آموزش نرم افزار اکسپرت چویس ( Expert choice )

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
آموزش نرم افزار اکسپرت چویس ( Expert choice ) در مباحث تصمیم گیری شهری

پیوست ها

• Expert choice فايل آموزشي نرم افزار - Copy.pdf
    5.4 مگایابت · بازدیدها: 2

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
از این نرم افزار چه استفاده هایی میشه؟

—نرم افزار Expert choice یک ابزار قوی برای تصمیم گیری چند معیاره بر اساس روش فرایند تحلیل سلسله مراتبی ANALYTICAL HIERARCHY PROCESS است.
—
این نرم افزار یک روش منحصر به فرد برای استفاده از مقایسه های دو به دو و استخراج ارجحیت ها دارد که می تواند با دقت بسیار بالا نظرات شما را نسبت به روش های دیگر بازتاب و نتایج دقیق تری را حاصل کند.

نرم افزار Expert choice ارجحیت های بدست آمده در هر قسمت از فرایند تصمیم گیری شما را با هم ترکیب و تلفیق کرده تا در نهایت ارجحیت کلی گزینه های شما را مشخص کند .

jahed91

عضو جدید
روش انتخاب چند معياره AHP

روش انتخاب چند معياره AHP

—نرم افزار Expert choice یک ابزار قوی برای تصمیم گیری چند معیاره بر اساس روش فرایند تحلیل سلسله مراتبی ANALYTICAL HIERARCHY PROCESS است.
—
این نرم افزار یک روش منحصر به فرد برای استفاده از مقایسه های دو به دو و استخراج ارجحیت ها دارد که می تواند با دقت بسیار بالا نظرات شما را نسبت به روش های دیگر بازتاب و نتایج دقیق تری را حاصل کند.

نرم افزار Expert choice ارجحیت های بدست آمده در هر قسمت از فرایند تصمیم گیری شما را با هم ترکیب و تلفیق کرده تا در نهایت ارجحیت کلی گزینه های شما را مشخص کند .

سلام با تشكر از مديرتالار مهندسي شهرسازي
اين نرم افزار به شما امكان ميدهد از بين چند اولويت در انتخابهاي پيش روي خود كه هركدام آنها از جهتي مطلوبيت دارند با تكنيكها و روشهاي مختلف در وزن دهي به آنها (به اولويتهاي هر كدام)در نهايت بتوانيد آنها را اولويت بندي نماييد.من از اين نرم افزار براي پايان نامه خودم با موضوع تعيين اولويت دهي به يك سيستم حمل و نقل عمومي مناسب براي كريدوري خاص استفاده كردم و خيلي كاربردي و خوب بود.جالب اينكه استاد راهنما من گفت حتي براي انتخاب سفره عقد خود كه گزينه هاي موجود آن هركدام مطلوبيت هايي متفاوت داشتند استفاده كرده است.
فرض كنيد يك عده موافق مترو هستند يك عده مونوريل برخي ديگر بي آر تي و عده اي نيز تراموا اما سليقه اي كه نميشه سيستم حمل و نقل عمومي احداث كرد!شما به عنوان كارشناس يكسري اولويتهاي مورد نظر را مينويسيد و براي آنها در هركدام از اين سيستمها از 1 تا 9 نمره دهي ميكنيد در نهايت اطلاعات را در اختيار نرم افزار ميگذاريد و گزينه هاي اولويت بندي شده را دريافت ميكنيد همراه با درصد اولويت هركدام.