آموزش نرم افزار متلب

eeiranmatlab

عضو جدید
سلام
در متلب دو نوع برنامه میتوان نوشت :
script

function

script مجموعه دستورات متلب است که به ترتیب از بالا بهه پایین اجرا میشود و نتیجه مستقیم در workspace تاثیر دارد

ولی function فقط ورودی و خروجی دارد و متغییرهای داخل تابع در فضلی کاری تاثیری ندارند.
برای نوشتن تابع به صورت زیر عمل می کنیم :
function out = name (input
کلمه function را اگر در بالای برنامه بنویسید ، آن برنامه یک تابع است.
برای مطالعه بیشتر به سایت ما سربزنید و مطالب دلخواه را دانلود کنید.

eeiranmatlab

عضو جدید
این پست را ببینید.
http://matlab1.ir/?p=1820

سلام. بچه ها کسی میدونه یه دستگاه معادلات دیفرانسیل را چطوره میشه تو متلب با 0de45 حل کرد؟ من میتونم دستگاها باز کنم و معادلات حالت را یکی یکی در بیارم و کدشو بنویسم . اما میخوام ماتریسی حلش کنم. مثلا یه سیستم جرم و فنر ساده : Mx''+kx=0 ک ماتریس های جرم و سختی 2تا ماتریس 3*3 و معلوم هستند.
ممنونم میشم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه

masoodjoon009

عضو جدید
محاسبات عددی پیشرفته با matlab

محاسبات عددی پیشرفته با matlab

کسی نمونه معادله ی غیرخطی داره که با متلب نوشته شده باشه برای 4 روش درس محاسبات عددی پیشرفته زیر:
1- نصف کردن
2- نیوتن رافسون
3- میان یابی
4- مولر

از بچه های ارشد تبدیل انرژی کسی میتونه کمک کنه؟

coentrao

عضو جدید
سلام من تازه شروع کردم به یادگیری متلب باپست های شما هم تازه آشنا شدم.ممنون بابت کاری که انجام میدید
موفق باشید

ma5967

عضو جدید
سلام منظور از استفاده از توابع varargout و varargin در ابتدای توابع GUI چیه؟ و این که تابع GUI ای دارم که از عبارت if nargin==0 .... استفاده کرده . یعنی چی ؟

maryam72

عضو جدید
سلام.
من میخوام یک سری نقاط در متلب رسم کنم و کنار هر نقطه شماره اون که در واقع شماره iteration اون نقطه هست بنویسم. بعد میخوام نقاط به ترتیب شمارشون به هم وصل کنم. در واقع یه چرخه دارم. باید از چه دستوری استفاده کنم؟
با تشکر

ehsan1372

عضو جدید
سلام.اگر اطلاعاتی در مورد دیسک کوپلینگ داره بهم ایمیل کنه یا همینجا بفرسته ممنون میشم.ehsanriyahi_1372@yahoo.com

pemi2030

عضو جدید
Salam,
Man 4 sale pish mohandesi mekanik sayalat gereftam va alan shoroo kardam fogh ro dar alman alan avale terme yek hastam Master..
Ba Matlab bayad kar konim va manam hichi balad nistam az matlab
Chejoori mitoonam shoroo konam aslan bebinam chi b chie?
Merc

eng.sohrabi

عضو جدید
سلام دوستان می خواستم کمکم کنیدمن برای پایان نامم یه معادله کوپل رو که به صورت معادله دیفرانسیل هست رو باید حل کنم . با استفاده از یک function و ode 45مشکلم در وارد کردن معادلات هس به فرمت متلب نمیتونم بنویسم تازه کارم معادلات رو میزام نیگاه کنید
ا.jpg

amir.eslami.me

عضو جدید
سلام آقا بهزاد
با یک مشکل ساده ولی عجیب روبه رو شدم
در CURVE FITTING نسخه 2012 MATLAB چگونه می توان نمودار آن را ویرایش کرد مثل تغییر رنگ و ضخامت و ...

بالا