آموزش زبان Effortless English Learn

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
Effortless English Real English Conversation Pack

Effortless English Real English Conversation Pack

دوستان عزیز

بالاخره قسمت آخر این آموزش آپلود شد :sweatdrop::

0. welcome_guide
01. earthquakes
02. trip_to_washington
03. grateful_dead
04. grandmother
05. moving_as_a_child_part_1
06. moving_as_a_child_part_2
07. parents
08. ticket_on_the_train
09. new_school_year
10. music_festival
11. assisted_living
12. visit_to_san_francisco
13. nepal_part_1
14. nepal_part_2
15. teaching-teacher_1
16. teaching-teacher_2
17. vegetarian
18. vegan
19. health_care

-----------------------------------
http://www.mediafire.com/download/cdvq298wix20sh3/Effortless_English_Real_English_Conversation_Pack.rar

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من این بسته اموزشی رو دارم ولی تا حالا امتحانش نکردم به نظر شما این روش میتونه مفید باشه؟

P O U R I A

مدیر تالار
من این بسته اموزشی رو دارم ولی تا حالا امتحانش نکردم به نظر شما این روش میتونه مفید باشه؟
سلام
والا من هم تازه چند هفته هست که شروع کردم .. ولی به نظرم عالیه ...و روش بهتری برای آموزش زبان تا حالا پیدا نکردم ...
خودم تا حالا از خیلی از راه ها سعی کردم زبان رو بخونم ولی همش بعد از یه مدت خسته می شدم و رهاش می کردم !!
شاید تا حالا 20 بار شروع کردم 504 رو خوندن تا وستاش که رسیدم دیگه بی خیال شدم ! چون واقعا خسته کننده و طاقت فرساست ... و از اونجایی که این روش هم می گه حفظ کردن لحاط تنها اشتباهه من هم جذب این روش شدم و گفتم امتحان این هم ضرری نداره !! و تا حالا که پیش رفتم واقعا عالی بوده و اصلا باعث خستگی من نمی شه !! به نظرم سبک تدریسش خیلی جالبه و واقعا به مرور زمان تاثیر گذار خواهد بود ..
شما 7 قانون اول اون رو اگر گوش ندادید حتما بهتون توصیه می کنم که گوش بدید .. توی اونها دقیقا می گه که چه کارهایی اشتباهه و چه کارهایی درست !!

**dew**

عضو جدید
سلام.واقعا خسته نباشید.دستتونم درد نکنه.
ولی من از این روش می ترسم نمی دونم چرا ولی استرس گرفتم.....الان خیلی گیج شدم نمی دونم به روش قبل بخونم یا این روش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام.واقعا خسته نباشید.دستتونم درد نکنه.
ولی من از این روش می ترسم نمی دونم چرا ولی استرس گرفتم.....الان خیلی گیج شدم نمی دونم به روش قبل بخونم یا این روش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
مگه قبلا از چه روشی زبان کار می کردید ؟

**dew**

عضو جدید
سلام
مگه قبلا از چه روشی زبان کار می کردید ؟
برای لغت از کتاب تافل و 504 استفاده می کنم.داستان کوتاه زیادمی خونم البته کلمه به کلمه لغتاشو پیدا می کنم برای شنیداری هم نصرت گوش می دم.گرامر هم جدا می خونم.البته داستانا همراه با فایل صوتیه

**dew**

عضو جدید
به نظرتون روش قبلی رو ول کنم و از این روش استفاده کنم؟

P O U R I A

مدیر تالار
برای لغت از کتاب تافل و 504 استفاده می کنم.داستان کوتاه زیادمی خونم البته کلمه به کلمه لغتاشو پیدا می کنم برای شنیداری هم نصرت گوش می دم.گرامر هم جدا می خونم.البته داستانا همراه با فایل صوتیه

تلاشتون واقعا جای تقدیر داره .. ولی :
به نظرم روش خوندنتون اشتباهه .. اول اینکه خوندن 504 خیلی خوبه ولی واقعا از آدم انرژی می گیره ! لغات خیلی زیادی رو وارد ذهن آدم می کنه که تموم کردن و فراگیری کاملش واقعا سخته !!
در مورد داستان کوتاه که واقا عالیه .. داستان های کوتاه واقعا به فهم انگلیسی کمک می کنه .
ولی درمورد نصرت هم باید بگم من به شخصه اصلا نصرت رو قبول ندارم . زبان رو نمی شه بر پایه فارسی خوند .. زبان رو باید توی همون زبان یاد گرفت . هیچ چیزی رو نباید ترجمه کرد به فارسی (مگر اینکه دیگه چاره ای برای فهمیدن مطلب نمو نده باشه.)
اگر 7 قانون اول این روش رو گوش کنید توی اونها همین حرف های من رو می زنه ..
1- می گه حفظ کردن معنی لغت تنها اشتباه است . لغات باید در جمله یاد گرفته شوند.
2- ترجمه مطلقا ممنون . باید از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.
3- خوندن گرامر بطور مجزا مطلقا ممنون .. توی داستان های مختلف گرامر رو یاد بگیرید.
و ...

در نهایت من هم خیلی از این روش ها رو امتحان کردم و هیچ کدوم روی من اونجور که انتظار داشتم تاثیر نگذاشتن .. ولی چند هفته هست که با این روش زبان کار می کنم و واقعا از این کار لذت می برم ..
من می گم امتحانش ضرری نداره !!

**dew**

عضو جدید
اخه مشکلم اینجاست که وقتی یه متن یا کلمه رو نمی فهمم از کجا باید بفهمم چی میگه یا در مورده چی حرف می زنه؟این خیلی ترسناکه.شما چطور متوجه میشد متن چی میگه وقتی معنیش رو نمی دونید؟؟؟؟راستش من به یادگیری زبان تو مدت کوتاه خیلی نیاز دارم واسه همینم استرس دارم......

P O U R I A

مدیر تالار
اخه مشکلم اینجاست که وقتی یه متن یا کلمه رو نمی فهمم از کجا باید بفهمم چی میگه یا در مورده چی حرف می زنه؟این خیلی ترسناکه.شما چطور متوجه میشد متن چی میگه وقتی معنیش رو نمی دونید؟؟؟؟راستش من به یادگیری زبان تو مدت کوتاه خیلی نیاز دارم واسه همینم استرس دارم......
وقتی یه متنی رو میگه تنها حدود 10 کلمه جدید توش پیدا میشه ..
اگر از درس های پایین شروع کنی کار راحتیه .. یواش یواش هم دایره لغاتت بالا میره و هم speaking ..
اما اگر می خواهید توی دوره کوتاهی زبان رو یاد بگیرید قضیه فرق می کنه .. البته می شه با همین روش هم زبان رو سریع یاد گرفت .. اما اساس این روش اینه که هفته ای تنها و تنها یک درس ..
اما می تونید خیلی سریع تر درس های ساده تر اولی رو عبور کنید .

**dew**

عضو جدید
اگر از درس های پایین شروع کنی کار راحتیه .. یواش یواش هم دایره لغاتت بالا میره و هم speaking ..
اما اگر می خواهید توی دوره کوتاهی زبان رو یاد بگیرید قضیه فرق می کنه .. البته می شه با همین روش هم زبان رو سریع یاد گرفت .. اما اساس این روش اینه که هفته ای تنها و تنها یک درس ..
از راهنماییتون ممنونم.

gulugirl68

عضو جدید
سلام. استادمون واسه دانشگاه گفته چندتا تحقیق راجع به زبان انگلیسی و این چیزا گیر بیارید. از کجا باید بگیرم.اگرم شما دارید میشه لطف کنید واسم بزارید. ممنونم gulugirl68@yahoo.com

P O U R I A

مدیر تالار
سلام. استادمون واسه دانشگاه گفته چندتا تحقیق راجع به زبان انگلیسی و این چیزا گیر بیارید. از کجا باید بگیرم.اگرم شما دارید میشه لطف کنید واسم بزارید. ممنونم gulugirl68@yahoo.com
سلام
درخواسستون رو در تاپیک زیر مطرح کنید دوستان کمکتون می کنند :
[h=1]تاپیک: ### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###[/h]

الهه20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. وقت بخیر. در خصوص آمـــوزش زبـــــــان به روش Effortless English Learn ..... speaking رو گوش دادم مشکلی که داشت: ( تلفظ صحیح در Britain )
1. اگر {حروف بی صدا + r +حرف صدادار (ـَ ، ـِ ، ـُ) و (آ، ای، او) }
در این صورت r تلفظ نشده و حرف صدا دار بیشتر کشیده می شود برای مثال:
Short که تلفظ می شود: ش ـُ ـُ ت
2. هرگز آخر کلمه صدای r تلفظ نمی شود. ( دقت: صدا نه املاء)
برای مثال:
Door که تلفظ می شود : د ـُ
3. اگر صدای r از آخر کلمه ای حذف گردید و صدای آخر ( ـِ ) باشد باید صدای ( ـِ ) به صدای( ـَ کوتاه) تبدیل شود.
برای مثال:
Teacher که تلفظ می شود ( تلفظ اشتباه: ت ای چ ـِ ر) و اما تلفظ صحیح (ت ای چ ـَ ) البته ـَ کوتاه
4. اگر آخر کلمه ای Le باشد صدای (ـُ ل) می دهد.
برای مثال:
People : که تلفظ می شود ( پ ای پ ـُ ل )
5. هر گاه درون کلمه ای (al) [ منظور از درون کلمه: اول کلمه-وسط کلمه- آخر کلمه] باشد آنرا (ـُ ل ) تلفظ می کنیم
برای مثال:
1. Always که تلفظ می شود (ـُ ل و ـِ ی ز)
2. Ball که تلفظ می شود ( ب ـُ ل )

اگه به این نکات دقت کنید می بینید اصلا در speaking رعایت نشده. تشکر:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

سلام
کلماتی ک نمیدونمو باید چجوری ترجمه کنم؟
خودش میگه کلمه رو ترجمه نکنم، عبارتو ترجمه کنم
اما متوجه نمیشم چطوری؟!
از لانگمن عبارتشو پیدا کنم؟یا با دیکشنری انگلیسی ب انگلیسی عبارتشو پیدا کنم؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
کلماتی ک نمیدونمو باید چجوری ترجمه کنم؟
خودش میگه کلمه رو ترجمه نکنم، عبارتو ترجمه کنم
اما متوجه نمیشم چطوری؟!
از لانگمن عبارتشو پیدا کنم؟یا با دیکشنری انگلیسی ب انگلیسی عبارتشو پیدا کنم؟
سلام
اخر درسا کلمات جدید اونها رو به انگلیسی توضیح داده .. اگر باز هم متوجه نشدید می تونید از دیگشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید .. فقط سعی کنید تا می تونید از فارسی استفاده نکنید.

jefer

عضو جدید
سلام
دوستان من از یه سایت دیگه مجموعه Flow رو دانلود کردم. 22 تا درس داخلش هست که هرکردوم شامل یه فایل متنی و دوتا فایل صوتی هست. سوال من اینجاس که اگر طبق گفته های راهنما هر درس رو در طول یک هفته بخونیم خب فقط این سطحش میشه 22 هفته. اگه اینطوری باشه که چند سالی طول میده تا کل سطحاشو تموم کنیم. میشه منو راهنمایی کنید؟
راستی سطح طبانم intermediate هست

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
دوستان من از یه سایت دیگه مجموعه Flow رو دانلود کردم. 22 تا درس داخلش هست که هرکردوم شامل یه فایل متنی و دوتا فایل صوتی هست. سوال من اینجاس که اگر طبق گفته های راهنما هر درس رو در طول یک هفته بخونیم خب فقط این سطحش میشه 22 هفته. اگه اینطوری باشه که چند سالی طول میده تا کل سطحاشو تموم کنیم. میشه منو راهنمایی کنید؟
راستی سطح طبانم intermediate هست
سلام
خب بله .. طبق راهنما هر درس رو باید حداقل یک هفته گوش داد و تمرین کرد. ولی خب دونکته هست که خدمت شما عرض میکنم .. اولی اینکه خب اگر درس های اولی برای شما ساده هستند میوانید زودتر از انها عبور کنید. یعنی اجباری نیست که حتما باید یک هفته روی هر درس بمانید... و برعکسش هم هست البته .. یعنی اگر درسی برای شما سخت است بهتر است بیشتر از یک هفته هم اگر لازم باشد روی ان درس بمانید !

نکته دوم هم این است که شما به درس اخر فکر نکنید.. اینطور فکر کردن که چه زمانی به درس اخر میرسم درست نیست.. وقتی به درس اخر برسید نشون دهنده یادگیری کامل زبان نیست. مهم تمرین زبان انگلیسی است که در طول این روش ان را تمرین میکنید. پس به این مسائل فکر نکنید و شروع کنید.

موفق باشید.

jefer

عضو جدید
سلام
خب بله .. طبق راهنما هر درس رو باید حداقل یک هفته گوش داد و تمرین کرد. ولی خب دونکته هست که خدمت شما عرض میکنم .. اولی اینکه خب اگر درس های اولی برای شما ساده هستند میوانید زودتر از انها عبور کنید. یعنی اجباری نیست که حتما باید یک هفته روی هر درس بمانید... و برعکسش هم هست البته .. یعنی اگر درسی برای شما سخت است بهتر است بیشتر از یک هفته هم اگر لازم باشد روی ان درس بمانید !

نکته دوم هم این است که شما به درس اخر فکر نکنید.. اینطور فکر کردن که چه زمانی به درس اخر میرسم درست نیست.. وقتی به درس اخر برسید نشون دهنده یادگیری کامل زبان نیست. مهم تمرین زبان انگلیسی است که در طول این روش ان را تمرین میکنید. پس به این مسائل فکر نکنید و شروع کنید.

موفق باشید.

ممنون از پاسخ شما و چند سوال دیگه
نقطه ابهامش اینجاس که هدف من مشخص نیست. من درس اول رو خوندم و احتمالا بار ها و بارها دوباره گوش میدم بهش و متنش رو هم میخونم، اما اینجاش ابهام آمیزه که من از این درس باید به دنبال چه چیزی باشم که وقتی به اون رسیدم احساس کنم دیگه وقتش رسیده به درس بعدی و بعدی برم؟ آیا ملاک این هست که با گوش دادن به داستان اون رو کاملا میفهمید یا چیز دیگه ای هست؟ چون من که راحت فهمیدم داستانش رو البته چند کلمه رو نمیدونستم که از تو اون فایل صوتی طولانی تر همرو توضیح داد. همچنین منظور شما از تمرین زبان چیست ؟ آیا منظور شنیدن متن و درک آن و پاسخ به سوالاتی هست که مطرح میشه یا اینکه چیزای دیگه ای هم هست که لازمه بدونیم

بابت طولانی شدن حرف هام عذر خواهی میکنم ولی شاید همینا سوال بقیه دوستان هم باشه

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون از پاسخ شما و چند سوال دیگه
نقطه ابهامش اینجاس که هدف من مشخص نیست. من درس اول رو خوندم و احتمالا بار ها و بارها دوباره گوش میدم بهش و متنش رو هم میخونم، اما اینجاش ابهام آمیزه که من از این درس باید به دنبال چه چیزی باشم که وقتی به اون رسیدم احساس کنم دیگه وقتش رسیده به درس بعدی و بعدی برم؟ آیا ملاک این هست که با گوش دادن به داستان اون رو کاملا میفهمید یا چیز دیگه ای هست؟ چون من که راحت فهمیدم داستانش رو البته چند کلمه رو نمیدونستم که از تو اون فایل صوتی طولانی تر همرو توضیح داد. همچنین منظور شما از تمرین زبان چیست ؟ آیا منظور شنیدن متن و درک آن و پاسخ به سوالاتی هست که مطرح میشه یا اینکه چیزای دیگه ای هم هست که لازمه بدونیم

بابت طولانی شدن حرف هام عذر خواهی میکنم ولی شاید همینا سوال بقیه دوستان هم باشه
خواهش میکنم دوست خوبم.
ببینید
این آموزش همه جانبه فرد رو قوی میکنه .. هم reading listening speaking . این که میگه یک هفته هر درس رو گوش کنید یعنی کامل همه داستان رو متوجه بشید... بتونید داستان رو برای کس دیگه ای تعریف کنید.. بتونید خلاصه ای از داستان بنویسید.. بتونید از داستان سوال مطرح کنید و پاسخ دهید .. اینکه مثلا چندین بار فایل مربوط که پرسش و پاسخ داستان رو گوش بدید بریا اینه که نحوه سوال پرسیدن کامل در ذهن شما جای بگیره... یعنی اگر خواستید سوالی بپرسید فکر نکنید که اول باید یه کلمه ای بیاد. بعد چه کلمه ای و ..
یعنی اینکه اگر خواستید سوالی بپرسید به طور ناخداگاه قالب سوال در ذهن شما شکل بگیره..
با دقت چندین هفته این آموزش را ادامه دهید .. مطمئن باشید تاثیر زیادی بر یادگیری شما خواهد گذاشت.

jefer

عضو جدید
دوستان سطح آموزش New Method از Flow پایین تر هست و اگر میخواید این مجموعه رو شروع کنید با New Method شروع کنید. داستان های کوتاه تری داره. جملات ساده تر و همچنین آروم تر هم صحبت میکنه تا بهتر متوجه شید. در کل اینطور بگم که Flow برا کسانی هست که زبان متوسط رو به بالا دارند و میتونند حرف بزنن اما میخوان سطح خودشون رو بالاتر ببرن و همچنین اصطلاحات مختلف رو یاد بگیرن.

موفق باشید

1234hamid

عضو جدید
خواهش میکنم دوست خوبم.
ببینید
این آموزش همه جانبه فرد رو قوی میکنه .. هم reading listening speaking . این که میگه یک هفته هر درس رو گوش کنید یعنی کامل همه داستان رو متوجه بشید... بتونید داستان رو برای کس دیگه ای تعریف کنید.. بتونید خلاصه ای از داستان بنویسید.. بتونید از داستان سوال مطرح کنید و پاسخ دهید .. اینکه مثلا چندین بار فایل مربوط که پرسش و پاسخ داستان رو گوش بدید بریا اینه که نحوه سوال پرسیدن کامل در ذهن شما جای بگیره... یعنی اگر خواستید سوالی بپرسید فکر نکنید که اول باید یه کلمه ای بیاد. بعد چه کلمه ای و ..
یعنی اینکه اگر خواستید سوالی بپرسید به طور ناخداگاه قالب سوال در ذهن شما شکل بگیره..
با دقت چندین هفته این آموزش را ادامه دهید .. مطمئن باشید تاثیر زیادی بر یادگیری شما خواهد گذاشت.
سلام شما هنوز هم از همین روش استفاده میکنید؟ و جذابت قبل رو براتون داره؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام شما هنوز هم از همین روش استفاده میکنید؟ و جذابت قبل رو براتون داره؟
سلام
بله .. من واقعا خیلی سعی کردم زبان نبخونم. ولی مدام بعد از مدتی ترکش کردم.. ولی این روش واقعا بهتر از بقیه روش هاست .. توصیه میکنم حتما این روش رو هم امتحان کنید ..

my2253776

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گل
هرکدام از دوستان هرگونه سوال یا مشکلی درباره ی یادگیری زبان انگلیسی به ویژه در مورد مجموعه ی Effortless English دارد با بنده از طریق یاهو (miladsh1367) یا همین انجمن مطرح کند تا با کمال میل پاسخ ایشان را بدهم.
مرسی

ئدز

عضو جدید
یه سوال فایل های صوتی قسمت قوانین رو باید یه هفته گوش داد یا نه اونا جزئ روش نیست؟

بالا