آموزش نحوه استقرار سه پایه ، تراز کردن دوربین و سانتراژ آن

با سلام
دوستان اگر فیلمی یا آموزشی در مورد تراز کردن دوربین، نشانه روی کردن ، تنظیمات اولیه اش یا درواقع حتی در مورد ایتدایی ترین کارهای مربوط به دوربین ، منظورم اینه که مثلا خیلی ها مثل من تازه کارن که شاید حتی ترازکردن دوربین یا تنضیمات اولیه اون رو بلد نباشن ، خودم به سایت آپارات سر زدم و یه سری فیلم هایی رو دیدم ولی زیاد به کارم نیومدن
واقعا ممنون میشم جواب بدین

آموزش نحوه استقرار سه پایه ، تراز کردن دوربین و سانتراژ آن

با سلام
دوستان من در تراز کردن دوربین خیلی کندم ، میخواستم بدونم روشی برای سریع تراز کردن دوربین دارین تا من هم استفاده کنم یا اینطور بگم بعضی از دوستان نقشه بردار را دیدم که با کوتاه و بلند کردن پایه دوربین ، تراز استوانه ای آن را تراز میکنن حالا میخواستم بدونم چطوری میدونن مثلا کدوم پایه رو باید سریع کوتاه کنن وتا تراز استوانه ای به وسط حرکت کنه از دوستان میخوام که تراز کردن با پایه را به من تازه وارد یاد بدن شاید سوال خیلی ساده ای کرده باشم ولی برام خیلی مهمه
با تشکر

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام ......

دوست من از همون ابتدا که سه پایه رو ی زمین مستقر می کنی اگه با دقت به صفحه روی سه پایه نگاه کنی می تونی ببینی کدوم سمت بالاتره .............حالا پیچ همون سمت رو شل کن و ببرش پایین تر پس از اینکه حدودا تراز کردی سه پایه رو حالا دوربینت رو روی سه پایه سوار کن ........ با توجه به تراز روی دوربین هر سمت که حباب به اون سمت چسبیده بود اون سمت بالاست و باید پایین تر بیاد و می تونی برعکسشم انجام بدی یعنی سمت مقابل اون رو بالا بیاری ....... البته با پیچهای سه پایه ..........وقتی حباب حول و حوش خط وسط تراز قرار گرفت حالا با پیچهای ترابراگ زیر دوربین تراز دقیق رو انجام می دی ............ بنده زیاد با تجربه نیستم ...... دوستان نقشه بردار شاید روش های بهتری داشته باشند که می تونه مفید واقع بشه .........

در ضمن به زودی فیلم آموزشی خارجی نحوه استقرار سه پایه با دوربین توتال و سانتراژ اون رو توی باشگاه قرار میدم ........... لازمه بدونید توی هیچ یک از سایتهای ایرانی تا حالا ندیدید.و در سایتهای خارجی هم کمیابه و برای اولین بار در این باشگاه عنوان خواهد شد. اگه فرصت بشه همین فردا میزارم.

آخرین ویرایش:
سلام
خیلی ممنون از پاسختون ولی من دیدم که بعضی از دوستان بدون استفاده از پیچهای ترابرگ وفقط با استفاده از پایه دوربین تراز کردن رو انجام میدن که خیلی سریع انجام میدن و در آخر با پیچ های ترابرگ تراز لوبیایی روانجام میدن ،خیلی خوب میشد دوستان بصورت عکس هم این عمل تراز کردن رو قرار بدن ، حتما این فیلم ها رو قرار بدین تا همگی استفاده کنیم فقط بگین لینکشو کجا قرار میدین
با تشکر

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام
خیلی ممنون از پاسختون ولی من دیدم که بعضی از دوستان بدون استفاده از پیچهای ترابرگ وفقط با استفاده از پایه دوربین تراز کردن رو انجام میدن که خیلی سریع انجام میدن و در آخر با پیچ های ترابرگ تراز لوبیایی روانجام میدن ،خیلی خوب میشد دوستان بصورت عکس هم این عمل تراز کردن رو قرار بدن ، حتما این فیلم ها رو قرار بدین تا همگی استفاده کنیم فقط بگین لینکشو کجا قرار میدین
با تشکر
------------------------------------------------------
دوست عزیز اینکه با پایه دوربین رو تراز کنی کار زیاد جالبی نیست هر چند هم که ماهر باشی
وقتی توی کاراموزی پیش نقشه بردارها بودم با استفاده از دو پیچ دو پیچ(و نه یک پیچ یک پیچ) سریعا دوربین رو تراز میکردن و کلا 20 ثانیه طول نمیکشید
موفق باشید

persian-golf

عضو جدید
سلام دوست عزيز...
اين مشكل مشكل اكثر دانشجويان و كارآموزان هستش. اما بعد از مدتي كاملا و بدون نياز به فكر كردن ميتونيد دوربين رو تراز كنيد.
ابتدا و قبل از نصب دوربين روي سه پايه پايه هاي دوربين رو در حالت جمع شده كنار هم به ارتفاعي كه صفحه سه پايه تا زير چانه شما باشه تنظيم مي كنيد. بعد دوتا از پايه ها رو توي دستاتون ژرفته و دو طرف بدن قرار ميدين. پايه سوم رو محكم روي زمين مستقر مي كنيد. ديگه حق نداريد به پيچ هاي سه پايه دست بزنيد. حالا با دوتا پايه دستتون اونقدر با فاصله پايه ها از مركز ثقل و از هم بازي مي كنيد كه از لحاظ بصري به يك تراز نسبي برسيد
اما در مورد پيچ هاي تراز دوربين. روش دوستمون خيلي بهتره كه حباب به سمت هر پيچ بود آن را شل مي كنيم. فقط بايستي در سه راستاي عمود بر هر جفت پيچي كنترلش كنيد كه خطا ايجاد نشه....
نميدونم تونستم كمك كنم يا نه.......!
موفق باشيد. پشتكار واسه مهارت كافيه!

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دانلود کلیپ آموزشی نحوه استقرار سه پایه و دوربین توتال و سانتراژ آن

دانلود کلیپ آموزشی نحوه استقرار سه پایه و دوربین توتال و سانتراژ آن

با سلام خدمت دوستان..........

الوعده .... وفا.... قول داده بودیم کلیپ آموزشی نحوه استقرار سه پایه و نصب دوربین توتال روی اون و همچنین سانتراژ کردنش و سایر نکاتی در این عمل وجود داره رو قرار بدیم ........ برادران.. اروپایی زحمت این کلیپ آموزشی رو کشیدن که نمونش رو در جایی تو اینترنت ندیدم...... امیداوارم مفید واقع بشه برای دانشجویان و دستندارکان مربوط به این رشته .

DFDF.jpg

لینک مطلب جهت دانلود.

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
نحوه استقرار سه پایه دوربین روی پشت بام

نحوه استقرار سه پایه دوربین روی پشت بام

باسلام .

به جهت عدم آسیب رساندن به عایق ایزوگام پشت بام در مواقعی که استقرار ایستگاه در پشت بام صورت میگیره می تونیم از روشی که دوستان استفاده کردن بهره برد.

سه سطل شن

photo_2016-07-06_12-46-33.jpg

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
ستاره هایی که در بازار برای گذاشتن سه پایه دوربین طراحی شده که میش در مکانهایی که امکان استقرار مستقیم سه پایه با خطرات و ضررهایی همراه هستش ....... استفاده کرد.

00110.jpg

0100.jpg

بالا