آمادگی و رفع اشکال دروس کارشناسی

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام.
سوال از سيستم عامل
الگوريتم هاي زمانبندي SRT,HRRN در عمل قابل پياده سازي هستن/نيستن؟ چرا؟
همینجوری قابل پیاده سازی نیستن.چون سیستم عامل تا وقتی که اون فرآیند تمام نشه نمیدونه که چقدر طول میکشه،پس چطور میتونه حدس بزنه که چقدر زمان مونده؟ (Remaining Time)

اما یه سری الگوریتم Aging هست که حدس میزنه چقدر دیگه از عمر فرآیند ممکنه مونده باشه.

mah.y

عضو جدید
ساختمان داده ها

ساختمان داده ها

من یه سری سوال در باره ساختمان داده ها دارم , کسی میتونه کمکم کنه ؟

nargess irani

عضو جدید
سلام
من از سیستم عامل اشکال دارم توی فصل همروندی و انحصار متقابل .... یعنی درسشو یه کم می فهمم ولی تستاشو نمیتونم بزنم .مفهومی یاد نگرفتم . تستایی که مشکل دارم ایناست وممنون میشم یکی مطلب رو واسم جا بندازه خیلی بهش احتیاج دارم
DSCN2886.jpgDSCN2887.jpg

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام من یه سوال دارم در مورد شبکه اس:
من کد همینک رو بلد نیستم یعنی به زور تا نصف اش رو یاد گرفتم آخه استادمون خیلی خوب نگفت منم قاطی کردم:( من تا نصف بلدم
یعنی p ها رو بلدم پیدا کنم ولی بقیه اش رو دیگه بلد نیستم یعنی s ih ها رو بلد نیستم که بیت خطا رو پیدا کنم:confused:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من کد همینک رو بلد نیستم یعنی به زور تا نصف اش رو یاد گرفتم آخه استادمون خیلی خوب نگفت منم قاطی کردم:( من تا نصف بلدم
یعنی p ها رو بلدم پیدا کنم ولی بقیه اش رو دیگه بلد نیستم یعنی s ih ها رو بلد نیستم که بیت خطا رو پیدا کنم:confused:
استاد ما کلا خودشم نمیدونست کد همینگ چیه.
قسمت همینگ کتاب دکتر حقیقت (پارسه) رو بخون مشکلت حل نشد بیا بپرس.یادمه قبلا یه دور کامل توی این تالار همه رو نوشتم،سرچ بزنی پیدا میشه.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
قسمت همینگ کتاب دکتر حقیقت (پارسه) رو بخون مشکلت حل نشد بیا بپرس.یادمه قبلا یه دور کامل توی این تالار همه رو نوشتم،سرچ بزنی پیدا میشه.
من اون گفتی پیدا نکردم کل تاپیک هایی که تو نوشتی رفتم پیدا نکردم :( بزار یه مثال خوب پیدا کنم کامل می نویسم

NAZIY0

عضو جدید
سلام من تو دو تا برنامه گیر کردم یکم کمک میخوام اولیش اینه که بدون کمک اراییه ها جمع ارقام یک چند رقمی رو به دست بیاریم.میدونم که باید تقسیم بر 10 کنم ولی برنامش درست از اب در نمیاد.برنامه بعدیشم اینه که یک ستاره تو خروجی چاپ بشه بعد با استفاده از کلیدای حرکت نما حرکت کنه.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اون گفتی پیدا نکردم کل تاپیک هایی که تو نوشتی رفتم پیدا نکردم :( بزار یه مثال خوب پیدا کنم کامل می نویسم

اینم از توضیحات دوستان در مورد سوالت. کلیک کنید

rude queen

عضو جدید
کمک!!!

کمک!!!

سلام به همه ی مهندسای ایران
من یه دانشجوی ترم اولی iT هستم که تو برنامه نویسی c++ مشکل پیدا کردم:(
ازتون میخوام کمکم کنید تا این داستان رو بفهمم.;)

برنامه ای که تاریخ تولد یک شخص را دریافت کند و سن او را بر اساس سال، ماه و روز محاسبه کند؟!:warn:

NAZIY0

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسای ایران
من یه دانشجوی ترم اولی iT هستم که تو برنامه نویسی c++ مشکل پیدا کردم:(
ازتون میخوام کمکم کنید تا این داستان رو بفهمم.;)

برنامه ای که تاریخ تولد یک شخص را دریافت کند و سن او را بر اساس سال، ماه و روز محاسبه کند؟!:warn:
برين درخواستتونو در تالار علوم كامپيوتر قسمت برنامه نويسي,c++ تاپيك سوالات و مشكلات برنامه cوc++ مطرح كنيد.تو اين تاپيك زودتر جواب ميگيريد.

آخرین ویرایش:

NAZIY0

عضو جدید
اينم برنامه شما!
#include<iostream>
using namespace std;
void main()
{
int a,b,c,d;
cin>>a>>b>>c;
cout<<"dar che sali hasti=";
cin>>d;
getchar();
a=d-a;
b=12-b;
c=31-c;
cout<<"sene shoma="<<a<<" salo "<<b<<" maho "<<c<<" roze ";
getchar();

}

NAZIY0

عضو جدید
سلام دوستان الگوريتم ژنتيك ذاتا موازي است يعني چي؟؟؟

narvan93

عضو جدید
سلام دوستان
من این ترم مبانی الکترونیک دیجیتال دارم کتابی که استاد معرفی کرده از احمد ایت اللهی ولی می خواستم راهنماییم کنین چه کتابای دیگه ای بخونم که بتونم این ترم نمره خوبی بگیر لطفا راهنماییم کنین به خاطر اینکه ما پیش نیازهاشو نمی خونیم خیلی استرس این درس ودارم!!!

حمیراثقفی

عضو جدید
سلام من این تاپیک رو درست کردم که هر کسی اشکال ساختمان داده داره بپرسه تا به کمک دوستان رفع بشه و اونایی هم که بلدن واسه ارشد براشون مرور بشه امیدوارم اشکال ها بی جواب نمونه چون خودم ساختمان برنامه هاش خیلی اشکال دارم.

میشه لطفا کداین برنامه رو بهم بگید:تعدادی سوال از کاربر پرسیده می شود ، و کاربر به مقدار امتیاز سوال جواب داده شده
)در صورت جواب صحیح( امتیازی دریافت می کند ، بازی زمانی به پایان می رسد که کاربر جواب
نادرستی به سوال بدهد. در انتها برنامه باید به گونه ای طراحی شود که ، امتیاز کاربران را در کامپیوتر
نگه داری کند.
به زبانc

بالا