آموزش راه‌اندازی و استفاده از واتس‌اپ وب روی کامپیوتر با آیفون

Coraline

مدیر تالار پزشکی
اوایل سال میلادی جاری بود که واتس‌اپ از سرویس چت تحت وب خود رونمایی کرد. به لطف رونمایی از این قابلیت، کاربران نسخه‌ی موبایلی این سرویس می‌توانستند مرورگر کامپیوتر خود را باز کرده و پس از اتصال به گوشیشان، به چت در واتس‌اپ از طریق مرورگر بپردازند. به دلیل مشکلات خاصی که در این شیوه‌ی پیاده‌سازی وجود داشت، تا همین اواخر تنها کاربران اندروید قادر به استفاده از سرویس تحت وب بودند. اما بالاخره پس از رفع‌کردن محدودیت‌های فنی پیش رو، امکان استفاده از آن برای کاربران آی‌اواس نیز فراهم شده است.

اگر چه این سرویس به طور رسمی آیفون را نیز تحت پوشش قرار داد، اما راه‌اندازی آن شاید برای برخی کاربران گیج‌کننده باشد. واتس‌اپ تحت وب نظیر رقیبانی نظیر تلگرام تحت وب نیست که پیام‌ها از یک سرور دریافت شوند. نیاز است که مرورگر به گوشیتان وصل شده و پیام‌ها را از داخل آن استخراج کند. اما چگونه؟ در این پست با نحوه‌ی راه‌اندازی سرویس تحت وب واتس‌اپ برای دارندگان آیفون آشنا می‌شویم.

برای شروع آموزشی نیاز به چندین پیش‌نیاز است:

  • آیفونتان باید به اینترنت وصل بوده و اپلیکیشن واتس‌اپ روی آن نصب باشد.
  • باید آخرین نسخه‌ی واتس‌اپ را نصب کرده باشید.
  • روی کامپیوترتان باید کاربر آخرین نسخه‌ی کروم، فایرفاکس، اپرا یا سافاری باشید.

آموزش راه‌اندازی واتس‌اپ تحت وب برای کاربران آیفون
– با مرورگر کامپیوترتان به آدرس web.whatsapp.com بروید. در این صفحه برایتان یک کد QR نشان داده می‌شود.
– اپلیکیشن واتس‌اپ را روی گوشیتان اجرا کنید.
– به بخش Settings رفته و روی Whatsapp Web تپ کنید. برای این که این گزینه نمایش داده شود، باید حتماً آخرین نسخه‌ی واتس اپ را نصب کرده باشید.
– دوربین دستگاه فعال شده و از شما خواسته می‌شود که کد QR صفحه‌ی وب را مقابل دوربین قرار دهید.کار تمام است. می‌توانید استفاده از واتس‌اپ تحت وب را آغاز کنید.

فعال‌کردن نوتیفیکشن‌ها
در صورتی که مایل به دریافت نوتیفیکشن در کامپیوتر به هنگام دریافت پیام در واتس اپ هستید، پس از لاگین‌شدن نمایی نظیر تصویر زیر خواهید دید:
روی Turn on desktop notifications کلیک کنید. در پنجره‌ای که نمایش داده شده و از شما درخواست اجازه می‌کند، روی Allow کلیک کنید.
قطع‌کردن موقتی نوتیفیکشن‌ها
در نسخه‌ی تحت وب واتس‌اپ می‌توانید نوتیفیکشن‌ها را به مدت یک ساعت، یک روز یا یک هفته به طور موقتی غیرفعال کنید. برای این کار روی آیکون مشخص‌شده در تصویر زیر کلیک کنید.
گزینه‌ی Notifications را انتخاب کنید. در پنجره‌ای که نشان داده می‌شود روی Turn off alerts and sounds for کلیک کرده و مدت زمان دلخواهتان را انتخاب کنید.
خارج‌شدن از واتس‌اپ وب در مرورگر
پس از راه‌اندازی اولیه‌ی واتس‌اپ تحت وب، نام کامپیوترتان را با مراجعه به بخش WhatsApp Web در Settings خواهید دید. اگر می‌خواهید در تمامی کامپیوترهایی که از واتس‌اپ وب استفاده می‌کنید، از این سرویس لاگ اوت کنید، روی Log out تپ کرده و سپس Log out from all computers را انتخاب کنید.
 
بالا