[آموزش موسیقی] - گیتار بیس

guitar252

عضو جدید

در کل هر کسی برای یادگیری هر چیزی شیوه منحصر به فرد خودش رو داره.ولی مطالبی که در این قسمت می نویسم نظر شخصی بنده است بر اساس تجربیاتی هر چند اندکی که تا حالا بدست آوردم !

- حتما به عنوان بخشی از تمرینات خود یک کتاب متد را کار کنید.هر چند به نظر کسل کننده بیاد.من کتاب Bass Method by Ron Manus & Morty Manus رو توصیه می کنم

این کتاب در قسمت محصولات آموزشی هست

- قسمتی از تمرینات شما باید شامل تمرین گام های موسیقی، تمرینات timing ، تمرین بداهه نوازی (improvising) ، تمرینات انگشت گذاری ، نواختن groove های اساتید معروف بیس (باس) باشد.

تعریف groove :احساس ریتمیکی که در موسیقی احساس میشه

سازهایی که معمولا groove یک band رو میسازن : درام ، بیس ، گیتار ، کیبورد (البته لزوما اینها نیست ! )

- سعی کنید با کیفیت تمرین گیتار بیس کنید . ممکنه کسی روزی 6 ساعت تمرین کنه ولی نتیجه مطلوب نگیره ، ولی نوازنده ای با تمرین کمتر نتیجه بهتری بگیره !

- وقتی تکنیک یا مهارتی را تازه یاد گرفته اید در ابتدا در tempo های پایین تمرینش کنید و به مرور tempo را بالا ببرید . تمرین در ابتدا با tempo بالا کار افراد آماتوره .

- سعی کنید مثلا اگر 2 ساعت مداوم تمرین دارید ، 10 دقیقه آخر را با قطعه یا groove ای که دوست دارید به پایان ببرید تا با حسی خوب تمرین رو ترک کنید که برای شروع تمرین بعدی خاطره خوبی از تمرین قبلی داشته باشید !

- نکته دیگه ای که میخوام اشاره کنم کاملا نظر شخصی خودمه :

وقتی یک groove یا قطعه یا هر چیزی که متناسب level شماست رو تمرین می کنید ، تمام سعیتون رو بکنید که اونو کاملا تمیز و بی نقص بزنید . ولی ممکنه هر چقدر هم سعی کردید احساس کنید اون جوری که می خواید نمی شه ، خودتون رو با استادتون یا ویدیو آموزشی مقایسه کنید و ببینید هر کاری می کنید به تمیزی اون نمی تونید اجرا کنید ! اصلا نگران نباشید و نا امید نشید، در این حالت اون درس رو رها کنید ، برید بعدی رو تمرین کنید . (با اینکه ممکنه خیلی از استادا بگن که وفتی درسی رو تمیز اجرا نکردی نرو سر درس بعد ! ) . مطمئنا درس بعدی سخت تره و وقتی برای درس بعد تلاش می کنی باعث می شه خود به خود قوی تر بشی. حالا اگه بر گردی به درس قبل حس می کنی تمیز تر از قبل می تونی اجراش کنی و دستات پخته تر شده !