آموزش زبان فرانسوی، با بهترین روش آموزشی شنیداری در جهان

NewComer

عضو جدید
سلام درس شماره 2 لینکش خرابه اگرامکانش هست دوباره آپلودش کنید باتشکر فراوان

afshinh

عضو جدید

Collins French with Paul Noble

Author: Paul Noble
Publisher: Collins
Publication date: 16-9-2010
ISBN: 978-0007363957
Number of pages: 80

Format / Quality: 12x MP3 // 1x pdf
Size: 700MB
Product Description:
Collins French with Paul Noble combines an exciting, new non-traditional approach to language learning with the easy, relaxed appeal of an audio-only product.

No books. No rote memorisation. No chance of failure.

Paul Noble is a genius with a higher IQ than Einstein. Despite this, he still struggled with language learning at school. He found himself feeling ‘confused, incapable and unable to really say anything’. As a result of his negative early experiences, Paul has come up with a groundbreaking new method of language teaching that removes the need for months of study. With Paul Noble, everyone really can speak a language.

Listen to over 13 hours of audio on 12 CDs, then use the accompanying booklet as a reference and revision tool. A native-speaking French expert helps Paul to deliver the course and to perfect your pronunciation.

No complicated grammatical explanations, no rote memorisation, no writing – no stress.

Learn over 6,000 words in no time at all and – most importantly – learn how to make your new vocabulary work for you.​

سلام فایلها پاک شده است اگر ممکن است دوباره بگذارید
با احترام

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
دانلود مجموعه آموزشی فراگیری 35 زبان دنیا - زبان فرانسه با لینک مستقیم

دانلود مجموعه آموزشی فراگیری 35 زبان دنیا - زبان فرانسه با لینک مستقیم

دانلود مجموعه آموزشی فراگیری 35 زبان دنیا - زبان فرانسه

شما با استفاده از روش Pimsleur میتوانید فقط در 10 روز با زبان جدید صحبت کنید! دوره هایی که توسط Pimsleur گذرانده شده است دسترنج بیش از 40 برنامه ریزی و توسعه کامل میباشد... شما زبان جدید خود را بدون دردسر کلاس رفتن یا بیرون رفتن از خانه و... یاد خواهید گرفت...

در این تاپیک درس ها به مروز اضافه خواهد گردید

negin17h

مدیر تالار

negin17h

مدیر تالار

negin17h

مدیر تالار
آخرین ویرایش:

siamat

عضو جدید
فوق العاده بود...من درس اولش رو امتحان کردم و الان کلی ذوق زدم :w11:
دوست عزیز می شه بگید شما این فایل ها رو از کدوم قسمت سایت pimsleur می گیرید؟برای بقیه زبان ها می خوام ...می شه بگید فایلهای مربوط به بقیه ی زبان ها رو چه طوری می تونم دانلود کنم؟:w05:

اگه مشکلی نباشه من باید بگم از اینجا دانلود کنید این سایت واقعا زحمت کشیده و مجموعه کامل رو برای دانلود گذاشته
http://mihandownload.com/2011/06/Pimsleur-Language-Programmes.php

yashma

عضو جدید
سلام متاسفانه نمیتونم دانلود کنم حتی با راهنمایی های بالا صفحات ناآشنایی باز میشه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

بالا