آموزش HYSYS

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
من می خوام با این نرم افزار یک سیکل طراحی کنم . ممنون میشم اگر مثالی برای من دارید اینجا بزارید.
سپاس

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
درود
من می خوام با این نرم افزار یک سیکل طراحی کنم . ممنون میشم اگر مثالی برای من دارید اینجا بزارید.
سپاس

سلام، چه جور سیکلی رو می خواید طراحی کنید؟ بگید تا راهنمایتون کنیم. توی سیکلتون چه تجهیزاتی هست.

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام، چه جور سیکلی رو می خواید طراحی کنید؟ بگید تا راهنمایتون کنیم. توی سیکلتون چه تجهیزاتی هست.
پمپ ، توربین ، اواپراتور ، کندانسور ، مبدل حرارتی
و البته کوپل میشه یه یک آب شیرین کن

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
چطور می تونم دو سیکل را با هم ترکیب کنم به صورتی که هر سیکل یک ماده متفاوت داشته باشد.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
جزوه مقدماتی HYSYS

جزوه مقدماتی HYSYS

جزوه مقدماتی HYSYS

پیوست ها

• HYSYS.pdf
    983.1 کیلوبایت · بازدیدها: 21
سلام دوستان کسی میتونه یکم راهنمایی در مورد شبیه سازی راکتورها با نرم افزارای هایسیس و اسپن پلاس به من بده

کلبه تنهایی من

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان من پایان نامه ارشدم ،شبیه سازی دینامیکی حذف نیترات از پساب کارخانجات با استفاده از جذب سطحی وتمرکز بر تبادل یونی هست به نظرتون با با هایسیس به تنهایی میتونم اینو اجرا کنم یا چه نرم افزاری میتونم اجراش کنم که برم یاد بگیرم؟
متشکرم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان من پایان نامه ارشدم ،شبیه سازی دینامیکی حذف نیترات از پساب کارخانجات با استفاده از جذب سطحی وتمرکز بر تبادل یونی هست به نظرتون با با هایسیس به تنهایی میتونم اینو اجرا کنم یا چه نرم افزاری میتونم اجراش کنم که برم یاد بگیرم؟
متشکرم

سلام، جذب سطجی با نرم افزار Aspen ADSIM باید انجام بشه.

سلام، سوالتون بفرمایید.

من میخوام بدونم هدف از شبیه سازی راکتور ها یا سینتیک یه واکنش بوسیله این نرم افزارا چیه ؟ چون وقتی یه راکتور رو در نظر بگیریم که یه واکنش جذب توسط کاتالیست صورت میگیره خوب دیگه این حالت تو شرایط ازمایشگاهی انجام میشه و خود راکتور هم که وجود داره و نیازی به شبیه سازی برا ساختش نیست این وسط نقش نرم افزار چی هست چه کمکی میتونه بکنه؟ من بیشتر میخوام این جنبه رو در نظر بگیرم که به کمک این نرم افزار چه کارایی میتوان انجام داد؟ من میخوام بین شرایط ازمایشگاهی و نرم افزاری یه رابطه ای ایجاد کنم یه حالت مقایسه بین این دوتا یا اگه یه واکنشی یا فرایند رو میشه تو شرایط ازمایشگاهی انجام داد اونو هم تو شرایط نرم افزاری مدلسازی یا شبیه سازی کرد و یه نتایجی بدست اورد، امیدوارم تونسته باشم منظورمو بیان کرده باشم و بتونم از راهنماییتون کمک بگیرم.

کلبه تنهایی من

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام، جذب سطجی با نرم افزار Aspen ADSIM باید انجام بشه.
سلام دستتون درد نکنه اقای پیرجو ممنونم
فقط یه سوال برای قسمت تبادل یونی باید از یه نرم افزار استفاده کنم
یعنی هرقسمت پروژه باید بوسیله یه نرم افزاراجرا بشه؟
ممنون میشم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
من میخوام بدونم هدف از شبیه سازی راکتور ها یا سینتیک یه واکنش بوسیله این نرم افزارا چیه ؟ چون وقتی یه راکتور رو در نظر بگیریم که یه واکنش جذب توسط کاتالیست صورت میگیره خوب دیگه این حالت تو شرایط ازمایشگاهی انجام میشه و خود راکتور هم که وجود داره و نیازی به شبیه سازی برا ساختش نیست این وسط نقش نرم افزار چی هست چه کمکی میتونه بکنه؟ من بیشتر میخوام این جنبه رو در نظر بگیرم که به کمک این نرم افزار چه کارایی میتوان انجام داد؟ من میخوام بین شرایط ازمایشگاهی و نرم افزاری یه رابطه ای ایجاد کنم یه حالت مقایسه بین این دوتا یا اگه یه واکنشی یا فرایند رو میشه تو شرایط ازمایشگاهی انجام داد اونو هم تو شرایط نرم افزاری مدلسازی یا شبیه سازی کرد و یه نتایجی بدست اورد، امیدوارم تونسته باشم منظورمو بیان کرده باشم و بتونم از راهنماییتون کمک بگیرم.

نرم افزار چندتا کار رو براتون انجام میده:
1- در یک واحد صنعتی یک سری راکتور دارین بعدش می خواین بهینه سازی انجام بدین یا درصد تبدیل رو افزایش بدین مجبورین با شبیه ساز این کار انجام بدین.
2- طراحی سایزینگ راکتورها رو انجام بدین.
3- بررسی سیستم ایمنی راکتور مثل نصب شیر ایمنی رو بررسی کنید.
4- تغییر بخشی از واکنش یا اضافه کردن یک واکنش جدید به راکتور انجام بدین.
5- روش جدیدی برای واکنش هاتون در نظر بگیرید.
6- و.... مثل بررسی سیستم خنک کننده راکتور، بررسی دمای راکتور توی قسمت های مختلف و ...

soheil_namjoo

عضو جدید
سلام وقت دوستان بخیر
نمیدونم اینجا عضو فعالی دارد یا خیر اما بنده یک سری سوال داشتم که اگه دوستی باشد که پاسخ دهد یا راهنمایی کند که از کجا میتونم جواب سوال هام رو پیدا کنم ممنون میشم.
بنده در حال انجام یک پروژه هستم برای پایان نامه ارشد. آنالیز اگزرژی اقتصادی و بهینه سازی واحد تقطیر یکی از پالایشگاه ها است.
یک سری سوال برای انجام پروژه داشتم.
1- آنالیز اگزرژی باید در اسپردشیت خود هایسیس انجام بشه یا در اکسل؟ در واقع کدام بهتر است؟
2- نحوه محاسبه اگزرژی شیمیایی نفت خام و برش ها چگونه است؟ با توجه به اینکه نفت خام شبه ماده در نظر گرفته می شود
3- آیا برای بهینه سازی اگزرژی اقتصادی از آپتیمایزر خود هایسیس میتوان استفاده کرد یا باید به متلب متصل شود؟
رشته بنده مهندسی مکانیک هست به همین خاطر بحث فرآیند کمی برام گنگ هست.
اگر کسی هست که به صورت کامل و تخصصی در زمینه شبیه سازی در هایسیس و کد نویسی متلب تخصص دارد ممنون میشم به بنده معرفی کنید که بتونم کمک بگیرم. (همکاری به صورت توافقی و پرداخت هزینه)
ضمنا اگر انجمن و تالار گفتگو فعالی در تلگرام یا جای دیگر هست ممنون میشم معرفی کنید

Radian75392p

عضو جدید
سلام هایسیس من ورژن 12.1 هستش و بطور خودکار پسوند tpl ذخیره میکنه درحالیکه xml و hsc نداره و نمیتونم انتخاب کنم چیکار کنم؟🤦گزینه نداره

بالا