آیا از اومدن به رشته مهندسی شیمی پشیمان هستید

آیا از اومدن به رشته مهندسی شیمی پشیمان هستید

• مجموع رای دهندگان
    236
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

niloofar_chem

عضو جدید
من یک سال پشت کنکور موندم که حتما سراسری قبول شم.حالا چی شد؟
3 سال بیکارم.تازه تهران هم هستم.شهرستان که خیلی افتضاح تر
همون سال دوست من برق موسسه غیر انتفایی یه شهرستان توی استان یزد قبول شد تا مدرکشو گرفت رفت سر کار ولی من با اینکه دانشگاه سراسری خوندم ولی واس مهندس شیمی کار نیست
واس بقیه رشته ها خیلی بیشتر کار هست
مثلا حتی اگه بخوان یه توالت بزنن مهندس عمران میخوان
من که خیلییییییی پشیمونم

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه ادامه هم باید تا دکترا بدی
ارشد که فایده نداره
...اره خوب قبول دارم حرفتون رو ولی دیگه یا باید جسارت داشته باشین تغییر رشته بدین یا همین رو ادامه بدین یا باهاش کار کنین حتی کار غیر تخصصی ...من خودمم شاید ترجیح میدادم رشته دیگه ای بخونم ولی به این نتیجه رسیدم ازین شاخه به اون شاخه پریدن خوب نیست

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

متاسفانه واسه خانوما خیلی محدودیت داره

الانم که اوضاع کاری واسه همه رشته ها خرابه

باز اگه موقعیت ادامه تحصیل رو دارید ادامه دادن بهتره
حالا یا همینو یا رشته های دیگه
مثلا خانوما مدیریت بازرگانی الان بازار خوبی داره

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
...اره خوب قبول دارم حرفتون رو ولی دیگه یا باید جسارت داشته باشین تغییر رشته بدین یا همین رو ادامه بدین یا باهاش کار کنین حتی کار غیر تخصصی ...من خودمم شاید ترجیح میدادم رشته دیگه ای بخونم ولی به این نتیجه رسیدم ازین شاخه به اون شاخه پریدن خوب نیست

ولی بعضی جاها باید یه تغییر مسیر داد تا به مقصد رسید...

نمیدونم چرا هیچ هماهنگی بین تصویب یه رشته توی دانشگاه و موقعیت کاری اون شهر و یا استان نیست

مثلا شهر ما کارخونه جات صنعتی داره(حالا بماند که مثه بقیه در آستانه سقوطن)اما مهندسی شیمی متاسفانه جایگاهی که باید داشته باشه رو نداره

niloofar_chem

عضو جدید
تغیر رشته که اصلا خوب نیست، اگه جایی غیر از شرکت های مهندسی برم هم که از آدم انتظار کاری در حد منشی دارن.ولی دلشون میخواد منشیشون مهندس باشه
یک ماه رفتم تو یه شرکت بازرگانی ولی اومدم بیرون.
من که دنبال کار آزادم.شب و روز بهش فکر میکنم
ولی نمیدونم چی کار کنم:smile:

م.ش.

عضو جدید
سلام
من که اصلا پشیمون نیستم.چون تو هر رشته دیگه میرفتم به این اندازه از رشتم خوشم نمیومد پس بذا بیکارم باشم

م.ش.

عضو جدید
سلام دوست عزیز
رشته مهندسی شیمی رو میشه از چند منظر بش نگاه کرد.که ی سری مزایا و معایب داره
1-یه رشته ی جامع است در برگیرنده دروس مختلف یعنی با اکثر رشته ها درس مشترک داره
2-رشته شیرین دوس داشتنی و ی خورده مشکل
3-پرستیژ و بازار کارش از نفت بهتره چون تو اکثر کارخونه ها وصنعت لازمه.پالایشگاه.انرژی اتمی.پتروشیمی.شرکت نفت .گاز.کارخونه سیمان.قند و ...
4-متاسفانه تو کشور ما به رشته مهندسی شیمی توجه نمیکنن،و اکثرا با شیمی کاربردی اشتباه میگیرنش
5-شرایط کارش سخته ومسئولان به این نکته توجه نمیکنن.آخه شاید تو شهر خودت بکار گرفته نشی

من که ترم آخر ارشدم اگه برگردم به گذشته بازم مهندسی شیمی.ولی شما بیشتر تحقیق کنید

anfz.zibaei

عضو جدید
سلام دوست عزیز
منم به شما پیشنهاد می کنم اگر علاقه به رشته های مهندسی داری ، مهندسی شیمی یکی از شیرینترین و جذابترین رشته هاست که با گرایش های دیگه مهندسی رابطه نزدیکی داره و بعد ها هم واسه کار مهندسی شیمی رئیس و اداره کننده کلیه مهندسین گروه های دیگست.

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول پشیمون بودام .
الان اصلا پشیمون نیسته ام با اینکه تو یه دانشگاه مزخرف درس میخونم اما به رشته ام الان افتخار میکنم.
اونم به خاطره صدقه سری این باشگاه و دوستان بوده.:)

parisa jalali

عضو جدید
ای بابا من که فوق لیسانس دارم و بیکارم
واقعا پشیمونم کاش حسابداری خونده بودم هم درسش راحت تر بود هم کار واسش زیاد بود.

shams.m

عضو جدید
سلام جواد جان
چرا هنوز بیکاری؟تا حالا چه راه هایی رو برای پیدا کردن کار امتحان کردی؟

shams.m

عضو جدید
سلام پریسا جان
اینطوری نگو،خدایی رشتمون خیلی خوبه!باید دید چرا با این وسعت کار هنوز تا این حد تو رشتمون نیروی بیکار داریم
من می خوام با یه تیم خوب و تبادل نظراتمون یه راهی واسش پیدا کنم.اگه دوست داشتی موافقتتون اعلام کنید.
ممنونم و به امید موفقیت

setarehdfm

عضو جدید
سلام. من از اینکه مهندسی شیمی خوندم پشیمون نیستم چون رشتمو دوست دارم اما خب دیگه واسش کار نیست همین خیلی اذیتم میکنه راهی هم براش نیست

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من کسی بودم که وقتی این رشته رو قبول شدم تا ترم چهارم می خواستم تغییر رشته بدم و بفکر مجدد کنکور دادن و انصراف بودم ولی همون موقع یکی از دوستانم منو راهنمایی کرد که شروع کنم به یاد گیری نرم افزار های این رشته.
ببینید در مهندسی شیمی و حالا هر رشته ای به صرف داشتن مدرک نمیشه واسه کار اقدام کرد باید فعال باشید و یکی از تفاوت های این رشته با بقیه رشته ها اینه که مهندسی عمران یا برق یا خیلی رشته های دیگه رو افراد می تونن با یه دوره یاد بگیرن
ولی مهندسی شیمی رو باید خونده باشی ...گام به گام بری جلو وقت بذاری در اون صورته که جواب خوب می ده.
در رابطه با کار هم باید بگم جوینده یابنده ست ....هرچند برای خانم ها فرصت کمتر پیش می آد(من خودمم خانم هستم.) ولی نایاب نیست فقط باید قدرت نه شنیدن رو بالاببری توی خودت.
این نظری بود که من می تونستم در رابطه با این تاپیک اعلام کنم.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دقیقا منم اتفاقی وارد این رشته شدم.
اون زمانی که من کنکور دادم! خب 99درصد افراد به ترتیب شروع میکردن از برق و مکانیک زدن به پایین . همه رشته ها و گرایشها! یعنی کسی سر علاقه انتخاب رشته نمیکرد.
منم خیلی همه رشته ها رو زدم و از شانسم مهندسی شیمی قبول شدم. اون زمان علاقه زیادی به مکانیک داشتم . به این امید که مهندسی شیمی شباهت زیادی به مکانیک داره اومدم این رشته و کمی خوشحال بدم .. تا اینکه یواش یواش با فضای این رشته آشنا شدم . دیدم خدایی مهندسی شیمی چیز دیگریست ! حالا که فوق العاده خوشحالم که اومدم این رشته.

وضعیت این رشته هم توی ایران بد نیست. درسته که با توجه به شرایط اقتصادی که ایران داره . بیشتر مکانیک و برق و از این رشته ها میخواد. ولی مهندسین شیمی هم زیاد میخواد. ولی به خاطر تحریم و خیلی چیزهای دیگه صنایع مرتبط با مهندسی شیمی وضعیت خیلی بدی دارن. باید امید داشته باشیم که وضع درست بشه.
با همه اینها من که ذره ای از رشته خودم پشیمون نیستم : )

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
دقیقا منم اتفاقی وارد این رشته شدم.
اون زمانی که من کنکور دادم! خب 99درصد افراد به ترتیب شروع میکردن از برق و مکانیک زدن به پایین . همه رشته ها و گرایشها! یعنی کسی سر علاقه انتخاب رشته نمیکرد.
منم خیلی همه رشته ها رو زدم و از شانسم مهندسی شیمی قبول شدم. اون زمان علاقه زیادی به مکانیک داشتم . به این امید که مهندسی شیمی شباهت زیادی به مکانیک داره اومدم این رشته و کمی خوشحال بدم .. تا اینکه یواش یواش با فضای این رشته آشنا شدم . دیدم خدایی مهندسی شیمی چیز دیگریست ! حالا که فوق العاده خوشحالم که اومدم این رشته.

وضعیت این رشته هم توی ایران بد نیست. درسته که با توجه به شرایط اقتصادی که ایران داره . بیشتر مکانیک و برق و از این رشته ها میخواد. ولی مهندسین شیمی هم زیاد میخواد. ولی به خاطر تحریم و خیلی چیزهای دیگه صنایع مرتبط با مهندسی شیمی وضعیت خیلی بدی دارن. باید امید داشته باشیم که وضع درست بشه.
با همه اینها من که ذره ای از رشته خودم پشیمون نیستم : )

مهندس جالب بود برام چون منم عشق مکانیک بودم:D
ولی الان این رشته رو با صدتا مکانیک عوض نمی کنم.
بنظرم ظرافتی که مهندسی شیمی داره واقعا مکانیک نداره همه جنبه ها باید درنظر گرفته بشه .
یه جا خوندم نوشته بود خدا مهندس شیمی بوده چون در طراحی انسان هم جنبه شیمیایی هم زیبایی شناسی و هم مکانیکی رو در نظر گرفته, حرف قشنگیه و می تونه درست باشه;)

P O U R I A

مدیر تالار
مهندس جالب بود برام چون منم عشق مکانیک بودم:D
ولی الان این رشته رو با صدتا مکانیک عوض نمی کنم.
بنظرم ظرافتی که مهندسی شیمی داره واقعا مکانیک نداره همه جنبه ها باید درنظر گرفته بشه .
یه جا خوندم نوشته بود خدا مهندس شیمی بوده چون در طراحی انسان هم جنبه شیمیایی هم زیبایی شناسی و هم مکانیکی رو در نظر گرفته, حرف قشنگیه و می تونه درست باشه;)
تعریف از خود نباشه .. ولی مهندسی شیمی مادر علوم مهندسیه ! توی این قضیه شک ندارم : )

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
منم عشق مکانیک بودم اما خوب قسمتم مهندسی شیمی شد
اول برام سخت بود چون چیزی از رشتمون نمیدونستم اما بعد واقعا عاشقش شدم چیزی فراتر از اونی که میخواستم
مهندسی شیمی فقط فرمول و طراحی خشک نیست
مهندسی شیمی لمسیه باید لمسش کنی حسش کنی تا عاشقش بشی
واقعا خیلی دوست داشتنیه
اگه تحریم ها کم بشه انشالا بازار کارش مثل قبلا و حتی بهتر هم میشه
واقعا با حرف جناب پوریا کاملا موافقم که مهندسی شیمی مادر همه علوم مهندسیه

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعن منم بدون انگیزه و علاقه انتخاب رشته کردم و همه رشته ها رو به جز مهندسی کامپیوتر به ترتیب پشت سر هم میزدم.الانم از انتخابم هر چند الکی بوده راضیم چون میم شیمی رشته ی تک بعدی نیست اینو میشه از زمینه های کا رش فهمید ار مواد شیمیایی و معدنی و پلیمر و مهندسی بافت و بیوتکنولوژی بگیر تا نفت و گاز صنایع غذایی!
کلن درسایی که داره جالبه نه مثه برق درساش فضاییه و نه مثه مکانیک همش گیر نیروشناسی و چرخ دنده میشی!
و به نظرم بعد پزشکی بهترین رشتس!:D
البته اگه فرصتای خیلی بیشتری شغلی ایجاد شه :cry:

P O U R I A

مدیر تالار
بعله دیگه ... شرایط کشور و البته جو طوری هست که همه توی کنکور سراسری اصلا نمی دونن که به چه رشته ای علاقه دارن .. همین طوری از برق و مکانیک شروع میکنن میان پایین ...
ولی آدم باید شانس بیاره که مهندسی شیمی قبول بشه !! :D

البته این روزا مهندسی شیمی خیلی بهتر شناخته شده .. زمان ما که کنکور کارشناسی دادیم .. یادمه دانشگاه ما تا رتبه 1400 منطقه 2 مهندسی شیمی علم و صنعت قبول میشدن.. در حالی که همین سال پیش بچه هایی که کارشناسی مهندسی شیمی علم وصنعت قبول شده بودن رتبشون حدود 500 بود! این خودش یه رشد فوق العادست.

زمان ما خدایی هنوز فرق شیمی با مهندسی شیمی رو نمی دونستیم !

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تعریف از خود نباشه .. ولی مهندسی شیمی مادر علوم مهندسیه ! توی این قضیه شک ندارم : )

الان این مواد متالوژیا ادعای مادری دارن:D.. یه تاپیک هم دارن... لطفا قانونی رسیدگی کنید

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
الان این مواد متالوژیا ادعای مادری دارن:D.. یه تاپیک هم دارن... لطفا قانونی رسیدگی کنید

ببین بنظر من معنی مادر برمی گرده به یه تکامل کامل ...مهندسی شیمی هم باید متریال رو درست انتخاب کنه هم سایز هم طراحی هم از لحاظ اقتصادی همه اینا رو کنترل و بهینه کنه!!!
ما کاری نداریم حقمون رو می خورن در مجامع عمومی ولی مهندسی شیمی بین مکانیک و برق و متالورژی تنها مهندسی محسوب می شه که طرح و اقتصاد می خونه و از لحاظ اقتصادی هم بررسی می کنه مسائل رو ولی بقیه می چسبن به طراحی بهترین از لحاظ دیدگاه رشته شون;)

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نکنه آخر سر بگید اصلا مادر پدر علوم مهندسی شیمیه :))) نکنید این کارا رو :)) نکنید آخر و عاقبت نداره :))

بله آقا ما نه تنهای ادعای مادری داریم.. بلکه ادعای پدری هم داریم...:D.. ولی به خاطر اینکه ریا نشه نمیگفتیم..

mahasen

عضو جدید
بسم الله و بالله و من الله و الی الله و خیر الاسماء کلها لله و لاحول ولا قوته الی بالله و توکلت علی الله
با سلام به جامعوی مهندسی(یعنی کل مهندسا)
بدترین رشته تو ایران رشته مهندسیه چون معمولا افراد نخبه جذبش میشن کلی هم وقت میزارن تا درساشون رو یاد بگیرند (نه اینکه حفظ کنند) ولی افراد پخمه جامعه وارد رشته هایی میشن که حفظیه بنابراین وقت کمتری میزارن بعدش میشن وکیل و دکتر که باید میلیون ها تومان بهشون بدی تا برات یه کار کوچیک حقوقی یا پزشکی رو انجام بدن.
اما توی خارج این قضیه تا حدودی عادلانه است. مثلا توی پارس جنوبی کسایی که رو سکو های نفتی تو دریا کار میکنن میگن 100 متر اونورتر سکوی قطری هاست که مهندساش هم ایرانیند وقتی سلام میدیم از اون سمت جواب سلاممون رو میدن ، این طرف ایرانیا حدود 2000 دلار میگیرن اما اون طرف مرز 12000 دلار جالبتر اینه که تعداد نفراتشون هم معمولا بیشتره. سئوالی که پیش میاد اینه که بقیه پولی که به ما نمیدن کجا میره خوب جوابش ساده است جمع میشه تا به 3000 میلیارد تومان برسه بره تو جیب خاوری یا میزارن بیشتر جمع شه به 80 میلیارد یورو برسه بره تو جیب پورضراب مقداری هم تو جیب زنجانی و....
نتیجه اخلاقی اینه که اگه میخواید تو ایران بمونید یا برید تو کار بازار یه سوپریی چیزی بزنید که ماهی 7، 8 میلیون دربیارید آخر سال هم مالیات ندین یا اینکه برید تو کار پزشکی(من رفتم تو کار طب سنتی خیلی راحته نه فرمول داره نه ریاضی نه فیزیک) یا تو کار وکالت

ومن الله التوفیق