آموزش ArcGIS

shakoury60

عضو جدید
سلام دوستان
تصمیم دارم آموزش ArcGIS رو که یکی از ضروریات برای بچه های معدن هست اینجا بزارم.

اگه کسی میتونه کمک کنه و مطلبی بزاره بسم ا...

shakoury60

عضو جدید
2- آشنایی .....

2- آشنایی .....

سلام
اول از همه اینو بگم که در این آموزشها من فرض رو بر این گذاشتم که شما با مسایل مقدماتی مثل رستر و وکتور و... آشنا هستید....اگر آشنا نیستید بگید تا در اون مورد هم مطلب بذارم...
در این آموزش با محیط نرم افزار بخصوص با تولبار Tools بطور مقدماتی آشنا میشید....

http://www.4shared.com/file/138014071/f4bae561/1_online.html

آخرین ویرایش:

shakoury60

عضو جدید
..........

..........

سلام
آقا شما دیگه آخر بی حال ها هستین.....:mad:
حداقل به خودتون زحمت ندادید یه نظر بدین تا من برای آموزشهای بعدی دلگرم بشم....:razz:

zaboli

عضو جدید
سلام
اول از همه اینو بگم که در این آموزشها من فرض رو بر این گذاشتم که شما با مسایل مقدماتی مثل رستر و وکتور و... آشنا هستید....اگر آشنا نیستید بگید تا در اون مورد هم مطلب بذارم...
در این آموزش با محیط نرم افزار بخصوص با تولبار Tools بطور مقدماتی آشنا میشید....

با سلام
بسیار کار شما عالیه
خواهش می کنم به کارتون ادامه بدین
مرسی

alaki

عضو جدید
درخواست

درخواست

با سلام و تشکر از زحمات شما
لطفا در مورد مقدمات اولیه که در پست اول فرمودید مانند رستر و وکتور و... و تنظیمات اولیه نرم افزار در صورت لزوم توضیحاتی بدهید
با تشکر

madan-uk85

عضو جدید
ممنون

ممنون

سلام
آقا شما دیگه آخر بی حال ها هستین.....:mad:
حداقل به خودتون زحمت ندادید یه نظر بدین تا من برای آموزشهای بعدی دلگرم بشم....:razz:
سلام به دوست عزیز
آقا دستت درد نکنه
ممنون
ما مشتاقیم به ادامه کار...
برو ما دنبالت میایم
دمت گرم;)

shakoury60

عضو جدید
با سلام و تشکر از زحمات شما
لطفا در مورد مقدمات اولیه که در پست اول فرمودید مانند رستر و وکتور و... و تنظیمات اولیه نرم افزار در صورت لزوم توضیحاتی بدهید
با تشکر

سلام

سايت پايگاه ملي داده هاي علوم زمين يه لينك GIS داره كه مطالب خوبي توش هست.....
يه فايل pdf هم هست كه خلاصه وار مقدمات و آشنايي با GIS رو توضيح داده....

http://www.stn.ir/download/GIS_Amoozesh.pdf

http://www.ngdir.com/Geomatics/PGIS.asp#Nod1

اميدوارم بدردت بخوره و اگه سوالي داشتي بگو...

madan-uk85

عضو جدید
معرفی کتاب: خودآموز ArcGIS و مفاهیم پایه GIS

معرفی کتاب: خودآموز ArcGIS و مفاهیم پایه GIS

نام کتاب: خودآموز ArcGIS و مفاهیم پایه GIS

مترجم: مهندس امید تی‌تی‌دژ

ویراستار: مهندس علیرضا پیر مرادی

ناشر: دانشگاه شمال (نشر شمال پایدار)

سال چاپ: بهمن 1384

نوبت چاپ: اول

تعداد صفحات و قطع: 600 صفحه خشتی

شابک: 8-5-95838-964

CD#1 رایگان همراه کتاب: شامل تمرینات کتاب و تصاویر رنگی

CD#2: شامل ArcGIS, ArcInfo-Desktop به همراه تمامی extention‌ها

بهای کتاب به همراه CD شماره 2: 120000 ریال

کتاب «خودآموز ArcGIS و مفاهیم پایه GIS» ترجمه کامل ویرایش دوم کتاب Getting to Know ArcGis Desktop است که در بخش‌هایی از آن مطالبی اضافه و تالیف شده است. این کتاب پرفروشترین کتاب شرکت ESRI بوده و در مورد آخرین نسخه نرم‌افزار ArcGIS 9.x است که توسط مهندس امید تی‌تی‌دژ (عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه شمال) در 20 فصل ترجمه و تالیف شده است.
معرفی کتاب:

کتاب «خودآموز ArcGIS و مفاهیم پایه GIS» یک کتاب کار عملی و مقدماتی بر پایه ArcEditor, ArcView و ArcInfo است که به همراه انجام پروژه‌های عملی با ArcToolbox, ArcCatalog, ArcMap و ModelBuilder است. این کتاب، دارای تمرین‌هایی با جزییات کامل است و به صورت گام به گام، کارکردهای اصلی و مهم نرم‌افزار ArcGIS Desktop را حین انجام پروژه‌های واقعی و عملی به شما می‌آموزد. جهت فراگیری بهتر، در ابتدای هر فصل، توضیحاتی از مفاهیم مورد نیاز برای تمرین‌ها آورده شده است.

تنوع و گستردگی موضوعات، شیوه‌ی روان و نگاه کاربردی موجب شده که این کتاب یک منبع آموزشی ایده‌آل و بهترین مرجع برای کسانی باشد که می‌خواهند خودشان GIS را بیاموزند. هیچ آموزش قبلی از GIS یا تجربه قبلی با نرم‌افزارهای GIS در کار با این کتاب لازم نیست. این کتاب، یک کتاب کار عملی و همراه یا به بیان دیگر یک راهنمای کاربردی برای کلاس‌های آموزش عملی با کامپیوتر و آموزش ضمن خدمت است.

در این کتاب، بسیاری از کارهای عمومی و پرکاربرد، مانند نمادسازی و برچسب‌گذاری نقشه‌ها، طبقه‌بندی داده‌ها، جستجو و گزارشگیری نقشه‌ها، تجزیه و تحلیل ارتباطات مکانی، تنظیم سیستم تصویر نقشه‌ها، ایجاد Geodatabase، ویرایش داده‌ها، Geocoding، تولید نقشه خروجی و مدل‌سازی وجود دارد. این کتاب، منتهی به مجموعه تمرین‌هایی از مدل‌سازی مکانی با استفاده از تکنولوژی جدید ModelBuilder می‌شود که یک محیط گرافیکی برای نمایش، خودکارسازی و حل مسایل آنالیزهای مکانی است.

نکته جالب و با ارزش این کتاب، تنوع موضوعات کاربردی تمرین‌ها است؛ از جمله: GIS شهری، ثبت اسناد و املاک، حریم رودخانه، محیط زیست، مشاور املاک، طراحی اطلس (با موضوعات مختلف شهری، مرزهای سیاسی، رودخانه‌ها، حیات وحش، جمعیت، معادن و انرژی)، تهیه نقشه‌های توپوگرافی، جهانگردی و توریسم، آلودگی‌های نفتی، تجارت و بازرگانی، مکان‌یابی مراکز خدمات‌رسانی شهری، بهره‌برداری از جنگل، مناطق حفاظت شده حیات وحش، شبکه‌های آبرسانی و شیرهای آتش‌نشانی، تفکیک اراضی شهری، جمع‌آوری آب‌های سطحی شهری، مدیریت و گزارش‌دهی حوادث غیرمترقبه، ردیابی مسیر پرواز، اقیانوس شناسی.

برای تهیه کتاب و CD‌ها با مرکز پخش (2280079 – 0121) تماس گرفته یا به کتابفروشی‌های معتبر مراجعه فرمایید.

برای تهیه جداگانه CD#2 و CD‌های تکمیلی، نسخه‌های جدید نرم‌افزار ArcGIS و CDهای آموزشی به نشانی اینترنتی
www.GIS.shomal.ac.ir مراجعه یا با تلفن‌های 09123052437 و 66484508 – 021 (نشر علم عمران) تماس حاصل فرمایید.

تلفن مستقیم نشر دانشگاه و ارتباط با مؤلف: 2203638 – 0121

تلفن پشتیبانی فنی: 09123052437

تلفن مرکز پخش: 2280079 – 0121

imannasa2000

عضو جدید
کاربر ممتاز
جی ای اس : چشم انداز علوم کامپیوتر

جی ای اس : چشم انداز علوم کامپیوتر

My Links

Download

babak64

عضو جدید
سلام

سلام دوست عزیز ممنون از زحمتی که کشیدی لطفا در مورد رستر و وکتور و ... یکمقدار توضیح بفرمائید با تشکر.
babak201085@yahoo

hoseinra

عضو
بسیار خوب بود تا اینجا استفاده کردیم

sohraq

عضو جدید
با سلام خدمت آقای shakoury 60 با تشکر از اطلاعات مفید تون، میخاستم بگم من به این نرم افزار علاقه مندم نصبش هم کردم اما از رستر کردن و وکتور کردن و... نیز آشنایی ندارم در صورت امکان در مورد این موضوع نیز اطلاعاتی اگه دارید ممنون میشم بدید.با تشکر

mohammad Hiresh

عضو جدید
GIS

GIS

سلام دوستان منم یه فایل گذاشتم امیدوارم کمکی کرده باشم

پیوست ها

• gis.rar
    2.2 مگایابت · بازدیدها: 0