آیا از دانشگاهی که توش درس می خونید یا فارغ التحصیل شدین ،راضی هستید؟

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز

سلام دوستان
این تاپیک برای آشنایی بیشتر از دانشکده های شیمی است.
چقدراز دانشگاهتون رضایت دارین ؟
سطح علمی وامکاناتش تو دانشگاهای کشور چطوره؟

ممنون

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

سلام دوستان
این تاپیک برای آشنایی بیشتر از دانشکده های شیمی است.
چقدراز دانشگاهتون رضایت دارین ؟
سطح علمی وامکاناتش تو دانشگاهای کشور چطوره؟

ممنون
من راضی نیستم، و باتوجه به یه سری مشکلات مجبور شدم اونجا بمونم. اما دانشکده شیمیش توی گرایش های تجزیه و آلی خوبه. وقتی من اومدم گروه شیمی فیزیکش فوق العاده بود اما 2 تا از خوباش رفتن و گروه کلا به فنا رفت. یکیشون که واقعا استاد بود داره میره کانادا برا تدریس و اون یکی هم رفته دانشگاه تهران.
اما سوال سومتون. ببینید توی ایران دانشگاها قابل مقایسه نیست، چون از لحاظ علمی ایران تقریبا به دوبخش جمهوری اسلامی تهران و سایر تقسیم میشه. اصلا عدالت نیست، امکانات درست پخش نمیشه، برا همینه که تهران شده آرزوی همه!! مستند آلبرتا رو ببینید

شیمیست عکاس

عضو جدید
چه تاپیک خوبیه.مرررررررررسی فرزانه جون از درست کردن این تاپیک.اگه همه نظر بدن کلی اطلاعات پیدا میکنیم راجع به دانشگاها.فقط باید دوستان لطف کنن بگن دانشگاه چه شهری رو دارن درباره ش صحبت میکنن و آزاد و سراسری بودنش هم باید مشخص کنن.من دانشگاه آزاد کرج کارشناسیم و گرفتم.فضای دانشگاه عالی.گل و بلبل عالی:biggrin:منظورم فضای سبز شه که وقتی میری تو دانشگاه،انگار رفتی پارک.واقعا حالت خوب میشه....:dدانشگاه بزرگ و با امکاناتیه انصافا.اما بریم سراغ اوضاع علمیش.یه چیزی متاسفانه خیلی بد جا افتاده.اونم این که همه دانشگاه آزادا هتلن.ولی دانشگاه آزاد کرج خیلی معتبره و واقعا استاداش سخت گیرن.پوست همه ما رو کندن.البته استاداش دو دسته ن.یه دسته شون واقعا بیسوادن ولی یه دسته شون واقعا باسوادن.مثل دکتر ملاردی که برای همه شناخته شدن. ولی صادقانه بگم بیشترشون بیسوادن.تو آلی و معدنی و ش.ف به میمنت وجود پنج استاد قوی بود.اما تجزیه ش تازمانی که من اونجا بودم و خبر دارم داغوووووووووون بود.البته تو همون معدنیشم کنار استادای باسوادی مثل دکتر ملاردی و دکتر طالعی،یه استاد بیسوادی بود که به گفته شاگرداش فقط تاریخ درس میداده به جای معدنی!!!و هیچی حالیش نبوده.ولی هم استادای خوب شناخته شده بودن .هم استادای بی سواد.بستگی به انتخاب خود دانشجو داشت که هدفش نمره باشه یاسواد.تو ش.ف فقط دکتر زارگزی...که واقعا ش.فیزیک رو درک کرده بود.هر کی سر کلاسش مینشست عاشق ش.فیزیک میشد.چون سختترین مطالب و به ساده ترین زبان میگفت و سر کلاسش موهای تن آدم سیخ میشد....چون یهواز شیمی به خدا و مرگ و آخرت میرسید.فوق العاده جدی اما همونقدر مهربون بود و خیلی با وجدان بود.براش مهم بود که همه بچه ها کامل درس و بفهمن.اما امتحاناش به سختی شهرت داشت...من تو هر امتحانش فقط 16 صفحه مینوشتم و با نمره حدود 15 جزو برترین نمره هاش میشدم!!!!
این بود خلاصه ای از جو دانشگاه ما.........یادش بخیر........

amirdolu

عضو جدید
سلام
دانشکده علوم فردوسی .از لحاظ امکانات زیرساختی متوسط به پایینه.اخیرا ظرفیت ها زیاد شده و امکانات کم اومده.
از لحاظ علمی تا مرحوم دکتر رحیمی زاده بود . تقریبا اوضاع مرتب بود. تو شیمی آلی قطب هتروسیکل کشوره.
یک نکته فنی هم بگم که کلا جو فردوسی زیاد چنگی به دل نمیزنه. دانشجویاش نه . پرسنل و حراست و وووو.......

8cd92488da71edaa8ad7013b7c38bcea2bae1b0e6888c828c8bdba36fc45f299.jpgIMG_20131015_134748.jpg

بالا