییر جهت مسلمین و چند گروه کردن و از ایسن بردن اتحاد در زیره پرچم علی و اولادش،بزرگترین ظلم رو در حق همه ما کرد...

اگر من و تو الان داریم بحث میکنیم ،تقصیر اون آقاس،اون آقا بود که بین من و شما جدایی انداخت و دو دستگی و بعد چند دستگی رو بوجود آورد....

مگر پیامبر نگفت من از شما اجز رسالت نمیخوام،فقط خواندانمو گرامی بداریید؟
مگر آیه قدیر نگفته اگر این کارو پیامبر در غدیر انجام نده،دین ناقص میمونه؟چه خبر بوده در غدیر؟
مگه پیامبر نگفته این ثقلین و بچسبید تا خوشبخت بشید؟
مگر نگفته علی قرآنه ناطقه و حق با علیه و علی با حقه؟
مگه خدا تو قرآن نگفته اطیعو الرسول؟خدایی جواب داری؟
من هرگز از این بیان در هیچ جا استفاده نکردم ، اما شما منو وادار می کنید به چیزهایی که خودم اعتقاد دارم بهتان بزنم تا بفهمید.
چند تا از این احادیثی که گفتید مورد قبول اهل سنت هم هست ؟؟؟ چه سندیتی وجود داره که این احادیث توسط تندروهایی مثل شما ساخته نشده ؟؟؟ تا حالا چند بار مراجع اهل تسنن رو مورد مطالعه قرار دادید تا بفهمید که حقیقت بعضی از ماجراها چه بوده ؟؟؟
چه سندیتی از 1400 سال پیش داری که پیامبر گفته بعد از من علی هست ؟؟؟ هر سندیتی داری اهل سنت هم داره ... اسناد تو برای تو مقبول نه برای اهل سنت ....
حق علی رو خوردند دم نزد، به کسی توهین نکرد، حتی یک بار نگفت عمر و عثمان و ابوبکر فلان کردند تا اسلام حفظ بشه، تا امثالی مثل تو بین فرقه های اسلام تفرقه نندازن .... اما خب علی هم خبر نداشت که نان دین خوشمزه است و زیر زبون هرکسی بیفته حاضر بین دین شکاف بندازه تا نان بخوره .....

Joe_Bel

کاربر ممتاز
در مجموع شما منکره شهادت حضرت زهرا هستید...رویدادی که پیغمبر خبر از اتفاقش توسط منافقین داده....

این صوت رو گوش کنید لطفا...وایت...دانلود:_وجه المصالحه
لطفا خودتان حرف بزنید ... من با شما حرف می زنم برام دانلود نگذارید
قرار بر غدیر بود.....قرار بر ثقلین بود...قرار بر آیه قرآن و نشون دادن جانشین خدا با علامت بود.....

مگه میشه گروهی حکومت کرد؟این چه دروغیه؟

غدیر ... ثلقین ... باشه بر فرض درست بود ... شاهدان این حدیث بیش از هزار نفر بودن ... یعنی از این هزار نفر یکی نگفت آقا حق حضرت علی است جانشین پیامبر باشد .... ببینید ودست من اصلا قرار نبود ابوبکر جانشین شود ... گروه انصار خودشان می خواستند که یک جانشین تعیین کنند ... پس اگر آنان اقدام کردند یعنی خبری از جانشینی علی نبوده .... اینا همش ساختگی شیعه است که مرجعش قم هستش ... پیامبر خاتم انبیا بودند پادشاهی نبود که جانشین تعیین کنند ... خودشون بعد 23 سال می دونستند که افرادی را تربیت دادند که جامعه اسلامی به خوبی اداره می کنند ... اما این شاه اسماعیل بود که ایران عزیز اهل سنت پیامبر را شیعه کرد ... کور کورانه صبحت کردند همین است فقط باید حرف شعیه امروزی حق باشد همه مسلمین باطل

Joe_Bel

کاربر ممتاز

ربطی به موضوع نداشت...

کدام منافق ... تو رو خدا برید تاریخ خلاف عمر را بخونید ... ایشان که علی رو رئیس قوه قضایه اون زمان کرد ... میگفت صدور حکم علی ... حکم من است ... عمر خدا رو شکر می کرد که در سرزمینی هست که علی است ... و علی هنگام اولین شهید محراب پیامبر (عمر) میگفت که دوست دارم هنگامی که نزد خدا باشم کارنامه اعمالم همانند امیر المومنان (عمر) باشد

Joe_Bel

کاربر ممتاز
من هرگز از این بیان در هیچ جا استفاده نکردم ، اما شما منو وادار می کنید به چیزهایی که خودم اعتقاد دارم بهتان بزنم تا بفهمید.
چند تا از این احادیثی که گفتید مورد قبول اهل سنت هم هست ؟؟؟ چه سندیتی وجود داره که این احادیث توسط تندروهایی مثل شما ساخته نشده ؟؟؟ تا حالا چند بار مراجع اهل تسنن رو مورد مطالعه قرار دادید تا بفهمید که حقیقت بعضی از ماجراها چه بوده ؟؟؟
چه سندیتی از 1400 سال پیش داری که پیامبر گفته بعد از من علی هست ؟؟؟ هر سندیتی داری اهل سنت هم داره ... اسناد تو برای تو مقبول نه برای اهل سنت ....
حق علی رو خوردند دم نزد، به کسی توهین نکرد، حتی یک بار نگفت عمر و عثمان و ابوبکر فلان کردند تا اسلام حفظ بشه، تا امثالی مثل تو بین فرقه های اسلام تفرقه نندازن .... اما خب علی هم خبر نداشت که نان دین خوشمزه است و زیر زبون هرکسی بیفته حاضر بین دین شکاف بندازه تا نان بخوره .....
مثلا آقا علی حقش خورده شد
اگر کسی شعیه واقعی باشد چرا همان کاری را نمی کند که علی کرد ... پس منافق اینجاست نه اونجا

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شنیدم که نه هرگز همچین کاری رو نکرده بعضیا هم میگن اون دختر خوانده حضرت علی بوده که به عقد عمر درامده
ولی به نظر من همچین کاری رو نکرده

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز

ربطی به موضوع نداشت...

ایراد از خود پسر نوح بوده وگرنه دوست بد اینقدر تاثیر نداره...خودش جنبه نداشته.
باری؛ منم میگم اینکه از یک خانواده بعضیها خوب هستن و بعضیها بد چیزه عجیبی نیست
شما داری منکر فامیلیه اینها میشید. همونطورکه در اون زمان خیلی کارها عادی بوده این دعواها هم عادی بوده.
شماها هرکس با نظرتون مخالفه و خوشتون نمیاد یا اسمشو میزارید منافق یا خس و خاشاک یا مزدور.
من مسلمان نیستم ولی بنظرم امثال جانبعالی با گفتن این حرفها فقط یک منظور دارید، شکر آب کردن روابط شیعه و سنی.
گفتن حقیقت یک چیزه و دروغ گفتن برای رسیدن به مقصد یک چیزه دیگه.

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایراد از خود پسر نوح بوده وگرنه دوست بد اینقدر تاثیر نداره...خودش جنبه نداشته.
باری؛ منم میگم اینکه از یک خانواده بعضیها خوب هستن و بعضیها بد چیزه عجیبی نیست
شما داری منکر فامیلیه اینها میشید. همونطورکه در اون زمان خیلی کارها عادی بوده این دعواها هم عادی بوده.
شماها هرکس با نظرتون مخالفه و خوشتون نمیاد یا اسمشو میزارید منافق یا خس و خاشاک یا مزدور.
من مسلمان نیستم ولی بنظرم امثال جانبعالی با گفتن این حرفها فقط یک منظور دارید،
شکر آب کردن روابط شیعه و سنی.
گفتن حقیقت یک چیزه و دروغ گفتن برای رسیدن به مقصد یک چیزه دیگه.
جانا سخن از دل ما می گویی .....:gol:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
بسه دیگه!چی میگید شماها؟حرف حسابتون چیه؟
دیگه حالمون از هر چی شیعه و سنی و مسلمونه بد میشه!
من مسلمانم و دینی که رسول الله آورده خوشم میاید نه دینی که شاه اسماعیل برایم آورده
من شنیدم که نه هرگز همچین کاری رو نکرده بعضیا هم میگن اون دختر خوانده حضرت علی بوده که به عقد عمر درامده
خب همین ... خدا دو چشم و دوگوش آفرید ... اما زبان رو یکی آفرید که حرف یکی باشد ... چندتا حرفو شبه بیش حد دروغی بیش نیست

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینکه عجیب نیست که نام دو زن از 8 زن حضرت عمر مشابه یکدیگر باشد و این دلیل نمیشود ما
حدیث صحیح را رها کنیم ،تازه حدیث اذعان دارد که عمر هم شوهر ام کلثوم بنت علی بوده هم شوهر ام کلثوم بنت جرول و اشكالی هم ندارد كه از ام كلثوم سومی خواستگاری كرده باشد.
این که چیز عجیبی نیست
جالب است که سازندگان مذهب شیعه؛
مثلا کلینی در اصول کافی؛ جرات نکرده اند، منکر این عروسی شوند، و اقرار دارند به اینکه عمر داماد علی بود، اما شیعه امروزی گمان میکند گذر زمان پوشش خوبی برای انکار حقایق مسلم است!

دوست عزیز درمورد حدیث صحیح صحبت کردید ؟؟؟؟؟؟؟

1- روایت ازدواج عمر با ام کلثوم دختر علی (ع) صحیحین بخاری و مسلم نیامده است .

بسیار اتفاق افتاده که اهل سنت وقایعی را که شیعیان به آن استناد کرده اند , اظهار کرده اند این روایت در صحیحین نیامده است در حالیکه در روایات معتبر دیگر شان آمده است .

2- این روایت حتی در هیچیک از صحاح سته و حتی در مسانید معتبر اهل سنت چون مسند ابن حنبل و مسند بزاز و معاجم طبرانی (معجم کبیر , اوسط و صغیر ) نیامده است .

با اینحال جای تعجب است که چگونه آن را قبول کرده و مسلم می دانند !

3_تشابه اسمی بوده وعمردرخواست ازدواج باام کلثوم دخترابابکرراکرده بودکه آن هم درابتدامورد موافقت قرا گرفت ولی پس ازآن بامخالفت ام المومنین روبرو گردید(لااغانی۱۶/۱۰۳

4_ازدواج عمر بازنی به نام ام کلثوم محقق شده ولی اودخترجرول مادرعبیدالله بن عمراست(سیراعلام النبا<تاریخ الخلفا۸۷>)وربطی به دخترعلی ندارد.

5_ در روایات آمده که ام کلثوم با فرزندش زید در زمان معاویه در یک روز از دنیا رفت ؟!

در حالیکه ام کلثوم فرزند علی (ع) در زمان یزید در واقعه کربلا حضور داشت و روایات زیادی در این مورد وجود دارد و خطبه های وی در راه کوفه و شام وجود دارد .

6 _
در روایات دیگر اهل سنت آمده که ام کلثوم بعد از عمر با محمد بن جعفر بن ابی طالب و بعد از مرگ او با عون بن جعفر و بعد از مرگ او با عبدالله بن جعفر ازدواج کرد ؟!

در حالیکه واقدی روایت کرده که محمد بن جعفر و عون بن جعفر در تستر (شوشتر) در زمان عمر به شهادت رسید . و با عبدالله هم زینب بنت علی خواهر ام کلثوم ازدواج کرد که او نیز در واقعه کربلا حضور داشت . در اسلام جمع بین اختین جایز نیست .
بنا بر این نتیجه گرفته می شود که ازدواج عمر با ام کلثوم مجعول است و مخدوش و جاعلان آن را برای بهره برداری های مذهبی ساخته اند و هیچ واقعیتی ندارد . زیرا هم از نظر سندی مخدوش است و راویان آن متهم به کذب و ضعف وجعل اند و هم از نظر متنی اشکالاتی زیادی دارد که اگر اهل سنت بخواهد به آن روایات استناد نمایند , شخصیت عمر را زیر سئوال برده اند .

منظورتون از حدیث صحیح رو متوجه نشدم.............منظورتون همین بود ک حدیثی وجود نداره دیگه!!!!!!

و اما خودت نگاه کن ک کی ابروی خودش رو برده..........شیعه یا وهابیت( اگه رجوع کنی ب کتابهای اهل سنت هم اینچنین نیست!!)

متاسفانه عده ای مثل شما دوست عزیز بدون تحقیق خودشون رو مقابل ی شبکه قرار میدن و هرچی که میگن رو قبول میکنند.........ی کم تحقیق بد نیست!

و اما میشه حدیث کلینی رو برام بیارید؟؟؟

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

23 سال کنار پیامبر بود خالد بن ولید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی ک پیامبر لعنتش کرد و از شهر تبعیدش کرد و گفت کسی راهش نده توی شهر!!!!!!!

ک در زمان خلیفه شد سردار اسلام

کسی که بیشترین صدمه هارو توی جنگ به لشکر اسلام اورد ...............و عموی پیامبر ب خاطر ایشان ب شهادت رسید

شد امین اسلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Joe_Bel

کاربر ممتاز

آية الله مرعشى که تمام شجره نامه‌هاى موجود خاندان اهل بيت در اختيار ايشان بود در حاشيه شرح احقاق الحق همين مطلب را اشاره کرده و آن را نظر محققين مى‌دانند.
همراه با شوهرش به حبشه هجرت كرده و سپس به مدينه آمد؛ پس از جعفر ابوبكر با او ازدواج كرده و چند فرزند براى او آورد كه از جمله آن‌ها امّ‌كلثوم است؛ كه اميرمؤمنان عليه السلام او را بزرگ كرده و خليفه دوم نيز با او ازدواج كرد؛ او دختر خوانده حضرت و مانند يكى از دختران ايشان بود؛ و آن حضرت محمد را پسر خويش و امّ‌كلثوم را دختر خويش خطاب مى كردند؛ و به همين سبب عده اى از محدثين و مورخين به توهم افتاده‌اند؛ و اين اشتباه، مشابهات بسيار دارد كه منشا آن‌ها اشتراك در اسم يا وصف بوده است؛ و پس از مردن ابوبكر، اميرمؤمنان با اسماء ازدواج كردند.

حال اين دختر چطور در خانه اميرمؤمنان بوده است؟ واضح است؛ هنگامى كه ابوبکر از دنيا رفت، بعضى همسران ابوبکر با اميرمؤمنان ازدواج کردند؛ و به همين سبب ايشان و تعدادى فرزندان ابوبکر در خانه حضرت بزرگ شده‌اند، مانند محمد بن ابى بکر؛ امّ‌كلثوم هم يکى از ايشان.
جواب:
ببينيد قسمت قيچي شده متن آقاي مرعشي را :

هي أسماء بنت عميس بن معبد بن الحارث الخثعمية الصحابية الشهيرة الجليلة من المهاجرات الأول وأخت ميمونة لأمها ، يروي عنها ابناها عبد الله عون ابنا جعفر الطيار وجماعة ، هاجرت مع زوجها إلى الحبشة ، ثم إلى المدينة المنورة ، تزوجها بعد جعفر أبو بكر .....13
اگر اين است نظر محققين شيعه پس واي به حال اين محقيقن!! آقاي مرعشي مادر ام کلثوم را اسما بنت عميس ميداند! بعد شما به قول او استناد ميکنيد؟ به کسي که خودش توهم زده ولي محدثين و مورخين را متهم ميکند؟! در کليه کتب تواريخ و انساب و تراجم که بگرديد براي اسما بنت عميس تنها يک فرزند(محمد) از حضرت صديق رضي الله عنه نوشته اند و همه آنها مادر ام کلثوم را حبيبه بنت خارجه نوشته اند ولي گويا اين آقا در موقع نوشتن اين سطور حالت عادي نداشته اند!

براي اينکه دل مدعي نشکند اين سخن را از آقاي مرعشي قبول ميکنيم و ميگوييم: آري آن ام کلثوم فرزند خوانده حضرت علي عليه السلام و دختر اسما بنت عميس! بوده که تحت سرپرستي حضرت علي عليه السلام بزرگ شده اند.
حال ما ميگوييم:چطور حضرت علي عليه السلام به خودشان اجازه دادند دختري را که خودشان آن را تربيت کرده و مسلماً آن را مومن بار آورده اند به عقد و نکاح يک فرد کافر(نعوذ بالله) در آورند؟؟ آيا حضرت علي عليه السلام حق داشته اند دختر خوانده خود را وادار به زنا کردن بکنند؟ کما اينکه ازدواج با شخص کافر به مثابه زنا و از گناهان کبيره است.

پس ماجرا همان است که همه ميدانيم و ام کلثوم دختر سيدة فاطمه و همسر حضرت عمر بوده است. و به هر تاويل و ترتيبي نتيجه همان ميشود يعني محبتي که بين آن بزرگان بوده و "رحماء بينهم".

Joe_Bel

کاربر ممتاز
23 سال کنار پیامبر بود خالد بن ولید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی ک پیامبر لعنتش کرد و از شهر تبعیدش کرد و گفت کسی راهش نده توی شهر!!!!!!!

ک در زمان خلیفه شد سردار اسلام

کسی که بیشترین صدمه هارو توی جنگ به لشکر اسلام اورد ...............و عموی پیامبر ب خاطر ایشان ب شهادت رسید

شد امین اسلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

اولا بحث خالد نیست و خب چقدر مرد شجاع و دلیری بود

خالد چند ماه قبل از فتح مکه مسلمان شد

هنوز هم هیچ مادری مثل خالد را ولد نمی کند ... پیامبر به او گفت بعد از اسلام آوردن خداوند گناهانش را پاک می کند پس چرت و پرت نگید
در زمان ابوبکر سردار بود که همه جنگها رو پیروز میشد که همه مسلمانان می گفتند که اگر خالد نبود اینچنین و آنچنان نمی شد ... برای همین عمر بر کنارش کرد ابو عبیده رو امیر کرد ... اسم خالد که میاید جنگ یمامه ... فتح شام و .... بیاد روشن فکران می آید ...