آیا دخترها بیشتر خجالت میکشند یا پسرها

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول که ((آیا دخترها بیشتر خجالت میکشند یا پسرها؟))
جمله ی غلطی هست .طبق دستور زبان فارسی الان این جمله دچار هجو شده
تاپیک درست اینه((دخترها بیشتر خجالت میکشن یا پسرها؟))
در جواب به تاپیک جدید باید بگم
واه مادر خجالت دیگه چی چیه
من که تاحالا نه پسر خجالتی دیدم نه دختر خجالتی

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول که ((آیا دخترها بیشتر خجالت میکشند یا پسرها؟))
جمله ی غلطی هست .طبق دستور زبان فارسی الان این جمله دچار هجو شده
تاپیک درست اینه((دخترها بیشتر خجالت میکشن یا پسرها؟))
در جواب به تاپیک جدید باید بگم
واه مادر خجالت دیگه چی چیه
من که تاحالا نه پسر خجالتی دیدم نه دختر خجالتی
-------
اين نتيجه يك مشاهده در زندگي من است كه بهترين و متعادلترين نوع دوستي , رابطه بين يك انسان خجالتي و فردي برونگرا مي باشد. البته بيشتر اوقات خيلي سخت است كه بگوييم يك انسان خجالتي واقعا خواهان رفاقت است يا نه.
آيا شما براي ارتباط با يك دختر به مرحله اي رسيده ايد كه ارتباطي ايجاد نكرده ايد و همچنين نتوانسته ايد تشخيص دهيد كه او خجالتي است يا بي ميل به اين ارتباط؟
اگر در چنين موقعيتي بوده ايد و كاري نكرده ايد به احتمال فراوان ايشان آدمي خجالتي هستند.
انسان ها نسبت به آدماي خجالتي قضاوتي ديگر دارند و آنها را غير صميمي گوشه گير و نامناسب براي دوستي مي دانند.
من دوستان خجالتي زيادي داشتم بنابراين بر حالات چهره آنها واقفم. فرزند ارشد بنده نيز يك آدم خجالتي بود. او يك بار به من گفت كه" اگر يك قدرت فوق العاده داشتم دلم مي خواست كه نامرئي باشم".
ما اينجور آدمها رو به عنوان افرادي ناراحت و مضطرب در شرايط اجتماعي مي شناسيم. و تصور ما از آنها اينست كه نمي خواهند در مركز توجه قرار بگيرند. و لي بگفته دكترالكساندر آويلا نويسنده كتاب موهبت كمرويي " The Gift of Shyness " ماهيت كمرويي اين مردم مانند تحمل درديست كه فرد در مواجه با نور شديد , صداي بلند و يا كلمات خشن بروز مي دهد . زيرا آنها داراي احساس بخصوصي هستند بطوريكه اگر بدانند مورد نقد يا قضاوت ديگران هستند دچار صدمه مي شوند. و در روابط عاطفي مي توانند هيجانات شديد عشقي و صادقانه اي را بروز دهند و برعكس بسيار حساس در شكست هاي عاطفي اند....
----
تمام نوشته برگرفته از متن ذيل است
منبع:http://www.examiner.com/x-2124-Female-Friendship-Examiner~y2009m3d24-Shy-or-not-interested
-----

pesar-mashhadi

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز
ببخشید من زبان فارسی ام ضعیف بود

حالا به چه چیزایی تو گیر میدی

• Like
واکنش ها: 179

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسته به موضوع و مکانش داره
ولی این دوره زمونه کافیه به یکی رو بدی از سرو کولت میره بالا
ولی همه فکر میکنن که دخترها خجالتی هستن در صورتی که اینطور نیست

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسته به موضوع و مکانش داره
ولی این دوره زمونه کافیه به یکی رو بدی از سرو کولت میره بالا
ولی همه فکر میکنن که دخترها خجالتی هستن در صورتی که اینطور نیست

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
ببخشید من زبان فارسی ام ضعیف بود

حالا به چه چیزایی تو گیر میدی
من به هر جنبنده اي در كل گير دادم ولي چون بحث شما كلي بود و از يك طرف چون مخاطب مثبت ,منفي مي باشد من هم نقبي در احوالات دختر كمرو زدم. و اين كه آدماي خجالتي دنياي مرموزي دارند. مي تونند ساعت ها گوشه اي تنها باشند و كتاب هاي پري ها رو بخونند و اين آدم رو حريص تر مي كنه كه تو زندگيشون سرك بكشه.
در ضمن من حرف بدي زدم كه اينارو گفتم؟!

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
در حال حاضر نه دخترها خجالت می کشن نه پسرها.
بهتر بود می پرسیدی پیرزن ها بیشتر خجالت می کشند یا پیرمردها؟
اونوقت میشد جواب داد پیرزن ها

اريايي

عضو جدید
به سراهت ميگم اگر يه زماني دخترا خجالت مي كشيدن الان ديگه خجالت براشون حكم فحش داره ///

sufia89

عضو جدید
آدم های خجالتی یا همون کمرو خیلی مرموزند و همین مرموزیشون منو به شدت جذبشون میکنه :redface:

البته خجالتی که از روی وقار و سنگینی باشه نه از روی بی ارادگی و ناتوانی. در کل با آدمایی که اینطوریند زیاد حال میکنم اگر چه خودم اصلا خجالتی یا باوقار نیستم:crying:

اها راستی یه سوال پرسیدی همشهری!!

بله کاملا بستگی به ذات آدما داره نه جنسیتشون

امیر Amir

عضو جدید
آدم های خجالتی یا همون کمرو خیلی مرموزند و همین مرموزیشون منو به شدت جذبشون میکنه :redface:

البته خجالتی که از روی وقار و سنگینی باشه نه از روی بی ارادگی و ناتوانی. در کل با آدمایی که اینطوریند زیاد حال میکنم اگر چه خودم اصلا خجالتی یا باوقار نیستم:crying:

اها راستی یه سوال پرسیدی همشهری!!

بله کاملا بستگی به ذات آدما داره نه جنسیتشون
;););)

دردی کشان

عضو جدید
اصلا چرا باید خجالت بکشیم؟مگه کار بدی کردیم؟ تازه کار اشتباهی هم بکنیم باید بدون خجالت بپذیریم و سعی در جبرانش کنیم.;)

• Like
واکنش ها: bmd
بالا