آموزش قدم به قدمREVIT

foory arch

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ....من تازه شروع به یادگیری نرم افزار رویت کردم...اما یه مشکلی دارم.
وقتی که یک پراجکت جدید ایجاد می کنم واحدش رو متریک انتخاب می کنم اما وقتی مثلا در یا پنجره میکشم واحدهای اندازه ی در به صورت اینچه!!!!!!!!!!!!
باید چیکار کنم که تبدیل به متر بشه؟
اندازه هایی که موقع ترسیم نمایش داده میشه اما فکر می کنم میلیمتره نه؟:razz:
باید چطور همه تبدیل به متر بشن؟
میشه راهنماییم کنید دوستان؟:)

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز ....من تازه شروع به یادگیری نرم افزار رویت کردم...اما یه مشکلی دارم.
وقتی که یک پراجکت جدید ایجاد می کنم واحدش رو متریک انتخاب می کنم اما وقتی مثلا در یا پنجره میکشم واحدهای اندازه ی در به صورت اینچه!!!!!!!!!!!!
باید چیکار کنم که تبدیل به متر بشه؟
اندازه هایی که موقع ترسیم نمایش داده میشه اما فکر می کنم میلیمتره نه؟:razz:
باید چطور همه تبدیل به متر بشن؟
میشه راهنماییم کنید دوستان؟:)

سلام
راستش اینا اسم یا همون تایپ اون فمیلی هست که سازنده اون اونو با واحد امپریال کشیده نه سیستم متریک
چون من فمیلیهای خودمو میسازم راستش به همچین چیزی نرسیدم . ولی اگه توی منوی تایپ بری و واحد رو متریک انتخاب کرده باشی میتونی پارامتر ها رو با سیستم متریک سایز کنی
اگه روی منوی تایپ سلکتور اون مثلا در بری و ببینی که اسم تایپ در ها با اینچ نوشته شده اونا نه اینکه با اینچ میاد . این فقط اسم اون تیپ در هست نه اندازه اون . میتونی اسمش رو توی همون منوی تایپ به هر چیزی که خواستی تغییر بدی .
ولی توی تمپلیت های تاسیسات برق و مکانیک و سازه اگه اینچ و فوت میبینی برا اینه که کامپوننت ها با اینچ ترسیم شده که راستش تغییر اونا یه کم پیچیده هست ولی توی سایت خود اتودسک تمپلیت متریک هم برا اینا هست که با یه فیلتر شکن اگه تشریف ببرید اونجا میتونید دانلود کنید
متریک همه این فمیلی های در و پنجره هم اونجا هست برا دانلود . توی سایت اتودسک سیک هم که راستش الان خیلی زیاد فمیلی خوب که خود شرکت های سازنده گذاشتن هست که میتونید با همون فیلتر شکن دانلود کنید
اهان فکر کنم جای کلمه ف - ل - ت =- ر ش - ک - ن من یه ستاره ای چیزی بگذاره که اگه دیدید منظورم همین هست
راستش یه کم بد توضیح دادم نمیدونم امیدوارم که شما متوجه شده باشید

گونیا

عضو جدید
سلام،ممنون از شما به خاطر این آموزش.میخواستم ببینم رویت برای سیستم عامل مک تو بازار هست؟

سوګند

عضو جدید
curtion wall

curtion wall

بلاخره رسیدیم به این .
ببینید اول بگم که نمای شیشه ای با پنجره فرق میکنه ( میدونم معلومه ) شما برای پنجره میتونید تیپ بندی بدید ولی برای این نه ( تقصیر من نیست ) اگه از یک نمای شیشه ای توی دیوار اجری مثلا استفاده کنید ( curtain wall داخل یک دیوار دیگه رو میتونید ) این دیگه تیپ بندی توسط نرم افزار رو نداره ولی خیلی راحتتر از ساختن یک پنجره هست . راستش برای طراحی عالیه .
خب از منوی wall > curtain wall رو انتخاب کنید . رویت من به صورت دیفالت سه تا از این دیوار داره ( هر سه یکی هست با تعاریف مختلف ) همون اولی رو بزنید و یک دیوار شیشه ای خالص ( یک شیشه بزرگ ) رو ترسیم کنید .
به 3D view برید و باید مثل این شکل باشه

میدونم عکس ها خیلی گنده هست ولی باور کنید همینم با جون کندن درست میکنم . از این چیزا بلد نیستم .

حالا دیوار رو انتخاب کنید و در element properties در منوی type properties برید ببینید که تمام اپشن ها خالیه مثل این تصویر

منوی construction چیزی نداره راستش فقط قسمت joint condition رو ببینید که انواع اتصالات افقی و عمودی رو داره که هر کدوم رو خواستید انتخاب کنید .

vertical mullion مالیون عمودی ( اینجا خیلی ها لامل میگن ) رو میتونید تعریف کنید که واقعا به نظرم معلومه افقی هاشم همینه

این چیزا رو که میگم معلومه رو راستش شاید چون خودم میدونم به نظرم توضیح نداره ولی هر کدوم دوستان اگه سوال کنن توضیح میدم .
در دو قسمت پایین هم نوع پروفیل هار وشخص میکنید که خودش چند تایی پیش فرض داره از همون ها استفاده کنید . میتونید خودتون هم بعدا بسازید ولی همین ها فعلا کار مون رو راه میندازه . در کل جدول شما باید مثل این که من درست کردم بشه البته با اعداد خودتون منظورم پر کردن فیلد هاست

http://velkon.persiangig.com/image/curtain wall/C%20WALL%203.JPG

من همه رو یک پروفیل انتخاب کردم ( تنبلی ) اما شما از انواع مختلف استفاده کن ( زرنگی )
اعداد فواصل رو تغییر بدید ببینید چه راحت فاصله افقی و عمودی رو میتونید کم یا زیاد کنید .
خب خسته شدم . این دیوار شیشه ای نکات زیادی داره که توی یک نوشته نمیتونم بگم ولی توی چند تا تمومش میکنم .
اگه تا اینجا سوالی هست بگید .

سلام خسته نباشید میشه لطفا curtion wall که منحنی باشه را یاد بدید

ebrahm

عضو جدید
من رفتم یک چیزی ازاین نوشته هادربیارم ویادبگیرم اما خیلی پراکنده هست مطلب جمع آوری بشه خوبه

mobin55

عضو جدید
دوستان ترسیم پله گرد با زاویه مشخص و دارای پاگرد به چه صورتی انجام میشه