آیا فرگشت فقط یک نظریه است؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
چکیده فرگشت این هست که همه موجودات دارای یک ریشه مشترک حیاتی هستند.
با گذشت میلیاردها سال از حیات، این موجودات تکامل پیدا کردن و با محیط خودشون رو وفق دادن.
زمانی این روند تکاملی سریعتر بوده و زمانی کندتر چون اضطراری نبوده.

برای مثال عنکبوت و روتیل از یک خانواده هستند، اما عنکبوت قادر به تولید تار هست ولی روتیل نیست.
انسان و میمون سانان هم از یک تیره هستند، انسان حافظه بلند مدت قوی تری داره و میتونه تجربه رو منتقل کنه، اما شامپانزه حافظه کوتاه مدت قوی تری از انسان داره و نمیتونه تجربه رو منتقل کنه و...

در کل اینکه موجودات جدا جدا خلق نشدن و از هم منشعب شدن و میشن بلا استثنا.

احسنت ، این نظریه ی خودم هم هست ولی فکر کنم در قبولش کمی مشکل وجود داره. یه مقدار شاید تعصب و یا جهالت و باز افراطی گری شاید اجازه ی علمی نگاه کردن رو نمیده.

به نظرم ادغام علم با دین مشکلی ایجاد نمیکنه.

خب این مشکلش کجاست؟ به نظر من درسته.نظر من اینه

هاشمیان20

عضو جدید
احسنت ، این نظریه ی خودم هم هست ولی فکر کنم در قبولش کمی مشکل وجود داره. یه مقدار شاید تعصب و یا جهالت و باز افراطی گری شاید اجازه ی علمی نگاه کردن رو نمیده.

به نظرم ادغام علم با دین مشکلی ایجاد نمیکنه.

خب این مشکلش کجاست؟ به نظر من درسته.نظر من اینه

دین به خلق الساعه معتقد است.
یعنی جسم انسان از خاک و آب و ... مانند مجسمه توسط الله طراحی شده و سپس روح در او دمیده شده و جان گرفته و بیه دلیل یکسری خبط هایی با فریب شیطان رجیم از بهشت به زمین تبعید شده.

اما فرگشت چنین دیدگاهی نداره و این انسان امروزی رو حاصل تکامل میلیاردها ساله تک سلولی ابتدایی و سپس خزندگان اولیه و دایناسورهای عظیم الجثه و سپس پستانداران و... میدونه و به نوعی همه موجودات خویشاوندان هم هستند اما در برهه زمانی خاص خودشون.
از طرفی این خویشاوندی فامیلی به معنی قرابت 100 درصدی نیست.

یعنی انسان و شامپانزه 98 درصد dna مشترک دارن اما رفتارشون شبیه هم نیست، مانند شیر و ببر که 95 درصد dna مشترک دارن ولی رفتارشون خیلی با هم فرق داره.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
دین کجا گفته مانند مجسمه خدا طراحی کرده؟ مگه خدا دست دارد که طراحی کند؟ این زیر سوال بردن قدرت خداست.

وقتی خدا در قرآن میگه مثلا آسمان ها رو در شش روز آفرید ، مگر خدا قادر نبود که بگوید : کُن . فیکون شود؟

نه ببینید اینها تصورات نادرستی هست ، من کاری ندارم فلان عالم یا فلان دانشمند چی گفته. اگر دوست داشتید من نظرمو در مورد خلقت بگم

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دین کجا گفته مانند مجسمه خدا طراحی کرده؟ مگه خدا دست دارد که طراحی کند؟ این زیر سوال بردن قدرت خداست.

وقتی خدا در قرآن میگه مثلا آسمان ها رو در شش روز آفرید ، مگر خدا قادر نبود که بگوید : کُن . فیکون شود؟

نه ببینید اینها تصورات نادرستی هست ، من کاری ندارم فلان عالم یا فلان دانشمند چی گفته
. اگر دوست داشتید من نظرمو در مورد خلقت بگم

نظرتو گفتی نه دیگه تمایل به شنیدن نیست ؛ دیگه میشه تکرار مکررات و توضیح واضحات ... پیشنهاد میکنم در مورد این مبحث علمی از ابتدا شروع به مطالعه بفرمایید ، پسندیده نیست اینطور گارد گرفتن و بدون تحقیق و مطالعه رد کردن و یکهو تعصبی شدن ...(در چند سطر بالاتر عرض کردید بدور از تعصبات و افراطی گری ...10 دقیقه پیش ... چه سرعت عملی واقعا" )
در آیه 11 تا 14 مومنین ادعا شده " براستی انسان از عصاره گل آفریده ی شده و غیره ...

جالبه فک میکردم از من نتراشیده و نخراشیده تر وجود نداره نگو خودت بودی !

آخرین ویرایش:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرتو گفتی نه دیگه تمایل به شنیدن نیست ؛ دیگه میشه تکرار مکررات و توضیح واضحات ... پیشنهاد میکنم در مورد این مبحث علمی از ابتدا شروع به مطالعه بفرمایید ، پسندیده نیست اینطور گارد گرفتن و بدون تحقیق و مطالعه رد کردن و یکهو تعصبی شدن ...(در چند سطر بالاتر عرض کردید بدور از تعصبات و افراطی گری ...10 دقیقه پیش ... چه سرعت عملی واقعا" )

به یک ناتراشیده در مجلسی

دل هوشمندان برنجد بسی

اگر برکه ای پر کنند از گلاب

سگی در وی افتد کند منجلاب

هاشمیان20

عضو جدید

نه ببینید اینها تصورات نادرستی هست ، من کاری ندارم فلان عالم یا فلان دانشمند چی گفته. اگر دوست داشتید من نظرمو در مورد خلقت بگم

الو، الو، اینجا ایران اسلامی است در سال 2014؟
طراحی رو فقط باید با دست انجام داد؟
از شما مذهبی ها بعیدم نیست اگر روزی تکامل به طور 100 درصدی اثبات شد بگین اسلام از اول گفته بود. :D

متاسفانه هیچی از نظریه تکامل نمیدونین، از نظریه خلقت افلاطونی هم که بعدش در تورات پیدا شد و بعد در اسلام هم هیچ چیزی نمیدونین.
دانش 90 درصد ایرانی ها درباره تکامل تو این خلاصه میشه :

یه کافری بود به اسم داروین که میگفت انسان تکامل یافته میمون هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما ابتدا باید برین نظریات نوین زیستی و ژن های هوشمند و دواکینز و... رو بخونین، بعدا بگین دین هم تکامل رو گفته.تکامل دقیقا در ضدیت با باور بهشت و جهنمی و امدن انسان از بهشت به روی زمین هست.

اگر جایی از دین پیدا کردی که اجداد انسان ها ابتدا ماهی ها و سپس خزنده های ابتدایی بودن بعدش بیا بگو دین تکامل رو تایید کرده.
بدبختی اینجاست این قضیه هم اثبات شده چون تعداد مهره های گردن 30 درصد انسان ها که اجدادشون به دلیل شرایط خاص جغرافیایی تکامل پیدا نکردن دقیقا با تعداد مهره های گردن خزنده های نخستین برابره و صدها دلیل ژنتیکی و زیستی دیگه.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
الو، الو، اینجا ایران اسلامی است در سال 2014؟
طراحی رو فقط باید با دست انجام داد؟
از شما مذهبی ها بعیدم نیست اگر روزی تکامل به طور 100 درصدی اثبات شد بگین اسلام از اول گفته بود. :D

متاسفانه هیچی از نظریه تکامل نمیدونین، از نظریه خلقت افلاطونی هم که بعدش در تورات پیدا شد و بعد در اسلام هم هیچ چیزی نمیدونین.
دانش 90 درصد ایرانی ها درباره تکامل تو این خلاصه میشه :

یه کافری بود به اسم داروین که میگفت انسان تکامل یافته میمون هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما ابتدا باید برین نظریات نوین زیستی و ژن های هوشمند و دواکینز و... رو بخونین، بعدا بگین دین هم تکامل رو گفته.تکامل دقیقا در ضدیت با باور بهشت و جهنمی و امدن انسان از بهشت به روی زمین هست.

اگر جایی از دین پیدا کردی که اجداد انسان ها ابتدا ماهی ها و سپس خزنده های ابتدایی بودن بعدش بیا بگو دین تکامل رو تایید کرده.
بدبختی اینجاست این قضیه هم اثبات شده چون تعداد مهره های گردن 30 درصد انسان ها که اجدادشون به دلیل شرایط خاص جغرافیایی تکامل پیدا نکردن دقیقا با تعداد مهره های گردن خزنده های نخستین برابره و صدها دلیل ژنتیکی و زیستی دیگه.

آخه شما نمیذارید که من حرفمو بزنم ، یا تمسخر میکنید یا پرخاش.

هاشمیان20

عضو جدید
آخه شما نمیذارید که من حرفمو بزنم ، یا تمسخر میکنید یا پرخاش.

برای اینکه شما به عنوان یک انسان مذهبی داری از بالا به پایین نگاه میکنی.
اگر حس میکردم اهل بحث و یادگیری هستی، میومدم کنارت مینشستم باهات بحث میکردم.
ولی شما داری تلاش میکنی مذهب رو به زور با تکامل وفق بدین و این به نظر من نهایت تعصب هست.

اگر دلایل علمی از مذهبتون دارین که تکامل رو تایید میکنه با سند حرف بزنین و لطفا شعار ندین.
مثلا بگین مذهب بنا بر این سند، اشتراکات انسان و میمون سانان رو پذیرفته و بنابر این سند، گفته اجداد انسان ها و بسیاری از پستانداران خزنده ها بودن و....

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه شما به عنوان یک انسان مذهبی داری از بالا به پایین نگاه میکنی.
اگر حس میکردم اهل بحث و یادگیری هستی، میومدم کنارت مینشستم باهات بحث میکردم.
ولی شما داری تلاش میکنی مذهب رو به زور با تکامل وفق بدین و این به نظر من نهایت تعصب هست.

اگر دلایل علمی از مذهبتون دارین که تکامل رو تایید میکنه با سند حرف بزنین و لطفا شعار ندین.
مثلا بگین مذهب بنا بر این سند، اشتراکات انسان و میمون سانان رو پذیرفته و بنابر این سند، گفته اجداد انسان ها و بسیاری از پستانداران خزنده ها بودن و....

من عرض کردم حرفایی که میخواستم بزنم شاید کسی تا حالا نگفته بود ، نظرات خودم بود. ولی باشه بفرمایید این هم سند:

سوره سجده آیه 7:

او همان کسی است که هرچه را که آفرید نیکو آفرید و آفرینش انسان را از گل آغاز کرد....

هاشمیان20

عضو جدید
من عرض کردم حرفایی که میخواستم بزنم شاید کسی تا حالا نگفته بود ، نظرات خودم بود. ولی باشه بفرمایید این هم سند:

سوره سجده آیه 7:

او همان کسی است که هرچه را که آفرید نیکو آفرید و آفرینش انسان را از گل آغاز کرد....

خوب آفرینش انسان در تکامل از گل آغاز شده؟
وقتی صحبت از آفرینش هست، یعنی شما با هدف خلق یک چیز، اون رو خلق الساعه به وجود بیاری.

مثلا وقتی میخوای مجمسه میمون رو با گل درست کنی یا اصطلاحا بیافرینی، نمیای اول با گل، مجسمه قورباغه درست کنی و سپس شبیه کلاغش کنی و هی تغییرش بدی تا به انسان برسی.
خلقت و آفرینش با تکامل در ضدیت کامل هست.
چون تکامل یکجور سعی و خطا هست ولی در خلقت سعی و خطا معنی نمیده.

این رو چطوری میخواهید به تکامل ربطش بدین؟
لطفا بحث هاتون استدلالی و منطقی باشه.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب آفرینش انسان در تکامل از گل آغاز شده؟
وقتی صحبت از آفرینش هست، یعنی شما با هدف خلق یک چیز، اون رو خلق الساعه به وجود بیاری.

مثلا وقتی میخوای مجمسه میمون رو با گل درست کنی یا اصطلاحا بیافرینی، نمیای اول با گل، مجسمه قورباغه درست کنی و سپس شبیه کلاغش کنی و هی تغییرش بدی تا به انسان برسی.
خلقت و آفرینش با تکامل در ضدیت کامل هست.
چون تکامل یکجور سعی و خطا هست ولی در خلقت سعی و خطا معنی نمیده.

این رو چطوری میخواهید به تکامل ربطش بدین؟
لطفا بحث هاتون استدلالی و منطقی باشه.

صحبت کردن با کسی که فهمش در حد اول ابتدایی هم نیست خیلی سخته 2 ساعت باید توضیح بدم.

شما اینو از کجا کشف کردی که :

تکامل سعی و خطای خالق هست یا سعی و خطای مخلوق؟ اون تکامل ، بالاخره اولش یه خلق کردنی بوده یا نبوده؟ اولش خلق یه باکتری نخستین (مثلا) بوده یا نبوده؟

هاشمیان20

عضو جدید
صحبت کردن با کسی که فهمش در حد اول ابتدایی هم نیست خیلی سخته 2 ساعت باید توضیح بدم.

شما اینو از کجا کشف کردی که :

تکامل سعی و خطای خالق هست یا سعی و خطای مخلوق؟ اون تکامل ، بالاخره اولش یه خلق کردنی بوده یا نبوده؟ اولش خلق یه باکتری نخستین (مثلا) بوده یا نبوده؟

چرا اینقدر دری وری میگی پسر گلم؟
مثلا فکر کردی مثل ترول ها رفتار کنی من ناراحت میشم، نه بیشتر به نوزاد بودن شما پی میبرم.

تکامل اولش هم خلق کردنی نبوده، کسی که خالق باشه در صورتی یک مخلوق رو با سعی و خطا وجود میاره که دارای جهل به آینده باشه وگرنه دلیلی برای سعی و خطا وجود نداره.

امیدوار بودم ادم باشین و بحث اصولی انجام بدین، اما امیدم باز از یک مذهبی دیگر پر پر شد.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا فکر کردی مثل ترول ها رفتار کنی من ناراحت میشم، نه بیشتر به نوزاد بودن شما پی میبرم.

تکامل اولش هم خلق کردنی نبوده، کسی که خالق باشه در صورتی یک مخلوق رو با سعی و خطا وجود میاره که دارای جهل به آینده باشه وگرنه دلیلی برای سعی و خطا وجود نداره.

امیدوار بودم ادم باشین و بحث اصولی انجام بدین، اما امیدم باز از یک مذهبی دیگر پر پر شد.

اولش خلق کردنی نبوده؟ پس یهو از آسمون افتاده؟ خود شما داری با حرفات خلق الساعة رو بهش دامن میزنی بعد تکذیبش میکنی؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما فرض کن داری گیم بازی میکنی (call of duty) ، گیم رو یک نفر طراحی کرده برنامه نویسی کرده و شما داری بازیش میکنی و مرحله به مرحله میری جلو. یهو وسطش میزنن میکشن شما رو ، شما دوباره از اول میری و این دفعه میدونی که پشت صخره آدم هست ، شما داری سعی میکنی و خطا میکنی و هی یاد میگیری .

این جهل به آینده ی مراحل گیم شماست یا جهل به آینده برنامه نویس؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط یه جمله از یافته های خودمو بگم شاید در 20 سال آینده این حرفا رو از یه جاهایی بشنوید:

برای درک جهان کافیست که اتم رو با جهان مقایسه کنید. به چیزهایی دست خواهید یافت باورنکردنی.

این حرف کمی نیست ، سعی کنید بهش قشنگ فکر کنید...

من دیگه عرضی ندارم.

هاشمیان20

عضو جدید
شما فرض کن داری گیم بازی میکنی (call of duty) ، گیم رو یک نفر طراحی کرده برنامه نویسی کرده و شما داری بازیش میکنی و مرحله به مرحله میری جلو. یهو وسطش میزنن میکشن شما رو ، شما دوباره از اول میری و این دفعه میدونی که پشت صخره آدم هست ، شما داری سعی میکنی و خطا میکنی و هی یاد میگیری .

این جهل به آینده ی مراحل گیم شماست یا جهل به آینده برنامه نویس؟

بازی کامپیوتری و برنامه نویسی و پیدایش جهان؟ و تکامل انسان و موجودات اون به تکامل کاراکترهای بازی !!!!!!!!!!!
کدوم بازی کدوم برنامه نویسی؟ این شما هستی که بی جهت میگی جهان برنامه داره، جهان هیچ برنامه و نظمی نداره، یکسری ارتباطات هست که هر لحظه ممکنه گسسته بشه.
حیات تمامی موجوداتش هم رندم هست و هرلحظه ممکنه روی حوادث تمام بشن و کودک و نوزاد زیر اوارها له بشن ومنقرض بشن!
این برنامه نویس واسه سرگرمی بازی رو درست کرده، نکنه خدای تخیلی شما هم واسه سرگرمی آدمارو خلق کرده و بعدش تو زلزله هزاران کودک رو زیر اوار له میکنه و میگه سعی و خطا کن، عددی نیستی، اینقدر انسان خاک بر سر پندار و خود لجن پندار و خود تحقیر کن!!!
احتمالا ادیان هم نقش کُدهای تقلب بازی رو دارن که برنامه نویس واسه تمام کردن بازی با موفقیت گذاشته اگر shift+c رو بزنی، غول مرحله آخر رو میکشی میری بهشت. :biggrin:
اگه نزنی میسوزی میری جهنم.

این قیاس های مع الفارق و کودکانه که انجام میدین حیرت آوره.
ببین چرا وقتی هیچی درباره تکامل نخوندی و نمیدونی درباره اش اظهار نظر میکنی؟

کاری ندارم که دُگم بودنت به خاطر مذهبی بودنت هست و نسبت به تکامل کاملا جاهل هستید، اما حداقل هر وقت خواستین در مورد چیزی نظر بدین، چندتا کتاب در موردش بخونین.
من نزدیک 8 سال کتاب های ژنتیک و مقالات تکامل رو مطالعه کردم، شما اومدین به من میگین جهان رو با اتم مقایسه کن.
واقعا شما مسلمانان شاهکار خلقتین.

تنها جایی که میتونم به خلقت باور داشته باشه همین خلقت امثال شماست که تا اخر جهان در یک دوره زمانی قراره منجمد بمانین و اگر اون دوره رد بشه خداتون خشمش میگیره حالتون رو میگیره.
حرفم رو پس میگیرم، مذهبی ها خلق شدن و به شیوه ای شگفت انگیز و خلق الساعه و تکامل عقلی هم براشون به کل باطل است.

دیگه هیچ جوابی برات ندارم، هرچی خواستی نقل قول بگیر، ترجیح میدم با کسی بحث کنم که حداقل یک مقاله به روز چند صفحه ای درباره تکامل خونده باشه.
بای. :gol:

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایده های علمی که بد فهمیده شده اند (مرتبط با موضوع تاپیک )
بسیاری از نظریه های علمی و اصطلاحات مربوط به آن وارد زبان روزمره شده اند و طبیعتاْ بعد از مدتی افراد مختلف آنها را برای انتقال معناهایی متفاوت مورد استفاده قرار داده اند. سعی کردیم بخشی از این کج فهمی ها را با دانشمندان درمیان بگذاریم تا با تعریف اصلی این اصطلاحات روبرو شویم.
اصطلاح « اثبات» – proof

Sean Carroll فیزیکدان و استاد انستیتیوی تکنولوژی کالیفرنیا می گوید: « متداول ترین مفهومی که بد فهمیده شده است و به طور گسترده ای نادرست به کار می رود، مفهومِ « اثبات» است. تعریف مشخص این کلمه می شود « روش منطقی برای رسیدن به یک نتیجه گیری بر اساس مجموعه ایی از حدس و گمان ها» که با معنای رایج این واژه در مکالمه های عادی اصلا همخوانی ندارد. منظور مردم در گفتگوهای شان وقتی که کلمه اثبات را به کار می برند این است که شواهد مسلم برای ادعای شان دارند.

همواره یک ناهمگونی میان چیزی که ما دانشمندان مدعی می شویم و آن چه که مردم از آن درک می کنند وجود دارد. زیرا ما معمولاْ تعریف دقیق تری از پدیده ها در ذهن داریم. ما دانشمندان می دانیم که علم به طور ذاتی هیچگاه چیزی را اثبات نمی کند! به همین خاطر زمانی که از ما می پرسند: « چطور می توانید اثبات کنید که نوع بشر ادامه انواع دیگر جانداران است؟ و آیا واقعا می توانید اثبات کنید که تغییرات آب و هوایی به خاطر زیاده روی انسان هاست ؟»ولی ما دانشمندان به جای آن که بگوییم البته که می توانیم اثبات کنیم ، مِن مِن می کنیم و نمی توانیم خودمان را به هر دلیلی متقاعد کنیم که مدعی اثبات پدیده ایی شویم. علم نمی تواند چیزی را اثبات کند، در طول تاریخ تحول علم٬ همواره تئوریهای جامع تر، قابل اطمینان تر و معتبرتر درباره جهان هستی ایجاد می شود. آنچه که هست فقط یک مسیر مداوم «به‌روزشدن» و «توسعه یافتن» است. فرق اندیشه علمی با سایر تلاش های ذهنی بشر دقیقاْ همین نکته است و شاید به همین دلیل پیشرفت و موفقیت علم نیز مداوم است.
کلمه « نظریه»- Theory

Dave Goldberg از روسای دپارتمان فیزیک کیهانی دانشگاه فیلادلفیا که در طی ۵ سال گذشته جزو صد دانشگاه برتر امریکا بوده است سعی می کند تعریف مشخص تریی از کلمه « نظریه» فراهم کند. او می گوید:

مردم کوچه و خیابان (به همراهِ کسانی که سنگِ ایدئولوژیِ خاصی را به سینه می زنند) زمانی که واژه « نظریه » را می شنوند آن را با یک طرح یا ایده یا حدس و گمان بی اهمیت یکسان می پندارند. ولی نظریه علمی یک مجموعه به هم پیوسته و جهانشمول از ایده هایی قابل آزمایش هستند. هرچند٬ امکان طرد و رد شدن شان توسط آزمایشات یا تجربه های علمی دیگر همواره وجود دارد.

بهترین نظریه های علمی مستحکم و همه جانبه مثل نظریه تکامل می توانند تصحیح و کامل تر شوند ولی هسته اصلی شان در باربر چالش های بوجود امده ماندگار خواهند بود. سخن آخر این که نظریه های علمی تا حدودی انعطاف پذیر هستند و ترمیم و تصحیح نکات جزیی ترا باعث نمی شود ساختمان کلی نظریه فرو بریزد. می شود اینجا و انجا در بین محاوره مردم شنید که: «تکامل تنها یک نظریه است» و این سخن به شکل نادرستی القا کننده این برداشت است که یک نظریه علمی چیزِ کوچکی است، در حالی که این طور نیست.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازی کامپیوتری و برنامه نویسی و پیدایش جهان؟ و تکامل انسان و موجودات اون به تکامل کاراکترهای بازی !!!!!!!!!!!
کدوم بازی کدوم برنامه نویسی؟ این شما هستی که بی جهت میگی جهان برنامه داره، جهان هیچ برنامه و نظمی نداره، یکسری ارتباطات هست که هر لحظه ممکنه گسسته بشه.
حیات تمامی موجوداتش هم رندم هست و هرلحظه ممکنه روی حوادث تمام بشن و کودک و نوزاد زیر اوارها له بشن ومنقرض بشن!
این برنامه نویس واسه سرگرمی بازی رو درست کرده، نکنه خدای تخیلی شما هم واسه سرگرمی آدمارو خلق کرده و بعدش تو زلزله هزاران کودک رو زیر اوار له میکنه و میگه سعی و خطا کن، عددی نیستی، اینقدر انسان خاک بر سر پندار و خود لجن پندار و خود تحقیر کن!!!
احتمالا ادیان هم نقش کُدهای تقلب بازی رو دارن که برنامه نویس واسه تمام کردن بازی با موفقیت گذاشته اگر shift+c رو بزنی، غول مرحله آخر رو میکشی میری بهشت. :biggrin:

کاری ندارم که دُگم بودنت به خاطر مذهبی بودنت هست و نسبت به تکامل کاملا جاهل هستید، اما حداقل هر وقت خواستین در مورد چیزی نظر بدین، چندتا کتاب در موردش بخونین.
من نزدیک 8 سال کتاب های ژنتیک و مقالات تکامل رو مطالعه کردم، شما اومدین به من میگین جهان رو با اتم مقایسه کن.

تنها جایی که میتونم به خلقت باور داشته باشه همین خلقت امثال شماست که تا اخر جهان در یک دوره زمانی قراره منجمد بمانین و اگر اون دوره رد بشه خداتون خشمش میگیره حالتون رو میگیره.
حرفم رو پس میگیرم، مذهبی ها خلق شدن و به شیوه ای شگفت انگیز و خلق الساعه و تکامل عقلی هم براشون به کل باطل است.

دیگه هیچ جوابی برات ندارم، هرچی خواستی نقل قول بگیر، ترجیح میدم با کسی بحث کنم که حداقل یک مقاله به روز چند صفحه ای درباره تکامل خونده باشه.

آنکس که نداند و نداند که نداند

در جهل مرکب ابد الدهر بماند

تمام

هاشمیان20

عضو جدید
پرورش ماهی که راه برود !!

دانشمندان یک ماهی را در محیطی پرورش دادند که روی زمین راه برود تیم تحقیقی بیولوژی در دانشگاه مک گیل کانادا، این ماهی را طوری پرورش دادند که بتواند از اب بیرون امده و روی دو دست راه برود.

این ماهی که نام ان دایناسور ایل، " مارماهی دایناسور " است را روی سطحی از سنگ ریزه گذاشتند و فقط اب به عمق 3 میلی متر در ان قرار دادند نتیجه این شد که ماهی توانسته صاحب شش فرگشت یافته شود. و به تدریج توانسته خود را از اب خارج کرده و روی دو دست حرکت کند.

این قدم بزرگی در به کارگیری رمز انتخاب طبیعی و ازمون عملی چگونگی امدن حیات از خشکی و اغاز فرگشت تمام جانوران خشکی زی است و البته اثبات ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺑﺮ ﻧﻈﺮﯾﻪ ﺗﺠﺮﺑﯽ ﻓﺮﮔﺸﺖ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﯾﻦ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﺩﺭ ﻣﺠﻠﻪ ﻧﯿﭽﺮ ﺑﻪ ﭼﺎﭖ ﺭﺳﯿد.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=220506&d=1410363625

منبع (مجله Nature معتبرترین ژورنال علوم طبیعی جهان سپتامبر 2014)

پیوست ها

• fish.jpg
    fish.jpg
    47.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه جهانی مغز نشان می دهد که تا سال ۲۰۵۰ نوع کاملا متفاوتی از انسان ها بر روی زمین از لحاظ رفتار و انتخاب طبیعی تکامل یا فرگشت خواهد یافت و با توجه به دانش هوش مصنوعی در کمتر از ۴ دهۀ آینده عمر بشر طولانی تر می شود.

به گزارش بیگ بنگ، تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه جهانی مغز نشان می دهد که زندگی بشر در آینده دستخوش تحول عظیم می شود. کادل لاست، پژوهشگر موسسه مغز مدعی است که به دلیل پیشرفت در زمینه تکنولوژی های بنیادی در کمتر از چهار دهه انسان از طول عمر بیشتر برخوردار شده، در سنین بالاتر بچه‌دار می‌شود و بر هوش مصنوعی برای انجام وظایف پیش پا افتاده تکیه خواهد کرد. وی مدعی است که این تغییر بسیار چشمگیر خواهد بود و با تغییر میمونها به شامپانزه‌ها و شامپانزه‌ها به انسان بر اساس نظریه داروینشباهت دارد.وی گفت: ۸۰ سالگی و ۱۰۰ سالگی شما بسیار متفاوت‌تر از پدربزرگ و مادربزرگتان خواهد بود. بنابراین به جای اینکه زندگی انسان ها سریع پیش برود و در جوانی دچار مرگ شوند، طول زندگی بشر روند کندتری داشته و مرگ وی در سنین پیری اتفاق می افتد. این تغییرات در حال حاضر رخ داده‌اند. امروزه سن متوسط اولین زایمان در بریتانیا به ۲۹٫۸ رسیده است. در آمریکا و در سال ۱۹۷۰، تنها یک درصد از کودکان اول توسط زنان بالای ۳۵ سال به دنیا می‌آمدند، اما این میزان در سال ۲۰۱۲ به ۱۵ درصد افزایش یافت.

لاست که معتقد است ما بیشتر وقت خود را در واقعیت مجازی می‌گذرانیم، از دیگر ویژگی های زندگی آینده این است که هوش مصنوعی نیاز به مشاغلی که در آنها به مهارت کم نیاز است را از میان بر می دارد. همچنین نتیجه تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که تا سال ۲۰۴۰ روبات های گوگل جای رانندگان تاکسی را می گیرد، مغازه ها تبدیل به نمایشگاه های آنلاین شده و کارکنان مراکز مخابرات را روبات های هوشمند تشکیل می دهند.

تحقیقات لاست در مقاله‌ای با عنوان «فرگشت انسان، نظریه تاریحچه زندگی و پایان تولیدمثل زیستی» در مجلهCurrent Aging Science منتشر شده است.
مطالعه بیشتر در: dailymail , businessinsider

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا انسان‌های مدرن کم مو هستند؟

پستانداران مقدار زیادی انرژی مصرف می‌کنند تا خودشان را گرم نگه دارند. پوست در واقع عایق‌بندی طبیعت برای بدن است.
چرا ما باید در گذشته از آن مزیت مهم چشم‌پوشی کرده باشیم؟
قابل تصورترین جوابی که می‌توان به این سوال داد، این است که اجداد ما میلیون‌ها سال قبل یک دوره زندگی در آب را پشت سر گذاشتند و موهای‌شان را از دست دادند.همان‌طور که می‌دانید مو عایق خوبی در آب نیست، و این درست مثل وضعیت پستانداران بی‌مو و آب‌زی(سیتاشین‌ها) بود.
دانشمندانی که این نظر را قبول ندارند می‌گویند که اگر قرار است موجودی در آب احساس گرما کند، باید بدنی گرد و پیه‌دار داشته باشد، نه این‌که دارای جثه‌ای دراز و پر از اعضا و جوارح باشد. از طرف دیگر، آن نظریه دوران زندگی در آب هم چندان قابل قبول نیست چون شواهد فسیلی برای تاییدش وجود ندارد.
نظریه‌ای که توجه خیلی‌ها را در این خصوص به‌خود جلب کرده، این است که انسان‌ها موهای بدن‌شان را زمانی از دست دادند که گرمای شدید تهدیدی برای‌شان به‌ شمار آمد.
کریس استرینگر، از موزه تاریخ طبیعی لندن می‌گوید:«ما نفس‌نفس نمی‌زنیم و گوش‌هایی بزرگ مثل گوش‌های فیل هم نداریم. تنها راهی که می‌توانیم از طریقش خنک شویم عرق کردن است و با داشتن موهایی کلفت چنین چیزی امکان‌پذیر نبود.»
البته این قضیه شاید در دوران زندگی در جنگل‌های سایه‌دار، چندان مشکل‌ساز نبود اما وقتی اجداد ما به زمین‌های بازتر کوچ کردند و آن‌جا را به‌عنوان محل زندگی خود برگزیدند، شرایط عوض شد.
طبیعت، این‌طوری می‌طلبد که انسان‌هایی با موهای نرم آن‌جا زندگی کنند، به شکلی که هوای خنک کننده در اطراف بدن‌های عرق کرده‌شان بچرخد و خنک‌شان کند.
اما عرق کردن به‌معنای این است که مایعات زیادی باید وارد بدن شود و این یعنی این‌کع انسان‌ها باید در نزدیکی رودها و چشمه‌ها زندگی می‌کردند.
این همان جایی است که اطرافش کمی پر درخت و سایه‌دار بوده و نیاز به عرق کردن را کاهش می‌داد. از سوی دیگر، عصر یخبندان «پلیستوسین» حدود ۱.۶ میلیون سال پیش آغاز شد و حتی در آفریقا هم شب‌ها دیگر خنک‌تر از گذشته بود.
مارک پیگل از دانشگاه ردینگ انگلیس می‌گوید سایر موجودات در دشت‌ زندگی می‌کردند که موهای بدن‌شان را آن زمان از دست ندادند. استدلال او این است که انسان‌ها درست زمانی موهای بدن‌شان را از دست داده بودند که برای مقابله با تبعات آن، آمادگی پیدا کرده بودند.این احتمالا زمانی است که انسان‌های مدرن تکامل پیدا کرده بودند، یعنی حدود ۲۰۰ هزار سال پیش.
در چنین شرایطی احتمالا انسان‌ا با لباس پوشیدن، پناهگاه ساختن و درست کردن آتش، توانستند از دست رفتن موهای بدن‌شان را جبران کنند. به گفته پیگل، انتخاب طبیعت این بود که انسان‌ها موهای کم‌تری داشته باشند چون موی بدن باعث ایجاد انگل کم‌تری می‌شود که بیماری‌های مختلف را شیوع می‌بخشند.
البته به تدریج آن‌ها که موهای کم‌تری داشتند خود را زیباتر از دیگران هم قلمداد کردند و در هین راستا تولیدمثل بیشتری داشتند و ژن‌های بیشتری از آن‌ها باقی ماند.
در همین حال، شواهدی جزئی‌تر نشان می‌دهد که شپش بدن که در لباس‌ه زندگی می‌کند از حدود هفتادهزار سال پیش وجود داشته است و احتمالا تا قبل از آن هنوز استفاده از لباس چندان مرسوم نبوده است.

شهریوری

اخراجی موقت
[FONT=arial, sans-serif]کتاب جهانی از هیچ از لارنس کراوس رو پیشنهاد میکنم بخونید [/FONT];)

♠eng♠

عضو جدید

آدمی که بتونه با منطق حرفش رو ثابت کنه هرگز عصبانی نمیشه

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بيست زائده غير نياز در انسان كه در حيوانات وجود دارد و به درد انسان نمي خورد و از گذشته به ارث برده است :

موارد زير توسط انجمن پزشكان اروپا ، انجمن پزشكي سلطنتي انگستان ، دانشگاه هاروارد ، دانشكده ملي پزشكان آمريكا تائيد شده است :
بر اساس نظریه تکاملی داروین، باقی مانده از اعضا اجداد انسانهاست که در بدن انسان به صورت کوچک و بدون عملکرد باقی مانده است:

۱. ارگان ومرونازال VOMERONASAL ORGAN:
یا ارگان جاکوبسون که حفره ای است در پل های بینی دو سمت با گیرنده های شیمیایی که در انسان عملکردی ندارند. در جانوران پست تر وظیفه درک ماده شیمیایی فرومون رو بر عهده دارند .

عضلات خارجی گوش 2 :
عضله هايي هستند که در بخش خارجی گوش واقع شده اند و در سایر حیوانات نظیر خرگوشها و سگها، وظیفه.حرکت مستقلانه گوش از سر را بر عهده دارند. اما انسانها هنوز دارای آن هستند و توسط این عضلات است که بعضی از افراد می‌توانند گوششان را تکان دهند

۳. دندان عقل:
در انسانهای اولیه که مقادیر زیادی از گیاهان رو جهت به دست آوردن انرژی مصرف می‌کردند داشتن یک جفت اضافه دندان آسیا در هر فک مفید به نظر می‌رسید اما در انسانهای امروزی که انواعی از غذاها را مصرف می‌کند، زیاد ضروری به نظر نمی‌آید

۴. دنده گردنی:
حدود یک درصد از مردم یک جفت دنده اضافی در بالای دندهای خود (در بخش گردن) دارند که به نظر می‌رسد باقی‌مانده از اجداد خزنده ما باشد. این دنده می‌تواند در این افراد مشکلات عروقی یا عصبی ایجاد کند.

۵. پلک سوم:
در اکثر پرندگان و پستانداران یک لایه محافظ به عنوان پلک سوم بر روی چشمشان وجود دارد که وظیفه حفاظت از چشم و خروج شن ریزه و گرد و غبار را از چشم بر عهده دارد. باقی مانده این پلک در انسان به صورت یک چین نازک در گوشه داخلی چشم وجود دارد.

۶. تکمه یا نقطه داروین:
اگر لبه خارجی لاله گوش خود رو لمس کنید به یک برجستگی بر‌می‌خورید که به نام دکمه داروین مشهور است. در حیواناتی نظیر خرگوش این تکمه در انتهای گوشها قرار دارد و وظیفه فوکوس صداهای دور را روی گوش بر عهده دارد.

۷. عضله زیر ترقوه:

عضله کوچکی که در زیر شانه قرار دارد و از دنده اول به ترقوه کشیده شده است و در صورتی برای انسان مفید بود که هنوز بر روی ۴ پا راه می‌رفت. البته بعضی از مردم این عضله را ندارند و بعضی نیز یک جفت از آن را دارند.

۸. عضله پالماریس (خیاطه):
عضله بلند و نازکی که از زانو به کمر کشیده شده و ۸۹ درصد مردم دارای این عضله هستند. این عضله در جانوران پست تر در آویزان شدن و بالا رفتن از درخت بسیار مهم است. جراحان معمولا این عضله رو در جراحی های ترمیمی عضلات برداشته و از آن استفاده می‌کنند.

۹. نوک پس/تا‌ن در مردان:
مجاری شیری قبل از اینکه هورمون جنسی مردانه (تستوسترون) در جنین باعث ایجاد صفات مربوط به جنس مذکر بشود به وجود می‌آیند. مردان دارای بافت پس/تا‌نی هستند اما عملا استفاده‌ای از آنها نمی‌کنند.

۱۰. عضلات صاف کننده مو:
در بسیاری از جانوران این عضلات که در قاعده موهای بدن واقع شده اند وظیفه سیخ کردن موهای جانور را در هنگام بروز خطر دارند تا جانور بتواند از آن به عنوان ترساندن مهاجم استفاده کند.

۱۱. زائده آپاندیس:
یک لوله عضلانی باریک در روده بزرگ که در به نظر می‌رسد باقی مانده بخش از روده جانوران باشد که وظیفه هضم سلولز غذا (گیاهان) را بر عهده داشته باشد. اما در انسان بیشتر حاوی گلبول های سفید و غدد لنفاوی است.

۱۲. موهای بدن:
ابروها در جلوگیری از ورود عرق به چشم ها و موها در آقایان در انتخاب جنس‌ی نقش دارند. اما به نظر می‌رسد اکثر موها در بدن نقش موثری را ایفا نمی‌کنند

۱۳. دنده سیزدهم:
در شامپانزه ها و گوریل ها ۱۳ جفت دنده وجود دارد در حالی که در انسانها ۱۲ جفت. اما ۸ درصد از مردم دارای جفت دنده سیزدهم هستند که به نظر نمی‌رسد عملکردی را در آنها ایفا کند

۱۴ । عضله کف پایی:
به نظر می‌رسد در جانوران پست تر وظیفه چنگ شدن و قلاب شدن پاها به شاخه ها را بر عهده داشته است . اما در انسان به نظر می‌رسد فقط کمی کف پا را به پایین خم می‌کند. در ۹ درصد مردم این عضله وجود ندارد

۱۵. رحم مردانه:
باقی مانده از ارگان تناسلی زنانه که از غده پروستات مرد آویزان است

۱۶. انگشت پنجم پا:
در پریماتها و پستانداران پست تر انگشتان پا وظیفه چنگ زدن و آویزان شدن از شاخه ها را بر عهده داشته اند.. اما انسانها احتیاج به انگشتان بزرگ پا دارند تا بتواندد با آنها ایستاده راه رفته و تعادل خود را حفظ کنند. لذا به نظر می‌رسد انگشت پنجم یا کوچکترین انگشت پا نقش اصلی در این مورد ایفا نکند.

۱۷. وازدفران (لوله منی) زنان:
ارگان تکامل نیافته مردانه که انتهای در کنار تخمدانها قرار دارد. فاقد عملکرد است

۱۸. عضله هرمی (پیرامیدال) :
حدود ۲۰ درصد افراد این عضله مثلثی، کوچک و شبیه کیسه را که در استخوان شرمگاهی (پوبیس) است ندارند. به نظر می‌رسد این عضله باقی مانده‌ای از کیسه در جانوران کیسه دار باشد.

۱۹. استخوان دنبالچه (کوکسیس):
مجموعه چند مهره به هم جوش خورده کوچک که درا نتهای ستون مهره ها واقع شده و در پستانداران دیگر وظیفه حفظ تعادل و ارتباط را بر عهده دارد. اما در انسان نقشی را بر عهده ندارد.

۲۰. سینوسهای اطراف بینی:
به نظر می‌رسد در انسانها نخستین این سینوسها سرشار از مخاط بویایی بوده تا به این ترتیب حس بویایی آنها را تقویت کرده و آنها را از خطرات حفظ کند. اما نقش انها در انسان امروزی به شکل دهی به صورت، گرم کردن هوای ورودی به ریه ها و سبکتر شدن سر کمک می‌کند. التهاب این سینوسها باعث سینوزیت می‌شود
اين چند اصل امروز در زيست شناسي به اثبات رسيده كه به آن جهش فيزيكي و جهش مادي مي گويند .

منابع :
1 ـ منشاء انسان ، ميخائيل نستورخ ، مترجمين : مشرف الملك دهكردي ـ دكتر محمد طيوري ؛ ص :143 ـ 174

خیلی از این اندام ها استفاده دارن ها!
مثلا دندون عقل، کسایی هستن که دندوناشون زود پوسیده میشه، ودندون عقل که توی سنای بالاتر رشد میکنه میتونه جایگزین مناسبی باشه براشون، ودیگه اینکه ریشه این دندون سلول بنیادی داره و بزرگسالایی که برای درمان به سلولای بنیادیشون نیاز دارن میتونن ازش استفاده کنن.
یا مثلا استخوان کوکسیکس، موقع نشستن یه گشتاور منفی ایجاد میکنه باعث میشه بالاتنه به عقب نیفته و کسایی که توی حادثه ای این استخونشون رو از دست میدن نمیتونن رو صندلی بدون پشتی بشینند.
عضله کف پایی هم قبلا که از کفش استفاده نمیشده و سطح زمین ناهموار بوده به راه رفتن روی کف پا کمک میکرده و....

نظر من اینه که کاربرد بقیه این اعضا هم در آینده کشف میشه، مثل همه ناشناخته های بدن انسان که به مرور زمان کشف میشن

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی از این اندام ها استفاده دارن ها!
مثلا دندون عقل، کسایی هستن که دندوناشون زود پوسیده میشه، ودندون عقل که توی سنای بالاتر رشد میکنه میتونه جایگزین مناسبی باشه براشون، ودیگه اینکه ریشه این دندون سلول بنیادی داره و بزرگسالایی که برای درمان به سلولای بنیادیشون نیاز دارن میتونن ازش استفاده کنن.
یا مثلا استخوان کوکسیکس، موقع نشستن یه گشتاور منفی ایجاد میکنه باعث میشه بالاتنه به عقب نیفته و کسایی که توی حادثه ای این استخونشون رو از دست میدن نمیتونن رو صندلی بدون پشتی بشینند.
عضله کف پایی هم قبلا که از کفش استفاده نمیشده و سطح زمین ناهموار بوده به راه رفتن روی کف پا کمک میکرده و....
نظر من اینه که کاربرد بقیه این اعضا هم در آینده کشف میشه، مثل همه ناشناخته های بدن انسان که به مرور زمان کشف میشن

بله عزیز.این اعضا زمانی استفاده داشتند وگرنه اینگونه تکامل نمیکردیم.
خیلی از اینها زمانی استفاده میشدند که ما چهار و دست پا را میرفتیم و از درختان بالا

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
طعنه ای بر نظریه فرگشت

طعنه ای بر نظریه فرگشت

photo_2016-02-16_22-30-13.jpg

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من فقط بیسوادان هستند که این نظریه را قبول ندارند

بالا