آموزش robot structural analysis

saiedbaran

عضو جدید
با سلام خدمت همگی دوستان...

نرم افزار robot structural analysis رو خیلی ها می شناسین و خیلی ها هم شاید نه... که در ادامه کار به معرفی نرم افزار هم می رسیم...

با باز کردن این تاپیک می خواستم آموزش این نرم افزار رو شروع کنم ولی در درجه اول در نظر دارم نظر کار بران سایت رو در باره نحوه شروع کار و استقبال بدونم...
robotstruct.jpg

saiedbaran

عضو جدید
این نرم افزار رو می تونیم یه برنامه مودلینگ ، تحلیل و طراحی کامل خطاب کنیم....
داخل این برنامه شما امکان طراحی انواع سازه های بتنی ، فولادی و چوبی رو خواهید داشت...
محیط برنامه کاملا کاربر پسند است...
از مزیت های این نرم افزار می تونیم به:

1. امکان مش بندی و تحلیل المان محدود پیشرفته ، خودکار و سریع برنامه
2. امکان آنالیز سریع مدل های پیچیده
3. قابلیت ارتباط با نرم افزار revit structure
4. امکان طراحی های اقتصادی در طراحی فولاد
5. طراحی پی
6. طراحی آرماتور به همراه خم اندازه و نوع چینش
....

rasool.civil

مدیر بازنشسته

نرم افزار robot structural analysis رو خیلی ها می شناسین و خیلی ها هم شاید نه... که در ادامه کار به معرفی نرم افزار هم می رسیم...

با باز کردن این تاپیک می خواستم آموزش این نرم افزار رو شروع کنم ولی در درجه اول در نظر دارم نظر کار بران سایت رو در باره نحوه شروع کار و استقبال بدونم...
مشاهده پیوست 60877

سلام
عالیه
کم و بیش آشنا هستم با این نرم افزار ،ممنون میشم شروع کنید
به نظرم با یه مثال کاربردی آموزش بدید خیلی میتونه بهتر باشه
ممنون

saiedbaran

عضو جدید
سلام
عالیه
کم و بیش آشنا هستم با این نرم افزار ،ممنون میشم شروع کنید
به نظرم با یه مثال کاربردی آموزش بدید خیلی میتونه بهتر باشه
ممنون

من سعی می کنم با مثال های ساده شروع کنم تا بتونیم کم کم بریم جلو از طرفی هم چون نرم افزار جدیدی هست و به عبارتی تقریبا توی هیچ سایت فارسی آموزشی ازش نمی شه پیدا کرد خیلی خوبه که دوستان با همکاری هم به من هم کمک کنن تا بتونیم هر چه بهتر کار رو جلو ببریم ...
فقط یه نکته میمونه اونم تطبیق استاندارد های ایران با برنامست ... بچه هایی که etabs کار کردن اگه تو این ضمینه کمکمون کنن هم خیلی خوبه...

rasool.civil

مدیر بازنشسته
من سعی می کنم با مثال های ساده شروع کنم تا بتونیم کم کم بریم جلو از طرفی هم چون نرم افزار جدیدی هست و به عبارتی تقریبا توی هیچ سایت فارسی آموزشی ازش نمی شه پیدا کرد خیلی خوبه که دوستان با همکاری هم به من هم کمک کنن تا بتونیم هر چه بهتر کار رو جلو ببریم ...
فقط یه نکته میمونه اونم تطبیق استاندارد های ایران با برنامست ... بچه هایی که etabs کار کردن اگه تو این ضمینه کمکمون کنن هم خیلی خوبه...

خیلی خوبه
منم تو قسمت ایتبس و تطبیق آیین نامه کمک میدم

meriuse

عضو جدید
سلام دوستان
من می خوام این نرم افزارو کامل یاد بگیرم در حد تدریس. واسه همین می خواستم help نرم افزارو ترجمه کنم.اگه شد یه جزوه آموزشی ام چاپ کنم.می خواستم بدونم موافقید 4 نوع قاب فولادی بتنی چوبی و مختلط رو از صفر تا 100 مدل کنیم ؟ یه چیزی تو مایع های کتاب باجی؟ اگه دوستان اعلام آمادگی کنن شروع کنیم ایشالا تا تابستون 91 تموم کنیم و بتونیم این نرم افزارو به دوستامون آموزش بدیم

chalangaran

عضو جدید

مشاهده پیوست 60877

سلام دوست من. واقعا کار بی نظیری انجام میدید. از شما سپاسگذارم. و منتظر بقیه آموزش های شما هستم.

chalangaran

عضو جدید
سلام دوستان
من می خوام این نرم افزارو کامل یاد بگیرم در حد تدریس. واسه همین می خواستم help نرم افزارو ترجمه کنم.اگه شد یه جزوه آموزشی ام چاپ کنم.می خواستم بدونم موافقید 4 نوع قاب فولادی بتنی چوبی و مختلط رو از صفر تا 100 مدل کنیم ؟ یه چیزی تو مایع های کتاب باجی؟ اگه دوستان اعلام آمادگی کنن شروع کنیم ایشالا تا تابستون 91 تموم کنیم و بتونیم این نرم افزارو به دوستامون آموزش بدیم

سلام. خیلی دلم میخواد کمکتون کنم. اما من این برنامه رو اصلا بلد نیستم. اما اگر ایتبس خواستید میتونم کمکتون کنم - تحلیل های طیفی - تاریخچه زمانی و بهسازی لرزه ای بلد هستم. مدلینگ هم که کار خاصی نداره.

mst_ab

عضو جدید
نمی دونم چرا دکمه تشکر برای من غیر فعاله، ولی در هر صورت می خواستم بگم بی صبرانه منتظر ادامه ی آموزش ها هستم...

meriuse

عضو جدید
سلام. خیلی دلم میخواد کمکتون کنم. اما من این برنامه رو اصلا بلد نیستم. اما اگر ایتبس خواستید میتونم کمکتون کنم - تحلیل های طیفی - تاریخچه زمانی و بهسازی لرزه ای بلد هستم. مدلینگ هم که کار خاصی نداره.

سلام مهندس.ممنون از لطفت.خیلی خوشحال می شم از اطلاعات شما استفاده کنم.ولی نمی دونم با نرم افزار کار کردید یا نه ولی کاملا با ایتبس و سپ فرق داره.ولی پیشنهادم اینه که حتما یادبگیرن دوستان.چون میشه خروجیشو در نرم افزارهای دیگه اتودسک ران کرد.

siamak.2014

عضو جدید
سلام دوستان
من چند وقته که کار با این برنامه رو شروع کردم
وی سر چند موزد مشکل دلرم
اول اینکه در انواع سقفها چه جوری کیشه سقف کامپوزیت ساخت؟
تودیگه اینکه در طراحی دیوار برشی هم میله گردگذاری انجام نمیده
دوستلن اگه می تونن راهنمایی کنن

smkoz6

عضو جدید
hamkarii

hamkarii

سلام دوستان

salm mohandes jan mnm mikham ro in nermarfzar kar konm age betuninm ba ham kar koinm shayad khob bashe albteh mn tazah shroo kardem be kar ba in baramnh

آخرین ویرایش:

siamak.2014

عضو جدید
سلام دوستان
من حدود 6 ماه هست که کار با این برنامه رو شروع کردم
خوشحال میشم که با بقیه دوستان در این زمینه تبادل نظر کنم

در حال حاظر می تونم سازه های بتنی و فولادی رو تحلیل و طراحی کنم
البته نبود منابع فارسی سرعت یادگیری این برنامه رو کم می کنه

مشکل دیگه هم سازمان نظام مهندسین هست که فقط برنامه ایتبز رو قبول داره و نمیشه نتایج این برنامه رو به اونا داد
که امیدوارم بشه کاری کرد که این برنامه در نظام مهندسین هم جایی برای خودش باز کنه

farid1992

عضو جدید
با عرض سلام.
من عضو جدید هستم.
راستش من جدیدا با این نرم افزار آشنا شدم و می خوام در کلاس هاش شرکت کنم.فقط یک مسئله واسم پیش اومده.اینکه آیا تنش مجاز درس میدم یا ال آر اف دی؟؟
این برنامه بیشتر کدومش رو درس میدن؟
ممنون میشم خیلی خیلی سریع جوابم رو بدین.
اون کلاسی که رفتم ثبت نام اصلا نمیدونن استاده چه روشی می خواد درس بده چون استاده پروازی هست.
ممنون میشم اگر توضیحی بدید.
.
.
فرید از شیراز.

Teapot

عضو جدید

مشاهده پیوست 60877
با سلام و تشکر منهدس جان نمی خواهین آموزشها رو ادامه بدین؟؟؟
ولی به هر حال ممنون
با تشکر

davoudvia

عضو جدید
با سلام اگر ممکن است کار زیبا و آموزش بسیار مفیدتان را ادامه دهید . :biggrin:

farhadsadeghpour

عضو جدید
بالا