آموزش کار با نرم افزار Virtual.Building

designer-amd

عضو جدید
با این نرم افزار که برای آرشیکد ساخته شده میشه پروژه ها رو به صورت 3D ذخیره کرد(مثل محیط گیم) به نحوی که پروژه طراحی شده بدون نرم افزار آرشیکد در هر ویندوزی اجرا میشه و می تونیم درون فضاهای طراحی شده راه بریم و یا پرواز کنیم و از کم و کیف پروژه اطلاع پیدا کنیم) این نرم افزار رو میشه از سایت خود آرشیکد دانلود کرد ولی برای اجرای اون به لایسنس نیازه داره

designer-amd

عضو جدید
در ضمن لایسنس ورژن 14 این نرم افزار رو من دارم. اگر کسی توضیح بیشتری در مورد این نرم افزار خواست در خدمتم

designer-amd

عضو جدید
میشه بگید فرق virtual با انیمیشن خود آرشیکد چیه؟
سرعت ساخت یک فیلم باهاش چطوریه؟

دوست عزیز اگر منظورتون از انیمیشن خود آرشیکد همون نرم افزار Cinema 4d باید بگم که این نرم افزار برای ساخت انیمیشن و جلوه های ویژه است تا اونجایی که من می دونم با این نرم افزار میشه از طرح آرشیکد یه save as با فرمت Cinema 4d گرفت و پروژه آرشیکد رو درون این برنامه باز و تغییرات لازم دیگه ایی که مد نظرتونه رو انجام داد و حتی بصورت انیمیشن های استاندارد ذخیره کرد البته لازمه این کار توانایی کار با نرم افزاره ( Cinema 4d) که خودش بحث مفصلی داره.
ولی virtual به معنی مجازی سازیه که توسط نرم افزار Virtual.Building صورت می گیره و میشه پروژه رو به صورت 3D ذخیره کرد ولی پروژه ذخیره شده فقط در محیط این نرم افزار باز میشه و نمی توان آن را به صورت فرمت های استاندارد ویدئویی ذخیره کرد. البته ساخت فیلم در محیط این نرم افزار با سرعت خیلی بالایی انجام میشه

آخرین ویرایش:

ox_man_2007

عضو جدید
سلام به مهندسان عزیز
خسته نباشید
دوستان من می خوام کارکرد این نرم افزار رو یاد بگیرم
اگر هر کسی میتونه یاد بده یا مطلبی یا هر چیز اموزشی در این مورد داره
لطفأ برای ما اینجا بگذاره خیلی خیلی ممنون می شم کسی بتونه بهم کمک کنه

designer-amd

عضو جدید
سلام دوست عزیز کارکرد این نرم افزار خیلی پیچیده نیست فقط کافی پس از تکمیل پروژه در آرشیکد ابتدا وارد قسمت Show All in 3Dشده پس از آن از منوی فایل گزینه Export for BIM Explorer را انتخاب می کنید . در این لحظه پنچره ای باز شده تا لایسنس نرم افزار را چک کند ، در صورت نبود مشکل شما می تونید با زدن گزینه Export پس ازچند لحظه و زدن Launch پروژه را بصورت مجازی مشاهده کنید. درون صفحه مجازی سازی شما تنظیمات دلخواه را وارد کرده و در نهایت از گزینه File آن را در آدرس دلخواه ذخیره می کنید . پایان کار شما می توانید بروی فایل ذخیره شده دابل کلیک کرده و پروژه مجازی شده را فراخوانی کنید . موفق باشید.

khatam.0761

عضو جدید
سلام دوست عزیز کارکرد این نرم افزار خیلی پیچیده نیست فقط کافی پس از تکمیل پروژه در آرشیکد ابتدا وارد قسمت Show All in 3Dشده پس از آن از منوی فایل گزینه Export for BIM Explorer را انتخاب می کنید . در این لحظه پنچره ای باز شده تا لایسنس نرم افزار را چک کند ، در صورت نبود مشکل شما می تونید با زدن گزینه Export پس ازچند لحظه و زدن Launch پروژه را بصورت مجازی مشاهده کنید. درون صفحه مجازی سازی شما تنظیمات دلخواه را وارد کرده و در نهایت از گزینه File آن را در آدرس دلخواه ذخیره می کنید . پایان کار شما می توانید بروی فایل ذخیره شده دابل کلیک کرده و پروژه مجازی شده را فراخوانی کنید . موفق باشید.
سلام
Export for BIM Explorer در آرشیکد من نیست. توی Add-on هم هست. ولی جلوش علامت خطر داره
کار نمیکنه