آموزش SQL Server 2008 (بررسی سوالات و اشکالات مربوطه)

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.
با نصب vs2010 برنامه sqlserver 2008 هم با آن نصب شد.
آیا جهت کار و تمرین یا sql server باید جداگانه آن را نصب کرد یا همین برنامه که با vs2010 نصب شده است کفایت می کند؟
با تشکر

همونطور که گفتید وقتی VSرو نصب می کنید SQLهم بهمراهش نصب میشه...
وقتی میخاین از زبان C#استفاده کنید نه دیگه نیازی به نصب جدای SQLنیس...حتی میگن اگرم رو سیستمتون از قبل SQLبه صورت جداگانه نصب بوده بهتره حذفش کنین..

;)

shiMa.91

عضو جدید
سلام
من به برنامه ی sql نیاز دارم. الان ویژوال استودیو 2010 روی سیستمم نصبه. یه sql server 2008 همراه با vs در کامپیوترم نصب شده.
حالا اگه بخوام صفحه ی برنامه نویسی sql ُ باز کنم چجوریه؟
و اینکه این نسخه ای که نصب شده کامله ؟ میشه باهاش برنامه نوشت؟

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من به برنامه ی sql نیاز دارم. الان ویژوال استودیو 2010 روی سیستمم نصبه. یه sql server 2008 همراه با vs در کامپیوترم نصب شده.
حالا اگه بخوام صفحه ی برنامه نویسی sql ُ باز کنم چجوریه؟
و اینکه این نسخه ای که نصب شده کامله ؟ میشه باهاش برنامه نوشت؟

تا اونجا که من میدونم اون sql فقط برای vs هست یعنی وقتی میخای با c# برنامه بنویسی و به پایگاه داده نیاز داری میتونی از اون استفاده کنی ..... اگه فقط sql میخای باید جداگونه نصبش کنی

امیرحسین.

اخراجی موقت
همونطور که گفتید وقتی VSرو نصب می کنید SQLهم بهمراهش نصب میشه...
وقتی میخاین از زبان C#استفاده کنید نه دیگه نیازی به نصب جدای SQLنیس...حتی میگن اگرم رو سیستمتون از قبل SQLبه صورت جداگانه نصب بوده بهتره حذفش کنین..

;)

تا اونجا که من میدونم اون sql فقط برای vs هست یعنی وقتی میخای با c# برنامه بنویسی و به پایگاه داده نیاز داری میتونی از اون استفاده کنی ..... اگه فقط sql میخای باید جداگونه نصبش کنی
شیما خانم میگه sql server رو حذف کنین اگه بخاید vs رو نصب کنید.شما میگید vs رو نصب کردید برای استفاده از sql server(برای مقاصدی غیر از c#)باید اونو جداگانه نصب کنید.

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیما خانم میگه sql server رو حذف کنین اگه بخاید vs رو نصب کنید.شما میگید vs رو نصب کردید برای استفاده از sql server(برای مقاصدی غیر از c#)باید اونو جداگانه نصب کنید.

خوب ترتیب نصبشون مهمه اول باید vs رو نصب کنی بعد sqlرو ... چون ممکنه تو بعضی از سیستم کار نکنه
من الان تو سیستم هر جفتشون رو دارم

آخرین ویرایش:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی شما الان فقط sql نیاز دارین ؟؟
نمیدونم امتحان نکردم حالا امتحان کنید شاید شد
میشه هم جدا نصب کرد و هم با هم نصب کرد مشکلی پیش نمیاد
اس کیو ال جدا برای راحتی و اماکانات خاص کاربرد داره و الا میشه از اس کیو ال خود ویژوال هم استفاده کرد

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
من sql management رو نصب کردم اما اصن نمیزاره واردش بشم،یعنی من نمیدونم server name رو چی باید بنویسم:(
نسخه اس کیو ال شما چنده؟
برای 2008 همون اسم کامپیوتره
برای 2005 اسم کامپیوتر به علاوه اس کیو ال اکسپرس
Computername\sqlexpress

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه نمیشه
2008 با 2005 هیچ فرقی نداره فرقش تو اینه که تو 2008 میتونی هر کدی خواستی بنویسی ولی 2005 باید از کدای برنامه استفاده کنی
توی 2005 هم میتونی بنویسی به شرطی که نسخه اکسپرس نصب نکرده باشی

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوالی داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدین . من خودم مدت زیادیه که با SQL کار میکنم ولی توی یه پروژه به یه مشکل برخورد کردم ..................... مسئله اینه که یکی از مقادیر فرض کنین ستون account برای یه مشتری باید update بشه مثلا به ازای خرید یه جنس باید از حساب مشتری کم بشه ولی موضوع اینجا است که قیمت این جنس داخل یه table دیگه است و هیچ راهی برای آوردن اون قیمت نیست حتی من یه query نوشتم و فراخوانی کردم ولی فراخوانی جواب نمیده . و از طرفی نمی خوام به فرمت table هام دست بزنم به نظرتون راه حلی وجود داره؟
راه حل های زیادی وجود داره اما به نطر من شما به ازای هم خرید رکوردی رو ذخیره کنین و موقع محاسبه میانگین از مقادیر رو از پایگاه داده دربیارین و سپس توی برنامه ازش استفاده کنین
مواقعی که میخاهین کارایی برنامه بالاتر بره راه حلش همینه

shiMa.91

عضو جدید

پس یعنی نمیشه از اون Sql حتی برای دیدن یک برنامه که قبلا به Sql نوشته شده استفاده کرد؟؟؟:que:

shiMa.91

عضو جدید
میشه هم جدا نصب کرد و هم با هم نصب کرد مشکلی پیش نمیاد
اس کیو ال جدا برای راحتی و اماکانات خاص کاربرد داره و الا میشه از اس کیو ال خود ویژوال هم استفاده کرد

بالاخره میشه یا نمیشه؟؟!!!:D
خب من میخوام از sql خود ویژوال استفاده کنم، حالا باید چجوری صفحه ی اصلی نوشتن پایگاه دادشُ بیارم؟؟
هر کدوم از منوهای sql server 2008 ُ که باز میکنم نمیشه !!!

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگه میخاین طراحی پایگاه داده داشته باشید..توصیه اکید دارم از همون VSاستفاده کنید بشرطی که به قول دوستمون SQLExpressنصب شده باشه همراه باهاش(که اگ نسخه کامل باشه خودش نصب میشه)با C#کد بزنین..جدولم توهمون محیط C#میتونین ایجاد کنین..خیلی راحتو شیک!!:D

اگه نه هدفتون اینه ک کلا SQLرا یاد بگیریدوو خب جداگانه نصب کنید ک کد زدن با SQLرو یاد بگیرید.جدولا رو اونجا درس کنین...

توضیحات دیگرو هم دوستمون گفتن!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره میشه یا نمیشه؟؟!!!:D
خب من میخوام از sql خود ویژوال استفاده کنم، حالا باید چجوری صفحه ی اصلی نوشتن پایگاه دادشُ بیارم؟؟
هر کدوم از منوهای sql server 2008 ُ که باز میکنم نمیشه !!!
تو قسمت سرور
tools
connect to database

ya

server explorer

آخرین ویرایش:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه میخاین طراحی پایگاه داده داشته باشید..توصیه اکید دارم از همون VSاستفاده کنید بشرطی که به قول دوستمون SQLExpressنصب شده باشه همراه باهاش(که اگ نسخه کامل باشه خودش نصب میشه)با C#کد بزنین..جدولم توهمون محیط C#میتونین ایجاد کنین..خیلی راحتو شیک!!:D

اگه نه هدفتون اینه ک کلا SQLرا یاد بگیریدوو خب جداگانه نصب کنید ک کد زدن با SQLرو یاد بگیرید.جدولا رو اونجا درس کنین...

فک کنم اشتباهی گفتین
برای طراحی پایگاه داده باید خود اس کیو ال نصب بشه چون همه چیزش کامله و برای انتقال داده ها و گراف ها مناسب تره اما ابزارهای ویژوال استودیو هم برای این کار کامله و مشکلی پیش نمیاره

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فک کنم اشتباهی گفتین
برای طراحی پایگاه داده باید خود اس کیو ال نصب بشه چون همه چیزش کامله اما ابزارهای ویژوال استودیو هم برای این کار کامله و مشکلی پیش نمیاره

نه داداش اشتباه نمیگم
خودم طراحی کردم SQLExpressهمراش نصب میشه خیلییییییییییییی راحت تر از خود SQLمیشه طراحی کرد..تازه کمترم باید کد بزنی...!!!!!
همه جدولا قشنگ تو خود سی شارپ ایجاد میکنی!!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه داداش اشتباه نمیگم
خودم طراحی کردم SQLExpressهمراش نصب میشه خیلییییییییییییی راحت تر از خود SQLمیشه طراحی کرد..تازه کمترم باید کد بزنی...!!!!!
شیما خانوم همون جوری که از اسم اس کیو ال اکسپرس معلومه بصورت اکسپرس یعنی حداقل امکانات نصب میشه
درسته امکانات زیادی داره و خود منم از همین استفاده میکنم اما برای کسانی که بانک اطلاعاتی مدیریت میکنن بهتره از اس کیو ال کامل همون Enterprice استفاده بکنن

• Like
واکنش ها: etnn

امیرحسین.

اخراجی موقت

فک کنم اشتباهی گفتین
برای طراحی پایگاه داده باید خود اس کیو ال نصب بشه چون همه چیزش کامله و برای انتقال داده ها و گراف ها مناسب تره اما ابزارهای ویژوال استودیو هم برای این کار کامله و مشکلی پیش نمیاره

نه داداش اشتباه نمیگم

شیما خانوم همون جوری که از اسم اس کیو ال اکسپرس معلومه بصورت اکسپرس یعنی حداقل امکانات نصب میشه
درسته امکانات زیادی داره و خود منم از همین استفاده میکنم اما برای کسانی که بانک اطلاعاتی مدیریت میکنن بهتره از اس کیو ال کامل همون Enterprice استفاده بکنن
از فرماندهی به کلیه ی واحدها :surprised:
کی درست میگه:confused:کی نادرست:confused:بسی گیج گردیدیم:surprised::confused:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
1-میخام سی شارپ یاد بگیرم و با c# و sql server برنامه بنویسم
2-sql server هم بلد نیستم میخام یاد بگیرم و تمرین کنم.
با تشکر
سلام
دوست عزیز هم میتونی از نسخه اکسپرس استفاده کنی هم نسخه کامل و جدا
اما من پیشنهاد میکنم برای راحتی کار و استفاده از برنامه های مستقل اس کیو ال جدا نصب کن

اس کیو ال ویژوال بیسیک به درد برنامه نویسی بیشتر میخوره تا تکرار و تمرین
برای تکرار و تمرین و یادگیری اس کیو ال مستقل بهتره

• Like
واکنش ها: etnn

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟
server tools کجاست؟!
اگه نبسته باشی کنار toolbox هست اگر هم بستی میتونی از view دوباره فعال کنی
کمی بگردی میتونی پیدا کنی چیز خاصی نداره
یعنی دقیقا چجوری اتچ کنم؟؟!:w20:

تو اس کیو ال ویژوال فایل مربوطه رو شما از قبل ایجاد کردین درسته؟
این فایل شامل 2 بخش هست یکی فایل mdf و یکی ldf اون دوتا فایل رو کنار هم قرار بدهین و سپس از اس کیو ال روی databasesکلیک راست کنین و سپس اتچ رو انتخاب کنین که سپس فایل mdf رو از شما میخاهد شما هم مسیر فایل مربوط رو میدهین و اتچ میکنین

shiMa.91

عضو جدید
تو اس کیو ال ویژوال فایل مربوطه رو شما از قبل ایجاد کردین درسته؟
این فایل شامل 2 بخش هست یکی فایل mdf و یکی ldf اون دوتا فایل رو کنار هم قرار بدهین و سپس از اس کیو ال روی databasesکلیک راست کنین و سپس اتچ رو انتخاب کنین که سپس فایل mdf رو از شما میخاهد شما هم مسیر فایل مربوط رو میدهین و اتچ میکنین
یکی از دوستام یه پایگاه داده با sql 2005(شایدم 2002) نوشته.(با خود sql نوشته نه ویژوال استودیو) و حالا اون دیتا بیسُ داده به من چون واسه یکی از درسام بهش نیاز دارم. من چون sql ُ جدا نصب ندارم میخوام فایلشُ با اس کیو ال ِ ویژوال استودیو 2010 باز کنم. از همین راهی که شما فرمودین امتحان کردم ولی موقع اتچ ازم سرور نیم میخواد، که منم اسم کامپیوتر ِ خودمو وارد میکنم ولی ارور میده !!
ببخشید که سوالام زیاد شد .