آمادگی و رفع اشکال دروس کارشناسی

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اون وقت تا حالا به جايي اينكه بگي وقت ندارم ميخوندي تموم ميكردي آجي جون:surprised:
به نظرم فصل 5 بيخيال شو .فصل6و7 خوب بخون مخصوصا الكوريتم ها، ديكسترا ا DFS ,BFS كراسكال ،پريم كه راحتن
جبر بول بلدي؟

خدایش بیکارشدی بازکن فصل من اون یه تیکه روببین خوف ورت میداره
اتفاقابی اف اس اینارو سرسری خوندم اما گرفتم مطلبو باشه مرسی گلم
بای

asirebaran

عضو جدید
بابادم تو گرم اون وقت چندگرفتی؟؟
دوستم الان اس داده میگه مولداروحفظ کن فقط
زهرامن موندم تو این همه ریلکسی تو
درضمن من خداحافظیتو نمیپذریم
قبول نی
من بی توچه کنم:redface:
البته خودم هم شاید نیام شاید بیام
وای استاد ساختمان ازجاش پانمیشد روتخته بنویسه دستشو به زور دراز میکرد مینوشت
آدرس سایتشو دارم دوست داشتی بگو بهت بدم بچه ها آدرس سایتی که داده بود رو تو گوگل سرچ کردن عکسای شخصیش بود یک اوضاعی داریم ما که نگو:D

نميدونم چرا با برج هانوي كلا جور نيستم:D
وقتي تا موقع امتحان چيزي نخوندم جز ريلكس بودن كار ديگه اي ازم بر نمياد:cool:
به جز درساي حفظ كردني بالاترين نمره اي كه تا حالا گرفتم گسسته بود.
استادمون واقعا عالي بود.هيكدوم از استادا مثل اين استاد نيستن نه اخلاقي نه علمي.
آجي جون من بي تو چه كنم:cry:
آدرسشو بدي بد نيست.به خودش زحمت نميداد ولي خوبيش اين بود كه شادتون ميكرد:biggrin:

samira.it

عضو جدید
اصلا نگران نباشين آسونه فقط لسترس نداشته باشين

يادمه تو كلاس دو نفر گسسته قبول شدن كه يكيش من بودم:D
كجايي جواني كه يادت بخير

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا نگران نباشين آسونه فقط لسترس نداشته باشين

يادمه تو كلاس دو نفر گسسته قبول شدن كه يكيش من بودم:D
كجايي جواني كه يادت بخير

یاقمربنی هاشم دارم میمیرم ازاسترس همه میگن آسونه آما....
نمونه سوال دارم میخونم نمیدونم چراچیزی انگاریادم نمیادبودبودمیرم کتاب باز میکنم آخه این چجوردرس خوندنی:cry:
فردادارم دعاکنییییییییییییییید براموووووووننننننننننننننننننننننننننننن:confused:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
ساختمان گسسته همه روخوندم فقط آخرای فصل5مونده پیچیده شد نمیگیرم
نگید آسونه که استرس میگیرم
ازفصل5زیادسوال طرح میکنند؟؟؟؟؟

سلام
فصل پنج کدوم کتاب رو میگین ؟؟ لااقل مشخص کنید کدوم مبحث هست

اگر روابط بازگشتی رو میگین ... نترسین .. چون کلا یک بخش خیلی سنگینی هست

خود این روابط بازگشتی روشهای مختلفی داره .. شما روی کدوم مشکل دارین ؟؟

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
فصل پنج کدوم کتاب رو میگین ؟؟ لااقل مشخص کنید کدوم مبحث هست

اگر روابط بازگشتی رو میگین ... نترسین .. چون کلا یک بخش خیلی سنگینی هست

خود این روابط بازگشتی روشهای مختلفی داره .. شما روی کدوم مشکل دارین ؟؟

سلام داداش امیرحسین خسته نباشید
امروزداشتم
تستیش راحت بودتشریحیش سخت نامردا یه دونه رو آسون میگرفتن چی میشدآخه. یه دونه آسونشون هم پیچش داشت:confused:
استادمون نمره بده نیست خو:cry:

dzzv_13

مدیر تالار
سلام داداش امیرحسین خسته نباشید
امروزداشتم
تستیش راحت بودتشریحیش سخت نامردا یه دونه رو آسون میگرفتن چی میشدآخه. یه دونه آسونشون هم پیچش داشت:confused:
استادمون نمره بده نیست خو:cry:

سلام
ببخشید من برام مشکلی پیش اومده بود نبودم

انصافا برای دوره کارشناسی , درس ساختمانهای گسسته رو میشه یکی از پنج درس سخت خواند .. طوری که بچه های کنکور ارشد هم وقتی چهار جلدی گریمالدی رو هم میخونن باز توی این درس نمیتونن درصد خوبی بزنن

شما تلاشتون رو کردین و این مهم بوده .. انشاالله یه نمره قابل قبولی هم میگیرین:smile:

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

ساختمان هاي گسسته...خيلي درس شيريني هستش...خيلي دوسش دارم...
تستيش واقعا اسون بود...امان از تشريحياش

خيلي دوست داشتم نمره بالاي 15 بگيرم...ولي ظاهرا نميشه
اينجور كه معلومه همه مثه من بيخيال فصل 5 شدن.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
فکر کنم اشتباه گفتید واسه درج rear و برای حذف fronth!!!!!!!!!!!!!فکر نکنم فرقی داشته باشن چون هردو اشاره گرند!
نه سوالم اینه که فرقه اشاره گر مستقیم با غیر مستقیم چیه؟اگه فرق ندارن می تونیم به جای هم استفاده کنیم؟

dzzv_13

مدیر تالار
نه سوالم اینه که فرقه اشاره گر مستقیم با غیر مستقیم چیه؟اگه فرق ندارن می تونیم به جای هم استفاده کنیم؟

فرق که دارند وگرنه دوتاش رو یکی میخوندیم
اشاره گره مستقیم با یک رابط هست .. ولی اشاره گر غیر مستقیم با دو رابط هدف رو مشخص میکنه

مثلا با اشاره گر مستقیم میگم آدرس X کجاست ولی با اشاره گر غیر مستقیم به آدرس آدرس X اشاره میکنیم

(باز ممکنه اشتباه کنم .. دوستان اگر اشتباه میکنم بگین)

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
فرق که دارند وگرنه دوتاش رو یکی میخوندیم
اشاره گره مستقیم با یک رابط هست .. ولی اشاره گر غیر مستقیم با دو رابط هدف رو مشخص میکنه

مثلا با اشاره گر مستقیم میگم آدرس X کجاست ولی با اشاره گر غیر مستقیم به آدرس آدرس X اشاره میکنیم

(باز ممکنه اشتباه کنم .. دوستان اگر اشتباه میکنم بگین)
نه اینو میدونم منظورم اینه که در برنامه های پشته و صف بعضی قسمت ها اشاره گر مستقیم استفاده کرده بعضی جاها غیر مستقیم واسه همین پرسیدم می خوام ببینم می تونیم به جای هم استفاده کنیم؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام یکی از کاربرا در مورد کتاب های ساختمان داده واسه ارشد ازم راهنمایی خواست منم اطلاعاتم زیاد نبود خواستم در این تاپیک بگم تا اعضا راهنمایی کنن نظر من این بود :کتاب مقسمی واسه تست خوبه و کتاب هوریتز مطالبش سنگینه ولی اگه برنامه نویسیت خوب باشه راحته بازم میگم شاید نظرم اشتباه باشه چون هنوز واسه ارشد نمی خونم اونایی که واسه ارشد خوندن مطمئنا بهتر می تونن راهنمایی کنن

dzzv_13

مدیر تالار
نه اینو میدونم منظورم اینه که در برنامه های پشته و صف بعضی قسمت ها اشاره گر مستقیم استفاده کرده بعضی جاها غیر مستقیم واسه همین پرسیدم می خوام ببینم می تونیم به جای هم استفاده کنیم؟

تا اونجا که یادمه نمیشه (باز مطمئن نیستم)
البته اینایی که میگی بستگی به صورت مسئله داره ;)

سلام یکی از کاربرا در مورد کتاب های ساختمان داده واسه ارشد ازم راهنمایی خواست منم اطلاعاتم زیاد نبود خواستم در این تاپیک بگم تا اعضا راهنمایی کنن نظر من این بود :کتاب مقسمی واسه تست خوبه و کتاب هوریتز مطالبش سنگینه ولی اگه برنامه نویسیت خوب باشه راحته بازم میگم شاید نظرم اشتباه باشه چون هنوز واسه ارشد نمی خونم اونایی که واسه ارشد خوندن مطمئنا بهتر می تونن راهنمایی کنن

سلام
برای ارشد بنظرم کتاب مقسمی خوب هست ولی کافی نیست
بنظرم کتاب مقسمی طوری هست که فقط دیدت رو به اندازه خود کتاب باز میکنه و اگر خارج اون باشه نمیشه حل کرد .. یعنی یه جورایی دید کافی بهت نمیده

کنارش کتاب clrs و کتاب پارسه رو پیشنهاد میکنم + کتاب یوسفی (انتشارات پوران) هم شنیدم خوبه:smile:

dzzv_13

مدیر تالار
تایپک آمادگی برای پایان ترم و تاپیک رفع اشکال ساختمان داده با هم ترکیب گشت

دوستان سوالات در مورد دروس کارشناسی رو فقط توی این تاپیک مطرح کنند

باتشکر

تاپیک مهم شد ..

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من ساختمان داده پوران رو برا ارشد خوندم عالیه+طراحی الگوریتمش

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
لطفا لطفا راهنمایی ام کنید آخه فردا امتحان معماری دارم ولی از فصل 11 و 12 موریس مانو سر در نمیارم میتونید راهنمایی کنید که کجاهاش مهم ترن و یا کدوم تمرینا و اگه کسی بلده واقعا خوشحال میشم توضیح بده چی به چیه

dzzv_13

مدیر تالار
لطفا لطفا راهنمایی ام کنید آخه فردا امتحان معماری دارم ولی از فصل 11 و 12 موریس مانو سر در نمیارم میتونید راهنمایی کنید که کجاهاش مهم ترن و یا کدوم تمرینا و اگه کسی بلده واقعا خوشحال میشم توضیح بده چی به چیه

فصل ده فکر کنم بیشتر سوال تستس ازش میاد .. نمیخواد الگوریتمی رو حفظ کنی .. فقط شیوه تبدیلشون رو یکم بخون (اگر فرمول داره حفظ کن) و اینکه ممیز شناور رو خوب بخون

فصل یازده هم شیوه های انتقال رو بخون .. الویت بندی و چرخه وقفه هم مهمه (استادت هم گفته) و همینطور DMA و PSW رو هم بخون و یاد بگیر به چه کارایی میان

فصل دوازده مهمه .. انواع نگاشتها رو بخون + حافظه اصلی + حافظه مجازی

در کل نمونه سوال دو ترم قبل رو بگیر و ببین روی چیا تمرکز کردن و اونا روبیشتر بخون (ممکنه سوال تشریحی تکراری هم از اونا بدن)

asirebaran

عضو جدید

معماري چطور بود؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
معماري چطور بود؟
سوالا نسبت به اون یکی امتحان ها و انتظارات من انصافا خوب بود ولی واسه من خوب خوب نبود یعنی در حد معمولی نوشتم چون اون برنامه ای که در نظر داشتم نرسوندم یعنی کتاب رو به زور تموم کردم .به نظر شما چه جور بود؟

asirebaran

عضو جدید
سوالا نسبت به اون یکی امتحان ها و انتظارات من انصافا خوب بود ولی واسه من خوب خوب نبود یعنی در حد معمولی نوشتم چون اون برنامه ای که در نظر داشتم نرسوندم یعنی کتاب رو به زور تموم کردم .به نظر شما چه جور بود؟

سوالات آسون بود.ولي....

arash jon

عضو جدید
سلام
خوبین/
من یه سوال داشتم.
هستین؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بچه ها من یه سوال چند بخشی دارم در کتاب جدید مهندسی نرم چند تا ویژگی گفته و یه توضیح مختصری نوشته ولی من نفهمیدم یعنی چی :
صفت های برنامه های تحت وب صفحه ی 23 و 24 :
1. همروندی :یک باره بسیاری از کاربران به برنامه ی تحت وب دستیابی داشته باشند ( خوب اون وقت اگه دستیابی هست میشه همون صفت بار غیر قابل پیش بینی یعنی فرق شون چیه ؟)
2. داده محوری چیه؟خودش نوشته استفاده ی برنامه های تحت وب از ابر رسانه برای ارائه متون و .. به کاربر یعنی چی؟
3.بی واسطگی :نوشته نیاز اجباری برای رساندن سریع نرم افزار به بازار خوب برنامه تحت وب هست ما با بازار چی کار داریم ؟
:confused:

arash jon

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
من یه سوالی دارم که نمیتونم حل کنم.
پیچیدگی دنباله فیبوناچی چی میشه؟
تو طراحی دادن.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

dzzv_13

مدیر تالار
بچه ها من یه سوال چند بخشی دارم در کتاب جدید مهندسی نرم چند تا ویژگی گفته و یه توضیح مختصری نوشته ولی من نفهمیدم یعنی چی :
صفت های برنامه های تحت وب صفحه ی 23 و 24 :
1. همروندی :یک باره بسیاری از کاربران به برنامه ی تحت وب دستیابی داشته باشند ( خوب اون وقت اگه دستیابی هست میشه همون صفت بار غیر قابل پیش بینی یعنی فرق شون چیه ؟)
2. داده محوری چیه؟خودش نوشته استفاده ی برنامه های تحت وب از ابر رسانه برای ارائه متون و .. به کاربر یعنی چی؟
3.بی واسطگی :نوشته نیاز اجباری برای رساندن سریع نرم افزار به بازار خوب برنامه تحت وب هست ما با بازار چی کار داریم ؟
:confused:

من کتابشو ندارم و دقیق نمیتونم کمک کنم .. ولی اون چیزی که از نوشته هات فهمیدم رو میگم

1. بنظرم بهتر بود بجای " یک باره " مینوشتم "همزمان"
همروندی یعنی همزمان بتونه پاسخ گوی نیازها باشد .. اون "صفت بار غیر قابل پیش بینی"(اینا زمان ما نبود:D) هم از اسمش مشخصه .. یعنی بتونیم در شرایط متفاوت اگر نیازهای متعددی داشتیم جواب گو باشیم یهی جورایی با همروندی یکی هست
(البته این رو هم بگم .. همروندی با همزمانی فرق میکنه .. همزمانی در یک لحظه اتفاق می افته ولی همروندی در بازه پیوسته رخ میده .. ولی باز همزمانی بنظرم قشنگتر از یک باره هست)

2.اینو باید بچه هایی که تجارت الکترونیکی میخونند کمکت کنند
در کل میایم داده ها رو مورد تحلیل قرار میدیم تا از اونا اطلاعات مفیدی بدست بیاریم (حالا اینجا اومده گفته براساس برنامه های تحت وب داده ها رو کنکاش کنیم)
(اگر جواب دو رو اشتباه گفتم .. ببخشید .. دقیق نمیدونم)

3. اوه اوه .. یا من هیچی حالیم نیست یا این کتاب پر غلطه (هر چند به گزینه ج بیشتر اعتقاد دارم .. حالا اگه گفتی گزینه ج چی هست ؟!!:D)
وقتی محصولی تولید میشه .. یکی از عناصر موفقیت اون محصول بازه زمانی مناسبی هست که باید توی اون زمان مشخص ارائه بشه (خیلی از شرکتها همه ویژگی های یک محصول خوب رو رعایت میکنند ولی در ارائه زمان دقت نمیکنند و شکست میخورن)

حالا اینجا نوشته بی واسطگی .. تنها چیزی که میتونم اینو ربط بدم به زمان ارائه محصول این هست که ما در گیر واسطه ها نشیم و سریع محصول رو وارد کنیم :surprised:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من کتابشو ندارم و دقیق نمیتونم کمک کنم .. ولی اون چیزی که از نوشته هات فهمیدم رو میگم

1. بنظرم بهتر بود بجای " یک باره " مینوشتم "همزمان"
همروندی یعنی همزمان بتونه پاسخ گوی نیازها باشد .. اون "صفت بار غیر قابل پیش بینی"(اینا زمان ما نبود:D) هم از اسمش مشخصه .. یعنی بتونیم در شرایط متفاوت اگر نیازهای متعددی داشتیم جواب گو باشیم یهی جورایی با همروندی یکی هست
(البته این رو هم بگم .. همروندی با همزمانی فرق میکنه .. همزمانی در یک لحظه اتفاق می افته ولی همروندی در بازه پیوسته رخ میده .. ولی باز همزمانی بنظرم قشنگتر از یک باره هست)

2.اینو باید بچه هایی که تجارت الکترونیکی میخونند کمکت کنند
در کل میایم داده ها رو مورد تحلیل قرار میدیم تا از اونا اطلاعات مفیدی بدست بیاریم (حالا اینجا اومده گفته براساس برنامه های تحت وب داده ها رو کنکاش کنیم)
(اگر جواب دو رو اشتباه گفتم .. ببخشید .. دقیق نمیدونم)

3. اوه اوه .. یا من هیچی حالیم نیست یا این کتاب پر غلطه (هر چند به گزینه ج بیشتر اعتقاد دارم .. حالا اگه گفتی گزینه ج چی هست ؟!!:D)
وقتی محصولی تولید میشه .. یکی از عناصر موفقیت اون محصول بازه زمانی مناسبی هست که باید توی اون زمان مشخص ارائه بشه (خیلی از شرکتها همه ویژگی های یک محصول خوب رو رعایت میکنند ولی در ارائه زمان دقت نمیکنند و شکست میخورن)

حالا اینجا نوشته بی واسطگی .. تنها چیزی که میتونم اینو ربط بدم به زمان ارائه محصول این هست که ما در گیر واسطه ها نشیم و سریع محصول رو وارد کنیم :surprised:
خیلی خیلی ممنون بابت راهنمایی 2 و 3 رو فهمیدم ولی 1 رو بازم فرقشون رو نفهمیدم :confused: زمان ما ( ترم قبل واسه ما هم نبود این کتاب تازه کلا کلمه های مبهم زیاد داره ( می خواستم یه کلمه ی دیگه بنویسم ولی شک داشتم گفتم آقا امیر مید می بینه باز ادبیات نداشتم میره زیر سوال گفتم همین مبهم رو بنویسم :D استادمون میگه خوبه من رشته خودمه موندم به شما اینا رو چه جوری بگم چه برسه اونایی که استادشون رشته اش نیست. مرسی:w27:

asirebaran

عضو جدید
سلام.
سوال از سيستم عامل
الگوريتم هاي زمانبندي SRT,HRRN در عمل قابل پياده سازي هستن/نيستن؟ چرا؟

بالا