آموزش تصویری اسکچ آپ به زبان فارسی توسط محمد تیموری | 01

mteymoori

متخصص sketchup
دوستان عزیز سلام ...
بنده قصد دارم آموزش نرم افزار اسکچ آپ را به زبان فارسی به صورت شیت های درس به درس و همچنین فیلم های آموزشی فارسی در این انجمن آغاز کنم .
آموزش ها توسط شخص بنده به طور کامل و به بیان ساده تهیه می شود .
آموزش ها از مرحله نصب نرم افزار تا مدل سازی های حرفه ای صورت خواهد گرفت .
امیدوارم با نظرات و پیشنهاداتتان کیفیت آموزش ها را بالا ببرید و از آموزش ها استفاده بفرمایید .

sallarmelli

عضو جدید
سلام من به شخصه شما رو نمی شناسم و این اولین پست شماست
از زحمتی که می کشید سپاس گذاریم ولی قبل از اون می تونم ازتون خواهش کنم که چندتا از کارهای خودتون رو در سایت قرار بدهید تا دوستانی که با شما می خوان کار رو شروع کنن با دلگرمی در ادامه مسیر همراه شما باشند

mteymoori

متخصص sketchup
دوست عزیز اگر اجازه بفرمایید دوستان بنده رو از طریق همین آموزش ها خواهند شناخت ...
اعتماد کنید که ارزش وقت دوستان را دارد ...

پنج درس اول به صورت شیت ارائه میشوند . درس های پنج به بعد به صورت فایل تصویری فارسی که توسط خود بنده آموزش داده شده اند در انجمن قرار میگیرد .
در هر درس لینک دانلود شیت درس با کیفیت بالا و حجمی حدود 1 مگابایت هم برای دانلود قرار خواهم داد .
موفق باشید .

درس اول - نصب نرم افزار اسکچ آپ

1.jpg

لینک دانلود شیت درس اول با کیفیت بالا ، خوانا با امکان زوم زیاد برای مطالعه درس : http://www.mediafire.com/view/1ng36n9b8i3qmpk/1.jpg

mteymoori

متخصص sketchup
درس دوم - آشنایی با کلیات نرم افزار اسکچ آپ
بعد از نصب نرم افزار اجازه بدهید کمی با هم در مورد این نرم افزار گپ زنیم ... این نرم افزار به طور کلی چیست ؟ چه استفاده هایی دارد و چگونه کار میکند ؟
درس دوم را مطالعه کنید یا از لینک دانلود ، شیت درس را با کیفیت بالا دانلود بفرمایید .
حجم شیت حدود یک مگابایت است.
2.jpg

لینک دانلود شیت درس دوم با کیفیت بالا ، خوانا با امکان زوم زیاد برای مطالعه درس : http://www.mediafire.com/view/76phb9loqinwsc2/2.jpg

mteymoori

متخصص sketchup
درس سوم - آشنایی با محیط نرم افزار اسکچ آپ

درس سوم - آشنایی با محیط نرم افزار اسکچ آپ

در درس سوم با محیط کلی نرم افزار آشنا می شویم ! اینکه ابزار های نرم افزار کجا هستند!
چه بخش هایی در هنگام کار با نرم افزار به توجه بیشتری نیاز دارند و چگونه باید محیط را بشناسیم.

3.jpg

لینک دانلود شیت درس اول با کیفیت بالا ، خوانا با امکان زوم زیاد برای مطالعه درس : http://www.mediafire.com/view/embhv9hj6p6bcq1/3.jpg

mteymoori

متخصص sketchup
درس چهارم - منوی اصلی و ابزار های ترسیمی

درس چهارم - منوی اصلی و ابزار های ترسیمی

منوی اصلی نرم افزار را تا جایی که برای شروع کار لازممان می شود بشناسیم !
زمان زیادی نمی برد، اما مطالب خوبی در این مورد برای دانستن هست !

4-1.jpg

لینک دانلود شیت درس اول با کیفیت بالا ، خوانا با امکان زوم زیاد برای مطالعه درس : www.mediafire.com/view/6swuy8yn3680iy3/4.jpg

mteymoori

متخصص sketchup
درس پنجم - آشنایی با ابزارهای ترسیمی و استفاده از ابزار Line

درس پنجم - آشنایی با ابزارهای ترسیمی و استفاده از ابزار Line

نحوه در دسترس قرار دادن ابزار های ترسیمی
تمام نکات در مورد حالت های مختلف ترسیم خط با ابزار Line
توضیح مبانی نرم افزار بر اساس صفحه و خط
آشنایی با نحوه ی برخورد کردن با نرم افزار با یک شیوه حرفه ای
و ...
این درس به صورت فیلم آموزشی هم ارائه شده است ، با دیدن فیلم آموزشی جزییات بیشتری را از ابزار Line خواهید دانست .

5-1.jpg

لینک دانلود شیت درس اول با کیفیت بالا ، خوانا با امکان زوم زیاد برای مطالعه درس : www.mediafire.com/view/ngo23ydlq6cio51/5.jpg

mteymoori

متخصص sketchup
فیلم آموزشی درس پنجم - آشنایی با ابزار های ترسیمی و استفاده از ابزار Line

فیلم آموزشی درس پنجم - آشنایی با ابزار های ترسیمی و استفاده از ابزار Line

در این فیلم آموزشی که توسط بنده و به زبان فارسی تهیه شده است شما میتوانید تمام نکات رو در مورد ابزار Line ببینید و بشنوید .
همچنین چون این آموزش به عنوان اولین آموزش ویدئویی تهیه شده توضیحاتی در مورد محیط نرم افزار و شکل کار کردن و برخورد حرفه ای با نرم افزار را هم در آن گنجانده ام .
امیدوارم استفاده بفرمایید .
این فیلم آموزشی از لینک زیر قابل دانلود است : (مدت زمان فیلم 12 دقیقه و 26 ثانیه و حجم آن حدود 13 مگابایت است !)

لینک دانلود : www.mediafire.com/download/3pzj008na2ubfzj/Lesson_5_-_Line.wmv

mteymoori

متخصص sketchup
دانلود فیلم آموزشی در مورد ابزار Select و دستور Make Group

دانلود فیلم آموزشی در مورد ابزار Select و دستور Make Group

در این فیلم آموزشی که دیدن آن را بعد از گذراندن درس پنجم به شما توصیه میکنم این نکات گنجانده شده است :
اشکال مختلف انتخاب خطوط و صفحه ها در اسکچ آپ ...
تفاوت انتخاب با کلیک منفرد یا کلیک های پیاپی
تفاوت انتخاب محیطی از چپ به راست و از راست به چپ
توضیح در مورد مفهوم پیوستگی صفحات در اسکچ آپ
معنی گروه (Gruop) و تفاوت ایجاد شده توسط گروه
ساختن گروه و اصلاح کردن گروه ها
و ... نکاتی هستند که به طور کامل و به بیان ساده در این درس آموزش داده شده اند .

برای دانلود این فیلم به مدت زمان 14 دقیقه و 34 ثانیه و حجمی حدود 14 مگابایت از لینک زیر استفاده بفرمایید.
لینک دانلود درس Make Group , Select :
www.mediafire.com/download/48gai6batk4j2...t_%26_Make_Group.zip

sallarmelli

عضو جدید
من تا یه حد کوچیک با اسکیچ آپ آشنا هستم برای ارائه های شبیه اتودی خیلی عالی هست هر چند که وی ری هم دیدم با این نرم افزار کار می کنن

می خوام بدونم ته کار شما به کجا ختم می شه
چون تا یه حدی با وی ری مکس آشنا هستم می خوام اگه بشه این رو هم یاد بگیرم

mteymoori

متخصص sketchup
من تا یه حد کوچیک با اسکیچ آپ آشنا هستم برای ارائه های شبیه اتودی خیلی عالی هست هر چند که وی ری هم دیدم با این نرم افزار کار می کنن

می خوام بدونم ته کار شما به کجا ختم می شه
چون تا یه حدی با وی ری مکس آشنا هستم می خوام اگه بشه این رو هم یاد بگیرم

دوست خوبم اگر چه انتظار داشتم که به حرف بنده اعتماد بفرمایید و اجازه بدید آموزش ها پیش بره و ببینید که چه کارها میشه کرد و نمیشه کرد ،
اما برای خاطر شما جواب شما رو هم به این شکل میدهم که درس 13 از همین آموزش ها مدل سازی آپارتمان مسکونی در 20 دقیقه خواهد بود و
شما پس از 13 درس میتونید آپارتمانی که در عکس زیر میبینید رو مدل سازی بفرمایید : ( پس از درس 13 همچنان آموزش ها ادامه خواهد داشت.)

تمرین درس سیزدهم :

8.jpg

کارهای شاگردان بنده رو هم از گروه های مختلف میتونید ببینید اما بنده برای احترام به فضای این انجمن آدرس انجمن های دیگر رو اینجا نمی گذارم .
یک نکته در مورد پست های آموزشی عرض کنم ... در پست های مختلفی دوستانی شروع به کار کردند که متاسفانه برنامه ی مشخصی برای آموزش ها نداشته اند .
اما اگر اجازه بدهید در این پست بحث زیادی مطرح نشود و دوستان بتوانند درس ها را پشت سر هم پیدا کنند و استفاده بفرمایند ممنون میشم .
پیشنهاد بنده این است که اگر قرار است بحثی را مطرح بفرمایید پست جدیدی با موضوع " پرسش در مورد آموزش های محمد تیموری " باز بفرمایید و سوال ها و بحث های دیگر در آن موضوع مطرح شود و بنده هم حتما پاسخگو خواهم بود. چرا که اگر یک درس را در صفحه اول پیدا کنید و بیست پاسخ مربوط به صحبت های متفرقه باشد دوستان تصور خواهند کرد درس ها متوقف شده است .
از نظر بلند شما سپاسگذارم .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

mteymoori

متخصص sketchup
درس ششم - آشنایی با دیگر ابزارهای ترسیمی و استفاده از آنها

درس ششم - آشنایی با دیگر ابزارهای ترسیمی و استفاده از آنها

در درس قبل با ابزارهای ترسیمی آشنا شدیم .
و یاد گرفتیم با ابزار Line چگونه کار کنیم .
در این درس استفاده از پنج ابزار دیگر را به شکل کامل خواهیم آموخت :
استفاده از ابزار Rectangle
استفاده از ابزار Circle
استفاده از ابزار Arc
استفاده از ابزار Freehand
استفاده از ابزار Polygon
در این درس یک نکته در مورد Polygon ها با کمی کلک آمورش داده شد تا دوستان حرفه ای پاسخی برای آن پیدا کنند!
شما یابنده ی این نکته ساده باشید !
در درس بعد نکته ی انحرافی این درس به طور کامل آموزش داده می شود .

6.jpg

لینک دانلود شیت درس اول با کیفیت بالا ، خوانا با امکان زوم زیاد برای مطالعه درس : http://www.mediafire.com/view/i9aaf7hiik9q1qe/6.jpg

mteymoori

متخصص sketchup
دانلود فیلم آموزشی مربوط به درس ششم - استفاده از ابزارهای ترسیمی

دانلود فیلم آموزشی مربوط به درس ششم - استفاده از ابزارهای ترسیمی

در این آموزش تصویری به طور کامل مباحث مربوط به ابزار های ترسیمی باقی مانده را خواهید دید !

آموزش کامل ابزار Rectangle
آموزش کامل ابزار Circle
آموزش کامل ابزار Arc
آموزش کامل ابزار Polygon
آموزش کامل ابزار Freehand

برای دانلود فیلم آموزشی از این لینک استفاده بفرمایید :
http://www.mediafire.com/download/fkgsb67j20sukdw/Lesson_6_-Drawing.zip

آموزش ها بعد از این درس با ریتمی پیش میرود که شما قادر به انجام تمرین مناسب باشید و دوستانی که کم کم به جمع ما اضافه می شوند یک شبه چند درس عقب نباشند!
هر دو روز یک درس به آموزش ها اضافه خواهم کرد .
متشکرم از همراهی شما .

mteymoori

متخصص sketchup
درس هفتم - آشنایی با ابزار های اصلاح ترسیمات

درس هفتم - آشنایی با ابزار های اصلاح ترسیمات

در این درس علاوه بر معرفی کامل منوی Modification که بنده اسم ابزارهای اصلاح ترسیمات را رویشان گذاشته ام .
اینکه چگونه این منو را در دسترس قرار بدهیم و کلیات در مورد استفاده از ابزار های آن ...
در این درس با ابزار Push/Pull نیز به طور کامل آشنا می شوید .
همچنین فیلم آموزشی این درس نکات تکمیل شده و با جزییات بیشتری را به شما خواهد آموخت .

7.jpg

لینک دانلود شیت درس هفتم با کیفیت بالا ، خوانا با امکان زوم زیاد برای مطالعه درس : www.mediafire.com/view/v8llv22ukhrt4tv/7.jpg

انجمن تخصصی اسکچ آپ : www.sketchfans.com/index.php/forum-24

mteymoori

متخصص sketchup
دانلود فیلم آموزشی درس هفتم - آشنایی با ابزاهای اصلاح ترسیمات

دانلود فیلم آموزشی درس هفتم - آشنایی با ابزاهای اصلاح ترسیمات

* معرفی کامل ابزار های منوی Modification
* یک نکته در مورد Polygon و Circle از منوی Drawing
*آشنایی کامل با ابزار Push/Pull
در انتهای این آموزش از دوستان تازه کار خواسته ام تا احجامی که در نظر دارند را با دستوراتی که تا امروز آموزش دیده اند ، بسازند ...
میتوانید پس دیدن این آموزش احجامی که موفق به ساختن آنها شده اید را در انجمن به نمایش بگذارید تا از دوستان در مورد نحوه کار و پیشرفت شما نظر بدهند .
* مهم نیست که احجام پیچیده بسازید . یک میز ساده ، یک لیوان ، یا هرچیزی که فکر میکنید میتوانید بسازید و تواناییتان را تست کنید .

این فیلم آموزشی را میتوانید از لینک زیر دانلود بفرمایید :

www.mediafire.com/download/zghib4apvi5wcba/Push-Pull.zip

اگر در حال پیگیری آموزش های ویدئویی هستید و فیلم های آموزشی را می بینید ، نظراتتان را هم برایم بنویسید . متشکرم .

mteymoori

متخصص sketchup
درس هشتم - آشنایی با ابزارهای اصلاح ترسیمات - استفاده از Move

درس هشتم - آشنایی با ابزارهای اصلاح ترسیمات - استفاده از Move

در این درس با ابزار Move و امکان کپی کردن آبجکت ها با دستور Move آشنا می شوید ...
تاثیرات ضرب و تقسیم در حین کپی را هم با هم مرور می کنیم .

8.jpg

لینک دانلود شیت درس هشتم با کیفیت بالا ، خوانا با امکان زوم زیاد برای مطالعه درس : http://www.mediafire.com/view/in0gm91mdm0tsdb/8.jpg

mteymoori

متخصص sketchup
دانلود فیلم آموزشی درس هشتم - استفاده از ابزار Move

دانلود فیلم آموزشی درس هشتم - استفاده از ابزار Move

فیلم آموزشی درس هشتم ...
توضیح کامل نحوه استفاده از ابزار Move و قابلیت کپی
کپی کردن گروه ها و Move کردن گروه ها ، خطوط ، نقطه ها و صفحه ها
چند نکته در مورد نحوه ی وارد کردن اندازه برای ترسیمات
یک نکته در مورد ابزار Select
یک نکته در مورد Polygon و Circle به صورت سوال ...
تمرین آخر درس ...
برای دانلود این فیلم به مدت زمان 19 دقیقه و 18 ثانیه و حجمی حدود 40 مگابایت از لینک زیر استفاده بفرمایید:
www.mediafire.com/download/dpm95nh9qcb3pp3/Move_.zip

mteymoori

متخصص sketchup
درس نهم - آموزش نحوه استفاده از ابزار های Follow Me و Rotate

درس نهم - آموزش نحوه استفاده از ابزار های Follow Me و Rotate

در این درس با کلیت ابزار های Follow me و Rotate آشنا می شوید ...
درس های با جزییات بیشتر در دو فیلم جدا تهیه شده است که در ادامه فیلم ها هم برای دانلود قرار خواهند گرفت .
در این شیت قصد داشته ام ابزارها را معرفی کنم ...
9.jpg

لینک دانلود شیت درس نهم با کیفیت بالا ، خوانا با امکان زوم زیاد برای مطالعه درس : http://www.mediafire.com/view/c5em913m1lg5oy1/9.jpg

این درس در دو فیلم به صورت کامل تدریس شده است ... فیلم ها حتما را ببینید ...

mteymoori

متخصص sketchup
دانلود فیلم آموزشی درس نهم - ابزار Rotate

دانلود فیلم آموزشی درس نهم - ابزار Rotate

[h=5]این فیلم آموزشی مربوط به نحوه استفاده از ابزار Rotate است و در مدت زمان کوتاه این فیلم آموزشی به نکات کلیدی استفاده از این ابزار اشاره کرده ام ...
استفاده از ابزار برای Rotare کردن (چرخاندن) شکل ها ...
استفاده از ابزار برای کپی در حین چرخاندن اشکال با استفاده از دستور های ضرب و تقسیم
سعی کردم این آموزش در زمان کوتاه تر ارائه شود تا برای دانلود راحت تر باشید ...
مدت زمان آموزش 9 دقیقه و حجم فایل حدود 21 مگابایت است .
[/h]این فیلم آموزشی را می توانید از لینک زیر دانلود بفرمایید :

http://www.mediafire.com/download/15y50fyj40h01bd/Lessen_9_-_Rotate.zip

mteymoori

متخصص sketchup
دانلود فیلم آموزشی درس نهم - ابزار Follow me

دانلود فیلم آموزشی درس نهم - ابزار Follow me

[h=5]دانلود فیلم آموزشی درس نهم - ابزار Follow me - ( درس دهم )
این فیلم را حتما ببینید !!!

آموزش کامل استفاده از ابزار Follow Me
سه راه مختلف برای استفاده از ابزار Follow Me
ساخت اشکالی مثل گنبد ، کوزه و ...
طراحی گچ بری های دیوار های داخلی به دو روش مختلف (قبل و بعد از ترسیم دیوار های ساده)
استفاده از ابزار Follow Me به شکل مقطع خارج از مسیر
مدت زمان این آموزش 20 دقیقه است و حجم فایل حدود 48 مگابایت است !

این فیلم آموزشی را از لینک زیر دانلود بفرمایید :

http://www.mediafire.com/download/waju70255pa0rkt/Lesson_10_-_Follow_Me.zip

[/h]

mteymoori

متخصص sketchup
دانلود فیلم آموزشی درس یازدهم - ابزار Offset

دانلود فیلم آموزشی درس یازدهم - ابزار Offset

درس Follow Me را درس دهم در نظر بگیرید.
[h=5]درس یازدهم : ابزار Offset
در این درس با نحوه ی فعال کردن ابزار Offset و استفاده از این ابزار آشنا می شوید .
نحوه ی Ofsset صفحه ها و خطوط به طور واضح در این درس توضیح داده شده .
استفاده از Offset صفحات با ضلع کمکی را خواهیم دید و نکته ای را در مورد Offset ها و Push/Pull های پشت سر هم یاد میگیریم.
مدت زمان این فیلم 9 دقیقه و 50 ثانیه و حجم آن حدود 17 مگابایت است .
[/h]این فیلم را از لینک زیر دانلود بفرمایید :

http://www.mediafire.com/download/k7r6c1lkk4shtaq/11_-Offset.zip

mteymoori

متخصص sketchup
دانلود فیلم آموزشی درس دوازدهم - ابزار Scale

دانلود فیلم آموزشی درس دوازدهم - ابزار Scale

درس دوازدهم - ابزار Scale

در این درس با نحوه استفاده از ابزار Scale آشنا می شویم .
نحوه استفاده Scale برای احجام
عملیات Scale در یک تا سه جهت
کاربرد کلید های کیبورد در هنگام استفاده از ابزار Scale
نحوه ی ساخت احجام خاص با استفاده از این ابزار
همچنین در این درس به یک نکته باقی مانده از درس Follow me و دو نکته در مورد ابزار Line اشاره شده است .

این فیلم آموزشی را می توانید از لینک زیر دانلود بفرمایید :

http://www.mediafire.com/download/8ncxt9ct2x13bx7/12_-Scale.zip

آخرین ویرایش:

mteymoori

متخصص sketchup
پایان سری اول آموزش ها - آشنایی با 12 ابزار اصلی و چند دستور و ابزار جانبی

پایان سری اول آموزش ها - آشنایی با 12 ابزار اصلی و چند دستور و ابزار جانبی

دوستان عزیز سلام
تا امروز دوازده درس از آموزش های مقدماتی اسکچ آپ را ارائه کردم . امیدوارم کیفیت آموزش ها مناسب بوده باشد و درس ها به شما کمک کرده باشد تا با نرم افزار اسکچ آپ آشنا شوید.
با مرور این دوازده درس و نگاهی گذرا به درس سیزدهم مرحله ی اول آموزش اسکچ آپ به پایان می رسد و شما به تضمین بنده بخش عمده ای از طراحی هایتان را می توانید در این نرم افزار مدل سازی کنید.
درس سیزدهم که درس آخر این سری آموزش هاست مربوط به ساخت یک آپارتمان است . در آموزش درس سیزدهم سعی کرده ام تنها با استفاده از نکاتی که تنها در همین 12 درس یاد گرفته ایم یک آپارتمان کامل را مدل سازی کنم و به شما اطمینان بدهم با مرور همین 12 درس هم کارهای خیلی زیادی می توانید انجام بدهید .

با یک وفقه کوتاه مرحله ی دوم آموزش ها را در یک موضوع جدید شروع خواهم کرد تا ابزارهای دیگر را هم بشناسید.

اما از شما درخواست دارم قبل از شروع شدن سری دوم آموزش ها اگر نظر ، پیشنهاد یا انتقادی در زمینه ی آموزش ها دارید ، با من در میان بگذارید تا سری دوم آموزش ها بهتر ، با روش صحیح تر و باب میل شما شکل بگیرد.
فیلم آموزشی مربوط به ساخت و مدل سازی آپارتمان مسکونی در همین موضوع به زودی به عنوان یک نمونه از کارهایی که می توانید با همین میزان ابزاری که شناخته اید ، انجام دهید در ادامه ی آموزش ها اضافه می شود و پس از آن سری دوم آموزش ها با وقفه کوتاه در یک تاپیک جدید شروع می شود .

موفق باشید .
محمد تیموری

آخرین ویرایش:

hado_st

عضو جدید
دوستان عزیز سلام
تا امروز دوازده درس از آموزش های مقدماتی اسکچ آپ را ارائه کردم . امیدوارم کیفیت آموزش ها مناسب بوده باشد و درس ها به شما کمک کرده باشد تا با نرم افزار اسکچ آپ آشنا شوید.
با مرور این دوازده درس و نگاهی گذرا به درس سیزدهم مرحله ی اول آموزش اسکچ آپ به پایان می رسد و شما به تضمین بنده بخش عمده ای از طراحی هایتان را می توانید در این نرم افزار مدل سازی کنید.
درس سیزدهم که درس آخر این سری آموزش هاست مربوط به ساخت یک آپارتمان است . در آموزش درس سیزدهم سعی کرده ام تنها با استفاده از نکاتی که تنها در همین 12 درس یاد گرفته ایم یک آپارتمان کامل را مدل سازی کنم و به شما اطمینان بدهم با مرور همین 12 درس هم کارهای خیلی زیادی می توانید انجام بدهید .

با یک وفقه کوتاه مرحله ی دوم آموزش ها را در یک موضوع جدید شروع خواهم کرد تا ابزارهای دیگر را هم بشناسید.

اما از شما درخواست دارم قبل از شروع شدن سری دوم آموزش ها اگر نظر ، پیشنهاد یا انتقادی در زمینه ی آموزش ها دارید ، با من در میان بگذارید تا سری دوم آموزش ها بهتر ، با روش صحیح تر و باب میل شما شکل بگیرد.
فیلم آموزشی مربوط به ساخت و مدل سازی آپارتمان مسکونی در همین موضوع به زودی به عنوان یک نمونه از کارهایی که می توانید با همین میزان ابزاری که شناخته اید ، انجام دهید در ادامه ی آموزش ها اضافه می شود و پس از آن سری دوم آموزش ها با وقفه کوتاه در یک تاپیک جدید شروع می شود .

موفق باشید .
محمد تیموری

بسیار عااالی بودن، کارتون واقعاً تکه تا حالا جایی ندیده بودم به این راحتی آموزشهایی به این خوبی رو در اختیار بقیه قرار بدن! واقعاً ممنونم.
امیدوارم هر چی سریعتر مرحله دوم آموزشها با وقفه هر چه کمتر شروع بشه و استفاده کنیم.
یه تقاضاهایی هم که دارم اگه میشه وی-ری رو هم به همین خوبی آموزش بدید
خیلی خیلی ممنونم:gol::gol::gol:

mteymoori

متخصص sketchup
دانلود آموزش درس سیزدهم - ساخت آپارتمان با استفاده از 12 درس اول

دانلود آموزش درس سیزدهم - ساخت آپارتمان با استفاده از 12 درس اول

[h=5]در این فیلم آموزشی یک آپارتمان را تنها با دستورهایی که تا درس دوازدهم آموخته ایم مدل سازی کردم ...
دستوراتی که در این آموزش استفاده شده تنها دستوراتی هستند که در درس های قبلی آموزش داده شده اند .
و اما چیزی که در این فیلم آموزشی خواهید دید :
شروع مدل سازی از ساده ترین شکل با رسم دو مستطیل ساده.
اضافه کردن در و پنجره به حجم
اضافه کردن فریم پنجره ها
اضافه کردن متریال به سطوح مختلف حجم
رندر گرفتن از حجم با تنظیمات پیش فرض V-ray
اضافه کردن آسمان و ابر در نرم افزار فتوشاپ به پس زمینه آسمان

Model2.jpg

در فایل Zip شده که دانلود می فرمایید ،یک فیلم آموزشی به مدت 25 دقیقه و 41 ثانیه ، رندر نهایی آموزش و همچنین فایل نهایی اسکچ آپ قرار داده شده است تا بهترین استفاده از آموزش را ببرید .
حجم این مجموعه برای دانلود حدود 87 مگابایت است .
میتوانید همین تمرین را با فرم های دیگر به آپاتمان دلخواهتان تبدیل کنید و نتیجه را برای دوستان به اشتراک بگذارید، همچنین می توانید به سادگی با استفاه از فایل اسکچ آپ همراه آموزش جهت های دیگر این ساختمان رندر بگیرید و در دید دوستان قرار بدهید .
این آموزش بی کلام است و موسیقی استفاده شده در این آموزش گزیده ای از آثار Alihan Samedov موسیقیدان آذربایجانی است .

برای دانلود این مجموعه از لینک زیر استفاده بفرمایید :

http://www.sketchfans.com/index.php/forum-24/elementary-training/39-12#107[/h]
[h=5]این فیلم را تهیه کرده ام تا ببینید که تا اینجای آموزش ها هم میتوانید با نرم افزار کارهای خوبی انجام دهید.
از کار کردن با نرم افزار نترسید . به من اعتماد کنید!
[/h]*** پایان سری اول آمورش ها ***

mteymoori

متخصص sketchup
متشکرم از همه دوستانی که آموزش ها را تا اینجا دنبال کرده اند .
نظرتان در مورد سری اول آموزش ها چه بود ؟
کسی از شما بود که از صفر با این آموزش ها پیش بیاید و مطالب را یاد گرفته باشد؟
فبل از شروع شدن سری دوم آموزش ها نظری برای بهبود شیوه ی آموزش ها ندارید ؟
منتظر نظرات شما هستم .

sheshpar

عضو جدید
متشکرم از همه دوستانی که آموزش ها را تا اینجا دنبال کرده اند .
نظرتان در مورد سری اول آموزش ها چه بود ؟
کسی از شما بود که از صفر با این آموزش ها پیش بیاید و مطالب را یاد گرفته باشد؟
فبل از شروع شدن سری دوم آموزش ها نظری برای بهبود شیوه ی آموزش ها ندارید ؟
منتظر نظرات شما هستم .

باتشکر از شما،اموزشها عالی بود..
من ازصفر با این اموزشها پیش اومدم،درواقع وقتی اموزش تصویری اسکچ اپ رو دیدم تازه برنامه شو دانلود کردم ونصب کردم..
الانم درحال ساخت اپارتمان نهایی هستم بعضی جاهاشو مشکل دارم ولی باکمک راهنمایی های شما مشکلاتم برطرف میشه..من ک راضی بودم.متشکرم..

mteymoori

متخصص sketchup
سری دوم آموزش ها به زودی شروع میشه ... اما گویا زیاد نیستن دوستانی که علاقه مند باشن ...
متشکرم از دوستانی که فیلم ها رو دیدن ...
امیدوارم بودم اگر نظراتی در مورد سری دوم آموزش ها داده بشه ...

mahans

عضو جدید
سری دوم آموزش ها به زودی شروع میشه ... اما گویا زیاد نیستن دوستانی که علاقه مند باشن ...
متشکرم از دوستانی که فیلم ها رو دیدن ...
امیدوارم بودم اگر نظراتی در مورد سری دوم آموزش ها داده بشه ...

من اول علاقه ای به یاد گیری نرم افزار اسکچاپ نداشتم!اما با توضیحات کامل شما علاقه فراوانی برای یادگیری این نرم افزار پیدا کرده ام!امیدوارم که هر چه زودتر آموزش سری دوم رو شروع کنی.ضمنا دوست منفکر کنم دوستان دستشون به نظر نمیره ولی تشکر از پست ها زیاده

منتظر ادامه آموزشتون هستیم

با تشکر از شما