آموزش نرم افزار های آنالیز اماریSAS,SPSS

با سلام به همه ی دوستان و مهندسان جوان
هدف من از ایجاد این تاپیک اموزش دادن نرم افزار های اماری SAS,SPSS,... و یا معرفی نرم افزار های مالتی مدیا هستش.اگر کسی اطلاعاتی داره میتونه اینجا بزاره.من خودم خیلی دنبال ُُSAS هستم اما چیزی دستم نیومد.

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
منم اگه سوالي بود در اين مورد هستم البته spss
سعي ميكنم چندتا راهنماي استفاده از spss و اموزشش هم پيدا كنم و بذارم تا استفاده كنيد

fajoon

عضو جدید
سلام. من خودم یه دوره ای از نرم افزار spss رو گذروندم ، البته خودم هنوز با این نرم افزار کار نکردم . یه جزوه هم ازش دارم.
اما دو تا کتاب خوب معرفی میکنم که خیلی میتونه کمک کنه :
1- کتاب تحلیل آماری با استفاده از spss همراه با سی دی ، نوشته دکتر منصور مومنی با همکاری علی فعال قیومی - انتشارات الیاس ( این کتاب پیشرفته است )
2- کتاب آموزش 10 spss ترجمه اکبر فتوحی اردکانی - انتشارات پخش کتاب پایتخت / نویسنده : پل کینیر ، کالین گری (اینم کتاب مقدماتیه ، هم ساده و هم کامله )

a3emoon

عضو جدید
ممنون از ایجاد این تاپیک. من خودم خیلی به این نرم افزارا احتیاج دارم . دست و پا شکسته یه چیزایی یاد گرفتم اگر کسی بتونه آموزش بده خیلی عالیه.
بعد از این که داده هارو بهش دادیم و یه سری جدول میده مهم اینه که بتونیم از اون جداول یه تحلیل داشته باشیم. اینو من مشکل دارم.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
ممنون از ایجاد این تاپیک. من خودم خیلی به این نرم افزارا احتیاج دارم . دست و پا شکسته یه چیزایی یاد گرفتم اگر کسی بتونه آموزش بده خیلی عالیه.
بعد از این که داده هارو بهش دادیم و یه سری جدول میده مهم اینه که بتونیم از اون جداول یه تحلیل داشته باشیم. اینو من مشکل دارم.

[h=3]فایل های آموزشی نرم افزار آماری SPSS[/h]
امیدوارم مفید باشه....

اگر مشکلی هم بود بگین من در خدمتم... ;)

kiya22

عضو جدید
با سلام

رشته تحصیلی ام امار و چون موقع ثبت نام رشته آمار نبود از رشته ریاضی استفاده کردم .
و راهنمایی با این نرم افزار خواستید درخدمتت شما هستم .

آخرین ویرایش:

sayma

عضو جدید
سلام . من میخوام از ویژگی این نرم افزار بیشتر بدونم و کارایی که باید با اون انجام بدم .لطفا بهم کمک کنید

aasemoon

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم من می خوام رگرسیون خطی ساده بین دو متغیر رو محاسبه کنم برای سنجش هر متغیرم 4 تا سوال پرسشنامه دارم که هر سوال پرسشنامه رو باید به عنوان یک متغیر در spss تعریف کنم مثلا برای هویت سازمانی 4 سوال پرسشنامه دارم در نتیجه می شه 4 تا متغیر به اسمهای oi1, oi2, oi3, oi4 و متغیر وابسته من ترک خدمته که 4تا سوال پرسشنامه داره می شه 4 تا متغیر به اسمهای t1, t2, t3, t4 حالا اگه بخوام رگرسیون خطی ساده بین دو متغیر هویت سازمانی و ترک خدمت بگیرم نمی شه آخه هر کدومشون دارای 4 تا متغیر هستند من چیکار کنم؟ باید یه متغیر جدید تعریف کنم که میانگین این 4 تا باشه؟ لطفا کمک کنید عجله دارم

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان.من نرم افزار SPSS نسخه 16 را از اینترنت دانلود کردم روشی که در پایین گذاشتم را میخوام با نرم افزار انجام بدم و هر بار جوابم اشتباه در میاد.لطفا اگه کسی بلد باشه اسم سربرگ ها و گزینه ها را برای انجام کارم به ترتیب بذاره .راستیلطفا واسم پیغام بزارین تا بیام و جوابو بخونم.خیلی ممنونم.

داده ها در قالب طرح کاملا تصادفی با تاثیر چهار تیمار با سه تکرار در چهار روز متفاوت هستند. [FONT=&quot][/FONT]برای انالیز داده ها در طول زمان از روش اندازه گیری تکرار شده در واحد زمان در سطح احتمال 95 درصد و معنی داری پنج صدم و نیز انالیز واریانس با روش انوا توسط SPSS استفاده میکنم و مقایسه میانگین به روش دانکن برای تعیین اختلاف بین نمونه ها انجام میدم بعد با ایکسل نمودار ها را رسم میکنم.من در این روش مشکل دارم.کسی بلده؟؟؟
راستی بعداز رسم نمودارها به چه روشی و چگونه حروف انگلیسی به هر ستون میدن؟؟یعنی از کجا بدانیم به کدام حروف بزرگ و به کدام حروف کوچک بدیم؟؟آیا روشی وجود دارد که بعداز کار با SPSS مطمئن شد که درست کار کردیم؟؟

اول اینکارو میکنم
باز کردن SPSS
سربرگ ANALYZE
NONPARAMETRIC
SAMPLE K-S
?????

Savant

کاربر بیش فعال
سلام یه سوال داشتم من می خوام رگرسیون خطی ساده بین دو متغیر رو محاسبه کنم برای سنجش هر متغیرم 4 تا سوال پرسشنامه دارم که هر سوال پرسشنامه رو باید به عنوان یک متغیر در spss تعریف کنم مثلا برای هویت سازمانی 4 سوال پرسشنامه دارم در نتیجه می شه 4 تا متغیر به اسمهای oi1, oi2, oi3, oi4 و متغیر وابسته من ترک خدمته که 4تا سوال پرسشنامه داره می شه 4 تا متغیر به اسمهای t1, t2, t3, t4 حالا اگه بخوام رگرسیون خطی ساده بین دو متغیر هویت سازمانی و ترک خدمت بگیرم نمی شه آخه هر کدومشون دارای 4 تا متغیر هستند من چیکار کنم؟ باید یه متغیر جدید تعریف کنم که میانگین این 4 تا باشه؟ لطفا کمک کنید عجله دارم
سلام،
هویت سازمانی متغیر مستقل شماست؟

Savant

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.من نرم افزار SPSS نسخه 16 را از اینترنت دانلود کردم روشی که در پایین گذاشتم را میخوام با نرم افزار انجام بدم و هر بار جوابم اشتباه در میاد.لطفا اگه کسی بلد باشه اسم سربرگ ها و گزینه ها را برای انجام کارم به ترتیب بذاره .راستیلطفا واسم پیغام بزارین تا بیام و جوابو بخونم.خیلی ممنونم.

داده ها در قالب طرح کاملا تصادفی با تاثیر چهار تیمار با سه تکرار در چهار روز متفاوت هستند. برای انالیز داده ها در طول زمان از روش اندازه گیری تکرار شده در واحد زمان در سطح احتمال 95 درصد و معنی داری پنج صدم و نیز انالیز واریانس با روش انوا توسط SPSS استفاده میکنم و مقایسه میانگین به روش دانکن برای تعیین اختلاف بین نمونه ها انجام میدم بعد با ایکسل نمودار ها را رسم میکنم.من در این روش مشکل دارم.کسی بلده؟؟؟
راستی بعداز رسم نمودارها به چه روشی و چگونه حروف انگلیسی به هر ستون میدن؟؟یعنی از کجا بدانیم به کدام حروف بزرگ و به کدام حروف کوچک بدیم؟؟آیا روشی وجود دارد که بعداز کار با SPSS مطمئن شد که درست کار کردیم؟؟

اول اینکارو میکنم
باز کردن SPSS
سربرگ ANALYZE
NONPARAMETRIC
SAMPLE K-S
?????

سلام،
اگر میخواید که اثر زمان را بررسی کنید بهتره از این مسیر برید: Analyze----------> general linear model----------> repeated measurees... در غیر این صورت برای مقایسه میانگینها از one way anova استفاده کنید. در روش repeated measures نمیتونید از دانکن برای مقایسه میانگین اثرات اصلی استفاده کنید و روشهای بونفرونی، سیداک و LSD وجود داره. برای حرف گذاری هم باید نگاه کنید ببینید که کدام متغیر بیشترین میانگین را داره و به اون حرف a بدید اگر با متغیر بعدی اختلاف معنی دار داشت به متغیر دوم حرف b بدین و در غیر اینصورت به متغیر دوم هم حرف a بدین. به همین صورت با متغیر سوم (متغیری که میانگین آن در رتبه سوم قرار داره) مقایسه کنید.

مبینا

کاربر فعال
پاور اموزشی mstatc هم دارم حجمش بالاست نمیشه دانلود کرد هرکسی احتیاج داره ایمیلش رو بفرسته براش ارسال کنم .

hamidrezasadeghi

عضو جدید
سوال : چگونگی تعمیم یک تحلیل به سایر متغیرها
با سلام
استاد ، فایل اکسل 5 ستونی پیوست شامل ستون A متغیر Date ، ستون B متغیر Name ، ستون C متغیر MTP ، ستون های D تا F متغیرهای Am3 Am2 ، Am1 می باشد. می خواهم ضرایب رگرسیون را برای متغیر وابسته MTP و متغیرهای مستقل Am1 تا Am3 برای هر Name بدست آورم. با توجه به تعداد زیاد Name های متفاوت، چگونه میتوانم از طریق SPSS و بدون آنکه بخواهم به صورت دستی هربار هر کدام از Name ها را Select نمایم، این ضرایب را برای تمامی Nameها بدست آورم؟ لازم به ذکر است برای هر Name تعداد زیادی متغیرهای C تا F در تاریخ های مختلف وجود دارد. متشکرم
http://s5.picofile.com/file/8122619292/Sample.xlsx.html
hr_sadeghi2004@yahoo.com

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان.من داده هایی که در اس پی اس اس وارد کرده بودم و اشکال دارم رو اماده کردم هرکسی میتونه به من کمک بکنه لطفا ایمیلشو واسم بفرسته تا فایل و سوالات اس پی اس اس ام رو بفرستم.ممنون
راستی روش سطح پاسخ چطوری هست؟کسی بلده واسم بگه؟

آخرین ویرایش:

پروانه سفید

عضو جدید
دوستان کسی روش رسم نمودار سطح پاسخ(آر اس ام) بلد هست؟ایا در اکسل رسم میکنن؟ کسی روش رسم نمودارو داره؟

Savant

کاربر بیش فعال
دوستان کسی روش رسم نمودار سطح پاسخ(آر اس ام) بلد هست؟ایا در اکسل رسم میکنن؟ کسی روش رسم نمودارو داره؟

سلام ، بهترین نرم افزار در این زمینه، نرم افزار design expert هست که نسخه کرک شده اون هم در اینترنت موجوده.

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
سلام ، بهترین نرم افزار در این زمینه، نرم افزار design expert هست که نسخه کرک شده اون هم در اینترنت موجوده.

منم با شما موافقم به شدت
http://biotech4u.ir/tag/دیزاین-اکسپرت

http://www.softgozar.com/WebPage/So...reId=2887&Title=دانلود کرک کامل دیزاین اکسپرت

البته به صورت 45 روزه ميشه استفاده كرد

راستي فايل اموزشي فارسي اين نرم افزار رو ندارين؟

اين دوتا رو ببنيين
به خصوص اولي چطوري ميشه از كركشون استفاده كرد
دومي براي خريد بايد 500 تومن پول پرداخت كرد اولي رايگانه

آخرین ویرایش:

Savant

کاربر بیش فعال
منم با شما موافقم به شدت

http://www.softgozar.com/WebPage/So...reId=2887&Title=دانلود کرک کامل دیزاین اکسپرت

البته به صورت 45 روزه ميشه استفاده كرد

راستي فايل اموزشي فارسي اين نرم افزار رو ندارين؟

اين دوتا رو ببنيين
به خصوص اولي چطوري ميشه از كركشون استفاده كرد
دومي براي خريد بايد 500 تومن پول پرداخت كرد اولي رايگانه

لینک دانلود نسخه ۷ به همراه کرک:
http://www.mediafire.com/download/w...+Expert+v7.0.0+incl+crack-SND+by+ChingLiu.rar

به نظر میرسه نسخه ۸ هنوز به طور کامل کرک نشده. نسخه ۹ هم که اومده. اگر کرک سالم گیر آوردم در این پست میذارم.
فایل فارسی هم در اختیار ندارم اما از Help خود نرم افزار میشه کمک گرفت.

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
لینک دانلود نسخه ۷ به همراه کرک:
http://www.mediafire.com/download/w...+Expert+v7.0.0+incl+crack-SND+by+ChingLiu.rar

به نظر میرسه نسخه ۸ هنوز به طور کامل کرک نشده. نسخه ۹ هم که اومده. اگر کرک سالم گیر آوردم در این پست میذارم.
فایل فارسی هم در اختیار ندارم اما از Help خود نرم افزار میشه کمک گرفت.
لينك مشكل داره ميشه جايگزين بذاري؟

ممكنه يه نگاه به اين لينك بندازي كه كرك شده هست يا نه؟

Savant

کاربر بیش فعال
لينك مشكل داره ميشه جايگزين بذاري؟

ممكنه يه نگاه به اين لينك بندازي كه كرك شده هست يا نه؟

http://biotech4u.ir/tag/%D8%AF%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%BE%D8%B1%D8%AA

sorry,
لینک سالم نرم‌افزار Design Expert V7:
http://s5.picofile.com/file/8125501...rt_v7_0_0_incl_crack_SND_by_ChingLiu.rar.html

اون لینکی که دادین دقیقا همین نسخه‌ای هست که من اینجا گذاشتم. ولی برای دانلود به نظر میرسه که نیاز به پسورد داشته باشه. به هر حال همین نسخه هست که گذاشتم.

yasaminabi

عضو جدید
فوری فوری فوری
سلام دوستان. من 10تا تیمار دارم که برایی همه ی آنها ازمیش ویسکوزیته ، اوران ، اندازه ذرات ، بافت ، رنگ ، پایداری و حسی انجام شده حالا باید برای روش های آماری از جدول آنایز واریاس و نمدار میله ای استفاده کنم.لطفا من را سریع راهنمایی کنید که برای کدام ازمایش کدام روش آماری مورد نیاز است؟
در ضمن من روش کشیدنجدل آنالیز اریانس و نمودار میله ای بل نیستم اگه میشه ترتیب کشی آن را واسم بزارید.ممنون خیلیییییوقتم کمه ن روز دیگه دفاع دارم

بالا