آينده دار ترين گرايش متالورژي؟

آينده دار ترين گرايش متالورژي؟

• مجموع رای دهندگان
    28
  • نظرسنجی بسته .

agh_k2

عضو جدید
:smile:بستگی داره به اینکه آینده صنعت بیشتر در چه زمینه ای پولساز هست...

870913205

عضو جدید
سلام به همه
در مورد همه گرايشها صحبت به وفور شد ولي اين وسط ريخته گري انگار مال مواد نيست:mad:
به نظر من چون اين رشته رو اكثراً بچه هاي فني تو ارشد انتخاب مي كنن كم در موردش بحث مي شه
دوستاني كه ارشد ريخته گري مي خونن يكمم در مورد اين رشته كه به نظر من بهترين رشته واسه ما جهان سومي هاست (مثالشم اينكه به كارخانه جات ذوب آهن و صنايع ذوب فولاد و ذوب ... كه در شهرستان هاي خودتون در حال احداث هست توجه كنيد) توضيح بدن كه ديگران هم استفاده كنن ;)
سوالي كه من از دوستان با صفاي موادي و ريخته گري دارم اينه كه آيا با فارغ التحصيل شدن در اين رشته ميشه به اپلاي گرفتن از يه كشور خوب واسه دكترا اميدوار بود؟؟؟ :smile:

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام به همه
در مورد همه گرايشها صحبت به وفور شد ولي اين وسط ريخته گري انگار مال مواد نيست:mad:
به نظر من چون اين رشته رو اكثراً بچه هاي فني تو ارشد انتخاب مي كنن كم در موردش بحث مي شه
دوستاني كه ارشد ريخته گري مي خونن يكمم در مورد اين رشته كه به نظر من بهترين رشته واسه ما جهان سومي هاست (مثالشم اينكه به كارخانه جات ذوب آهن و صنايع ذوب فولاد و ذوب ... كه در شهرستان هاي خودتون در حال احداث هست توجه كنيد) توضيح بدن كه ديگران هم استفاده كنن ;)
سوالي كه من از دوستان با صفاي موادي و ريخته گري دارم اينه كه آيا با فارغ التحصيل شدن در اين رشته ميشه به اپلاي گرفتن از يه كشور خوب واسه دكترا اميدوار بود؟؟؟ :smile:

قطعاً...
شک نکن. تا اونجایی که من میدونم تو بحث ریختگری آلمان گرایشش به جذب فارغ التحصیل ریختگری خوبه.
ولی در کل اینو مطمئن باش، هر چی، هرچی، هرچی که ما تئوری میخونیم، بایستی عملی بشهف و این هم مقدور نیست مگر با تکنیک ریختگری و ذوب فلزات...
قبول داری حرفمو؟؟!!!

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
من نمیگم بریز دور.
اتفاقاً پایه هست و لازمه (مخصوصاً تو ایران).

ولی خداییش خودت یرو دنبالش ببین آخرین تکنولوژی متال چیه؟ یادت میاد اصلاً؟
همه ی تکنولوژی های جدید متال یا کامپوزیتن یا رفتن سمت نانو.
تو متالورژی فعلی شما با آهن و چدن و فولاد زنگ نزن و زنگ بزن :Dو ..... همه گوشه کنارهای علمیشو رفتن.
باور نمیکنی ، برو پروژه های دکترای دانشگاهای خارج رو ببین.

ناراحتم نشو.
شده دیگه!!! خودت که نمی خواستی!!! :D ایشالا مقاطع بالاتر جبران می کنی!!! (شوخی) :gol:

من جداً متاسفم از این که میبینم بچه های سرامیکی دارن اینجوری به بچای متال حرف میزنن....
ولی چه خوبه که آدم وقتی عضو تالار مواد هست، از مواد صحبت کنه و بقیه رشته ها و گرایش هارو به حاشیه نکشه...
هرکسی یک سری علایق و سلیقه ای داره...

مثلا خود من متالم، دارم رو بیوسرامیک کار میکنم...
چون که میدونم جفتش متعلق به "خانواده مواد" هست دوست عزیز...

موفق باشید

Rafiei.eng

عضو جدید
من لیسانس جوش گروه مکانیک رودارم

من لیسانس جوش گروه مکانیک رودارم

من لیسانس جوش گروه مکانیک رودارم ولی برای ادامه باید بیام گروه مواد.من با جوشکاری آشنام واقعا رشته پر در امد وخوبیه.از یه لحاظی هم تخصصی تره.من الان خیلی سختمه چون باید درسهای شما رو برا کنکور بخونم اما میدونم اگه توی جوش قبول بشم خیلی از بچه های دیگه جلوترم چون خیلی درسای تخصصی رو پاس کردم.این رشته رشتهء گمیه ولی تو صنعت خیلی با ارزشه.

sonya.b

عضو جدید
بنظر من لیسانس - ارشد - دکتری هر مدرکی که داشته باشی مهم نیست و حتی اینکه چه گرایشی هم باشی مهم نیست آینده دار بودن رشتت فقط و فقط و فقط و فقط به پارتی بستگی داره!!!!! حتی اگه فوق دیپلم آبیاری گیاهان دریایی رو از دانشگاه آزاد دارغوز آباد گرفته باشی
اگه هم مثل من پارتی نداشته باشی وضعیتت اینه

بالا