[ آموزشی ] آموزش گام به گام معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه عزیزان و هنرمندان معمار تالار معماری

اگر چه اکثر دوستانی که در این جمع حضور دارن ، دانشجوی مقاطع مختلف هستند و بعضی از دوستان هم فارغ التحصیل شدن ، ولی عزیزانی که در حال حاضر مشغول به کار اجرایی هستن ، در بین ما کم هستن .

مدتها پیش ،من با یکی از همین دوستان آشنا شدم و از اینکه بین دوستان عزیزم در تالار معماری ، یک چنین عزیزی رو داریم بی اندازه خوشحال شدم .

آقای مهندس محتشم ، دانش اموخته ممتاز دانشگاه تهران هستن و از سال 80 تا 86 مشغول به تحصیل بودن . و طبق رزومه ایی که خود ایشون ارائه دادن ، سوابق اجرایی بسیار ارزشمند و در سطح عالی ای رو تا بحال از خودشون به جا گذاشتن .
جدا از تجربه و کسب فیض نزد استادان برتر دانشگاه ، روحیه همکاری و ایثار ایشون من رو بیش از حد تحت تاثیر خودش قرار داد و این شد که من از ایشون دعوات کردم با توجه به علاقه ای که ایشون نسبت به این کار نشون دادن این تاپیک رو راه اندازی کنیم .

مطمئنم که همه ما از حضور این عزیز نهایت استفاده رو خواهیم برد .
اما به طور خلاصه هدف از ایجاد این تاپیک آموزش گام به گام معماری از چگونگی خلق طرح ذهن تا اجرای کامل بصورت خیلی ساده و شیوا هست .

من ترجیح میدم خود آقای مهندس محتشم با آیدی Art_saya_design وارد بحث بشن و خودشون هدایت این تاپیک رو به عهده بگیرن و نقطه نظراتشون رو برای آغاز یک کار هماهنگ و گروهی در تالار بیان کنن.
قبلا از این دوست خوبم که با نهایت بزرگواری وقت خودشون رو در اختیار ما قرار میدن صمیمانه سپاسگزارم ...

قسمتی از رزومه جناب آقای مهندس محتشم ...

1. فارغ التحصیل کارشناسی و کار شناسی ارشد معماری با معدل بالا وجزو شاگردان ممتاز از سالهای80-86 دانشگاه تهران.

2. انتخاب ایشان از نیمه دوم سال 86 به عنوان مدیر بخش ساختمانی و معماری تا پایان سال87که یکی از بزرگترین شرکتهای مهندسی در پروژههای دولتی در بخش ساخت برجهای مرتفع بیمارستان که طراحی فاز 1و2 پنج هزار واحد تبریزاز آخرین کار در این شرکت بوده است .

3. انجام پروژههای گوناگون برای اساتید دانشگاه در زمینه های مختلف مانند طراحی نمای سازمان کشتیرانی ورودی مدرس به همت . طراحی منزل گارگاه مغازه طراح جواهر در فرشته بصورتBSM. بازسازی و طراحی سه ویلا در مجموع ویلاهای ساحلی ارامنه محمودآباد به سبک مدیترانه ای و....

4. جزو مهندسین مشاورسبک شناسی و طراحی داخلی هتل داریوش کیش در دوران دانشجویی

5. طراحی پست مدرنیته وBSM منزل سفیر اتریش در میرداماد که مورد بازدید اساتید بنام کشوربود.

6. طراحی سه غرفه نمایشگاهی بین المللی در نمایشگاه دبی 2007و2008.

7. طراحی اولین پل عابر پیاده مدرن در ایران (مینی سیتی).

8. طراحی اولین پروژه آموزشی هواو فضا عاشورا برای خلبانهای ممتاز کشور به متراژ1900متر مربع معماری و معماری داخلی نما.

9. طراحی اولین ویلا به سبک فیمینال با ایده معماری ویلا در کوههای آلپ در جنگل 2000.

10. طراحی صحنه های تلویزیونی:به خانه برمیگردیم. فوتبال برترو سه برنامه علمی در شبکه های 5و4و3در سال 85.

11. طراحی نماهای مختلف رومی. روسی. کامپوزیت و پرسپولیس هخامنشی جهت تحول در نمای ساختمانها برای اشخاص حقیقی و حقوقی.

12. دعوت برای تدریس و تدریس در دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین .

13. ارایه مقا له های معماری در زمینه های سبک شناسی و مشکلات معماری در ایران .

14. ارایه دیتیلهای اجرایی و طراحی فضا سبز ومحوطه سازی با توجه به موقعیت جغرافیایی درایران .

15. ارایه دیتیلهای اجرایی و طراحی در نماهای ایران باستان برای پایان نامه دانشگاهی .

16. طراحی دهها پروژه مسکونی .اداری .تجاری .رستوران و .... به سبکهای مختلف.

17. جزوپنج پژوهشگر . معماری در ایران باستان. زیر نظر دکتر حاتمی از نیمه سال
87.

18. در حال تهیه دو کتاب که منبع معماری ایران محسوب میشود زیر نظر دکتر حاتمی میباشم

Art_saya_design

عضو جدید
:gol:

با سلام خدمت دوستان عزیز

از دوستان فعال و زحمتکش که با تمام وجود برای ارتقای علمی و فرهنگی بالاخص در زمینه معماری که حلقیه گم گشته ای ازعلوم این مرز پر گوهر میباشد صمیمانه تشکروقدردانی مینمایم و بردستان پرتلاششان عاشقانه بوسه میزنم شاید مهمترین عامل حضور حقیر برای شروع به فعالیت وجود این انسانهای پر مایه و بی ادعا میباشد.

از آقای مهندس دومان عزیز نیز بسیار سپاسگزار هستم که موجب ارتباط بیشتر حقیر با مجموع شد واز خداوند متعال برای این عزیزان توفیق روز افزون را خواستارم.

با توجه به کلیت موضوعات مطرح شده در سایت جای مبحث مهم معماری در بیرون از محیط آموزشی بسیار خالی و در بعضی از موضوعات مطرح شده غیر واقعی و واهی میباشد لذا حقیر تصمیم به ارتقا کیفی و علمی عزیزان در زمینه مطرح شده ازآقای مهندس دومان شدم

البته اینها ریشه در شیوهای آموزشی دانشگده های ماست ودوستان تقاضای همکاری دارم و خواهشمندم به موارد ذیل دقت فرماید :

1- ارسال انتقادات و پیشنهادات برای بهتر شدن مطالب و آموزش.

2- پرهیز از قضاوتهای زود هنگام در دیگر بخشها .

3- ارسال نقاط ضعف و قوت دانشگاه در حال تحصیل .

4- پیشنهادهای برای نقطه شروع .

5- ارسال مطالب برای بهتر شدن کیفیت آموزشی.

(البته مطالب بعداز بررسی به نمایش در خواهد آمد)

6- پرهیز از درخواست کمک برای پروژه های درسی و دانشگاهی.

7- به دلیل کم بودن وقت حقیر از پرداختن به موضوعات حاشیه ای خوداری نماید.

8- مباحث مطرحی به دلیل اجرای شدن بسیار مفید بوده و روشهای آموزشی دانشگاههای ایتالیا میباشد که حقیر از استاد بزرگوارم آقای دکتر حاتمی آموختم که در حین بسیار ساده بودن پیچیده وحائض اهمیت میباشد .

9- معماری داخلی و سبکهای آن – زیبایی شناسی یکی از بزرگترین ضعف معماری در ایران میباشد که حتی در نامه ای که از مسابقات( ای آی ای) برای حقیر ارسال شد به این مطلب اشاره شده بود توجه ویژه خواهد شد .

10- مبحث آموزشی اجرای و هر کدام از دوستان به وظیفه محوله تعهد انجام خواهند داد .

11- حقیر دوسال در خدمت شما هستم بعد برای تحصیلات عازم خاک بیگانگان میباشم که امیدوارم بتوانم مفید واقع شوم .

12- ازآقای مهندس دومان عزیز خواستار تعیین قانونی برای ارتقای بهتر و ادامه دار بودن این مسئله مهم برای دوستان میباشم.

13- همچنین برای دوستان فعال مزایای در نظر خواهم داشت که بعداز مشورت آقای مهندس دومان اعلام خواهد شد .

ادامه دارد....

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

Art_saya_design

عضو جدید
ادامه

ادامه

با سلام
ازدوستان گرامی بابت تاخیر کوتاه بدلیل ماموریت اجباری عذر خواهی میکنم.
به امید و لطف خداوند منان مبحث تدریسی را درچند روز آینده آغاز خواهم نمود لذا بدلیل اجرای بودن مباحث آموزشی از دوستان علاقه مند دعوت مینمایم با توضیح مشخصات ذیل در پروفایل حقیر اعلام آمادگی نمایند تا با توجه به رزومه عزیزان تقسیم کار گردد.
1- نام و نام خانوادگی –تاریخ تولد –محل سکونت
2-رشته تحصیلی – محل تحصیل – تعداد دروس اصلی گذرانده با ذکر آنها – معدل کل
3- ذکر تخصص نرم افزارهای مربوطه
4-حدود آشنایی با سبکهای معماری
الف:مبحث آموزشی طراحی منزل مسکونی –ویلایی به روش ذیل:
1- تهیه سایت پلان
2- مطالعات اقلیمی
3-روش شروع طراحی و روانشناسی
4-طراحی و اصلاح با توجه به استانداردها
5-ارائه مطالعات طراحی – معماری –سبک شناسی بصورت کتبی وعلمی
6-تهیه نقشه های فاز 1
7- روش شروع طراحی داخلی - نما و روانشناسی
8-طراحی سه بعدی فضاها با مشخص کردن کلیه متریالها
9-ارائه متره و برآورد (متریالی – زمانی – ریالی )5% _ +
10- تهیه نقشه های فاز 2
البته دوستان گرامی در هر کدام از 10شاخه مطرح شده شاخه های مهم دیگری نیز میباشد که در شروع به آنهاخواهم یرداخت .
شروع بصورت تقیسمی میباشد که باتوجه به مشخصات دوستان تقسیم خواهد شد و مطالب بعداز تکمیل و تایید شدن بین اعضاء و سایت با ذکر دوستان همراه ارائه خواهد گردید همچنین از بین دوستان سه نفر برتر انتخاب خواهم نمود تا یابودی از طرف حقیر و سایت به عنوان هدیه تقدیم شود.
همه ما برای سر بلندی کشورمان باید بپا خیزیم .
از انتقادات و پیشنهادهای شما سپاسگزارم.

Art_saya_design

عضو جدید
ادامه

ادامه

نحوه همکاری :
باتوجه به محل زندگی - مشخصات تحصیلی – و توانایی دوستان پروژه ای تعریف میگردد تا عزیزان از مبحث شماره یک شروع به کار نمایند ماهم در کنار دوستان با اطلاع از عملکرد و پیشرفت کار در پایان هر مبحث مطالب را به دیگر دوستان فعال ارائه خواهیم داد تا به امید خدا مطالب جامعی در اختیار عزیزان باشد.
نحوه ارائه پروژه:
1- کلیه مطالب تحقیقاتی تایپ شده با ذکر منابع و دلایل علمی .
2- کلیه نقشه ها از مشخص کردن سایت پلان تا فازهای 1و2 باید با اتوکد ترسیم شود .
3- البته فعلا بعداز اعلام آمادگی دوستان فقط مبحث یک را انجام خواهیم داد و هیچگونه عجله برای ادامه کار تا همراه شدن دوستان با یکدیگر از نظر علمی در هر مبحث نخواهیم داشت.:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا