آموزش نرم افزار WinCC

jalilianfar

عضو جدید
نرم افزار WinCC محصولی از شرکت زیمنس است که جهت کار مانیتورینگ صنعتی به کار می رود . شرکت زیمنس این نرم افزار HMI را جهت کامل نمودن ابزارهای قابل دسترس یک اپراتور در صنعت فراهم کرده است . در این قسمت مطالب آموزشی مختلفی که از سایت های گوناگون جمع آوری شده در خدمت شما قرار گرفته است .

سرچشمه(منبع): گروه مهندسی تسلا

miladzizo

عضو جدید
جناب ی سوال داشتم
اول بگم که رشتم الکترونیک هستش و تو کنترل تعطیلم
سوالم اینه که wincc فقط با plc کار میکنه یا میشه با pcs7 هم باهاش کار کرد (شایدم هم سوالم از ریشه غلط باشه)
سوال دوم: تو ی شرکت نفتی دیدمی زده dcs:step 7 +wincc مگه pcs مربوط به dcs نبود مگه میشه از plc هم به عنوان dcs استفاده کرد
ممنون میشم به منه تازه کار کمک کنید

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مشکلی هنگام ساختن پروژه تو نرم افزار wincc v7.2 دارم که ممنون میشم کمکم کنید.
تو ضمیمه خطایی که هنگام ساختن یه پروژه داده میشه رو گذاشتم. بازم ممنون از اینکه وقت میذارید و به مشکلم رسیدگی می کنید.

پیوست ها

• New folder.rar
    3.6 مگایابت · بازدیدها: 0

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه مشکلی هنگام ساختن پروژه تو نرم افزار wincc v7.2 دارم که ممنون میشم کمکم کنید.
تو ضمیمه خطایی که هنگام ساختن یه پروژه داده میشه رو گذاشتم. بازم ممنون از اینکه وقت میذارید و به مشکلم رسیدگی می کنید.

احتمالا تا الان مشکلتون حل شده ولی مشکل بعلت نداشتن فلش پلیر ورژن ۶ یا بالاتره .

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام چون فایلی که اینجا گذاشته شده بود از دسترس خارج شده بنا به درخواست یکی از دوستان یه فایل فارسی خیلی خلاصه و باصطلاح Getting started رو از Wincc اینجا میذارم فایلهای تکمیلی که عمدتا انگلیسی هستند هم بعدا اضافه خواهد شد.

Wincc

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوال دارم. وقتی می خوام برای ارتباط دادن s7 با wincc تو قسمت tag management از قسمت add new driver گزینه simatic s7 protecol suite رو میزنم و بعد روی mpi دبل کلیک می کنم و یک new connection میسازم. اما برای ساختن new tag گزینه ای پیدا نمی کنم وقتی روش راست کلیک هم می کنم. یه new group فقط هست که اون رو هم انتخاب می کنم برای تنظیمات نوع داده و ... نداره. می تونید راهنماییم کنید؟ممنون میشم. ورژن wincc v7.2 هست. بازم ممنون.

qawse

عضو جدید
با سلام خدمت تمام دوستان
در رابطه با این نرم افزار حرفی نیست چرا که یه نرم افزار واقعا کامله که درسیستم های مانیتورینگ بسیار مورد توجه هستش و همچنین بسیار کاربردی جهت مانیتورینگ
البته برای کسی که میخواد یاد بگیره و باهاش کار کنه داشتن یک کتاب جامع واقعا لازمه و بهتره در این مورد از کتاب استفاده کنید چرا که واقعا جزوه کامل و خوبی من که پیدا نکردم اما واقعا کتاب خوب هست در این زمینه

javadctrl

عضو جدید
با سلام. من یک سوال داشتم که امیدوارم جوابمو بدین . یک پی ال سی دلتا دارم که اطلا عاتشو میخام با وین سی سی مانیتور کنم.... چطوری میتونم این کارو بکنم؟؟؟

مازارو

عضو جدید
دوست عزیز شما می توانید از طریق OPC Server اطلاعات رو با PLC یا با برنامه های کاریردی مثلأ متلب به اشتراک بگذارید.

javadctrl

عضو جدید
دوست عزیز شما می توانید از طریق OPC Server اطلاعات رو با PLC یا با برنامه های کاریردی مثلأ متلب به اشتراک بگذارید.
سلام. بله درست میفرمائید... ادرس های داخل plc رو چطور در opc channel وین سی سی اد کنم.....اگه امکانشو دارید لطف کنید یک مطلب یا برنامه کوچولویی برام ارسال کنید ممنون میشم.
javad.ctrl@gmail.com با تشکر.....

مازارو

عضو جدید
دوست عزیز اول ببینید چگونه PLC شرکت دلتا از طریق OPC ارتبات برقرار میکنه سپس شما در کامپیوتر یک برنامه OPC Server رو نصب و فعال میکنید بعد در WinCC در بخش ایجاد ارتبات پروتکل مربوط به OPC رو انتخاب میکنید و آن رو با سرور نصب و فعال شده ارتبات میدید و در کانال ایجاد شده Tag ها رو تعرف و غیره که میتوان گفت کار یک متخصصه بعد مثلأ در برنامه متلب شما می توانید از OPC Server فعال شده دادهها رو هم بخونید و هم بنویسید برخی از OPC Server ها اینترنت رو هم ساپورت میکنند یعنی شما میتونید اطلاعات PLC خود رو بدون محدودیت مکانی تغییر بدید که می توان گفت این کار هم کار متخصصه .شما باید PCS7 رو کامل بشناسید تا بتونید میدان عمل خود رو از طرق OPC گسترش بدید.راستش برنامه نمونه در اینگونه موارد وجود نداره .