آموزش اتولسپ

amir0914

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان و مهندسین گرامی ، در خدمت شما هستم با اولین جلسه آموزش برنامه نویسی اتولیسپ، قصد دارم برنامه نویسی اتوکد رو مجموعا در ۴ فصل تموم کنم و هر فصل شامل ۳ الی ۵ قسمت خواهد بود و در هر قسمت فیلم آموزشی هم در انتهای پست قرار داده خواهد شد، البته در این دوره من دستورات و اصول برنامه نویسی اتوکد رو به شما خواهم داد و پیش زمبنه ای خواهد بود برای شروع برنامه نویسی حرفه ای شما در این راه و در پایان دوره چند برنامه حجیم و سنگین کار خواهیم کرد. اگر دوستان بعد از تمام این دوره علاقه داشته باشین به صورت حرفه ای ادامه بدن می توانم کلاس های آموزشی برنامه نویسی هم برگزار کنم.در ابتدای آموزش باید یادآور بشم که هدف ما از برنامه نویسی چی است؟؟؟؟ دوستان هدف از برنامه نویسی اتوکد حذف دستورهای تکراری و صرفه جویی در زمان است و حتی کنترل هایی که چشمی انجام می شود با برنامه نویسی دقیق تر و با سرعت زیاد انجام شود.اتولیسپ نشات گرفته از زبان لیسپ می باشد و به دلیل سادگی و منطق بسیار قوی این زبان، اتوکد این زبان را به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی در محیط خودش قرار داده است.من در قسمت های اول قصد ندارم مستقیم به محیط برنامه نویسی اتولیسپ وارد شوم ابتدا در خود command Line اتوکد دستورات را تمرین میکنیم و در آینده به محیط Visual Lisp اتوکد وارد میشویم. قبل از برنامه نویسی اتوکد شما باید با دستور command آشنا بشین، در بیشتر برنامه های اتولیسپ برنامه با command پایان می یابد یعنی هدف ما هم همین هست، یعنی یکسری از دستورات اتولیسپ را بنویسیم و آخر با command به هدفمون برسیم. شما وقتی روی ابزار Line یا Polyline کلیک میکنید و شروع به ترسیم میکنید در حقیقت اتوکد به جای شما دستور زیر را اجرا میکند :

به دلیل طولانی بودن آموزش، مطالب در اینجا قرار نگرفت، برای مشاهده ادامه آموزش ها به سایت زیر مراجعه کنید :

http://b68.ir/autolisp-tutorial-1