آیا مسابقات «كشتی كج» ساختگی هستند؟

Sarp

مدیر بازنشسته
اگر شما هم مسابقات كشتی كج را تماشا كرده باشید، زیاد برایتان پیش آمده كه با صحنه های جالب روبرو شوید: مثلاً ناگهان در حین یك مسابقه Tag Team (دو تیم دو نفره با هم)، یك عضو یكی از دو تیم از دست هم تیمی خود عصبانی می شود، نگاهی شیطانی به دوربین می كند و با دو نفر دیگر علیه هم تیمی خود هم دست می شود!

چنین صحنه هایی برای خوش باورترین افراد هم شكی باقی نمی گذارد كه این مسابقات ساختگی و تصنعی است! خب، البته همین طور هم هست، تا حد خیلی زیادی!

یكی از نظر دهندگان در Answers.com به خوبی توضیح می دهد كه حتی سناریوی تك تك این مسابقات از ماهها پیش توسط افرادی كه به آنها Bookers می گویند نوشته می شود، booker تصمیم می گیرد كه چه كسی در یك مسابقه می برد، چه كسی «چهره مثبت» (The Face) و چه كسی «چهره منفی» (The Hell) خواهد بود.

حتی زخمها و خونریزیهایی هم كه بعضاً در این مسابقات می بینید عمدتاً طبق برنامه، توسط خود ورزشكار و با یك وسیله برنده ایجاد می شود. (البته به دلیل نگرانی از ایدز و سایر بیماریهای خونی، این نوع رفتارها امروزه كاهش پیدا كرده).

اما این به این معنی نیست كه همه چیز به اصطلاح فیلم است! كوبیده شدن صندلی آهنی به پشت یك نفر «درد» دارد! یا وقتی كسی از بالای نردبان روی میزهای بیرون رینگ پرتاب می شود، حتماً درد خواهد كشید و همیشه همه چیز هم طبق برنامه پیش نمی رود، بعضاً كشتی گیران عصبانی شده و از كوره در می روند و واقعاً شروع می كنند كه یكدیگر را كتك بزنند (این افراد معمولاً بعد از مسابقه، قراردادشان را از دست می دهند).

از سوی دیگر، ورزشكاران این رشته ها به شدت آموزش دیده هستند: آنها ورزشكارند، آمادگی بدنی خیلی بالایی دارند، در مورد نحوه ضربه زدن مدتها تمرین كرده اند (چطور ضربه بزنند كه هم شدید به نظر برسد و هم به طرف مقابل آسیب نرساند)، حركات آكروباتیك مختلفی بلدند و علی رغم وزن بالا آنها را اجرا می كنند و ... اما علی رغم تمام این آموزشها باز ممكن است یكی اشتباه كند و دیگری واقعاً گردنش بشكند یا دنده هایش خرد شود.

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه سوالی که واسه خودمم پیش اومده چرا اینا که اینقد همو میزنن هیجاشون خون نمیاد...جان سنا یه مسابقشو دیدم هر چقد همو زدن هیجاشون خون نیومد ولی آخرش حریف جان سنا یکی از تماشاگرارو اومد بیرون از سر جاش پرت کرد که جان سنا دوباره حمله کرد بیرون رینگ شرو به زدن حریفش کرد

amirand

عضو
سلام. من خودم كشتي گير هستم البته فرنگي كارم.من كشتي كج رو ديدم حضوري.راستشو بخواي واقعيه

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همش فیلمه / حتی بعضی جاهاش که خون میاد / بعضی از سکانساش خنده داره یا رو میاد بالا میشینن تو رینگ شطرنج بازی می کنن / شام می خورن ... :biggrin:

Sarp

مدیر بازنشسته
اینا خودشونو بی حس نمیکنن؟؟؟
نه
اون درد کشیدنها اغلب واقعیه
مثلا رو همدیگه سوپلکس میزنن واقعیه
همدیگه رو میکوبن اینور اونور و دردشون میاد ، اینا واقعیه
وگرنه کلا میشد فیلم دیگه :دی

""elahe""

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من یکیو میشناسم قبلنا کشتی کج کار میکرد...واقعی کار میکرد..کلی ام درب و داغون شد بدبخت...دیگه کشتیو بی خیال شد

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....
ببخشید که این تاپیک رو پاسخ میدم،اخه فک کنم قدیمی باشه...شاید هم جدیده...!!!

چیزی که پست اول گفته رو قبول ندارم!!مثل این می مونه که بگی تو فیلم سینمایی هر چی!!برای اینکه از دهن طرف خون بیاد،لبش رو پاره میکنن!!!

اگر به جای تماشای تی وی های عقب مونده ی فارسی زبان،کمی وقت میذاشتین و مسابقات رو هفتگی دانلود میکردین(مثل من که چند ساله این کارو میکنم!!)....تا الان،هزار بار دیده بودین که همدیگه رو مسخره میکنن که فلانی،اسکریپتش(حالا به فارسی میشه چی؟ فیلم نامش؟ حرفاش؟ جمله هاش؟! یا هر چیزی) رو فراموش کرد....
بارها می بینین که خوشحال میشن که پرطرفدار ترین سریال امریکان...
بارها می بینین(مخصوصا الان!) که مثلا تو هر برنامه اعلام میکنن از کدوم سریال ها بیشتر بیننده دارن!!
چند ماه پیش هم که جشن گرفتن که سریال اسمک دان! طولانی ترین پخش رو بعد از سریال را توی تلویزیون سراسری امریکا داره....

اگه wwe رو به جای is wwe fake جست و جو کنین،به ویکی پدیای انگلیسی میخونین که اسم کاملش entertainment هست(که خودتون هم میدونین!!) یعنی سرگرمی.....

چرا باید همیشه یکی باشه که فک میکنه اینا واقعیه؟! چرا هنوز چیزای تو تی وی رو می بینیم،و باور میکنیم؟!!!این که اخبار نیست....
یه سری ادم قرار داد میبندن،میان وسط....
کلی پول میگیرن که بازی بکنن....
یه سری،خیلی قوی ترن،خیلی اماده ترن...همونجوری که دو بوکسور هم رو میزنن،و همونجوری که اکثر ماها تو بچگی با دوستامون کشتی کج بازی میکردیم،اونا هم میکنن و حرکاتشون سنگین تره...از رو پله می افتن یا با پوک اهنی میزنن تو سر هم....یا با صندلی هم رو میزنن...قطعا،این یه سریاله،قطعا پرطرفداره،و قطعا اگر بدونی سریاله،مثل 12 سالگی من که سوروایور سریس 2001 رو میدیدم،موقع بازی المنیشن چیمبر جیغ نمی زنی که هم رو کشتن و ازاین حرفا!!!!

علی وحید

عضو جدید
اگر شما هم مسابقات كشتی كج را تماشا كرده باشید، زیاد برایتان پیش آمده كه با صحنه های جالب روبرو شوید: مثلاً ناگهان در حین یك مسابقه Tag Team (دو تیم دو نفره با هم)، یك عضو یكی از دو تیم از دست هم تیمی خود عصبانی می شود، نگاهی شیطانی به دوربین می كند و با دو نفر دیگر علیه هم تیمی خود هم دست می شود!

چنین صحنه هایی برای خوش باورترین افراد هم شكی باقی نمی گذارد كه این مسابقات ساختگی و تصنعی است! خب، البته همین طور هم هست، تا حد خیلی زیادی!

یكی از نظر دهندگان در Answers.com به خوبی توضیح می دهد كه حتی سناریوی تك تك این مسابقات از ماهها پیش توسط افرادی كه به آنها Bookers می گویند نوشته می شود، booker تصمیم می گیرد كه چه كسی در یك مسابقه می برد، چه كسی «چهره مثبت» (The Face) و چه كسی «چهره منفی» (The Hell) خواهد بود.

حتی زخمها و خونریزیهایی هم كه بعضاً در این مسابقات می بینید عمدتاً طبق برنامه، توسط خود ورزشكار و با یك وسیله برنده ایجاد می شود. (البته به دلیل نگرانی از ایدز و سایر بیماریهای خونی، این نوع رفتارها امروزه كاهش پیدا كرده).

اما این به این معنی نیست كه همه چیز به اصطلاح فیلم است! كوبیده شدن صندلی آهنی به پشت یك نفر «درد» دارد! یا وقتی كسی از بالای نردبان روی میزهای بیرون رینگ پرتاب می شود، حتماً درد خواهد كشید و همیشه همه چیز هم طبق برنامه پیش نمی رود، بعضاً كشتی گیران عصبانی شده و از كوره در می روند و واقعاً شروع می كنند كه یكدیگر را كتك بزنند (این افراد معمولاً بعد از مسابقه، قراردادشان را از دست می دهند).

از سوی دیگر، ورزشكاران این رشته ها به شدت آموزش دیده هستند: آنها ورزشكارند، آمادگی بدنی خیلی بالایی دارند، در مورد نحوه ضربه زدن مدتها تمرین كرده اند (چطور ضربه بزنند كه هم شدید به نظر برسد و هم به طرف مقابل آسیب نرساند)، حركات آكروباتیك مختلفی بلدند و علی رغم وزن بالا آنها را اجرا می كنند و ... اما علی رغم تمام این آموزشها باز ممكن است یكی اشتباه كند و دیگری واقعاً گردنش بشكند یا دنده هایش خرد شود.
نود درصدشون فیلمه

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بعضی اوقات حرکات نمایشی دارن ولی واقعیت داره
اینو از نزدیک دیدم که میگم
ولی اینکه چرا آسیب نمیبینن اول باید بگم چرا اونها هم آسیب میبینن ولی سعی میکنن از خوردن فنون جلوگیری نکنن چون اونجوری عملا بیشتر آسیب میبینن
ولی در کل اینجوری بگم بهتره . بدنشون سفت شده مثل فرد عادی دردو احساس نمیکنن
ولی آسیب های بدجور هم دارن
مثلا تریبل اچ چند وقت پیش یک مسابقه داشت که طرفش آسیب بدی دید و سه ماه خونه نشین شد
یا زمان جوونیای همون آندر تیکر (دهه نود همیشه حریفاش آسیب میدیدن)
یکسری هاشون واقعا کارشون درسته ولی بیشترشون نه
مثلا همون تریبل اچ . کشتی گیر خوبی بود و هست . تیکر . سی ام فانک هم داره خوب میشه . دهه نودی ها هم عالی بودن . برت هارت یک نمونش بود

بالا