آیا اشتغال و اقتصاد برای ازدواج انقدر که میگن مهمه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بسم الله

---------------------------------------------------

.
آیا کار عاقلانه ای میکنید که از ازدواج اجتناب میکنید، بخاطر اینکه خونه ندارید،ماشین ندارید.
.
مرد عزت خودشو تو قدرت تامین کنندکی میدونه.
این یه اساس هستش تو مردا.
.
اما بعضی ها دیگه به افراط میرن و همه ی این تامین کنندگی رو تو بخش اقتصاد و اشتغال میبینن.
.
در حالی که یکی از نیاز های اساسی زن عاطفه میباشد.
.
طوری که اگه به یه خانوم بگید که یه مرد با اقتصاد کامل وعاطفه ناقص ، یک مرد با اقتصاد ناقص و عاطفه کامل.
زن میگه میتونم برای اقتصاد صبر کنم . اما برای عاطفه نه.
.
حالا کسانی که میگن ما میخواییم به اقتصاد کامل برسیم و آنگاه ازدواج کنیم آیا کار خوبی میکنن؟؟
.
تو جامعه ما و در این وضیت یک مرد دیگه خیلی سعی کنه میتونه تو سی سالگی اقتصاد و اشتغال خوبی داشته باشه.
.
برادرایی که میخواهید به امید اقتصاد کامل ازدواج کنید و خانومی که منتظر چننین فردی هستید.
.
تو سی سالگی یه سری تغیرات تو مرد ایجاد میشه:
شور ازدواج که از سنین هجده سالگی شروع میشه به شدت افت میکنه.
.
یه پسر تو سن پایین شور ازدواجش بالاست و وقتی سنش بالاتر بره ،این شور تبدیل به ساختار زندگی میشه.
.
اگه پسر با دختر تو سن پایین ازدواج کنن ، اون شور ازدواج وعاطفه رو دارن ومسیر زندگی تا به دست آوردن ساختار رو هم با طی میکنن و سختی های مسیر براشون دیده نمیشه. .
مسیر براشون لذت بخش میشه.
.
زندگی یعنی همین.. یعنی تو سختی ها با هم بودن.
زندگی مثل کوه نوردی میمونه که دونفره بهتره چرا؟
چون تو راه باعث میشن حوصله ی هیچ کدوم سر نره. باعث میشه اگه یکی از اونا امیدش رو از دست داد، اون یکی بهش امید بده.
زندگی یعنی با هم به قله رسیدن. به خدا لذتش به همینه.
.
زندگی یعنی با هم تلاش کنید تا خونه و ماشین بخرید.
.
خانوم هایی که دنبال مردهایی با اقتصاد کامل میگرید که سنش هم بالا رفته اینو بدونید که
نگاه این جور مردا تو زندگی و تو این سن مادی شده و رفته تو ساختار زندگی در حالی که شور و عاطفه او سال های قبل بود که از بین رفت.

.

.

قال الامام الصادق عليه السلام:من ترک التزويج مخافة الفقر فقد اساء الظن بالله-عز و جل-، ان الله- عز و جل – يقول: «ان يکونوا فقراء يغنهم الله من فضله.» .

هر کس از ترس فقر ازدواج نکند نسبت‏ به لطف خداوند بدگمان شده است. چرا که خداوند مى‏فرمايد: اگر آنان فقير باشند خداوند از فضل و کرم خود بى نيازشان میکند.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
داشتن خونه و ماشین مهم نیست ولی داشتن یه کار مطمئن و این که مرد اهل کار باشه خیلی مهمه

الان اکثر شرکت های خصوصی یا کم آوردن یا دارن تعدیل نیرو میکنن

Asghar_

عضو جدید
به نظرم دخترانی که مثل شما فک میکنن یا رویایی هستن و یا این که بعد نظرشون تو زندگی عوض میشه چون سختیای زندگی رو میفهمن.

داشتن کار خوب با درآمد مناسب حتما لازمه مگر این که خانواده دختر خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خوب و خدایی و دینی و با انصاف باشن. که کمه

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
خب علی یارت ... من دستمو میگیرم به گوشام میرم خواستگاری . خدایا ببینم چه کار میکنی ...

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسم الله

---------------------------------------------------

.
آیا کار عاقلانه ای میکنید که از ازدواج اجتناب میکنید، بخاطر اینکه خونه ندارید،ماشین ندارید.

آره چون باید داشته باشی
.
مرد عزت خودشو تو قدرت تامین کنندکی میدونه.
این یه اساس هستش تو مردا.
دقیقا
.
اما بعضی ها دیگه به افراط میرن و همه ی این تامین کنندگی رو تو بخش اقتصاد و اشتغال میبینن.
یکی از مهمترین ارکانش مادیاته
.
در حالی که یکی از نیاز های اساسی زن عاطفه میباشد.
با عاطفه شکمت سیر نمیشه ، لباس تنت نمیشه
.
طوری که اگه به یه خانوم بگید که یه مرد با اقتصاد کامل وعاطفه ناقص ، یک مرد با اقتصاد ناقص و عاطفه کامل.
زن میگه میتونم برای اقتصاد صبر کنم . اما برای عاطفه نه.

عمرا از این حرفا خیلیا زدن
.
حالا کسانی که میگن ما میخواییم به اقتصاد کامل برسیم و آنگاه ازدواج کنیم آیا کار خوبی میکنن؟؟
دقیقا
.
تو جامعه ما و در این وضیت یک مرد دیگه خیلی سعی کنه میتونه تو سی سالگی اقتصاد و اشتغال خوبی داشته باشه.
خیلی زود گفتی برو تا 35
.
برادرایی که میخواهید به امید اقتصاد کامل ازدواج کنید و خانومی که منتظر چننین فردی هستید.
.
تو سی سالگی یه سری تغیرات تو مرد ایجاد میشه:
شور ازدواج که از سنین هجده سالگی شروع میشه به شدت افت میکنه.
آره موافقم
.
یه پسر تو سن پایین شور ازدواجش بالاست و وقتی سنش بالاتر بره ،این شور تبدیل به ساختار زندگی میشه.
و البته انتخابی بهتر و عقلانی تری می تونه انجام بده
.
اگه پسر با دختر تو سن پایین ازدواج کنن ، اون شور ازدواج وعاطفه رو دارن ومسیر زندگی تا به دست آوردن ساختار رو هم با طی میکنن و سختی های مسیر براشون دیده نمیشه. .
مسیر براشون لذت بخش میشه.
و احتمال به شکست خوردن اون رندگی بیشتر میشه
.
زندگی یعنی همین.. یعنی تو سختی ها با هم بودن.
زندگی مثل کوه نوردی میمونه که دونفره بهتره چرا؟
چون تو راه باعث میشن حوصله ی هیچ کدوم سر نره. باعث میشه اگه یکی از اونا امیدش رو از دست داد، اون یکی بهش امید بده.
زندگی یعنی با هم به قله رسیدن. به خدا لذتش به همینه.

شعار
.
زندگی یعنی با هم تلاش کنید تا خونه و ماشین بخرید.
.
خانوم هایی که دنبال مردهایی با اقتصاد کامل میگرید که سنش هم بالا رفته اینو بدونید که
نگاه این جور مردا تو زندگی و تو این سن مادی شده و رفته تو ساختار زندگی در حالی که شور و عاطفه او سال های قبل بود که از بین رفت.
رفته که رفته

.

.

قال الامام الصادق عليه السلام:من ترک التزويج مخافة الفقر فقد اساء الظن بالله-عز و جل-، ان الله- عز و جل – يقول: «ان يکونوا فقراء يغنهم الله من فضله.» .

هر کس از ترس فقر ازدواج نکند نسبت‏ به لطف خداوند بدگمان شده است. چرا که خداوند مى‏فرمايد: اگر آنان فقير باشند خداوند از فضل و کرم خود بى نيازشان میکند.

بجای شعار دادن چشم رو روی واقعیت های جامعه باز کنید

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
با چیزایی که خودم دیدم فک کنم حداکثر 20% خانم ها با این مسئله (بحث تاپیک) موافق باشن و 80% مخالفن یا تن نمیدن یا ناراضی ان و شاید کنار بیان ولی بازم ناراضی ان

شغل مهمه ولی دیگه الآن نامردیه که فقط مرد کار کنه،الآن دوره ای شده که هم زن ها دوست دارن کار کنن و هم مرد تنهایی نمیتونه یه واقعیته (نرمال جامعه رو می گم)

کلن ازدواج خوبه ولی باحال تر و بهترش صمیمیت و دوستیه بین دو نفره که اگر نباشه پول و هیچی درستش نمیکنه. البته خو اسلام دست ما رو بسته برای دوستی و صمیمت سپس ازدواج :D

Asghar_

عضو جدید
با چیزایی که خودم دیدم فک کنم حداکثر 20% خانم ها با این مسئله (بحث تاپیک) موافق باشن و 80% مخالفن یا تن نمیدن یا ناراضی ان و شاید کنار بیان ولی بازم ناراضی ان

شغل مهمه ولی دیگه الآن نامردیه که فقط مرد کار کنه،الآن دوره ای شده که هم زن ها دوست دارن کار کنن و هم مرد تنهایی نمیتونه یه واقعیته (نرمال جامعه رو می گم)

کلن ازدواج خوبه ولی باحال تر و بهترش صمیمیت و دوستیه بین دو نفره که اگر نباشه پول و هیچی درستش نمیکنه. البته خو اسلام دست ما رو بسته برای دوستی و صمیمت سپس ازدواج :D

سلام

منظورتون دوستی بین پسر و دختر (با چه هدفی) هست؟ هدف ها فرق میکنه یکی میخواد ازدواج کنه و یکی میخواد لاشی بازی دربیاره و یکی بدون هدف و به خاطر سر گرمی

اگه دو مورد آخر باشه...با این مشکلات بیشتر میشه. دختر وابسته میشه انتظار واسش ایجاد میشه...وقتی شرایط وجود نداره این کارام مشکل سازه.

کلا دیگه جامعه خوبی نداریم و داره به سمت همین حرفای شما میل میکنه زیرا پسر دیگه ازدواج نمیکنه ..مگر برای خانواده ها پولدار و واقعا مذهبی و لاغیر

من خودم یه دختری رو دوست دارم ولی به خاطر وضع مالیم که خانوادم به هیج وجه کمکم نمیکنن و البته حق هم دارن چون وضع مالی خوبی نداریم. با آن دختر تموم کردم و شرایط زندگیمو بهش گفتم.

به همین راحتی و به همین تلخی!

موفق باشید.

omran1858

عضو جدید
سلام
به نظر من بعد از توکل به خدا مهمترین چیز داشتن کار یا سرمایه هست چون آدم مطمئن تر میشه ، البته خانواده دختر و پسر نقش خیلی مهمی دارن و باید پشت بچه هاشون باشن تا ازدواج راحتتر و آسون تر بشه.

• Like
واکنش ها: s_aa

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منظورتون دوستی بین پسر و دختر (با چه هدفی) هست؟ هدف ها فرق میکنه یکی میخواد ازدواج کنه و یکی میخواد لاشی بازی دربیاره و یکی بدون هدف و به خاطر سر گرمی
اگه دو مورد آخر باشه...با این مشکلات بیشتر میشه. دختر وابسته میشه انتظار واسش ایجاد میشه...وقتی شرایط وجود نداره این کارام مشکل سازه.
کلا دیگه جامعه خوبی نداریم و داره به سمت همین حرفای شما میل میکنه زیرا پسر دیگه ازدواج نمیکنه ..مگر برای خانواده ها پولدار و واقعا مذهبی و لاغیر
من خودم یه دختری رو دوست دارم ولی به خاطر وضع مالیم که خانوادم به هیج وجه کمکم نمیکنن و البته حق هم دارن چون وضع مالی خوبی نداریم. با آن دختر تموم کردم و شرایط زندگیمو بهش گفتم.
به همین راحتی و به همین تلخی!
موفق باشید.
منظور من چیزی شبیه به دوران نامزدی بود که البته اسم نامزدی مهم نیست و صمیمیت و راستی اصلش باشه،ولی به شوخی اون جمله رو گفتم
اتفاقا من اون حرف رو بخاطر یکی از دوستانم زدم که دقیقا مثل شما بود،دانشجو ترم آخر بود یه دختری رو بیچاره دوست داشت ولی چون پول نداشت اصلا جرات نکرد به دختره بگه،دختره درسش تموم شد رفت پسره هم درسش تموم شد برگشت خونه و دیگه هیچوقت پسره ندیدش،من برخی مواقع صحبتی چیزی میشه از زیر زبونش میکشم قشنگ میفهمم هنوزم اون دختره رو میخواست ولی چیزی نمیگه

چی میشد اگر این پسره و اون دختره دوست میشدن بعد حالا تو ایران بهش میگن نامزدی من بهش میگم صمیمیت بیشتر می داشتن،بعد موقعیت مناسب که پیش می اومد ازدواج می کردن
مثلا همه پسرا خونه ماشین دارن بعد رفتن ازدواج کردن؟ خو اگر پول پدر نباشه که 99%پسرای زیر 26-28سال که توانایی خرید خونه و ماشین ندارن اصلا معنی نمیده بخاطر نداشتن نری دنبال خواستت

نمیخوام الکی دفاع کنم از خودم ولی حقیقتن منظورم این صحبت بود.

rahino

کاربر ممتاز
من و همسرم که از صفر شروع کردیم البته واقعا همدیگه رو درک کردیم و بنده هم از اون دخترای پرتوقع نبودم و با اینکه سنم کم بود خیلی خوب وضعیت ایشون رو درک میکردمو ایشون هم بسیار پر تلاش بوده و هستند
الحمدلله بعد از نزدیک به 3 سال که عقد بودیم زندگی مشترکمون روشروع کردیم البته خداوند هم به قول خودش عمل کرد و بسیار کمکمون کرد و امسال که دهمین سال ازدواجمونه صاحب خونه شدیم
اگه قبل ازدواج وضع اقتصادی آقا خوب باشه که خیلی خوبه پول که چیز بدی نیست
اما اگه این مورد هم نباشه یک آقای جوان با همت و تلاش میتونه زندگی خوبی روبسازه البته شرطش اینه که تنبل نباشه و توکلشم زیاد باشه

Asghar_

عضو جدید
من و همسرم که از صفر شروع کردیم البته واقعا همدیگه رو درک کردیم و بنده هم از اون دخترای پرتوقع نبودم و با اینکه سنم کم بود خیلی خوب وضعیت ایشون رو درک میکردمو ایشون هم بسیار پر تلاش بوده و هستند
الحمدلله بعد از نزدیک به 3 سال که عقد بودیم زندگی مشترکمون روشروع کردیم البته خداوند هم به قول خودش عمل کرد و بسیار کمکمون کرد و امسال که دهمین سال ازدواجمونه صاحب خونه شدیم
اما اگه این مورد هم نباشه یک آقای جوان با همت و تلاش میتونه زندگی خوبی روبسازه البته شرطش اینه که تنبل نباشه و توکلشم زیاد باشه

با سلام و احترام.

یه سوال داشتم خدمتتون..اگه دوست داشتین جواب بدین:

ایا در آن مدت سه سال عقد به مشکل نخوردید؟

آخه سه سال واسه عقد زیاده. همسرتون تو این سه سال دانشجو بودن؟ جایی کار میکردن؟

Asghar_

عضو جدید
منظور من چیزی شبیه به دوران نامزدی بود که البته اسم نامزدی مهم نیست و صمیمیت و راستی اصلش باشه،ولی به شوخی اون جمله رو گفتم
اتفاقا من اون حرف رو بخاطر یکی از دوستانم زدم که دقیقا مثل شما بود،دانشجو ترم آخر بود یه دختری رو بیچاره دوست داشت ولی چون پول نداشت اصلا جرات نکرد به دختره بگه،دختره درسش تموم شد رفت پسره هم درسش تموم شد برگشت خونه و دیگه هیچوقت پسره ندیدش،من برخی مواقع صحبتی چیزی میشه از زیر زبونش میکشم قشنگ میفهمم هنوزم اون دختره رو میخواست ولی چیزی نمیگه

چی میشد اگر این پسره و اون دختره دوست میشدن بعد حالا تو ایران بهش میگن نامزدی من بهش میگم صمیمیت بیشتر می داشتن،بعد موقعیت مناسب که پیش می اومد ازدواج می کردن
مثلا همه پسرا خونه ماشین دارن بعد رفتن ازدواج کردن؟ خو اگر پول پدر نباشه که 99%پسرای زیر 26-28سال که توانایی خرید خونه و ماشین ندارن اصلا معنی نمیده بخاطر نداشتن نری دنبال خواستت

نمیخوام الکی دفاع کنم از خودم ولی حقیقتن منظورم این صحبت بود.

سلام مجدد...

دوست گرامی نمیشه مطمئن باش نمیشه.

البته نامزدی رو که شما تعریف میکنین ما جور دیگه تعریف میکنیم.

ببین با این دوست شدن ها هم جایی نمیرسه مگر این پول داشته باشی یعنی همون شغل خوبی داشته باشی وگرنه دختر مردم الاف تو نیست که منتظر بمونه تو سربازیتو تموم کنی کار پیدا کنی بعد بیایی به خانوادت بگی که همینا خودش کلی ماجرا داره. نمیشه دیگه....فقط تحت دو شرایط امکان داره انم اینه که هر دو خانواده واقعا خدایی و اعتقاد به دین داشته باشن و هوای پسر و دختر رو داشته باشن و حالت دوم اینه که پسر از جانب پدر تا مدت زمانی(حداقل تا ان موقعی که سربازی و کارش و دانشگاه و...درست شه) ساپورت مالی بشه، کما این که الان بیشتر سنی های در سنین پایین ازدواج میکنن...چون معمولا اعتقادشون بیشتره...من که اینطوری دیدم من خودم چند تا دوست سنی داشتم و دیدم. کلا طرف های مشهد هم اینطور ازدواج ها بیشتر اتفاق میفته چون یه شهر مذهبی هست.

فک میکنم شما الان تو دوره نمیدونم چی بهش میگن جوگیر خوبه!؟

موفق باشید.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
حرفای قشنگیه ولی داشتن یه منبع درآمد الزامیه...
خونه و ماشین لازم نیست ولی خب یه حداقل هایی لازمه...
پس باید گفت قسمتی از حافاتون درسته ولی قسمتی شعاره...

داداش اون 80% رو بکن 95%
بله البته شرط دیگش اینه که خانوم هم درک کنه و هی خرج تراشی الکی نکنه که مرد هرچی در میاره باد هوا بشه...

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مجدد...

دوست گرامی نمیشه مطمئن باش نمیشه.

البته نامزدی رو که شما تعریف میکنین ما جور دیگه تعریف میکنیم.

ببین با این دوست شدن ها هم جایی نمیرسه مگر این پول داشته باشی یعنی همون شغل خوبی داشته باشی وگرنه دختر مردم الاف تو نیست که منتظر بمونه تو سربازیتو تموم کنی کار پیدا کنی بعد بیایی به خانوادت بگی که همینا خودش کلی ماجرا داره. نمیشه دیگه....فقط تحت دو شرایط امکان داره انم اینه که هر دو خانواده واقعا خدایی و اعتقاد به دین داشته باشن و هوای پسر و دختر رو داشته باشن و حالت دوم اینه که پسر از جانب پدر تا مدت زمانی(حداقل تا ان موقعی که سربازی و کارش و دانشگاه و...درست شه) ساپورت مالی بشه، کما این که الان بیشتر سنی های در سنین پایین ازدواج میکنن...چون معمولا اعتقادشون بیشتره...من که اینطوری دیدم من خودم چند تا دوست سنی داشتم و دیدم. کلا طرف های مشهد هم اینطور ازدواج ها بیشتر اتفاق میفته چون یه شهر مذهبی هست.

فک میکنم شما الان تو دوره نمیدونم چی بهش میگن جوگیر خوبه!؟

موفق باشید.
یعنی چی! یعنی دختر نمیتونه دو سه سال صبر کنه پسر به یه جایی برسه؟
خو نمیتونه صبر کنه بره ازدواج کنه والا
قحطی دختر که نیست اییییین همه دختر خوب

به دین و ایمون و این صحبتا نیست یه سری چیزا مرام و معرفته دیگه
حالا مثلا 2سال زودتر هم ازدواج کنه با یکی دیگه مثلا چی گیرش میاد، جایزه می دن؟!

اتفاقا من یه رفیقی داشتم خداوکیلی نه کار داشت نه عرضه داشت هیچی نداشت ولی آدم باحالی بود همیشه میرفتم پیشش اینقدر میخندیدیم
کل تخصصش در خنداندن بود،دلقکیه
ایشون با یه دختر تقریبا پولدار و ازینا که آفتاب مهتاب ندیدن و این صحبت ها ازدواج کرد
مثلا پدر دختره ترخیص کار خودروئه خودت حسابشو کن

من همیشه واسم سوال بود این چطور با این خانواده وصلت کرد، خودش گفت همیشه پا پیچشون بودم خواستگاری میرفتم با خود پدر چندبار صحبت کردم چندبار بهم توهین شد رفتم و اومدم آخر قبول کردن،خود پدر دختره واسش کار گیر آورد خلاصه عروسیشون افتاد بعد سربازی پسره،این دوستم حتی مدرک مهندسیشم از تنبلیش نتونست بگیره! از این ریزنمرات بهش دادن و رفت بعد از چندین سال

خلاصه 70-80% اگر آدم بخواد میشه من یه آدمهایی رو میبینم ازدواج کردن که در انتهای ذهنم هم خطور نمیکرد !!

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بزارید واقیت های یک زندگی مشترکو براتون بگم:

از روزی که بخواید عقد کنید البته فقط مالی و عرفشو می گم:

خرید انگشتر نامزدی

خرید سر عقد

مراسم بله برون

مراسم عقد
مراسم عروسی
خریز 4 تیکه بزرگ که با داماده البته مشهد بقیه با عروس خانمه
رهن خونه
اجاره

خوش بینانه ترین حالت که کل موارد بالا بجر اجاره رو خانواده ها بدن

یعین عروسس و داماد بیوفتن تو عسل برن تو خونه ای که همه چیش آماده باشه

از فرداش مشکلات شروع میشه

اجاره خونه تو مشهد حداقل کف 500 خوبه آب و برق و گاز و خورد و خوراک رو هم حساب کنید کمش 1/500/000 حالا چقدر باید درامد داشته باشید؟

خدا نکنه برید مهمونی و لباس خریدن و کادو خریدن

از همه بدتر سفارش های جور واجور خانم ها رم بذارید روش

دلتون خوشه

با دوست دوست دارم گفتن شکمت سیر نمیشه لباس تنت نمی شه

ما که تجربه کردیم چوبشم خوردیم 6 سال عمرم به فنا رفت

گوش نکنید یک روزی به حرف من می رسید که خیلی دیره

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزارید واقیت های یک زندگی مشترکو براتون بگم:

از روزی که بخواید عقد کنید البته فقط مالی و عرفشو می گم:

خرید انگشتر نامزدی

خرید سر عقد

مراسم بله برون

مراسم عقد
مراسم عروسی
خریز 4 تیکه بزرگ که با داماده البته مشهد بقیه با عروس خانمه
رهن خونه
اجاره

خوش بینانه ترین حالت که کل موارد بالا بجر اجاره رو خانواده ها بدن

یعین عروسس و داماد بیوفتن تو عسل برن تو خونه ای که همه چیش آماده باشه

از فرداش مشکلات شروع میشه

اجاره خونه تو مشهد حداقل کف 500 خوبه آب و برق و گاز و خورد و خوراک رو هم حساب کنید کمش 1/500/000 حالا چقدر باید درامد داشته باشید؟

خدا نکنه برید مهمونی و لباس خریدن و کادو خریدن

از همه بدتر سفارش های جور واجور خانم ها رم بذارید روش

دلتون خوشه

با دوست دوست دارم گفتن شکمت سیر نمیشه لباس تنت نمی شه

ما که تجربه کردیم چوبشم خوردیم 6 سال عمرم به فنا رفت

گوش نکنید یک روزی به حرف من می رسید که خیلی دیره

راستش منم هر کسی رو دیدم که وضع مالیش خوب نبود و با توکل به خدا و اینجور چیزها زندگی رو آغاز کردن آخرش به جنگ و دعوا کشید و همه چی خراب شد، یا جدا شدن یا همش جنگ و جدل دارن طوری که زندگیشون زندگی نیست، میدون جنگه

EECi

مدیر بازنشسته
داشتن شغل برای شروع زندگی الزامی هست . پس انداز هم موضوع بسیار مهمیه
یکی از بلوغ های مربوط به ازدواج در کنار بلوع عاطفی و فکری و اجتماعی و... ، بلوغ مالی هست . ممکنه پسر و دختر استعداد بالقوه در بحث بلوغ مالی داشته باشند ، مثلا انسان های پرتلاش و با برنامه ای باشند و یا تنبل نباشند و ایده کارآفرینی برای مثال داشته باشند و ارتباطات قوی در بازار و سرمایه یابی و... این اصلی ترین بخش در بلوغ مالی هست . اصطلاحا شروع راهه

ولی همین بلوغ ، مثل بلوغ اجتماعی مدام باید رشد بکنه .
همین رشد به نظرم لذت بخشه

Asghar_

عضو جدید
یعنی چی! یعنی دختر نمیتونه دو سه سال صبر کنه پسر به یه جایی برسه؟
خو نمیتونه صبر کنه بره ازدواج کنه والا
قحطی دختر که نیست اییییین همه دختر خوب

به دین و ایمون و این صحبتا نیست یه سری چیزا مرام و معرفته دیگه
حالا مثلا 2سال زودتر هم ازدواج کنه با یکی دیگه مثلا چی گیرش میاد، جایزه می دن؟!

اتفاقا من یه رفیقی داشتم خداوکیلی نه کار داشت نه عرضه داشت هیچی نداشت ولی آدم باحالی بود همیشه میرفتم پیشش اینقدر میخندیدیم
کل تخصصش در خنداندن بود،دلقکیه
ایشون با یه دختر تقریبا پولدار و ازینا که آفتاب مهتاب ندیدن و این صحبت ها ازدواج کرد
مثلا پدر دختره ترخیص کار خودروئه خودت حسابشو کن

من همیشه واسم سوال بود این چطور با این خانواده وصلت کرد، خودش گفت همیشه پا پیچشون بودم خواستگاری میرفتم با خود پدر چندبار صحبت کردم چندبار بهم توهین شد رفتم و اومدم آخر قبول کردن،خود پدر دختره واسش کار گیر آورد خلاصه عروسیشون افتاد بعد سربازی پسره،این دوستم حتی مدرک مهندسیشم از تنبلیش نتونست بگیره! از این ریزنمرات بهش دادن و رفت بعد از چندین سال

خلاصه 70-80% اگر آدم بخواد میشه من یه آدمهایی رو میبینم ازدواج کردن که در انتهای ذهنم هم خطور نمیکرد !!

داداش گلم دنبال استثنائات نگرد که بیچاره میشه ..منم دقیقا مثل تو فک میکردم...حالا از ما گفتن بود..من 5 سال از عمرمو فدای یه دختر کردم حالا هیچی به هیچی ...بیچاره شدم...داستان ها داره...

اگه فک میکنی من خوش زبون نیستم سخت در اشتباهی ...من از هر کی که فک کنی خوش زبون ترم...ولی حالا خاموش شدم و چون حساب کار حداقل تو این زمینه دستم آمده.

مواظب فکرت باش..یه تجدیدنظر اساسی بکن.

خیلی ضرر میکنی....

من که دیگه حالا حالاها عمرا برم به سمت ازدواج....تا زمانی که استقلال مالی ندارم غلط زیادی نمیکنم!

موفق باشی.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببخشید ولی من که باورم نمیشه اگه لطف کنید ریز به ریز جریان زندگیتونو بگید ممنون میشم.

تازه حالا ما از کجا بگردیم دختر پیدا کنیم کم توقع باشه، بعد ازش خوشمون هم بیاد، اون هم از ما خوشش بیاد؟؟؟ اونم چی تو این جامعه بسته از لحاظ روابط دختر و پسر. تا به کسی نزدیک نشی که نمیتونی بشناسیش. یکی هست خیلی کم توقع بنظر میرسه بهش نزدیک که میشی و دو سه تا برخورد باهاش میکنی میبینی خیلی هم پرتوقع هست.

بعدش هم ازدواجها اغلب تا دل پسر یه جا گیر نکنه اصلا ازدواجی صورت نگیره، یهو میبینی یه جا از یکی خوشت اومد، حالا که خوشت اومد و رفتی خواستگاری که نمیتونی خط کش بگیری دستت توقعات خانم رو اندازه بگیری، باید با خوب و بدش بسازی وگرنه حرف اضافه بزنی پرتت میکنن بیرون میگن اصلا بیخود کردی اومدی خواستگاری. اگرم دلت جایی گیر نباشه که اصلا خواستگاری رفتن نداره.

همه اینا به کنار، خود مرد هم غرور داره، دوست داره خودش و خانواده اش در آسایش باشند و زندگی مرفهی داشته باشه. گیریم خانم زندگی حقیرانه رو قبول کنه، مرد قبول نمیکنه زن و بچش تو سختی باشن، یا مثلا پیاده یه مسیر رو برن و بیان. چند ماه پیش خونه‌ی یکی از اقوام بودیم دختر کوچولوشون گریه میکرد و میگفت همه بچه‌ها ماماناشون با ماشین میان دنبالشون من باید پیاده بیام، ما چرا ماشین نداریم...

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
داشتن شغل برای شروع زندگی الزامی هست . پس انداز هم موضوع بسیار مهمیه
یکی از بلوغ های مربوط به ازدواج در کنار بلوع عاطفی و فکری و اجتماعی و... ، بلوغ مالی هست . ممکنه پسر و دختر استعداد بالقوه در بحث بلوغ مالی داشته باشند ، مثلا انسان های پرتلاش و با برنامه ای باشند و یا تنبل نباشند و ایده کارآفرینی برای مثال داشته باشند و ارتباطات قوی در بازار و سرمایه یابی و... این اصلی ترین بخش در بلوغ مالی هست . اصطلاحا شروع راهه

ولی همین بلوغ ، مثل بلوغ اجتماعی مدام باید رشد بکنه .
همین رشد به نظرم لذت بخشه

میدونین چیه، این حرفای قشنگ مثه بلوغ اجتماعی و اینجور چیزا نون و آب نمیشه، مگه قدیم این صحبتا بود، خنگترین افراد راحت میرفتن زن میگرفتن زندگیشونو میکردن. قدیما یه چیزایی ارزش بود، مثلا یکی دست خطش خوب بود همه به به و چه چه میکردن کلی جا واسه همین دست خطش کار بود، ولی الان چی؟ شما 10 نوع مهارت داشته باشی، بازم میگن برو کشکتو بساب.
الان بدبختی اینه که اولا کار نیست، ثانیا کار اگه باشه بخور نمیره، جوری بهت حقوق میدن که یه هفته مونده به آخر ماه ته جیبت شپش آفتاب بالانس میزنه. شغلها هم همه بدون آینده، بدون مزایا یا تضمین و بیمه. خدا نکنه مریض بشی حقوق قطع در حالت بدتر اخراج و کلی هم خرج واسه درمان.

بعد در ضمن تو زمینه ازدواج یه نوع رقابت هم وجود داره، مثلا فرض کن شما از خانمی خوشت اومد، یک شخص دیگه هم از اون خانم خوشش اومد، کسی برنده این رقابت میشه که پول داشته باشه. این رقابته هم خیلی سخت کرده کار رو...

EECi

مدیر بازنشسته
میدونین چیه، این حرفای قشنگ مثه بلوغ اجتماعی و اینجور چیزا نون و آب نمیشه، مگه قدیم این صحبتا بود، خنگترین افراد راحت میرفتن زن میگرفتن زندگیشونو میکردن. قدیما یه چیزایی ارزش بود، مثلا یکی دست خطش خوب بود همه به به و چه چه میکردن کلی جا واسه همین دست خطش کار بود، ولی الان چی؟ شما 10 نوع مهارت داشته باشی، بازم میگن برو کشکتو بساب.
الان بدبختی اینه که اولا کار نیست، ثانیا کار اگه باشه بخور نمیره، جوری بهت حقوق میدن که یه هفته مونده به آخر ماه ته جیبت شپش آفتاب بالانس میزنه. شغلها هم همه بدون آینده، بدون مزایا یا تضمین و بیمه. خدا نکنه مریض بشی حقوق قطع در حالت بدتر اخراج و کلی هم خرج واسه درمان.

بعد در ضمن تو زمینه ازدواج یه نوع رقابت هم وجود داره، مثلا فرض کن شما از خانمی خوشت اومد، یک شخص دیگه هم از اون خانم خوشش اومد، کسی برنده این رقابت میشه که پول داشته باشه. این رقابته هم خیلی سخت کرده کار رو...

دوست عزیز ، همین حرفهای قشنگ علت همین معلول هایی هست که گفتی

جمله اخر شما فقط یه پیام به من میده ، گوینده این جمله بدون شک به بلوغ عاطفی و اجتماعی نرسیده

شما وقتی حق داری از کسی خوشت بیاد ( به خودت اجازه این کار رو میدی ) که حداقل ها رو بتونی تامین کنی

ادم باید با مسئولیت باشه مهندس جان ;)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

جمله اخر شما فقط یه پیام به من میده ، گوینده این جمله بدون شک به بلوغ عاطفی و اجتماعی نرسیده

شما وقتی حق داری از کسی خوشت بیاد ( به خودت اجازه این کار رو میدی ) که حداقل ها رو بتونی تامین کنی

صد در صد، اگه منظورت شخص منه، باید بگم اگه مسئولیت پذیر نبودم و به اون بلوغ نرسیده بودم که تا الان 4 تا زن داشتم !

m9630

عضو جدید
دوستان گلم سلام
لطفا با دقت بخوننین

دوستان گلم این بحث اینقدر مفصله که اگر قرار باشه به صورت خیلی جامع و مرتب و مشخص به اون بپردازیم یک کار کارشناسی بسار زیاده که
مطمئنا ساعت ها طول میکشه و به حتم صد تا پارامتر مختلف با زیر مجموعه ها و شاخه های زیادی درش دخی هستن

امااااااااا
اگر به دیدگاه دیگه ای بهش نگاه کنیم میشه نکات خوبی رو برای درک بهترمطب پیش روی دیگران گذاشت
که در ادامه به اون میپردازیم

رییس جمهورقلبها

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جمله ای ک پر رنگ کردی رو رد میکنم چون من حرفای مهندس متفکر رو درک میکنم ؛و حرفاشون رو راجع ب کار قبول میکنم
اما
جمله: (شما وقتی ......) رو ب شدت قبول دارم و کاملا درسته .پسری ک خودش ته چاست ، نباید یکی دیگه رو هم ب امید ارزوی واهی با خودش ببره ته چاه >>>>( تامین حداقلیات )

m9630

عضو جدید
زندگی مشترک و آمادگیهای قبل و بعد از اون
که فرد باید داشته باشه
مهمترین مقوله این بحث هست
متاسفانه در کشور ما روی این بخش خیلی خیلی کم کار شده یا اصلن نشده که خودش بنا به دلایلی بوده که جای بحثش اینجا نیس
اما چند نکته کوتاه میگم ببینم نظر شما چیه
نحوه آشنا شدن طرفین
سیستم اخلاقی خانواده ها
سیستم اجتماعی و رفاهی خانواده ها
به یک طرف
داشتن یه شرایط حداقلی برای تشکیل زندگی مشترک به شرط قبول تمام موارد توسط خانواده ها مهمترین عامله
حالا تعریف این شرایط حداقلی
خودش بستگی به چند تا پارامتر داره

یعنی
خانواده
و نگرشها
و سطح و وسعت دیدگاه اونها
و زوجین و ..........
زندگی میتونه از یه اتاق کوچیک
تو یه روستای دور افتاده
که شغل مرد
کارگر فصلی کوره آجر پزیه
یا شایدم پائین تر شروع بشه
تا ازدواج در فضا پیما و غیره
حالا تضمین کیفیت و کمیت زندگی
بستگی به زوجین داره
که خودشون باید به یه درجه از بلوغ فکری و اجتمائی رسیده باشن
سطح نگرش و توقعاتشون
وهمه شخیصت درونیشون
+ همه شرایط محیطی و اطرافیان نیز تو مسئله دخیل هستش
حالا بحثو با کمک شما تخصصی تر بررسی میکنیم

bitajan

کاربر ممتاز
به نظرم دخترانی که مثل شما فک میکنن یا رویایی هستن و یا این که بعد نظرشون تو زندگی عوض میشه چون سختیای زندگی رو میفهمن.

داشتن کار خوب با درآمد مناسب حتما لازمه مگر این که خانواده دختر خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خوب و خدایی و دینی و با انصاف باشن. که کمه

سلام

من رویایی نیستم

از دوم راهنمایی هم کار کردم (هم کار هم درس)........... قله سختی هارو هم دیدم

خواستگار همه جورشم دارم(بجز کسی که واقعا اعتقاداتم رو با چادرم کامل بفهمه و قبول کنه)....

برادران و خواهران: من چشمم باز هستش ، تا الان هم کور زندگی نکردم... از همون بچگی با زندگی و آدمهاش و سختی هاش آشنام

من به اعتقادات و نظرات همه احترام قائلم ...... فقط یه چیزی رو میگم : ازدواج از نظر من(به فرموده امام علی(ع) و بانوی دو عالم :::: بهترین یار برای طاعت خدا::::: شریک زندگی برای من تنها کسی هستش که باور دارم تو اون دنیا هم با منه

هر دو مهمان این دنیا ...... پس برای این دنیا سخت نمیگیرم.....

............. لطفا در مورد حرفهای بالا توهین نکنید .............

و اگر حرفهام رو قبول ندارید ، هیچی نگید بهتره
.
.
.
.

ممنون از حضور تک تکتون

یا علی

آخرین ویرایش:

omran1858

عضو جدید
سلام

من رویایی نیستم

از دوم راهنمایی هم کار کردم (هم کار هم درس)........... قله سختی هارو هم دیدم

خواستگار همه جورشم دارم(بجز کسی که واقعا اعتقاداتم رو با چادرم کامل بفهمه و قبول کنه)....

برادران و خواهران: من چشمم باز هستش ، تا الان هم کور زندگی نکردم... از همون بچگی با زندگی و آدمهاش و سختی هاش آشنام

من به اعتقادات و نظرات همه احترام قائلم ...... فقط یه چیزی رو میگم : ازدواج از نظر من(به فرموده امام علی(ع) و بانوی دو عالم :::: بهترین یار برای طاعت خدا::::: شریک زندگی برای من تنها کسی هستش که باور دارم تو اون دنیا هم با منه

هر دو مهمان این دنیا ...... پس برای این دنیا سخت نمیگیرم.....

............. لطفا در مورد حرفهای بالا توهین نکنید .............

و اگر حرفهام رو قبول ندارید ، هیچی نگید بهتره
.
.
.
.

ممنون از حضور تک تکتون

یا علی

بسیار زیبا صحبت کردین ،مخصوصا جمله :هر دو مهمان این دنیا ...... پس برای این دنیا سخت نمیگیرم..... موافقم
هدف همه باید این باشه
باید رو این طرز فکر فرهنگ سازی بشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.