آموزش SQL Server 2008 (بررسی سوالات و اشکالات مربوطه)

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستام یه پایگاه داده با sql 2005(شایدم 2002) نوشته.(با خود sql نوشته نه ویژوال استودیو) و حالا اون دیتا بیسُ داده به من چون واسه یکی از درسام بهش نیاز دارم. من چون sql ُ جدا نصب ندارم میخوام فایلشُ با اس کیو ال ِ ویژوال استودیو 2010 باز کنم. از همین راهی که شما فرمودین امتحان کردم ولی موقع اتچ ازم سرور نیم میخواد، که منم اسم کامپیوتر ِ خودمو وارد میکنم ولی ارور میده !!
ببخشید که سوالام زیاد شد .
open server explorer and right click on the dataconnection
then select your database name from the list box
then select atach database file
click ok

میتونین خطا شو اینجا بگذارین؟
ممکگنه خطا مربوط به سطح دسترسی باشه چون توی کامپیوتر دیگه ای ایجاد شده
میدونین مشکل دیتابیس خود ویژوال همین چیزها هستند که خیلی ها میرن سراغ دیتا بیس مستقل

آخرین ویرایش:

CPlus

عضو جدید
خب اسم سرور مگه اسم کامپیوتر خودم نیست؟؟ منم همینُ وارد میکنم، مشکل کجاست؟!

ببین میتونی از خود visual بسازی و بهش کوئری بدی ؟

این مشکل زمانی هم که سرویس های SqlServer استارت نباشند پیش میاد

توی Run بنویس Services.msc بعد اینتر کن

توی اون سرویس ها دنبال چیزی به اسم SQL Server (SQLEXPRESS ) بگرد ، ببین جلوش چی نوشته شده ؟ statusش started هستش یا نه ، اگه نبود کلیک راست کن روش Start رو بزن ، حالا اینکارارو انجام بده تا بعد ببینیم چی میشه

خواستی دیتابیستم بذار اتچش کنیم ببینیم مشکلی نداره یا نه

آخرین ویرایش:

hoseng

کاربر بیش فعال
خب اسم سرور مگه اسم کامپیوتر خودم نیست؟؟ منم همینُ وارد میکنم، مشکل کجاست؟!
من هر وقت خواستم از دیتابیسی که توی برنامه استفاده کردم رو یه سیستم دیگه هم کار کنه نشده (حتی وقتی توی لاگین SQL Server فقط نقطه وارد می کنم)
من اطلاعات چندانی ندارم ولی حالا میگم یه نکته، تایید صحتش با دوستانی که تخصص دارن.
برخی از دیتابیس هایی که ساخته میشن بستگی به این داره که طرفی که اینو ساخته به چه حالتی وارد SQL Server برای ساختن اون دیتابیس شده؟
چون چندتا حالت داره و یه حالتش اینه که یوزرنیم اسم کامپیوتر همون شخص باشه. حالا اگه شخصی که دیتابیس رو ساخته با این یوزرنیم وارد شده باشه، دیگه هیچ کسی روی هیچ سیستمی به اون دسترسی نداره و فقط همون شخصی که ساخته روی سیستم خودش میتونه ازون استفاده کنه

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هر وقت خواستم از دیتابیسی که توی برنامه استفاده کردم رو یه سیستم دیگه هم کار کنه نشده (حتی وقتی توی لاگین SQL Server فقط نقطه وارد می کنم)
من اطلاعات چندانی ندارم ولی حالا میگم یه نکته، تایید صحتش با دوستانی که تخصص دارن.
برخی از دیتابیس هایی که ساخته میشن بستگی به این داره که طرفی که اینو ساخته به چه حالتی وارد SQL Server برای ساختن اون دیتابیس شده؟
چون چندتا حالت داره و یه حالتش اینه که یوزرنیم اسم کامپیوتر همون شخص باشه. حالا اگه شخصی که دیتابیس رو ساخته با این یوزرنیم وارد شده باشه، دیگه هیچ کسی روی هیچ سیستمی به اون دسترسی نداره و فقط همون شخصی که ساخته روی سیستم خودش میتونه ازون استفاده کنه
بله شما درست میفرمائین نقطه همون میشه اسم کامپیوتر
اما مشکل ایشون یوزنیم یا پسورد نیست اسمی که برای اتصال دادند اشتباهه

shiMa.91

عضو جدید
دوستان فکر میکنم مشکلم تا حدی حل شده باشه البته اگرمسیرُ درست رفته باشم !!؟
من هر دفعه میخواستم دیتابیسُ اتچ کنم که خب ارور میدادُ نمیشد. ولی اینبار دیگه اتچ نکردم و از این مسیری که میگم رفتم.
تو پنجره ی سرور اکسپلورر، روی دیتا کانکشن کلیک راست کردم و گزینه ی ادکانکشنُ زدم، بعدم آدرس دیتا بیسُ تو دیتابیس فایل نیم نوشتم و فایل MDF، در پنجره ی سرور اکسپلورر ظاهر شد.
الان سوالم اینه که آیا فایل دیتا بیس درست باز شده؟ در اینصورت پس چرا طبق عکسی که گذاشتم در اینجا فقط میتونم table های
دیتا بیسُ ببینیم؟ و کد اس کیو الُ چرا نمیتونم ببینم؟

sql1.jpg

shiMa.91

عضو جدید
این مشکل زمانی هم که سرویس های SqlServer استارت نباشند پیش میاد

توی Run بنویس Services.msc بعد اینتر کن

توی اون سرویس ها دنبال چیزی به اسم SQL Server (SQLEXPRESS ) بگرد ، ببین جلوش چی نوشته شده ؟ statusش started هستش یا نه ، اگه نبود کلیک راست کن روش Start رو بزن ، حالا اینکارارو انجام بده تا بعد ببینیم چی میشه
این مسیرُ رفتم، بله started بود.

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان فکر میکنم مشکلم تا حدی حل شده باشه البته اگرمسیرُ درست رفته باشم !!؟
من هر دفعه میخواستم دیتابیسُ اتچ کنم که خب ارور میدادُ نمیشد. ولی اینبار دیگه اتچ نکردم و از این مسیری که میگم رفتم.
تو پنجره ی سرور اکسپلورر، روی دیتا کانکشن کلیک راست کردم و گزینه ی ادکانکشنُ زدم، بعدم آدرس دیتا بیسُ تو دیتابیس فایل نیم نوشتم و فایل MDF، در پنجره ی سرور اکسپلورر ظاهر شد.
الان سوالم اینه که آیا فایل دیتا بیس درست باز شده؟ در اینصورت پس چرا طبق عکسی که گذاشتم در اینجا فقط میتونم table های
دیتا بیسُ ببینیم؟ و کد اس کیو الُ چرا نمیتونم ببینم؟

مشاهده پیوست 159400
چون شما از نسخه اکسپرس استفاده میکنی

miladfr

عضو جدید
سلام خدمت دوستان، من توی نصب sql server 2008 مشکل دارم.

از ویندوز 7 استفاده میکنم و ویژوال استودیو 2010 روی سیستمم نصب هستش.
به محض اینکه میخوام sql رو نصب کنم با اخطار زیر مواجه میشم. میتونید کمکم کنید؟

http://www.8pic.ir/images/85001415271421505990.jpg

و هنگامیکه Run رو میزنم، اروره زیر ظاهر میشه:
http://www.8pic.ir/viewer.php?file=5...8322707823.jpg

وقتی هم که از خود ویندوز برای پیدا کردن مشکل کمک میگیرم، این پیام رو نشون میده:
http://www.8pic.ir/viewer.php?file=6...5987153470.jpg

اگه کمکم کنید ممنون میشم ازتون.

mbaneshi

عضو جدید
سوال

سوال

با سلام به دوستان گرامی
بنده چند مدت پیش یک دستور در sql server دیدم که با اجرای آن کوئری اطلاعات جدول مورد نظر مستقیما بر روی قسمتی از هارد(با دادن مسیر) export می شد.فکر کنم دستور select بود ولی هر چه گشتم نتونستم پیداش کنم.اگه کسی می تونه لطفا کمک کنه!
ممنون از شما

alipuri

اخراجی موقت
کمک در نوشتن Query

کمک در نوشتن Query

سلام دوستان

من یه مشکلی تو نوشتن این برنامه دارم. از دوستان میخوام کمک کنن.

به شکل زیر نیگاه کنین:

شکل

من میخوام اتاقهایی که بین تاریخهای 2013-02-19 و 2013-02-25 خالی هستن رو بیاره.

همونطور که تو شکل میبینید هر سه اتاق تو اون تاریخ ها خالی هستن.

یا مثلا اتاقهایی که بین تاریخهای 2013-03-16 و 2013-03-19 خالی هستن رو بیاره.

همونطور که تو شکل میبینید فقط اتاقهای 102 و 103 تو اون تاریخ ها خالی هستن.

با تشکر

( لطفا هر چی به ذهنتون میرسه بنویسین, شاید جمله های کوتاه شما کمک بزرگی به من بکنه )

ghorbat

عضو جدید
کمک در طراحی جدول

کمک در طراحی جدول

Drawing1.jpg

سلام

اگه میشه کمک کنید.
می خوام واسه این چندتا موجودیت جدول تشکیل بدم
کلید اصلی و کلید های خارجی رو اگه کسی میدونه برام تعریف کنه

helpsos

عضو جدید
تغییر نام ستون ها در sql express 2008

تغییر نام ستون ها در sql express 2008

با سلام
چطوری میشه نام ستون ها را با کدنویسی C# تغییر داد؟

atish69

عضو جدید
سلام من از پروژم فقط فایل های sqlquery رو دارم !به جداولم احتیاج دارم ولی خو بلد نیستم چطوری اینا رو توی یه پروژه جدید باز کنم اگرممکنه راهنمایی کنید ممنون.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام من از پروژم فقط فایل های sqlquery رو دارم !به جداولم احتیاج دارم ولی خو بلد نیستم چطوری اینا رو توی یه پروژه جدید باز کنم اگرممکنه راهنمایی کنید ممنون.

اگر اسکریپت ایجاد جداول شما هم در اون فایل باشه، میتونید یک DB ایجاد کنید و اسکرپت رو روی آن دیتابیس اجرا کنید تا همه چی ایجاد شود و اگر اسکرپت کامل ایجاد بانک رو دارید ، میتونید اونو اجرا کنید و نیازی به ایجاد دیتابیس اولیه هم نیست :gol:

david777

عضو جدید
سلام به دوستان

من جداول را با Query ایجاد می کنم و هیچ ایرادی نمی گیرد ولی جدول را در قسمت جداول به من نشان نمی دهد. به نظرتون مشکل چیه؟

mahtab30

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان .
من sql 2008 نصب کردم . اگه توی نام سرور اسم سیستم خودم رو بزنم مشکلی نداره
ولی اگر بخوام به صورت remote و با نام کاربری و پسورد وارد بشم ارور میده :
error1.jpg

میشه لطفا کمک کنید .

ندا خانم

عضو جدید
سلام دوست عزیز
فایل اصلی ما فایلmdfهستش که داخل آن فایل داده های ما ذخیره میشود و اطلاعات اضافی تر دیتابیس ما مثل تاریخ ایجاد دیتابیس و عملیات اضافی روی دیتابیس داخل فایل ldf ذخیره میشود.

ehsan_10

عضو جدید
سلام.
یه مدت پیش داشتم در مورد اسمبلی نوشتن در sqlserver میخوندم. به خرده گنگ نوشته یود. اگه میشه یه کم در این مورد و کدهایی که در اسمبلی می نوسیم و در

ehsan_10

عضو جدید
اسمبلی در sqlserver

اسمبلی در sqlserver

سلام.
یه مدت پیش داشتم در مورد اسمبلی نوشتن در sqlserver میخوندم. به خرده گنگ نوشته یود. اگه میشه یه کم در این مورد و کدهایی که در اسمبلی می نوسیم و در sql می نویسیم چقدر متفاوتن.

z92

عضو جدید
سوال در مورد یک کوئری

سوال در مورد یک کوئری

سلام دوستان
توی sql server management studio میخوام یه کوئری بنویسم ولی موفق نمیشم.
جدولمون یه فیلد آدرس داره که آدرس ها رو فارسی ثبت کردیم.
1) اگر بخوام رکوردایی رو استخراج کنم که بخشی از آدرسشونو بخوام با چه کاراکتری میتونم این کار رو انجام بدم؟
2)اصلا فارسی پشتیبانی میشه؟
اگر با یک مثال توضیح بدید خیلی ممنون میشم.

z92

عضو جدید
هیچ کی نبود به سوال ما جواب بده؟!! همچنان منتظرم.
ی سوال دیگه هم پیش اومد:
چطوری میشه چند رکوردی که آخر در جدول ذخیره شده رو استخراج کرد. مثلا 10 رکورد آخر

samira2011

عضو جدید
خطای پایگاه داده(کمک فوری)

خطای پایگاه داده(کمک فوری)

سلام
من یک برنامه با c#که در آن از matlab استفاده شده نوشتم قبلا که با این برنامه کار میکردم درست اجرا میشد ولی چندوقته استفاده نکردم الان به پایگاه داده ارتباط برقرار نمی کند در صورتی که attachکردم و تمامی اتصالات چک کردم لطفا کمک کنید خیلی لازم دارم
خطای

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)​