آمادگی برای کمک به علاقمندان در ارتباط با برنامه ریزی تولید و معرفی نرم افزار با نزدیک به 20 سال سابقه

today

عضو جدید
حدود 20 سال است که در حوزه برنامه ریزی و کنترل تولید در شرکتهای بزرگ صنعتی فعالیت داشته ام و با نرم افزارهای زیادی بطور اجرایی کار کرده ام و با نرم افزارهای بزرگ و تخصصی دنیا در این زمینه مانند اوراکل و ... آشنا و قابلیتهای آنها را با یکدیگر مقایسه نمود ه ام.

shahabe33

عضو جدید
سلام. خب مهندس ما آماده ايم تا از بيانات يا فايلهاي آموزشي شما استفاده كنيم. البته خود من براي دوران كارآموزي وارد شركت اميدفنر شدم و در بخش برنامه ريزي توليد كاركردم. نرم افزار خاصي هم لازم نبود كه بلد بشم. با اينكه اين شركت ، شركت مهمي بحساب مياد اما فقط با اكسل و mis شركت كارميكرديم و نرم افزار پيچيده اي نياز نبود....

today

عضو جدید
سلام مهندس جوان ... دارم خلاصه ای از مطالب را آماده می کنم که جهت دوستان به اشتراک بگذارم البته نرم افزار زمانی کاربردی است که دامنه اطلاعات شما وسیع باشد و نرم افزار پیچیده مورد نیاز شرکتهای بزرگ پتروشیمی، خودروسازی و غیره می باشد و مطمئن باشید این شرکتها مانند ایران خودرو به هیچ وجه نمی توانند کار تولید را با اکسل انجام بدهند

fifing

عضو جدید
با سلام
منم حاضرم از تجربه نه چندان زیادم در این مورد همکاری کنم...
احساسا می کنم این فیلد از مهندسی صنایع مظلوم واقع شده.

linktaz

کاربر بیش فعال
حدود 20 سال است که در حوزه برنامه ریزی و کنترل تولید در شرکتهای بزرگ صنعتی فعالیت داشته ام و با نرم افزارهای زیادی بطور اجرایی کار کرده ام و با نرم افزارهای بزرگ و تخصصی دنیا در این زمینه مانند اوراکل و ... آشنا و قابلیتهای آنها را با یکدیگر مقایسه نمود ه ام.
خوشحال ميشيم از تجربه تون استفاده كنيم...:)

linktaz

کاربر بیش فعال
با سلام
منم حاضرم از تجربه نه چندان زیادم در این مورد همکاری کنم...
احساسا می کنم این فیلد از مهندسی صنایع مظلوم واقع شده.
كاملا مخالفم.اتفاقا به نظر من خيلي خوب رشد كرده.اما چون نيازمند تجربه هستش بصورت زيرپوستيه!!

hamzeh1003

عضو جدید
سلام
من تا پیش از این در زمینه کنترب پروژه کار کردم. حالا میخام از برنامه ریزی تولید هم سر در بیارم. به نظرتون برای شروع و اینکه اصول کلی رو مختصر و مفید یاد بگیرم چه کنم؟ چه منبعی پیشنهاد میکنید؟ در مرحله بعد اینکه در کار از آدم چی میخان (یعنی برای شروع تو یه شرکت توقع دارن چی بدونی و اینکه در عمل خودت باید چه بکنی)؟
با سپاس فراوان

AHMAD_IE

عضو جدید

سلام
آقا نیازمند به کمک فوریتون هستم
ahk_ie@yahoo.com

Sokhandan

عضو جدید
سلام مهندس جوان ... دارم خلاصه ای از مطالب را آماده می کنم که جهت دوستان به اشتراک بگذارم البته نرم افزار زمانی کاربردی است که دامنه اطلاعات شما وسیع باشد و نرم افزار پیچیده مورد نیاز شرکتهای بزرگ پتروشیمی، خودروسازی و غیره می باشد و مطمئن باشید این شرکتها مانند ایران خودرو به هیچ وجه نمی توانند کار تولید را با اکسل انجام بدهند

دوست بزرگوار خلاصتون کی آماده میشه؟
البته من خودمم با اکسل کار کردم و نرم افزار خاصی ندیدم که استفاده بشه

sindad

عضو جدید
درود
من هم در این زمینه کار کردم ولی زیاد با اصطلاحات علمیش آشنا نیستم .

هلیا پ

عضو جدید
سلام آقای مهندس
ببخشید شما در مورد زمانبندی job shop و flowshop هم مطلب یا مقاله دارید؟!

000abd

عضو جدید
سلام دوستان
ما برای تولید یک نرم افزار در زمینه برنامه ریزی تولید نیاز به یک مشاور با تجربه که با نرم افزارهای مختلف برنامه ریزی تولید کار کرده باشه و محیطهای متنوع تولید را بشناسه داریم. خوشحال میشم اگه کسی بتونه در این زمینه کمکمون کنه به این ایمیل اطلاع بده : 000abd@gmail.com

saeedafa

عضو جدید
نرم افزار اکسل برای برنامه ریزی خط تولید گسسته خوب جواب میده ولی در خطوط پیوسته احتیاج به یک سری معلومات داره که با یکم برنامه نویسی حل میشه پیشنهاد می کنم اگر خط تولید پیوسته داریی از ترکیب اکسس و اکسل کمک بگیرید من که جواب گرفتم واسه خط تولید اکسترود تولید شلنگ خودرو

hamid reza70

عضو جدید
سلام عرض میکنم خدمت شما مهندسای گل
من ترم آخر لیسانس مهندسی صنایع هستم و تصمیم دارم برنامه ریزی تولید رو به عنوان تخصص آیندم انتخاب کنم،میخواستم راهنماییم کنید چجوری باید شروع کنم ؟یعنی قبل از اینکه بصورت تخصصی و حرفه ای شروع به مطالعه و کار بکنم کتابی چیزی اگر باید برای آمادگی مطالعه کنم لطف میکنید معرفی کنید...در کل راهنماییم کنید چجوری قدمای اولیه رو باید بردارم:gol: مرسی

مريم باجلان

عضو جدید

سلام.من براکاراموزی رفتم شرکت صنایع برودتی دراصفهان.دربخش برنامه ریزی تولیدومیشه یه کمک های بهم بکنید.
این ایمیلمه
m_bajelan13@yahoo.com

Sokhandan

عضو جدید
سلام دوست عزیز
تا فایلتون آماده بشه اگه براتون مقدوره به این سئوالات ج بدین
1- در خصوص مواد اولیه ای که برای چند محصول استفاده میشه چطوری برنامه ریزی می کنید؟
مثلا اگه میله قطر 12 (شاخه 6 متری)رو برای محصول 1 و محصول 2 و هر کدام به ترتیب به طول 12 و 20 سانتی متر استفاده می کنید چطوری برنامه ریزی می کنید که هم ضایعات برش کم بشه و هم مواد اولیه برای تولید موجود باشه
2-اگر محصول 1 رو با هر دو ماشین Xو Y تولید کند و محصول 2 رو هر دو ماشین Xو Z نحوه فرمول نویسی چیه؟ از چه نرم افزاری استفاده می کنید
ممنون

glory1

عضو جدید
سلام لطفا کمکم کنید.
من موضوع پایان ناممو در رابطه با برنامه ریزی تولید برداشتم.
1-اگه موضوم برنامه ریزی کار روی ماشین الات باشه باید چه اطلاعاتی رو از کارخونه جم کنم؟؟؟
2-میخوام یه راهی پیدا کنم که بتونم توالی عملیاتو روی ماشین آلات برای تولید یه محصول طوری تعیین کنم که کمترین زمانو داشته باشه.برای این کارباید از کجا شروع کنم و چیکار کنم؟؟

m_shahrakfard

عضو جدید
سلام
آیا شما اطلاعات یا تجربه ای در خصوص پیاده سازی سیستمهای ردیابی محصول با استفاده از روش بارکد دارید .

Hassan61

عضو جدید
سلام دوست عزیز ممنون می شم خلاصه ای تجارب و آگاهیاتونو در اختیار بنده بذارید.
ممنون

بالا