آموزش برنامه نویسی با زبان اسمبلی

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام چطور میشه برنامه ای نوشت که قابلیت اسکن کردن یک فایل داشته باشه . پس از بافتن علائم ویروس فایل رو پاکسازی کنه؟
با سلام،
در ساده ترین حالت می تونید فایل رو کاراکتر به کاراکتر بخونید و به دنبال علائم مورد نظر بگردید. به کمک سرویس 3fh از وقفه ی 21h! اگر علائم خاصی به شکل کلمات مد نظرتونه می تونید یه زیربرنامه ی جستجو در فایل بنویسید که به دنبال اون کلمات باشه!

yanehsar

عضو جدید
با سلام،
در ساده ترین حالت می تونید فایل رو کاراکتر به کاراکتر بخونید و به دنبال علائم مورد نظر بگردید. به کمک سرویس 3fh از وقفه ی 21h! اگر علائم خاصی به شکل کلمات مد نظرتونه می تونید یه زیربرنامه ی جستجو در فایل بنویسید که به دنبال اون کلمات باشه!

سلام امکان هست نمونه برنامه بهم بدید من چند جلسه نبودم و نمیدونم چیکار باید بکنم:cry:

JNBBI69

عضو جدید
سلام میشه کمکم کنید
یه پروژه ای که n حرف رو بگیره وتعداد تکرار هرکدام رو برگردونه مرسی .

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام میشه کمکم کنید
یه پروژه ای که n حرف رو بگیره وتعداد تکرار هرکدام رو برگردونه مرسی .

با سلام،
قبلاً و در تاپیک پرسش و پاسخ به سؤال تون جواب دادم! البته مدتیه که برنامه ی آماده نمی نویسم، پس خودتون با توجه به چیزی که گفتم تلاش کنید!

man12_01

عضو جدید
سلام دوستان از همتون ممنونم مي خواستم كمكم كنيد اين برنامه ها رو بنويسم

1. برنامه اي بنويسيد كه مجموع مقسوم عليه هاي زوج يك عدد را حساب كند.
2.برنامه اي كه سري زير راحساب كند:1,3,5,7,....99
3.برنامه اي بنويسيد كه مجموع زير راحساب كند(مجموع اعداد زوج 50- تا 50)

ممنون ميشم زود جواب بديد لازم دارم. باتشكر از همگي شما زحمت كشان خوب اين سايت.

yasi9970

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم در زبان ماشین فلگ of در سیستم اعداد با علامت و بی علامت چه جوری محاسبه میشه؟ منظور از اعداد با علامت مکمل 1 و 2 هست استادمون گفته باید توضیحاتتون کامل باشه میشه یکی به من کمک کنه:cry:

parProg

عضو جدید
سلاممم حتما استفاد ه میکنم از مطالب مفیدتون ، می شه یه کتاب معرفی کنین که روون و گویا توضیح داده باشه اگه تمرین و جواب هم داشته باشه خوبه ، لطفا اگه نویسنده یا مترجم خوب سراغ دارین بگین

nafasbala

عضو جدید
برنامه ای تو زبان اسمبلی میخوام که در حالت پیکسلی یک مسطتیل توپر به رنگ قرمز در صفحه نمایش حرکت کند.
ایمیلم nafasbala@yahoo.com

ali.dadash

عضو جدید
وستان سلام
کسی هست که با وقفه ها در اسمبلی اشنا باشه؟
با IRQ ها اشا باشه؟

میخوام یه برنامه بنویسم که مثلا کیبرد کاربر از کار بیفته،نه لزوما از کار بیفته ها،،مثلا وقتی از کیبرد دکمه ایی زد شد،در صفحه چاپ شه سلام

منظورم اینه که با IRQ و وقفه ها بشه به interrupt vector table دسترسی پیدا کرد و موس یا مثلا گیبرد رو روش مدیریتت کرد؟
تروخدا جواب بدین اگه بلذین
ممنونم