آموزش Aspen

hose1n

عضو جدید
با سلام به دوستان ...

به درخواست دوست عزیزمون فایل کامل آموزش aspen plus رو میزارم و امیدوارم برای دوستان مفید باشه ....;)

پسورد فایل : www.www.www.iran-eng.ir

با سلام به دوستان عزیز، همه مهندسای شیمی با معرفت.

من این درخواست رو از همه بچه های مهندسی شیمی این پیچ دارم به ویژه مدیر این بخش آقای پیرجو که پاسخ های این جزوه آقای رازی فر موجود هست یا خیر؟

اگر کسی تا به حال شروع به حل تمرین های این جزوه کرده و یا اونها رو دارهٰ خیلی ممنون میشم در اختیار بنده و بقیه مهندسای شیمی این پیج قرار بده، چون تمرینای خیلی پر و پیمونی من تو این جزوه دیدم مخصوصا فصل های میانی 3 تا 8، ضمنا دوستان بنده دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی تو دانشگاه تکنولوژی مپوا در فیلیپین هستم و تو 2 تا کلاس برای بچه های کارشناسی دارم ازپن پلاس تدریس میکنم.

من البته جزوه خودم رو دارم ولی خیلی مایلم از مسایل این جزوه هم تو کلاسم استفاده کنم.

و یه پیشنهاد دوستان: اگر هم هیچ فایل حل شده ای از این جزوه رو کسی نداره باکی نیستٰ خودمون ردیفش میکنیم میزاریم تو سایت بچه های دیگه هم استفاده کنند، یه نمه وقت میبره، باید تقسیم کار کنیم هر بخشی رو یکی از مهندسا زحمتشو بکشه، آقای پیرجو هم میتونند این پروسه رو مدیریت کنند. به نظرم خیلی میتونه مفید باشه، ضمنا رضایت صاحب اثر رو ابتدا باید جلب کنیم.

در مورد جواب ها هم ممنون میشم کسی تو همین تاپیک یا با میل بنده مکاتبه داشته باشه: h.pouriman@gmail.com

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام به دوستان عزیز، همه مهندسان شیمی باشگاه.

من این درخواست رو از همه بچه های مهندسی شیمی این پیچ دارم به ویژه مدیر این بخش آقای پیرجو که پاسخ های این جزوه آقای رازی فر در صورت موجود بودن رو یک نفر آپلود کنه تا همه استفاده کنیم.

اگر کسی تا به حال شروع به حل تمرین های این جزوه کرده و یا اونها رو دارهٰ خیلی ممنون میشم در اختیار بنده و بقیه مهندسای شیمی این تاپیک قرار بده، چون تمرینای خیلی پر و پیمونی من تو این جزوه دیدم مخصوصا فصل های میانی 3 تا 8، ضمنا دوستان بنده دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی تو دانشگاه تکنولوژی مپوا در فیلیپین هستم و تو 2 تا کلاس برای بچه های کارشناسی دارم ازپن پلاس تدریس میکنم.

من البته جزوه خودم رو دارم ولی خیلی مایلم از مسایل این جزوه هم تو کلاسم استفاده کنم.

و یه پیشنهاد دوستان: اگر هم هیچ فایل حل شده ای از این جزوه رو کسی نداره باکی نیستٰ خودمون ردیفش میکنیم میزاریم تو سایت بچه های دیگه هم استفاده کنند، یه نمه وقت میبره، باید تقسیم کار کنیم هر بخشی رو یکی از مهندسا زحمتشو بکشه، آقای پیرجو هم میتونند این پروسه رو مدیریت کنند. به نظرم خیلی میتونه مفید باشه، ضمنا رضایت صاحب اثر رو ابتدا باید جلب کنیم.

در مورد جواب ها هم ممنون میشم کسی تو همین تاپیک یا با میل بنده مکاتبه داشته باشه: h.pouriman@gmail.com

سلام، من متوجه نشدم کدوم جزوه رو نیاز دارید؟ جزوه نیاز دارید یا حل تمرینات جزوه ای رو نیاز دارید؟ کمی واضح تر توضیح بدید تا بیشتر بتونیم کمکتون کنیم. در ضمن ایمیلتون رو هم لطفا پاک کنید چون تخلف محسوب میشه، من کاری ندارم اگه مدیران تالار مشاهده کنند بهتون اخطار میدن.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام به دوستان ...

به درخواست دوست عزیزمون فایل کامل آموزش aspen plus رو میزارم و امیدوارم برای دوستان مفید باشه ....;)

پسورد فایل : www.www.www.iran-eng.ir

سلام، من متوجه نشدم کدوم جزوه رو نیاز دارید؟ جزوه نیاز دارید یا حل تمرینات جزوه ای رو نیاز دارید؟ کمی واضح تر توضیح بدید تا بیشتر بتونیم کمکتون کنیم. در ضمن ایمیلتون رو هم لطفا پاک کنید چون تخلف محسوب میشه، من کاری ندارم اگه مدیران تالار مشاهده کنند بهتون اخطار میدن.

منظورشون جواب تمرینای آخر فصل این کتابه:
http://www.mediafire.com/?ny03y62wiehg5dx
Pass:www.www.www.iran-eng.ir

hose1n

عضو جدید
منظورشون جواب تمرینای آخر فصل این کتابه:
http://www.mediafire.com/?ny03y62wiehg5dx
Pass:www.www.www.iran-eng.ir

بله ایشون درست میگن، من که گفتم جزوه آقای رازی فر.

اصلا کسی روی این تمرین ها تا حالا کارکرده ؟ من منظورم خود فایل های ازپن پلاسه که با اون ریزالت هامون رو ذخیره میکنیم. فایل های با فرمت" .apw و .bkp "

من پیشنهادم اینه که همه‌ی جواب ها رو در بیاریم و فایل هاشو به صورت فایل فشرده شده آپلود کنیم یا اگر کسی تا به حال کار کرده جواباشو در اختیار قرار بده.

من چک نکردم که این جزوه آیا از متن اصلی ترجمه شده-مثلا توی هلپ ازپن- یا اینکه کلا کار خود ایشونه؟ دوستان کسی اطلاع داره؟
البته تعدادی از تمارینش از هلپه ولی همش نه.

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هرچی میگردم اَستون رو پیدا نمیکنم.اسمش چیه تو اسپن؟در ضمن آیا امکان رسم منحنی رطوبت در اسپن پلاس وجود داره؟چه طوری؟

آخرین ویرایش:

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هرچی میگردم اَستون رو پیدا نمیکنم.اسمش چیه تو اسپن؟در ضمن آیا امکان رسم منحنی رطوبت در اسپن پلاس وجود داره؟چه طوری؟

خب تایپ کن
ACETONE
در اسپن در صورتی که از روش true component استفاده کنین، غلظت هر جزئی رو در هر فازی میشه تعیین کرد.

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب تایپ کن
ACETONE
در اسپن در صورتی که از روش true component استفاده کنین، غلظت هر جزئی رو در هر فازی میشه تعیین کرد.

شرمنده شما شدم.نمیدونم چرا پیدا نمیکرد:confused:ببخشید ناشی هستیم دیگه.ممنونم.مثلا میخوام نمودار رطوبت نسبی آب و هوا رو رسم کنم.این شدنیه جناب؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرمنده شما شدم.نمیدونم چرا پیدا نمیکرد:confused:ببخشید ناشی هستیم دیگه.ممنونم.مثلا میخوام نمودار رطوبت نسبی آب و هوا رو رسم کنم.این شدنیه جناب؟

خب شما غلظت هر جزئ رو میتونی پیدا کنی، بذار تو اکسل رسمشون کن.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
HINTS WHEN USING ASPEN PLUS

پیوست ها

• app3.pdf
    437.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahsa_no

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز، راهنمایی یا جزوه جهت یادگیری aspen custom modeler میخوام. ممنون میشم کمکم کنید

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. دوستان گل کسی کتاب Teach yourself the basics of aspen plus رو خریده؟ اگه خریده کسی بهم اطلاع بده، ممنون میشم

faryad23

عضو جدید
حلال زاده به این کتاب میگن! با اجازت با حجم 25 مگابایت دوباره میذارمش:http://199.91.152.102/21qyac0j0wzg/c...imulation.PDFالبته قصد داشتم به طور کامل معرفی کنم کتابو ولی باشه یه وقت دیگه و البته تو تاپیک تقطیر :)

به نظرم کار میکنه ها! الان دوباره دانلود کردم! شاید ف*ل*ت شده!
این لینک دانلود کتاب Distillation Design and Control Using Aspen Simulation با حجم 15مگابایته، خودم دانلودش کردم دانلود میشه
http://www.ziddu.com/download/20520733/0471778885.zip.html

ChemicEng

عضو جدید
سلام
این هلپ اسپن که میگن کجاشه؟
من هر چی میزنم رو منوی هلپ ، قسمت Help topics بهم ارور میده!!
مشکل چیه؟

payam8453

عضو جدید
منم همین مشکلو داشتم
اومدم بپرسم قبلش شما نوشته بودی
لطفا دوستان راهنماییمون کنن

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
این هلپ اسپن که میگن کجاشه؟
من هر چی میزنم رو منوی هلپ ، قسمت Help topics بهم ارور میده!!
مشکل چیه؟

منم همین مشکلو داشتم
اومدم بپرسم قبلش شما نوشته بودی
لطفا دوستان راهنماییمون کنن

به گمونم برنامه ناقص نصب شده، با این حال در دی وی دی یا فایل برنامه اسپنی که دارین، یه قسمت یا دی وی دی هست به نام Aspen Documentation. از اون استفاده کنین

payam8453

عضو جدید
سلام
من هم این سوال رو دارم
کسی هست بتونه جواب من و mosyjoon رو بده
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]
The DISTIL program is opened in the usual way. Clicking the Managers button on the top toolbar of the DISTIL window and clicking Fluid Package Manager opens the window shown at the top of Figure 1.16. Click the Add button. The window shown at the bottom of Figure 1.16 opens. On the Property Package page tab, the UNIFAC VLE package is selected with Ideal Gas. Then click the Select button on the right side of the window.

این DISTILL کجاست؟؟؟ manager button کجاست؟؟؟؟​

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من هم این سوال رو دارم
کسی هست بتونه جواب من و mosyjoon رو بده
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

The DISTIL program is opened in the usual way. Clicking the Managers button on the top toolbar of the DISTIL window and clicking Fluid Package Manager opens the window shown at the top of Figure 1.16. Click the Add button. The window shown at the bottom of Figure 1.16 opens. On the Property Package page tab, the UNIFAC VLE package is selected with Ideal Gas. Then click the Select button on the right side of the window.

این DISTILL کجاست؟؟؟ manager button کجاست؟؟؟؟​

دوست من سوالت فکر میکنم مربوط به هایسیس و اسپن هایسیسه

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من این متن رو از کتاب Distillation Design and Control Using Aspen Simulation هایسیس هم چنین چیزی فکر نمیکنم داشته باشه؟

آخه تو اسپن چیزی به نام Fluid package نداریم که.
ذکر یه جمله از کتاب فکر نکنم خیلی به حل مساله کمک کنه. مشکلتونه درک نمیکنم

payam8453

عضو جدید
آخه تو اسپن چیزی به نام Fluid package نداریم که.
ذکر یه جمله از کتاب فکر نکنم خیلی به حل مساله کمک کنه. مشکلتونه درک نمیکنم

من خودمم دارم شاخ درمیارم آخه william L.luyben مولف کتاب فرد بسیار مشهور و باسوادیه
به هرحال از شما خیلی ممنونم برا راهنماییتون

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودمم دارم شاخ درمیارم آخه william L.luyben مولف کتاب فرد بسیار مشهور و باسوادیه
به هرحال از شما خیلی ممنونم برا راهنماییتون

متاسفانه کتابای هاردمه گذاشتم جایی! دسترسی ندارم به کتابش، اگه پیدا کردم، میگردم جمله رو جوابتونه میدم

payam8453

عضو جدید
سلام
با اسپن پلاس میشه شبیه سازی فرآیند های PSA (Pressure swing adsotprion) رو هم انجام داد؟
عملیات های جذب سطحی و دفع سطحی [از سطح جامد\ چطور؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
با اسپن پلاس میشه شبیه سازی فرآیند های PSA (Pressure swing adsotprion) رو هم انجام داد؟
عملیات های جذب سطحی و دفع سطحی [از سطح جامد\ چطور؟

سلام. این فرآیندها رو با Aspen Adsim میتونین شبیه سازی کنین

payam8453

عضو جدید
سلام. این فرآیندها رو با Aspen Adsim میتونین شبیه سازی کنین

اگه فایل آموزشی دارین لطفا برام بذارین
استاد پروژه خیلی سخت گیری دارم
باید اسپن پلاس و هایسیس و اینی که شما میگید رو باهم بلد باشم
ممنون میشم اگه کمکم کنید

بالا