آموزش نرم افزار comsol

arash.t

عضو جدید
سلام

من با کمک سرکارخانم
توانستم ورژن 4.4 از کامسول را نصب نمایم و بدون هیچ گونه مشکلی کارمی کند.

این ورژن در مقایسه با ورژن 4.3 دارای یک سری مزیت ها و پارامترهای بهبود یافته است که در سایت رسمی شرکت (که متاسفانه در دسترس آی پی ایران نمی باشد ! ) به آنها اشاره شده است .

به این علت به این موضوع اشاره کردم که آن دسته از دوستانی که میخواهند نصب نمایند ، با خیال راحت نصب نمایند.

موفق باشید.

سلام
من یکی از مدل های پیش فرض خود کامسول 4.4 اجرا کردم ولی این خطا رو میده
Failed to find a solution for the initial parameter.
Out of memory during LU factorization.
Returned solution is not converged.

من به هیچی دست نزدم ولی نمیدونم چرا اجرا نمیشه؟؟؟
کسی میدونه باید چه کار کنم؟؟؟یا مثلا مورد مشابه ای کسی داشته؟؟؟
خیلی این مثال واسم مهمه، اگه میشه کمکم کنین

violet22

عضو جدید
باسلام خدمت فرشته خانوم من یه پروژه با نرم افزار کامسول دارم وقتمم خیلی کمه.لطفا اگه میتونید کمکم کنید بهم پیام بدید.شما رو یکی از دوستام معرفی کردن.لطفا کمکم کنید.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام ممنون میشم کمکم کنین تو شکلی که آپ کردم (یه ظرف که توش همزن هست) مگنت با سرعت 700rpm بچرخه ؟
سلام، شکلی آپ نشده

سلام دوستان
کسی میدونه چه طوری میشه کامسول و مت لب رو با هم لینک کرد؟
تا جایی که من اطلاع دارم شنیدم امکانش نیس بخاطر کرک بودن کامسول

سلام کسی میدونه آیا میشه جریان دو فازی جامد-سیال رو در کامسول مدل کرد یا نه؟ :( ممنونم
سلام بله میشود

سلام.من میخوام نانوفیلتراسیونو با کامسول ران کنم اما اصلا با این نرم افزار کار نکردم از سایت کامسول ی مقاله گرفتم ک بطور مختصر توضیح داده اما چون من اصلا باش کار نکردم نتونستم حلش کنم کسی میتونه کمکم کنه؟
سلام ابتدا مراحل کار با نرم افزار رو یاد بگیرین بعد برین سراغ کار خودتون یهو نمیشه رفت سراغ مسائل سخت

سلام
من یه شبیه سازی با کامسول دارم انجام میدم با ماژول AC/DC و به یه مشکل تو شرایط مرزی برخورد کردم ..

قسمت electric insulation از شرایط مرزی، لایه های داخلی مدل رو هم به عنوان ایزولاتور جریان در نظر میگیره و قابل تغییر هم نیست..دیفالت اینا رو انتخاب میکنه. در حالی که من میخوام به اینا هم جریان برسه...و وقتی ران میکنم مساله روی قسمت های داخلی مدل حل نشده که فک میکنم دلیلش همین باشه. خیلی برای این مساله تو اینترنت سرچ کردم و فقط تو یه کتابچه راهنماش دیدم که به این قضیه اشاره شده که بای دیفالت لایه های داخلی رو هم به عنوان ایزولاتور در نظر میگره. ظاهرا تو ورژن های اولیه (3.5) این مشکل وجود نداشته و فقط لایه های خارجی ایزوله بودن.

ورژن کامسولی که استفاده میکنم 4.3 هست.

ممنون میشم اگه امکانش هست راهنماییم کنید.
دوست عزیز سوالتون رو کمی کامل توضیح بدین، اگه منظورتون این هست که میخواین قسمتی رو از لایه های داخلی در نظر نگیره و چند تا صفحه کنار هم دارین روی خود ماژول مورد نظر کلیک کنین و در صفحه مربوطه فقط هندسه ای که قراره شامل تغییرات بشه رو انتخاب کنین

سلام
خرید کتاب توی یادگیری مناسب است؟
ایا برای شبیه سازی پلاسما هم کاربرد داره؟ میشه کسی ی نمونه بذاره
بله در صورتی که اشناییتون صفر باشه کمک میکنه

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
خانم فرشته سلام
میشه بگین چطور از نرم افزار میشه خروجی کمکینchemkinگرفت
سلام ابتدا باید واکنش ها رو در چمکین انجام داد بعد وارد قسمت واکنش های کامسول شد و در قسمت چمکین فایل مربوطه رو باز کنین

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
دوستان لطفاً دیگه در این تاپیک سوال نپرسید این تاپیک آموزش هست نه تاپیک سوالات
قسمت پاسخگویی به سوالات در امضای بنده وجود داره، در این قسمت دیگه به سوالی پاسخ داده نمیشه;)

parvin taghizade

عضو جدید
سلام دوستان من باید یک کلکتور خورشیدی رو تو کامسول شبیه سازی کنم. ولی زیاد با نرم افزار کار نکردم و بلد نیستم لطفا راهنماییم کنید.

baharz66

عضو جدید
سلام به دوستان
من یک فرایند غشایی رو توی کامسول می خوام شبیه سازی کنم
شرط مرزی رو در مرز فصل مشترک بین خوراک و غشا چه طوری باید تعریف کنم
ممنون میشم راهنماییم کنید

شایان (تات)

عضو جدید
سلام من تازه با این نرم افزار آشنا شدم و نیاز دارم تا مسئله ای رو که به شرح زیر است حل کنم ممنون میشم مراحل کار رو بنویسید.

محاسبه توزیع دما در هر لحظه دریک دیوار به ابعاد 10cm در 10cm که از سه طرف در حال انتقال حرارت بوده و ضلع بالایی آن عایق می باشد.

دمای اولیه دیوار 0 درجه سانتی گراد یا 273.15 کلوین و دمای اطراف آن 373.15 کلوین است .

آخرین ویرایش:

amin_1986

عضو جدید
سلام به همه دوستان . من یه سوال دارم اینکه چجوری میتونم یه ماده غیرخطی رو تو کامسول تعریف کنم ؟ ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه

intelejentboy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من یک پروژه شبیه سازی با کامسول برای جریان آب داخل یک لوله عمودی دارم که یکی از شرایط مسئله وجود نیروی وزن (volume force)است .بدون نیروی وزن تونستم مسئله رو حل کنم ولی با اعمال این نیرو و هرچه شرایط اولیه یا مش را تغییر می دهم جواب همگرا (converge)نمی شود ممنون می شم اگه به من کنید .
همچنین ممنون می شوم اگر ایمیلتون رو داشته باشم تا فایل شبیه سازی شده خودمو براتون بفرستم؟

szgolyas

عضو جدید
سلام به دوستان

اقا من هم یه پروزه دارم در مورد جداسازی فلزات با فرایند غشا با نرم افزار کامسول. کسی هست بتونه کمک کنه

8515211564

عضو جدید
سلام دوستان
من یه پروژه کامسول دارم که چندلایه رو هم قرار گرفتن وقتی می خوام بین این لایه ها در فصل مشترکشون شرط مرزی تعریف کنم کامسول نمی ذاره

to0lo0

عضو جدید
سلام رشته من برق موضوع پایان نامه ام اثر فرکانس روی led و پلاسمونیک میخواستم بدونم چطوری می تونم بستر ledمو پلاسمونیکی کنم؟

rashed385

عضو جدید
گمبیت و فلوئنت

گمبیت و فلوئنت

با سلام و خسته نباشید
بنده روی یک پروژه با عنوان شبیه سازی الگوی جریان داخل یک راکتور همزندار مکانیکی بیوگاز کار میکنم و متاسفانه بعد از شیبه سازی به کانتور های مطلوبی نمی رسم.لطفا در مورد ایجاد هندسه ، شرایطی مرزی و اینکه ناحیه ها رو چجوری جدا کنم در محیط گمبیت و فلوئنت مختصری راهنمایی کنید ویا منابعی بهم معرفی کنید با تشکر فراوان

reza_19933

عضو جدید
هرکسی فایل آموزشی خوبی راجع به گمبیت و فلوئنت داره معرفی کنه یا آپلود کنه لطفا.. فایل آموزشی زیاده تو نت.. ولی اصلا مناسب نیستن.. حتی کتابای موجود..

منم پروژه پایانیم با فلوئنته

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
اقا من هم یه پروزه دارم در مورد جداسازی فلزات با فرایند غشا با نرم افزار کامسول. کسی هست بتونه کمک کنه

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png
نوشته اصلي بوسيله
baharz66
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
سلام به دوستان

ایمیلتون رو قرار بدین لطفا

saeed05

کاربر بیش فعال
هرکسی فایل آموزشی خوبی راجع به گمبیت و فلوئنت داره معرفی کنه یا آپلود کنه لطفا.. فایل آموزشی زیاده تو نت.. ولی اصلا مناسب نیستن.. حتی کتابای موجود..

منم پروژه پایانیم با فلوئنته

مولتی مدیا ها و فیلم های آموزشی فلوئنت و گمبیت شرکت بهکامان را خریداری نمایید. مفیده

zohreh_m356

عضو جدید
اضافه کردن نانو ذرات به غشا هندسه ی مسئله رو تغییر میده یا فقط رو بعضی پارامترا اثر میذاره؟؟

آخرین ویرایش:

slg

عضو جدید
سلام
در شبیه سازی جداسازی غشایی بهpartitin coefficint احتیاج است از کجا بدست بیارم؟
با تشکر

AYAZ M

عضو جدید
سطح تماس در کامسول

سطح تماس در کامسول

سلام. ببخشید میخاستم بدونم که واسه ایجاد سطح تماس مایع-هوا در کامسول حتما باید از شرط مرزی Pair استفاده بشه یا از شرط مرزی نوع دیگه ای هم میشه استفاده کرد؟؟ منظورم وقتی هست که بخایم برابری تنش های برشی و نیز برابری میزان انتقال حرارت رو در دو سمت سطح تماس اعمال کنیم..... ممنون میشم راهنماییم کنید....

ali5980

عضو جدید
سلام دوستان
من میخواهم یک Falling Film Gas Absorber را شبیه سازی کنم. هدف بررسی انتقال جرم از فاز گازی به مایع هست. برای این منظور از Two phase laminar flow+Phase Filed Multiphysics+Transport of diluted species استفاده کردم. اما پس از تلاش زیاد نتونستم جواب درستی بگیرم. کسی از دوستان هست که بتونه کمکم کنه؟ بخصوص خانم فرشته

kfathi55

عضو جدید
سلام سروران عزیز
لطفا در مورد نحوه شبیه سازی جریان دوفازی گاز-جامد راهنمایی بفرمایید
مثلاً در لوله افقی به طول مشخص و به قطر مشخص پودر را در بستر گاز با فشار مشخص انتقال میدیم
اولاً بدست آوردن میزان افت فشار
ثانیاً بدست آوردن مرز فاز رقیق با غلیظ و نوسانات سیستم

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستانی که در زمینه غشایی مشکل دارن
متاسفانه نرم افزار کامسول روو سیستمم نصب نیست که فایل زیر رو ببینم
این ی فایل در زمینه غشا هست که فکر کنم بتونه کمکتون کنه، از فایلهای داخل لب تاپ هست و دو سالی میشه بهشون سر نزدم
امیدوارم بتونه کمکتون کنه:)
تنها کاری ک میتونم انجام بدم در حال حاضر همینه، شرمنده

پیوست ها

• 15.6.93 ghesha point yek adad flux 14.5011111111111111.rar
    395.7 کیلوبایت · بازدیدها: 1
بالا