آموزش نصب سیستم صوتی خودرو

omidvarshoei

عضو جدید
جای این تاپیکو اینجا خالی دیدم گفتم برای دوستانی که برای اولین بار میخوان سیستم نصب کنن اینجا به جوابهاشون برسن...
اول من يه توضيح مختصري در رابطه با رنگ بندي و روش نصب سيمهاي پخش توضيح مي دم.البته مال همه پخشها 1جور نیست ولی پخشهای شناخته شده از این استاندارد پیروی میکنن...و اینو بدونید 1کی از مهمترین قسمتهای سازنده سیستم پخشه پس در انتخوابش نهایت دقت رو بکنید...
سيم زرد رنگ ( + ‌Battery )
كه هنگامي كه بخواهيم پخش را بطور مستقيم و بدون استفاده از سوئيچ روشن كنيم از آن استفاده مي كنيم.
سيم قرمز رنگ ( ACC )
كه هنگامي كه بخواهيم پخش را با استفاده از سوئيچ ( مرحله دوم سوئيچ) روشن كنيم از آن استفاده مي كنيم و با بستن سوئيچ پخش هم خاموش مي شود.
سيم مشكي رنگ ( - منفي)
كه براي اتصال به منفي بدنه استفاده مي شود
سيم آبي رنگ ( System Remote Control )
كه براي فرمان دادن به آمپلي فاير و روشن كردن آن مورد استفاده قرار مي گيرد.
سیم ریموت که با رنگ آبی مشخص میشهREMOT
سيم نارنجي رنگ ( ILL )
اين سيم براي مواقعي استفاده مي شود كه بخواهيم همزمان با روشن كردن چراغ هاي پشت آمپر و كوچك ماشين ، چراغهاي پس زمينه پخش هم روشن شود .
سيمهاي اسپيكرهاي جلو و عقب
سيم هاي خاكستري رنگ( بدون خط مثبت و خط دار منفي) براي اسپيكرهاي جلو سمت راست.
سيم هاي سفيد رنگ( بدون خط مثبت و خط دار منفي) براي اسپيكرهاي جلو سمت چپ.
سيم هاي بنفش رنگ( بدون خط مثبت و خط دار منفي) براي اسپيكرهاي عقب سمت راست.
سيم هاي سبز( بدون خط مثبت و خط دار منفي) براي اسپيكرهاي عقب سمت چپ.
سيم آنتن هم كه كاملا مشخصه و در انتهايش سوكت مخصوص آنتن نصب هست. روش نوشته ant
1سری خروجی های rc داره که واسه وصل کردن پخش به آمپلیفایر هستن
RC که روش نوشته SW مال سابه و همینطور RC :که روش نوشته REAR استیج عقب و RC FRONT مال استیج جلوست...
اینم از شماتیک کلی سیمهای پخش البته 2جفت RC داره

pedramstalker

عضو جدید
با تشکر از مطلب فوقالعاده تون یه سوال داشتم اگه بخواهیم برا عقب 4 اسپیکر نصب کنیم برای اگر از سیمهای 2 جفت اولی (چپ و راست) برای 2 جفت دومی (چپ و راست) انشعابب بگیریم آیا قدرت صدا نصف میشه کلا برای نصب 4 باند برای عقب باید چی کار کرد ؟

roozisat

عضو جدید
با سلام
من پخش ماشین رو وصل کردم همه چیز درسته ولی با خاموش کردن ماشین تنظیمات پخش هم ریست میشه.مثلا ساعتش یا تنظیمات باس، رادیو و غیره. هم سیم قرمز رو وصل کردم و هم زرد. اگه میشه کمک کنید

arsalan abedi

عضو جدید
با سلام دوست عزیز شما بایدسیم ای ای سی قرمز رنگ را باسیم زرد رنگ 12 ولت را جا به جا کنید