[آموزش موسیقی] - گیتار پاپ

guitar252

عضو جدید
امروز الگوهای دیگه در ریتم 4/4 رو بهتون میگم ... و بعد تمرینی هست.. و بعدش هم ... هیچی ... دوباره تمرینی هست!
...
این الگوها رو ببینید ... شما میتونین با ترکیب اونها در اجرای آکوردها ... ریتم خودتونو متنوع کنید ... شما میتونین با ریتم و تغییر در اون با شنونده حرف بزنین و اون هم برای این تنوع مطمئنا بیشتر لذت خواهد برد! ...
در اینجا چند الگو رو میبینین که رو اولیش من با بعلاوه (همون „و”) نحوه شمارش رو گفتم ... تو بقیش این کارو نکردم ... پس خودتون برای خودتون اونا رو بشمارید ...
تک تک این الگو ها رو روی این آکوردها (که از چپ به راست مینویسمشون) اجرا کنین .. بعد ترکیبی از این الگوها رو روی این آکوردا اجرا کنین .. بسته به سلیقه خودتون ... مثل مثالی که در آخر هم فایل MIDI و هم گیتار پروی اونو قرار دادم...
2(A E D E) یادتون نره .. ته هر الگو یه ضربه نت گرد برای اولین آکورد اجرا بشه!!! ... اینم آکورداش اگه کسی یادش رفته ... به همون ترتیب از چپ به راست... لا ماژور .. ر ماژور ... می ماژور

نکته
یادتون نره ..آموزش گیتار پاپ پیک رو نرم و ملایم روی سیمها بکشید ...
حرکت بازو و آرنج نرم باشه ... حرکت دست چپ و گرفتن آکوردها رو بموقع انجام بدین ...
پیک رو کمی مایل تر بگیرین نسبت به سیمها ... خیلی خشک و سفت نکشیدش روی سیما ...

فک کنم تمرین آخر کمی اون خشکی تمرینای اولی رو داره از یاد میبره ... کم کم جالب تر هم میشه!!! ...

برای ادامه حتما مبحث فواصل و شمارش در کسر میزانها رو مرور کنین .. در مطالب بعدی بیشتر نیازتون میشه
شاد زی

guitar252

عضو جدید
آموزش ضربات پایین به بالا در گیتار پاپ

آموزش ضربات پایین به بالا در گیتار پاپ

این جلسه قصد دارم در مورد ضربات پایین به بالا هم بگم ... خوب همونطور که قطعا میدونین .. تا الان ما هیچی یاد ندادیم!!
... واقعا هم همینه!! ... چون الان با این کارا شما چیزی برای جلب کردن نظر یه شنونده ندارین ... این جلسه که الگوی سوم رو بگم ... جلسه بعد مجموعه ای از الگوها رو با هم (ینی همون باخودم!! چون کسی اینجا نیس اصن!!
) .. میسازیم تا تنوع بیشتری به کار و ریتمها بدیم .. و اینکه شما میتونید از چند نوع الگو در یک قطعه استفاده کنید و مثالهای اون رو براتون تو گیتار پرو تعریف خواهم کرد ...
اما در اینجا بریم سراغ مبحث شیرین امروز! ...
این آکوردها رو من برای امروزتون در نظر گرفتم!! .. یکم سردرد خواهید گرفت با این الگویی که خواهم داد تا این آکوردا رو اجرا کنین ... ولی لازمه .. باور کنین... پس مسکن کنار دستتون بذارین!! ...

نکته مهم
: نکته ای که در مورد اجرای ریتم با پیک یادم رفته بگم​
اینه که .. پیک رو خشک و سفت نگیرین ... موقع ریتم نواری با پیک کمی پیک رو آزاد بذارین تا تو دستتون یه کوچولو بازی کنه .. اینکار باعث میشه صدایی دلنشین تر از ضربات حاصل بشه ... اما الگوی امروزمون اینه .. که قراره باهاش آکردای بالا رو اجرا کنیم!! ..
ساختار آکوردها رو تو پست اولم گفتم برای یادآوری بازم ساختار آکوردهای ماژور رو اینجا میگم ... (مبحث فواصل رو خوب یاد بگیرید اگر بلد نیستین یا فراموش کردین) ...
فرمول آکوردهای ماژور X: 1--- 3 ---5
میدونم که یادتون بود!!

بعد از اینکه با الگوی دوم زدید این تمرین رو گیتار پاپ ... من بهتون این الگو رو میدم .. تا با این الگو هم یه تستی بزنین ...

اون علامت % که میبینین رو هم توضیح دادم تو شکل دیگه ...