آیا حاضرید یه نفر دیگه به جمعیت دنیا اضاف کنید ؟

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان عزیز
راستش سوالی هست که 10-12 ساله ذهنم را مشغول کرده
دوست داشتم نظراتتون را بشنوم
همه ما از این دنیا و همه چیزای توش ناراضی هستیم و فوقش در بهترین حالت می گیم: دیگه توی این دنیا اومدیم بهتره خوب زندگی کنیم
با این شرایط آیا به نظر شما درسته یه نفر دیگه را هم با دستای خودمون به این دنیا بیاریم ؟
اگر دنیا جای خوبی نیست چرا کسی را که ادعا می کنیم دوستش داریم (بچه ) بیاریم توی این دنیا ؟
چرا بیایم یه کسی را بیاریم که شاید دلش نخواد بیاد توی دنیا ؟
جوابتون چیه اگر بچتون بگه چرا من را به این دنیا آوردی؟
از طرفی هم بدون بچه زندگی کاملا بدون روح و غیر قابل ادامه می شه !
شما چه کار می کنید !؟
پ.ن : آیا شما واقعا خودتون ممنون هستید از پدر و مادرتون که شما را به این دنیا آوردن ؟

آخرین ویرایش:

Sarp

مدیر بازنشسته
اگر دنیا جای خوبی نیست چرا کسی را که ادعا می کنیم دوستش داریم (بچه ) بیاریم توی این دنیا ؟
کی میگه جای خوبی نیست ؟
اگه آدما کمی از بلندپروازیهاشون بکاهند دنیا میشه یه جای خوب واسشون
اگه آرزوهای واهی رو دور بریزند دنیا میشه یه جای خوب

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از پدر مادرم ممنون نیستم ولی ناراضیم نیستم.
سعی میکنم برای بچم بستر بهتری رو فراهم کنم.تا اونم راضی باشه.
دنیا انقدام که شما میگید بد نیست.
زندگی شیرینه.

taeezade

عضو جدید
معلومه که میخوام.
اگه آدم بخواد میتونه قشنگ زندگی کنه. من بهش یاد میدم که قشنگ زندگی کنه.
من هیچ وقت فکر نکردم که چرا من رو به این دنیا أوردن پس بچه ام هم به من میره.

hosseinassar

مدیر ارشد
من هیچ موقع احساس نارضایتی نکردم
اگه بخواییم حرف بزنیم بیشتر شبیه شعار میشه
خیلی از موفقیتها از مشکلات و گرفتاری ها به وجود میاد

یکی دو تا بچه لازمه!!

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنونم شهناز جون از دعوتت
منم با صحبتهاي دوستان كاملا موافقم...
متاسفانه زياده خواهيها و توقعات رنگ و وارنگ ماست كه دنيا رو برامون جهنم ميكنه در حالي كه ميتونيم همين دنيا رو واسه خودمون و بچه هامون بهشت بسازيم...
فقط لازمه اش كمي پايين آوردن توقعات و بالا بردن تلاشمون هست هم براي خودمون و هم براي بچه هامون...و زندگي رو از حالا جوري بهشون تفهيم كنيم كه با كمترين هم ميتونه بهترين رو داشته باشه..
ميدونم سخته و به قول دوستان كمي شعارگونه ميشه اما چيزيه كه واقعيت داره و ميشه لمسش كرد. پس بهتره با تمام وجود لمسش كنيم و از ته دل خواهانش باشيم.

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز دقیقا سوالی که همیشه تو ذهنه من بودو مطرح کردی

منم همیشه میگم شاید دلش نخواد بیاد تو این دنیا
ولی یه بار از یه ادمه بااعتقادی این سوالو پرسیدم؛ گفت :ای مورد ربطی به انسان نداره چون اون کسی که به یکی بچه میده، و به اون بچه زندگی میده ، خداست و اون بچه هم در مرحله اول بنده خداست بعد بچه یکی

میثم1919

عضو جدید
سلام
من نمی گم بچه نباید باشه
لازمه زندگی هستش
ولی باید قبول کنید با این حقوقهای پایین
فکر ازدواج رو هم باید از سرت بیرون کنی
چه برسه به بچه دار شدن
من خودم باحقوقم میتونم زندگی خودم را فقط بچرخونم نه کس دیگه ای

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من هیچ موقع احساس نارضایتی نکردم
اگه بخواییم حرف بزنیم بیشتر شبیه شعار میشه
خیلی از موفقیتها از مشکلات و گرفتاری ها به وجود میاد

یکی دو تا بچه لازمه!!

نه خیلی کمه به نظرم ...خانواده باید بزرگ باشه که وقتی پیر شدی دورو برت شلوغ باشه ...چیه مد شده یکی دوتا بچه
7-8 تا اگه پتانسیلش باشه واقعا عالیه ...سخته ولی خیلی خوب میشه

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا من به این موضوع فک کردم که چرا یه آدم که هیچ نقشی تو به وجود اومدنش نداره باید بیاد تو این دنیا و حالا یه سری سختیها و مشکلات رو تحمل کنه و بعدش تازه به خاطر یه سری از گناهان اون دنیا هم بخواد مجازات بشه :surprised:
تا حالا هم کسی جواب درستی بهم نداده خودمم به جواب درستی نرسیدم جز این نکته که میگن زندگی تو به عنوان یه انسان یه موهبت عظیم هست و پدرو مادرت یه موهبت عظیم بهت بخشیدن
و اگه اینجوری باشه پس ما هم میتونیم یه موهبت عظیم رو به یه نفر هدیه کنیم
هرچند که در قبال این موهبت یه سری سختیها رو ممکنه متحمل بشه ولی ارزش این موهبت خیلی بالاتره.
در ضمن به نظر منم آدم زندگی رو خودش میتونه بسازه و اونجوری که ازش رضایت داشته باشه.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه خیلی کمه به نظرم ...خانواده باید بزرگ باشه که وقتی پیر شدی دورو برت شلوغ باشه ...چیه مد شده یکی دوتا بچه
آواز دهل شنیدن از دور خوش است
با این وضعیت امروزی که یکی دوتاشم واسه هیکل مضره و طرف از فرم میفته
شوما توقع 7-8تاداری!!!!!!!!!

*future*

عضو جدید
سلام
منم وقت هایی ک ناراحتم فک می کنم چرا پدر و مادرم منو ب این دنیا آوردن........
اما بعد ب این میرسم ک زندگی ی فرصت قشنگه ، ی شانس ک هر کس اگه درست و خوب ازش استفاده کنه دنیاش زیبا میشه.........
فرصت خوب زندگی کردنو باید ب هر نوزادی داد!!!!!!!!!!!!!!!

• Like
واکنش ها: sh85

Sarp

مدیر بازنشسته
ای ول حمید
همفکریم
چن نفر هم پیدا کنیم که باهامون همفکر باشه عالی میشه :دی
نه که خیلی خوش فرمین !!!

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من می گم واسه اوردن همون یکی هم دلیل بیارید
می گید 7-8 تا ؟
حالا شما لزوم آوردن یکیش را اثبات کنید مابقی پیش کش :دی

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ای ول حمید
همفکریم

نه که خیلی خوش فرمین !!!

پ.ن : دوستان لطف کنن دلیل بیارن واسه این که چرا ه نفر را می خوان اضاف کنن
فرض کنید بلانسبت من بچه
ازتون می پرسم چرا من را به این دنیا آوردید ؟
چه جوابی دارید ؟
این سوال ناامیدی یا هر چیزی را در بر نداره
فکر کنم دانستن دلیل زندگی واجب باشه بر هر انسانی و یک سوالی هست که در هر ذهن پرسشگری مطرح می شه

گلابتون

مدیر بازنشسته
می گید 7-8 تا ؟

شهناز جان يكي از دلايلش اين ميتونه باشه كه اگه خدا خودش بخواد اون بچه رو بهمون ميده...يعني در به دنيا آوردن يا نياوردن اون بچه ما دخيل نيستيم و فقط ميتونيم وسيله ايي براي ورود يك انسان ديگر به اين دنيا باشيم...
الان خيليها هستند كه در حسرت داشتن يه بچه خودشون رو به آب و آتش ميزنن اما وقتي قرار نيست از جانب اونا بچه ايي پا به اين دنيا بذاره...پس نميذاره...
اين نيست كه من خواسته باشم كه دوتا بچه رو به اين دنيا آورده باشم يا نه....فقط لازم بوده كه اون دوتا بچه به واسطه من به اين دنيا بيان...همين...و همين.

يكي از بارزترين نمونه ها هم وجود حضرت مسيح هست كه بايد در اين دنيا ميبود و فقط به واسطه حضرت مريم پا به اين دنيا گذاشت...فكرميكنيد حتي حضرت مريم در دوراني كه در تجرد كامل بود حتي به داشتن يا نداشتن فرزند هم فكر ميكرده؟؟؟؟.....نه!!!!.....ولي وقتي خدا خواست كه اين امر تحقق بپذيره ...پس انجام شد...و كودكي به دنيا آمد كه پيامبري باشد براي دين مسيحيت.

درسته؟

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای ول حمید
همفکریم

نه که خیلی خوش فرمین !!!
اتفاقا خودم از خونواده های پرجمعیت خوشم میاد:surprised:
مگه من اداعایی کردم:surprised: دیدم کسایی رو که به خاطر اینکه از فرم یمفتن بچه دار نمیشن:(

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرزندان شما فرزندان شما نيستند. آن ها پسران و دختران خواهشي هستند كه زندگي به خويش دارد. آن ها به واسطه ي شما مي آيند، اما نه از شما، و با آنها كه با شما هستند، از آن شما نيستند. شما مي توانيد مهر خود را به آن ها بدهيد، اما نه انديشه هاي خود را، زيرا كه آن ها انديشه هاي خود را دارند. شما مي توانيد تن آن ها را در خانه نگاه داريد، اما نه روح شان را، زيرا كه روح آن ها در خانه ي فرداست، كه شما را به آن راه نيست، حتي در خواب. شما مي توانيد بكوشيد تا مانند آن ها باشيد، اما مكوشيد تا آن ها را مانند خود سازيد. زيرا كه زندگي واپس نمي رود و در بند ديروز نمي ماند. شما كماني هستيد كه فرزندتان مانند تير زنده اي از چله ي آن بيرون مي جهد. كمانگير است كه هدف را در مسير نامتناهي مي بيند، و اوست كه با قدرت خود شما را خم مي كند تا تير او را تيز پر و دور رس به پرواز در آوريد. بگذاريد كه خم شدن شما در دست كمانگير از روي شادي باشد؛ زيرا كه او هم به تيري كه مي پرد مهر مي ورزد و هم به كماني كه در جا مي ماند.

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بدونم که میتونم درست تربیتش کنم اره حاضرم

• Like

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال جالبی پرسیدی
اگر شرایط برای من اماده باشه حاضرم چند تا انسان (حداقل:smile::smile::smile:) رو به این دنیا دعوت کنم تا از نعمت وجود لذت ببرند
تا ...
.
این دنیا زیبایی های خاص خودشو داره
به شرطی که ادم ها درست زندگی کنند همین
.
خدا رو هم شکر می کنم که نعمت بودن رو به من داده و البته شکر های دیگر که اینجا بی ربطه

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شهناز جان يكي از دلايلش اين ميتونه باشه كه اگه خدا خودش بخواد اون بچه رو بهمون ميده...يعني در به دنيا آوردن يا نياوردن اون بچه ما دخيل نيستيم و فقط ميتونيم وسيله ايي براي ورود يك انسان ديگر به اين دنيا باشيم...
الان خيليها هستند كه در حسرت داشتن يه بچه خودشون رو به آب و آتش ميزنن اما وقتي قرار نيست از جانب اونا بچه ايي پا به اين دنيا بذاره...پس نميذاره...
اين نيست كه من خواسته باشم كه دوتا بچه رو به اين دنيا آورده باشم يا نه....فقط لازم بوده كه اون دوتا بچه به واسطه من به اين دنيا بيان...همين...و همين.

يكي از بارزترين نمونه ها هم وجود حضرت مسيح هست كه بايد در اين دنيا ميبود و فقط به واسطه حضرت مريم پا به اين دنيا گذاشت...فكرميكنيد حتي حضرت مريم در دوراني كه در تجرد كامل بود حتي به داشتن يا نداشتن فرزند هم فكر ميكرده؟؟؟؟.....نه!!!!.....ولي وقتي خدا خواست كه اين امر تحقق بپذيره ...پس انجام شد...و كودكي به دنيا آمد كه پيامبري باشد براي دين مسيحيت.

درسته؟

درسته گلاب جان
ولی این که بخوای بگیم ما تنها تحت قدرت خدا هستیم می شه همون جدال قدیمیه اختیار
درسته که خدا تعیین می کنه که کسی بچه دار بشه یا نه
ولی این که بچه توسط من هم به دنیا بیاد یا نه تحت اختیار منه
من می تونم بچه را از حیات ساقط کنم یا بهش اجازه ورود به زندگی بدم
پس من هم نقش دارم

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز

حالا اگه پتانسیلش بود دیگه ..اگرم نبود به وجود میاریم پتانسیل در خانوم :D

ای ول حمید
همفکریم

نه که خیلی خوش فرمین !!!

قربونت برم من ... من تازه 7-8 تام کمه برام ...گفتم 7-8 تا که بی راه نباشه وگرنه تا 15 پایم :دی
الان دیگه ملت یدونه ای شدن موافق کمه

می گید 7-8 تا ؟

لزوم نمیخواد که !! بچرو میاری جیگر باباس لپاشو میکشی گازش میگیری میشه لذت زندگی کلی عشقو صفاس ...روزیشم خدا میده
البته اولای زندگی خیلی سخت میشه ولی میارزه

Sarp

مدیر بازنشسته

قربونت برم من ... من تازه 7-8 تام کمه برام ...گفتم 7-8 تا که بی راه نباشه وگرنه تا 15 پایم :دی

لزوم نمیخواد که !! بچرو میاری جیگر باباس لپاشو میکشی گازش میگیری میشه لذت زندگی کلی عشقو صفاس ...روزیشم خدا میده
میخوامممممممممممممممممممممت حمید جوووووووووووووووووووون
من زنمو هم پیدا کرده ام
اگه پیدا نکردی زود یکی دست و پا کن که بتونیم تا سال آینده نفری یه تیم راگبی تشکیل بدیم

شهناز هم به من گفته اسپم نکن
پس من هم اسپم نمیکنم :دی

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

من زنمو هم پیدا کرده ام
اگه پیدا نکردی زود یکی دست و پا کن که بتونیم تا سال آینده نفری یه تیم راگبی تشکیل بدیم

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من زنمو هم پیدا کرده ام

نه منم پیدا کردم حله همه چی :D
فقط برا راگبی اونم تا ساله اینده فک کنم بیشتر از یدونه احتیاج داشته باشیم زن :دی

هان !! اها اها حله اسپم نمیکنیم دیگه

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولاد خوب باید زیاد باشه

حداقل 4تا ، که 2تاش دختر و 2تاش پسر باشه ایشاله خدا قسمت کنه

آخرین ویرایش:

sweetest

عضو جدید
کاربر ممتاز
  • Like