آموزش بسکام

سلام امید جان :چرا کامپایلر بسکام میکروی at 89s51 رو نمیشناسه ؟
پروگرمر مخصوص at89s51رو از کجا میتونم تهییه کنم

haro

عضو جدید
سلام امید جان
برنامه ای میخوام که وقتی کلید فشرده میشه یکی از خروجی ها برای مدت 3 ثانیه 3 بار قطع و وصل بشه. ولی وقتی ورودی کلید چندین بار پشت سر هم زده شد زمان قطع و وصل خروجی هم بیشتر بشه و در نهایت مثلا بشه 10 ثانیه و 10 بار.
ولی اگر زمان فشرده شدن کلید بین بار اول و دوم 30 ثانیه طول کشید همون 3 ثانیه و 3 بار قطع و وصل بشه.
امکانش هست کمکم کنی.
پیشاپیش ازت تشکر میکنم

عینالی

عضو جدید
کتاب کاهه و مشابه اون عمومیه....یه چیزی مثل آشنایی با avr میمونه...نه اموزش...من دوستی دارم کلاس تخصصی و خصوصی میبینه...ولی چون مبلغ گزاف به کلاس یه نفره داده تا کامل یاد بگیره...اونم برنامه سی ...به کسی یاد نمیده....البته عمده فعالیت اون ال ای دی هست...ولی من علاوه بر اینکه بیسکام کار میکنم تکیه فعالیتم فلاشر جهت نور پردازی است....یه بار هم یه برنامه برای دستگاه چاپ بنر که در ایران حداکثر 10 عدد از ان مدل هست ده میلیون طللب کرد..!!..در حالیکه برد اماده و نو آن 700 تومان است...!!!الان چندتا برنامه دارم که یکی از اونا فلاشر 10کاناله rgb و بارانیه (آبشاری )دیگری فلاشر 8 کاناله + سه کانال مجزا (جهت دور تابلو ال ای دی )که هرکدام بطور مجزا ولوم کنترت سرعت دارند...این موارد را کسی یا بلد نیست یا یاد نمیدن...الان همون دوستم داره با ال ای دی بلوکی آیسی دار بطور ماتریسی کار میکنه....واقعن سخته...اینارو برای ساختمانای تجاری و نیز تابلو های چلنیوم میسازه...ولی من اصلن نمیتونم این برنامه رو بنویسم...چون این برنامه به یه مادر برد و رم نیاز داره...

blackw

عضو جدید
کی میخواد برنامه نویسی bascom یاد بگیره اونایی که میخوان بگن اگه تعداد زیاد باشه مرجحله مرحله دستورا با مثال براتون میگم
ولی همش بر میگرده به فعالیت خودتون به قول استادی اگه سوالی پرسیده نشه همون بهتر که اصلا گفته نشه
فقط یه چیزی اگه اشنایی با کامپایلر بسکام دارین بگین چقدر

من تازه میخوام بسکام یاد بگیرم.اطلاعاتی در موردش ندارم رشته من مکانیک خودرو,به برنامه نویسی هم علاقه دارم و نیاز دارم که یاد بگیرم.به نظر شما با نداشتن اطلاعاتی از قبل میتونم یاد بگیرم.
از اینکه وقت میذارین و اطلاعاتتون رو در اختیار دیگران قرار میدین ممنون.;)

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
من تازه میخوام بسکام یاد بگیرم.اطلاعاتی در موردش ندارم رشته من مکانیک خودرو,به برنامه نویسی هم علاقه دارم و نیاز دارم که یاد بگیرم.به نظر شما با نداشتن اطلاعاتی از قبل میتونم یاد بگیرم.
از اینکه وقت میذارین و اطلاعاتتون رو در اختیار دیگران قرار میدین ممنون.;)
سلام.
بله میتونید یاد بگیرید.
فقط کافیه اطلاعات کمی در مورد برنامه نویسی داشته باشید. و تا حالا حداقل 1 برنامه نوشته باشید.
چرا که محیط برنامه نویسی بسکام و زبان VB بسیار راحت هستش. و نیازی به تعاریف و پروتوتایپ های پیچیده نظیر اونی که در زبان C و C++ وجود داره ، نیست.
و کتابخانه های متعددی در بسکام تعریف شده که با 1 خط برنامه به راحتی میتونید در سورس خودتون از اون استفاده کنید.
--
در واقع برای شروع کار برنامه نویسی پردازنده ها و آشنایی اولیه ، بسکام میتونه خوب باشه.
البته اگر از Codevision هم شروع کنید خوبه. خیلی سخت نیست.
شروع از Codevision باعث میشه در برنامه نویسی پردازنده های بعدی مثل ARM و .... که با زبان C سر و کار دارند ، راحت تر باشید.
موفق باشید.

hamid324

عضو جدید
سلام با تشکرفراوان از همه دوستان عزیز
من یک مشکلی دارم تو یک برنامه برای تبدیل اعداد باینری از binval استفاده شده که عداد را به صورت صیحیح تبدیل می کنه من نیاز دارم که اعداد به اعشاری تبدیل بشود چه دستوری را می توان به جای این گذاشت که اعداد را اعشاری کنه ممنون میشم اگه جواب بدهید

فریار.ش

عضو جدید
سلام دوستان.
سوالی دارم در خصوص خروجی ماژوا gy273 (سنسور HMC5883L)
من این سنسور را با پرتکل i2c به میکروکنترلر متصل کردم و خروجی را از طریق پرتکل uart روی کامپیوترم میخونم.
سوال اینجاست که خروجی سنسور اشتباه است و برای رفع مشکل چیکار باید کرد، خروجی بصورت زیر است:

Xmsb=0 Ymsb=254 zmsb=255 | Xlsb=232 ylsb=125 z;sb=114

این اعداد مدام تکرار میشوند.

ممنون میشم اگر کسی کمک کنه.
مرسی