آموزش برنامه نویسی VB.net (بررسی سئوالات و مشکلات)

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
با سلام
این تاپيک به جهت رفع مشکلات و سئوالات شما مرتبط با تاپيک آموزش برنامه نویسی VB.net ایجاد شده است.
لطفاً تنها سئوالات و مشکلات خود را مطرح نموده و پروژه ها را در بخش مربوط آپلود نماييد :gol:

aina_21

عضو جدید
سلام:gol:
داشتم کتاب vb6 تالیف مهندس عبادی را میخوندم فصل اولش راجب ERPبود و من هرچقدر خوندم نفهمیدم میشه یک توضیح کوتاه بدید که من دیگه بهش فکر نکنم:question:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

smmoosavian

عضو جدید
سلام به بچه های گل مهندسی کامپیوتر
یه سوال تخصصی دارم
من یه پوشه خاص دارم که توش یه فایل EXE به همراه چند تا پوشه دیگه هست ، این فایل EXE وقتی اجرا میشه باید محتویات درون اون پوشه ها رو بخونه
که این محتویات یه تعداد فایل صوتی هستند. من می خوام کاری کنم که هر کاربری که از اون کامپیوتر استفاده می کنه بتونه فایل EXE رو بدون مشکل باز کنه و ازش
استفاده کنه ولی نتونه اون پوشه رو کپی کنه ، به طور خلاصه من می خوام جلوی کپی شدن یک پوشه خاص رو بگیرم. در ضمن نمی خوام USB رو قفل کنم.
با تحقیقاتی که تا الان انجام دادم به این نتیجه رسیدم که با برنامه نویسی میشه این کار رو انجام داد مثلا استفاده از VBScript یا راه های دیگه . مثلا استفاده از
windows shell یا برنامه نویسی NET. اگه بشه برنامه ای نوشت که با اجرای اون برنامه یک مسیر خاص از یک درایو در برابر کپی شدن یا عمل drag and drop
محافظت بشه خیلی عالی میشه
ممنون میشم اگه کمک کنید.

sina27sh

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم
برای اینکه کسی نتونه پنجره فرم را تغییر سایز بده چکار باید کرد؟
آیا در پنجره خصوصیات فرم گزینه ای برای این کار هست؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
یه سوال داشتم
برای اینکه کسی نتونه پنجره فرم را تغییر سایز بده چکار باید کرد؟
آیا در پنجره خصوصیات فرم گزینه ای برای این کار هست؟

از خصوصیات فرم، formBorderStyle را رو یکی از حالات Fixed قرار دهید :gol: