آموزش برنامه xpert آنالیز الگوی پراش اشعه ایکس

ceramic.blog

عضو جدید
این برنامه، قسمت help بسیار خوب و کاملی داره و مهم ترین منبع برای دریافت اطلاعات است.
با این وجود، در این پست، چندین روش کلی آموزش این نرم افزار، ارائه شده است که به جرأت کامل ترین بسته ی آموزشی این نرم افزار است.

برای آموزش دقیق برنامه، می بایست با نام و نوع هرکدام از تولبار آشنایی داشته باشید تا مفهوم دقیق هر عبارت رو متوجه شوید.

برنامه ی xpert high score یک صفحه کلی دارد که المان های مختلفی را در صفحه مشاهده می کنید.

تصاویر زیر، توضیح کلی این آیکون ها رو نشان می دهد :

هرکدام از تولبارها در طرفین و نیز بالا و پایین صفحه نرم افزار، امکانات دیگری را بدست می دهد :

قسمت display mode در بالای گراف، دارای امکانات گرافیکی و تنظیم دسترسی ها به تنظیمات برنامه است :

قسمت ابزار در ستون سمت چپ، امکانات رسم و هندسی برنامه را بدست می دهد :

و در نهایت تولبار پایین صفحه برنامه که برای آنالیز، تعیین و شناسایی پیک ها مورد استفاده است و اهمیت زیادی در استفاده سریع و دقیق دارد:

همه ی این قسمت ها در منوی بالای صفحه نیز وجود دارند، اما استفاده از آنها در پنل ها و تولبارها راحت تر است.

در اینجا، سه فایل مختلف آموزش برنامه آنالیز xpert ارائه شده است که کامل ترین و جامع ترین آموزش را شامل می شود.

yasmary

عضو جدید
سلام دوستان
این هفته قراره تو دانشکده مواد شریف کارگاه آموزشی این نرم افزار برگزار بشه
هزینه اش هم 60 تومنه
بنظرتون برای من که پلیمریم این نرم افزار کاربرد داره؟ یا مختص موادیاست بیشتر؟ به درد طیف های xrd پلیمری هم میخوره؟

ceramic.blog

عضو جدید
سلام دوستان
این هفته قراره تو دانشکده مواد شریف کارگاه آموزشی این نرم افزار برگزار بشه
هزینه اش هم 60 تومنه
بنظرتون برای من که پلیمریم این نرم افزار کاربرد داره؟ یا مختص موادیاست بیشتر؟ به درد طیف های xrd پلیمری هم میخوره؟

برای یاد گرفتن واقعاً ارزشش رو داره .
در مورد پلیمرها و مواد آلی هم کارت هاش تو این برنامه هستند، اما اینکه چقدر در کارهای تجربی بدردتون بخوره رو فک کنم باید از بچه های پلیمر بپرسین !

بالا