آموزش نرم افزار Altium Designer

r.eyvazpoor

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین گرامی
همه ی ما می دانیم که رشته مهندسی برق یکی از رشته های برتر دنیا می باشد و با توجه به پییشرفت کشور ها و افزایش روز افزون مصرف برق چنین برمی آید که در آینده نیاز به متخصصین برق افزایش می یابد ولی وقتی فردی 4 سال با تمام سختی ها درس می خواند و لیسانس می گیرد وشاید هم بالا تر و با هزار امید و آرزو به دنبال کار مورد علاقه و مرتبط با رشته تحصیلی خود می رود ولی با در بسته مواجه می شود و جملاتی از این قبیل :
چه کار بلدی؟
مهارت های خود را نام ببرید؟
تو که لیسانس برق داری چه کار عملی یاد گرفته ای؟
...
و از این قبیل سوال ها میشوند که شاید این ها باعث دل زدگی از رشته مورد علاقه ی فرد شود
حال با خود فکر کنیم با توجه به اینکه در دانشگاه ها تقریبا هیچ کار عملی به دانشجویان یاد نمی دهند و ما در آینده در کنار تئوری مهارتی را هم نیاز مندیم پس چه بهتر است یک مهارت را یاد بگیریم.
یکی از مهارت های لازم برای رشته برق به خصوص الکترونیک طراحی PCBمی باشد.
ما مدار های بسیاری را طراحی یا با استفاده از اینترنت بر روی برد برد یا نرم افزار های شبه سازی اجرا می کنیم ولی در بازار کار و صنعت برای تحویل آن مدار باید بر روی فیبر چاپی پیاده شود و ما چون این کار را بلد نیشتیم نمی توانیم به بازار کار وارد شویم و باید پول های زایدی صرفکنیم و مدار را به افراد متخصص داده تا آنان پیاده کنند. طراحی این فیبر یکی ازمهارت های لازم برای بازار کار است
حال ما در اینجا تصمیم گرفتیم با همکاری شما عزیزان طراحی فیبر چاپی را یاد بگیریم و در حد توان یاد بدهیم.
پس برای طراحی این فیبر ها از نرم افزار ها کمک می گیریم در این راستا نرم افزار های زیادی چون اورکد و پروتئوس و... وجو دارد ولی یک نرم افزار کاملا تخصصی برای این کار وجود دارد که دربازار کار از این نرم افزار استفاده می کنند.
پس ما در اینجا تصمیم داریم این نرم افزار را یاد بگیریم.
نام این نرم افزار
Altium Designer
است​
پس کسانی که موافق این موضوع هستند یا سوالاتی در این مورد دارن می توانند بپرسند.

Armin-Z

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام خدمت مهندسین گرامی
همه ی ما می دانیم که رشته مهندسی برق یکی از رشته های برتر دنیا می باشد و با توجه به پییشرفت کشور ها و افزایش روز افزون مصرف برق چنین برمی آید که در آینده نیاز به متخصصین برق افزایش می یابد ولی وقتی فردی 4 سال با تمام سختی ها درس می خواند و لیسانس می گیرد وشاید هم بالا تر و با هزار امید و آرزو به دنبال کار مورد علاقه و مرتبط با رشته تحصیلی خود می رود ولی با در بسته مواجه می شود و جملاتی از این قبیل :
چه کار بلدی؟
مهارت های خود را نام ببرید؟
تو که لیسانس برق داری چه کار عملی یاد گرفته ای؟
...
و از این قبیل سوال ها میشوند که شاید این ها باعث دل زدگی از رشته مورد علاقه ی فرد شود
حال با خود فکر کنیم با توجه به اینکه در دانشگاه ها تقریبا هیچ کار عملی به دانشجویان یاد نمی دهند و ما در آینده در کنار تئوری مهارتی را هم نیاز مندیم پس چه بهتر است یک مهارت را یاد بگیریم.
یکی از مهارت های لازم برای رشته برق به خصوص الکترونیک طراحی PCBمی باشد.
ما مدار های بسیاری را طراحی یا با استفاده از اینترنت بر روی برد برد یا نرم افزار های شبه سازی اجرا می کنیم ولی در بازار کار و صنعت برای تحویل آن مدار باید بر روی فیبر چاپی پیاده شود و ما چون این کار را بلد نیشتیم نمی توانیم به بازار کار وارد شویم و باید پول های زایدی صرفکنیم و مدار را به افراد متخصص داده تا آنان پیاده کنند. طراحی این فیبر یکی ازمهارت های لازم برای بازار کار است
حال ما در اینجا تصمیم گرفتیم با همکاری شما عزیزان طراحی فیبر چاپی را یاد بگیریم و در حد توان یاد بدهیم.
پس برای طراحی این فیبر ها از نرم افزار ها کمک می گیریم در این راستا نرم افزار های زیادی چون اورکد و پروتئوس و... وجو دارد ولی یک نرم افزار کاملا تخصصی برای این کار وجود دارد که دربازار کار از این نرم افزار استفاده می کنند.
پس ما در اینجا تصمیم داریم این نرم افزار را یاد بگیریم.
نام این نرم افزار
Altium Designer
است​
پس کسانی که موافق این موضوع هستند یا سوالاتی در این مورد دارن می توانند بپرسند.

سلام دوست عزیز
ممنون از پست خوبتون، بنده هم علاقمند به یادگیری این نرم افزار هستم. امیدوارم با کمک شما و سایر دوستان بتونیم این پست رو پیش ببریم و این نرم افزار رو یاد بگیریم

تقویان

عضو جدید
با سلام
دقیقا" فیبر چاپی یعنی چی ؟؟ و این نرم افزار چکار میکند؟؟
وقتی مدار را با بردبرد طراحی یا با نرم افزار پیاده سازی می شوند فقط کافی است قطعات را روی برد قرار دهیم !!

r.eyvazpoor

عضو جدید
با سلام و تشکر
در پاسخ به سوال شما
وقتی برد الکتریکی را نگاه می کنید قطعات بر روی برد سبز رنگی لحیم شده اند به این برد سبز رنگ فیبر چاپی گویند
وقتی با دقت به این برد نگاه می کنید مسیر های مسی وجود دارد و همچنین مکان قرار گیری قطعات و.. را با استفاده از این نرم افزار طراحی می کنند

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر
در پاسخ به سوال شما
وقتی برد الکتریکی را نگاه می کنید قطعات بر روی برد سبز رنگی لحیم شده اند به این برد سبز رنگ فیبر چاپی گویند
وقتی با دقت به این برد نگاه می کنید مسیر های مسی وجود دارد و همچنین مکان قرار گیری قطعات و.. را با استفاده از این نرم افزار طراحی می کنند

سلام. در تکمیل صحبت های دوستمون باید بگم که فیبر یک صفحه ی عایق از جنس فیبر ( الیاف سلولزی ) هستش که از اون برای ایجاد خطوط مدار روی اون استفاده میکنن. به فیبری که مدار روش چاپ شده باشه میگن فیبر مدار چاپی. خطوط مدار از جنس مس یا آلومینیوم هستند. رنگ سبز روی مدارات بورد های الکترونیکی هم عایق یا solder mask هستش. نوشته های روی بورد ها ، چاپ راهنما یا مارکاژ هستش. و بورد های متالیزه بورد هایی هستند که سوراخ های ( via ) موجود در روی بورد آبکاری فلزی ( معمولاً قلع یا سرب ) شده است.

توسط نرم افزار آلتیوم مداری که قبلاً طراحی شده ، مسیر کشی میشه و خروجی این مسیر کشی بر روی بورد چاپ میشه.
برد بورد برای انجام آزمایش هستش. اونم آزمایش های سریع و غیر حساس. در صورتی که بخاید سیستم دقیق باشه و حساسیت بالایی داشته باشه باید PCB مدار رو بزنید و بعد چاپ کنید روی بورد.( یا خودتون با اسید و اتو و ... یا بدید شرکت بیرون براتون بزنه )
و اینکه PCB مزایای دیگه نسبت به برد بورد داره. به عنوان مثال کاهش نویز ، استحکام قطعات ، استفاده از قطعات با تکنولوژی نصب سطحی یا SMD ، امکان ارائه مدار به صورت طرحی منسجم و قابل عیب یابی و ارائه و ....

مدار ابتدا طراحی میشه توسط نرم افزار هایی که قابلیت طراحی داشته باشن. بعد شبیه سازی و تدوین میشه توسط نرم افزار های شبیه ساز.بعد PCB زده میشه توسط نرم افزار های PCB مثل آلتیوم - EAGLE - پروتئوس - SPICE - NATIONAL INSTUMENT ULTIBOARDو ... .بعد PCB چاپ میشه روی فیبر ( یا خودتون یا شرکت ). {بعد در صورت نیاز تست اتصال انجام میشه. بعد در صورت نیاز تست عایقی انجام میشه. بعد در صورت نیاز تست توان انجام میشه.} بعد قطعات روی بورد لحیم میشه. بعد هم مدار تست میشه. بعد هم مهر کنترل کیفیت میخوره(روی جعبه بورد - اگر بورد جعبه نداشته باشه و جزیی از یک دستگاه دیگه باشه به صورت مارکاژ اطلاعات روی بورد چاپ میشه).
این پروسه کلی تولید کی بورد الکتریکی و الکترونیکی بود.
یکی از سخت ترین جاهای کار همونه اوّلشه که مدار یا سیستم باید طراحی بشه. که کار مهندس الکترونیکه. وگرنه بقیه جاها آسون تره.
البته اوّلش ربطی به آلتیوم نداره.کلی گفتم. آلتیوم مربوط به مراحل بعد از طراحی مدار هستش.

آخرین ویرایش:

r.eyvazpoor

عضو جدید
معرفی نرم افزار

معرفی نرم افزار

نرم افزار Altium Designer یا همان PROTEL DXP نرم افزار قدرتمندی است که برای پیاده سازی شماتیک، طراحی PCB و آنالیز مدارهای آنالوگ و برخی مدار های دیجیتالی طراحی شده است. یکی از مزایای این نرم افزار دسته بندی مناسب کتابخانه ها به نحوی است که با صرف زمان کوتاهی قطعه مورد نظر را خواهید یافت. محیط طراحی PCB در پروتل، به دلیل داشتن کتابخانه هایی کامل و بدون نقص معروف است و این امر سبب رفاه بیشتر کاربر در حین طراحی انواع PCB با این نرم افزار، خواهد شد.نرم افزار Altium Designer توانسته است که طراحی شما را از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری به صورت یک پارچه در آورده و شما بتوانید مراحل طراحی خود را به سادگی انجام دهید. امکانات ویژه ای به این نسخه از نرم افزار افزوده شده که شامل افزایش لایه های طراحی مکانیکی ،‌کلاسهای جدید و پیشرفت های باورنکردنی در هوش مصنوعی این نرم افزار می باشد . هوش مصنوعی در این نسخه به قدری تقویت گشته که شما بدون هیچ مشکلی می توانید طرح های خود را به سرعت طراحی و اشکال زدایی کرده و آنها را هر چه نزدیکتر به استانداردهای جهانی کرده و از دیگر مهندسین و متخصصین این زمینه کاری پیشی بگیرید.

r.eyvazpoor

عضو جدید
دانلود نرم افزار

دانلود نرم افزار

با سلام خدمت مهندسین عزیز

برای فرا گیری این نرم افزار لازم است این نرم افزار را تهیه کنید برای این کار می توانید نرم افزار را از فروشگاه های معتبر تهیه کرده یا اگر سرعت اینترنت خوبی دارید آن را دانلود کنید

دانلود نرم افزار از سایت سافت 98 :آخرین ورژن نرم افزار(15)
http://soft98.ir/software/engineering/3575-Altium-Designer.html
دانلود نرم افزار از سایت پی سی دانلود ورژن(14)
http://p30download.com/fa/entry/30844/

آخرین ویرایش:

r.eyvazpoor

عضو جدید
من خودم نرم افزار رو از استادم گرفتم 2.5 گیگابایت است
به همین خاطر می گم بهتره با این سرعت اینترنت از یک فروشگاه این نرم افزار خریداری کنید

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسین عزیز

برای فرا گیری این نرم افزار لازم است این نرم افزار را تهیه کنید برای این کار می توانید نرم افزار را از فروشگاه های معتبر تهیه کرده یا اگر سرعت اینترنت خوبی دارید آن را دانلود کنید

دانلود نرم افزار از سایت سافت 98 :آخرین ورژن نرم افزار(15)
http://soft98.ir/software/engineering/3575-Altium-Designer.html
دانلود نرم افزار از سایت پی سی دانلود ورژن(14)
http://p30download.com/fa/entry/30844/
پیشنهاد میکنم ورژن 15 نرم افزار رو از سایت soft98 دانلود کنید. چون هم جدید هستش هم کامل هستش و هم کد لایسنس اون معتبر هستش.
البته بعداً اگر نیاز به کتابخانه های بیشتر داشتید میتونید از سایت خود آلتیوم یا altium tech این کتابخانه ها رو دانلود کنید. اگر هم نتونستید دانلود کنید بگید تا کتابخانه ها همین جا قرار داده بشه.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
امکانات ویژه ای به این نسخه از نرم افزار افزوده شده که شامل افزایش لایه های طراحی مکانیکی ،‌کلاسهای جدید و پیشرفت های باورنکردنی در هوش مصنوعی این نرم افزار می باشد . هوش مصنوعی در این نسخه به قدری تقویت گشته که شما بدون هیچ مشکلی می توانید طرح های خود را به سرعت طراحی و اشکال زدایی کرده و آنها را هر چه نزدیکتر به استانداردهای جهانی کرده و از دیگر مهندسین و متخصصین این زمینه کاری پیشی بگیرید.
میتونید در مورد هوش مصنوعی نرم افزار توضیح بدید !؟
منظورتون از هوش مصنوعی ، در طراحی PCB هستش یا شماتیک یا .... ؟! به عنوان مثال در طراحی و رسم track ها !؟ یا اگر نه لطفاً بفرمایید.
ممنون.

mahboobeh

عضو جدید
سلام

ممنون از استارتر عزیز... خیلی تاپیک خوبیه.
منم دوست دارم این نرم افزارو یاد بگیرم ولی توی همون قسمت کرک کردنش مشکل پیدا کردم دیگه چه برسه به یادگیریش.
ممنون میشم اگه در مورد کرکش اگه مطلبی دارین بزارین.. اخه خیلی سخته.. من متوجهش نمیشم.

ایشالا از کی شروع میشه؟؟

تقویان

عضو جدید
سلام

ممنون از استارتر عزیز... خیلی تاپیک خوبیه.
منم دوست دارم این نرم افزارو یاد بگیرم ولی توی همون قسمت کرک کردنش مشکل پیدا کردم دیگه چه برسه به یادگیریش.
ممنون میشم اگه در مورد کرکش اگه مطلبی دارین بزارین.. اخه خیلی سخته.. من متوجهش نمیشم.

ایشالا از کی شروع میشه؟؟
دانلود کردی// یا خریدی؟؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه سرعت اینترنتتون بالاست از این لینک دانلود کنید.واسه یادگیری این نرم افزار یه کتاب خیلی خوب انتشارات دیباگران(مجتمع فنی تهران) داره که نوشته مهندس نجفی هستش.کتابش تو کل ایران تک هست.بهترین کتاب آموزش آلتیوم محسوب میشه.

r.eyvazpoor

عضو جدید
با سلام و تشکر
با توجه اطلاعات خودتان می دانید که این نرم افزار قسمت سبیه ساز و بر نامه نویسی نیز دارد که هوش مصنوعی در آن نیز کار برد دارد
ولی با توجه به کار کرد اصلی نرم افزر یعنی طراحی فیبر بیشتر هوش مصنوعی در این قسمت کار برد دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1-در هگام اتصال ترک ها(همان مسیر های مسی بر روی فیبر "برای دوستانی گفتم که اطلاع کافی در مورد این اصطلاح ندارند")با قسمت مورد نظرخود برنامع تشخیص می دهد که شما قصد دارید به کدامین قسمت متصل کنید.
2-در زاویه بندی قسمت های خمیده ترک
3-رعایت فاصله بین عناصر در حالت واقعی
4-پیشنهاد کوتاهترین مسیر برای اتصال قطعات
.
.
همچنین در مورد طراحی شماتیک نیز کار برد دارد

r.eyvazpoor

عضو جدید
سلام
در مورد کرک نرم افزار

نرم افزار رو اجرا کنید بعد صفحه بنام Homeظاهر می شود
در این صفحه مراحل1و2و3 را طبق شکل زیر انجام دهید سپس بر روی مورد 4 که در شکل مشخص شده است کلیک کنید در پنجره ی باز شده یکی از لاینسس ها را انتخاب کنید سپس گزینه ی OK را انتخاب می کنیم
بعد از این مراحل لاینسس مورد نظر در قسمت 5 مانند شکل ظاهر می شود
در پایان بر روی مورد 6 یعنیsave standard کلیک می کنیم
حال نرم افزار شما فعال می شود

Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

r.eyvazpoor

عضو جدید
آغاز یادگیری نرم افزار

آغاز یادگیری نرم افزار

با سلام و خسته نباشید
انشا الله همه عزیزان موفق به نصب و راه اندازی نرم افزار شده اند.
امید است بعد از پایان این دوره مقدماتی بتوانید فیبر چاپی را به خوبی طراحی کنید و حداقل بتوانید فیبر چاپی (pcb)مدارهای خود را طراحی کنید و در پایان از دیدن طرح خود لذت ببرید.
در این راستا توصیه هایی را که اساتید به ما گفته اند بیان می کنیم تا بتوانیم با رعایت این توصیه ها در کنار هم این نرم افزار را یاد بگیریم.
1_برای این کار حوصله زیادی لازم است حتی ممکن است بر سر یک طراحی ساعت ها وقت گذاشته و در پایان مجبور شوید همه را پاک کرده و از اول طراحی کنید پس با یک با شکست نباید جا خورد.
2_برای کار با این نرم افزار بهتر است کلید های میانبر آن را فرا بگیرید زیرا در صورت عدم فراگیری نمی توانید در سطوح بالاتر طراحی و سرعت شما به صورت خیلی بالا پایین می آید
3_برای یادگیری این نرم افزارهر چه در توان دارید باید تمرین کنید تا بتوانید بر نرم افزار مسلط شوید..
.
.
. موارد دیگری است که به مرور بیان می شود.
شیوه ارائه یاد گیری این نرم افزار بر پایه مثال است به این صورت که یک مدار قرار داده می شوددو همه با هم سعی می کنیم فیبر این مدار را طراحی کنیم و حین طراحی و به مرور مطالبی ارائه می شود
در پایان هر پروژه در صورت تمایل می توانید طرح های خود را قرار دهید تا دیگران با دیدن آنان بتوانند یادگیری بیشتری داشته و نظرات خود را در باره آن طرح بیان کنند.
در صورت سوال در هر بخش میتوانید سوال خود را مطرح کرده تا اساتید و مهندسین در حد توان پاسخ دهند.

r.eyvazpoor

عضو جدید
با نام خدا آموزش این نرم افزار آغاز می شود:

اولین مداری که ما می خواهیم فیبر آن را طراحی کنیم مداری مربوط به یک تقویت کننده ترانزیستوری می باشد و کسانی که درس الکترونیک 1 را مطالعه کردند به خوبی با این مدار آشنا هستند.
1_5.jpg

r.eyvazpoor

عضو جدید
ایجاد یک پروژه

ایجاد یک پروژه

برای شروع یک طراحی ابتدا باید در برنامه پروژه ای برای آن ایجاد کرد یعنی اولین کار ایجاد پروژه است
برای این کار مسیر زیر را طی می کنیم :
File- New- Project
1_1.jpg
حال پنجره ای ظاهر می شود که مانند شکل زیر نوع پروژه و نام پروژه ومحل ذخیره سازی پروژه را تعیین کرده و در پایان گزینه OK را می زنیم
1_2.jpg

ادامه آموزش در پست بعدی

r.eyvazpoor

عضو جدید
بعد از ایجاد پروژه لازم است فایل های مربوط به پروژه را ایجاد کنیم که این فایل ها بدین صورت می باشند:
1_schematic(شماتیک)__برای طراحی شماتیک مدار
2_PCB---برای طراحی فیبر چایی
برای ایجاد این دومورد بر روی نام پروژه ی ایجاد شده در سمت چپ راست کلیک کرده و مانند شکل زیر هر بار یکی از گزینه های شماتیک و PCBرا می زنیم که با زدن هرکدام در صفحه ی اصلی نرم افزار صفحات سفید شطرنجی و سیاه ظاهر می شود
1_3.jpg

در پایان باید این پروژه را ذخیره کنیم بدین شکل مه بر روی نام پروژه راست کلیک کرده و گزینه save project Asرا میزنیم و سپس در پنجره های ظاهر شده گزینه OK را می زنیم
1_4.jpg
بدین ترتیب پروژه آماده شده و مدار را شروع به طراحی می کنیم که دارای دو مرحله است:
1_طراحی شماتیک
2_طراحیPCB

تا این مرحله از آموزش را انجام دهید و تمرین کنید و اشکالات و سوالات خود را بپرسید بقیه آموزش را طی روز های آتی ارائه می دهیم.
نظراتتون را در مورد نحوه اموزش و مطالب بیان کنید

mahboobeh

عضو جدید
سلام دوستان.

من ورژن 2009 این نرم افزارو دارم.. دیروز چهار بار نصبش کردم و پاک کردم...کرکش با اینکه شما گذاشتین فرق داره.. از روشه خودشم رفتم درست جواب نداد.
به نظرتون چیکار کنم؟؟.

تقویان

عضو جدید
سلام دوستان.

من ورژن 2009 این نرم افزارو دارم.. دیروز چهار بار نصبش کردم و پاک کردم...کرکش با اینکه شما گذاشتین فرق داره.. از روشه خودشم رفتم درست جواب نداد.
به نظرتون چیکار کنم؟؟.
سلام
2009 خیلی قدیمیه !!
بهتر نیست نسخه 2015 رو بخری و نصب کنی؟؟

mahboobeh

عضو جدید
سلام
2009 خیلی قدیمیه !!
بهتر نیست نسخه 2015 رو بخری و نصب کنی؟؟

سلام.

نمیدونم .. پیش خودم گفتم کتابخونه های دیگه رو دانلود میکنم اینم میشه مثه 2015.
ولی با این اوضاع که برام پیش اورده فک کنم باید همون ورژن 2015 شو بخرم.
شما نمیدونین از کجا باید بخرم؟؟

تقویان

عضو جدید
سلام.

نمیدونم .. پیش خودم گفتم کتابخونه های دیگه رو دانلود میکنم اینم میشه مثه 2015.
ولی با این اوضاع که برام پیش اورده فک کنم باید همون ورژن 2015 شو بخرم.
شما نمیدونین از کجا باید بخرم؟؟
سلام
فقط کتابخانه ها نیست که ! امکانات و منو ها و ... تغییر کرده حتما" !!
مشهد شهر بزرگیه حتما" توش هست برید بازار کامپیوتر و نرم افزار حتما" توش پیدا میشه !

mahboobeh

عضو جدید
سلام
فقط کتابخانه ها نیست که ! امکانات و منو ها و ... تغییر کرده حتما" !!
مشهد شهر بزرگیه حتما" توش هست برید بازار کامپیوتر و نرم افزار حتما" توش پیدا میشه !

اره.. راس میگین.. اینم هست.
واقعا نمیدونم از کجا باید بخرمش.. خب اینا نرم افزارای برقیه.. روتین نیست که هر جایی داشته باشه.. میگین دانلودش کنم بهتر نیست؟؟

تقویان

عضو جدید
اره.. راس میگین.. اینم هست.
واقعا نمیدونم از کجا باید بخرمش.. خب اینا نرم افزارای برقیه.. روتین نیست که هر جایی داشته باشه.. میگین دانلودش کنم بهتر نیست؟؟
2 گیگابایته !!
سرغت اینترنتت چقده مگه!!؟
اگه 512 باشه و قطعی نداشته باشه 10 ساعت طول میشکه !!!
اگه قطعی داشته باشه خدا میدونه چقد طول میکشه !!
اگه دانلود کردی بعد دیدی کرک نمیشه یا ناقص دانلود شده هم که دیگه هیچ !!

mahboobeh

عضو جدید
2 گیگابایته !!
سرغت اینترنتت چقده مگه!!؟
اگه 512 باشه و قطعی نداشته باشه 10 ساعت طول میشکه !!!
اگه قطعی داشته باشه خدا میدونه چقد طول میکشه !!
اگه دانلود کردی بعد دیدی کرک نمیشه یا ناقص دانلود شده هم که دیگه هیچ !!

اوه.. چقد سخت... پس بهتره قیدشو بزنم. برم بخرم. ممنون. ;)

r.eyvazpoor

عضو جدید
سلام دوستان.

به نظرتون چیکار کنم؟؟.
بهتره عکس بگیری بزاری تاببینم چه طور میشه؟

کولاک 97

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من برای آموزش نرم افزار آلتیوم کلی کتاب خوندم از هر کتاب یه چیزی یاد گرفتم که متاسفانه خیلی پراکنده بود. اما یه دوره ای رو یکی از دوستام بهم معرفی کرد که خیلی ازش تعریف میکرد. رفتم آنلاین خریدم و فیلماشو دیدم خیلی ازش راضیم. اگه مایل هستین یه سر به سایتشون بزین

www.designpcb.ir