[ آمادگی برای آزمونهای استخدامی ] - همه کسایی که قبول شدن یا میخوان امتحان بدن مشارکت کنند

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
این تاپیک رو به این خاطر زدم که همه ی کسایی که تجربه ی شرکت در آزمونهای استخدامی رو دارن یا میخوان امتحان بدن بیان نظراتشونو بدن.
من میخوام بدونم برای قبولی در آزمون شرکت نفت باید چی بخونم؟وچطور بخونم؟سختی امتحان تا چه حد هستش؟؟؟
در صورتی که طبق حرفای مسئولین آزمون استخدامی برگزار بشه تو این مدت که حداکثر 2ماه هست چطور میتونیم آمادگی لازم رو کسب کنیم؟؟
لطفا اگه میشه با دقت جواب بدین دوستان.خیلی مهمه.

hosein.3195

عضو جدید
سلام.من هم به عنوان اولین عضو این تاپیک قصد دارم امسال تو آزمون نفت شرکت کنم و امیدوارم همه جوونای بیکار یه کار درست و حسابی گیرشون بیاد.البته من پارسال هم که سرباز بودم جهت آشنایی تو آزمون نفت شرکت کردم و سئوالاتش جوریه که نمونه سئوالات آزمونهای کارشناسی ارشد سالهای قبل رو بخونید راحت میشه قبول شد.منم از همه بچه هایی که قصد شرکت تو آزمون را دارند میخوام که بیان اینجا یه گپ و گفتی داشته باشیم و از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم و در ضمن از جنابvahid.gerrard هم بابت ایجاد این تاپیک تشکر میکنم.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.من هم به عنوان اولین عضو این تاپیک قصد دارم امسال تو آزمون نفت شرکت کنم و امیدوارم همه جوونای بیکار یه کار درست و حسابی گیرشون بیاد.البته من پارسال هم که سرباز بودم جهت آشنایی تو آزمون نفت شرکت کردم و سئوالاتش جوریه که نمونه سئوالات آزمونهای کارشناسی ارشد سالهای قبل رو بخونید راحت میشه قبول شد.منم از همه بچه هایی که قصد شرکت تو آزمون را دارند میخوام که بیان اینجا یه گپ و گفتی داشته باشیم و از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم و در ضمن از جنابvahid.gerrard هم بابت ایجاد این تاپیک تشکر میکنم.

ممنون حسین جون.
تا اینجا که میدونم اینه که همه ی درسا ضرایبشون برابره و درسای کنترل و راکتر برای مهندسی شیمی نمیاد تو امتحان.
دوس دارم دوستایی که آزمون دادن و اطلاعات دارن بیان تکمیل کنن .
دوس دارم بدونم عمومی چطور باید بخونیم؟؟؟
از کجا شروع کنیم؟و....

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم میخوام امسال واسه اولین بار تو آزمونای استخدامی شرکت کنم...حالا منتظرم دوستان با تجربه بیان تجربیاتشونو در اختیارمون بذارن

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
منم میخوام امسال واسه اولین بار تو آزمونای استخدامی شرکت کنم...حالا منتظرم دوستان با تجربه بیان تجربیاتشونو در اختیارمون بذارن

امین جان چیزی هم خوندی؟؟؟
میدونی برای دروس عمومی چطور بخونی؟چی بخونی؟

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
امین جان چیزی هم خوندی؟؟؟
میدونی برای دروس عمومی چطور بخونی؟چی بخونی؟

سلام...دارم درسای اختصاصی رو که فراموشم شدن میخونم...واسه عمومی هم هنوز نخوندم ولی ایشالله میخونم از رو کتاب استخدامی..همون کتابی که تمام سوالات عمومی استخدامی ها توش اومده

راستی واسه راهنمایی از نحوه امتحان و به طور کلی همه چی لینکی میذارم اینجا شرایط امتحان پارسال شرکت نفت بوده...بدک نیست
http://www.iranpetrotech.com/recrutement/راهنمای-آزمون-استخدامی-شرکت-ملی-نفت-ای

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...دارم درسای اختصاصی رو که فراموشم شدن میخونم...واسه عمومی هم هنوز نخوندم ولی ایشالله میخونم از رو کتاب استخدامی..همون کتابی که تمام سوالات عمومی استخدامی ها توش اومده

راستی واسه راهنمایی از نحوه امتحان و به طور کلی همه چی لینکی میذارم اینجا شرایط امتحان پارسال شرکت نفت بوده...بدک نیست
http://www.iranpetrotech.com/recrutement/راهنمای-آزمون-استخدامی-شرکت-ملی-نفت-ای

ممنون امین جون.اینا شرایط آزمون بود.
اختصاصیا رو رو چی میخونی؟همون کتابای راهیان ارشد؟؟؟
یه سوال دیگه بومی بودن امسال هم سهمیه داره؟؟؟خدایی این همه سال دود نفت و گاز رو خوردیم نباید تو شهر خودمون بریم سر کار؟؟؟

reza-e

عضو جدید
زبان و کامپیوتر رو که کاری نمی شه کرد . بستگی به پایه هرکس داره . نمیشه تو زمان کوتاه خیلی پیشرفت کرد. ادبیات هم در حد دبیرستان هست.
ولی سوالات اختصاصی در حد کنکور ورودی ارشد هست و طوری باید بخونین که انگار می خواین ارشد امتحان بدین. کارشناسی و کارشناسی ارشد هم برای نفت پارسال سوالاشون یکی بود.
سهمیه هم که اکثرا استانی هست هنوز.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زبان و کامپیوتر رو که کاری نمی شه کرد . بستگی به پایه هرکس داره . نمیشه تو زمان کوتاه خیلی پیشرفت کرد. ادبیات هم در حد دبیرستان هست.
ولی سوالات اختصاصی در حد کنکور ورودی ارشد هست و طوری باید بخونین که انگار می خواین ارشد امتحان بدین. کارشناسی و کارشناسی ارشد هم برای نفت پارسال سوالاشون یکی بود.
سهمیه هم که اکثرا استانی هست هنوز.

ممنون آقا رضا از راهنماییتون.
زبان و کامپیوتر رو میدونم باید پایه ی آدم قوی باشه ولی ادبیات رو منبع خاصی سراغ ندارین؟؟؟

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.من از درسای اختصاصی جرم و عملیات-ترمو-حرارت و سیالات میخونم.اما نمیدونم سنتیک و ریاضی هم باید بخونیم یا نه؟

سینتیک و کنترل به من گفتن نمیاد!ولی ریاضی رو نمیدونم!!!

mohsenv21

عضو جدید
اگه ریاضی نیاد عالی میشه....

با آمار اطلاعاتی که من از آزمونهای قبلی شرکت نفت گرفتم ریاضی نمیاد
پس دروس آزمون کتبی اینا هستن:
جرم- عملیات واحد- حرارت- سیالات- ترمو
ادبیات- کامپیوتر- زبان

البته جالبه بدونید واسه آزمون گاز پارسال شیمی فیزیک هم جزو منابع بوده!!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با آمار اطلاعاتی که من از آزمونهای قبلی شرکت نفت گرفتم ریاضی نمیاد
پس دروس آزمون کتبی اینا هستن:
جرم- عملیات واحد- حرارت- سیالات- ترمو
ادبیات- کامپیوتر- زبان

البته جالبه بدونید واسه آزمون گاز پارسال شیمی فیزیک هم جزو منابع بوده!!!

ممنون.
شما چقدر جدی درس خوندین تا حالا؟؟
چقدر آماده هستین؟؟

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تأکیدتون روی کدوم درسه؟به نظرتون کدوم درس اهمیت بیشتری داره؟؟
من خودم فک میکنم سیالات از همه ی درسا اهمیتش بیشتر باشه.

mohsenv21

عضو جدید
تأکیدتون روی کدوم درسه؟به نظرتون کدوم درس اهمیت بیشتری داره؟؟
من خودم فک میکنم سیالات از همه ی درسا اهمیتش بیشتر باشه.

راستش من یکم خوندم بعد که خبری از آزمون نشد دلسرد شدم و خوندنم متوقف شد، الان میخوام دوباره شروع کنم، جالبش اینجاس که هیچی از خوندن قبلی یادم نیست!!!
از اونجائیکه ضریب همه درسها یکی هست پس فرقی بینشون نیست که بگیم کدومشون مهمتره، یعنی همونقدر که سیالات مهمه کامپیوتر هم مهمه

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش من یکم خوندم بعد که خبری از آزمون نشد دلسرد شدم و خوندنم متوقف شد، الان میخوام دوباره شروع کنم، جالبش اینجاس که هیچی از خوندن قبلی یادم نیست!!!
از اونجائیکه ضریب همه درسها یکی هست پس فرقی بینشون نیست که بگیم کدومشون مهمتره، یعنی همونقدر که سیالات مهمه کامپیوتر هم مهمه

بله میدونم ضرایب یکسانه ولی شنیدم میگن درصد سیالات براشون خیلی مهمه!!!نمیدونم چقد صحت داره!!!
منم اصن نمیتونم بخونم.میرم دم درسا یه ساعتی میخونم زود خسته میشم!!!
نمیدونم چرا جدی نمیگیرم!!
باید برنامه ریزی داشته باشه آدم.یه مدتم که از درسا دوور بودم دیگه اصن نمیتونم تمرکز درست و حسابی کنم!خیلی زود خسته میشم از درس خوندن.!

mohsenv21

عضو جدید
بله میدونم ضرایب یکسانه ولی شنیدم میگن درصد سیالات براشون خیلی مهمه!!!نمیدونم چقد صحت داره!!!
منم اصن نمیتونم بخونم.میرم دم درسا یه ساعتی میخونم زود خسته میشم!!!
نمیدونم چرا جدی نمیگیرم!!
باید برنامه ریزی داشته باشه آدم.یه مدتم که از درسا دوور بودم دیگه اصن نمیتونم تمرکز درست و حسابی کنم!خیلی زود خسته میشم از درس خوندن.!

آره همینطوره، فکر کنم وقتی آگهی رو بزنن انگیزه بیشتری واسه خوندن پیدا کنیم

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیدواریم که دیگه دیرتر نشه

هرچی دیرتر باشه میتونیم آماده تر بشیم ولی نه اینکه کنسل بشه!!!

سلام .یکی از دوستام که جزءممتازین هست ..گفت ..امیدوارم همین تاریخ باشه..

ماهم شنیدیم هفته ی اول دی ماه آگهیش میاد بیرون!!!حالا فوقش 20 روزم بذارن برای زمان ثبت نام میره واسه اول بهمن.
سلام، این تاریخ رو از کجا شنیدی؟

سلام دوستان-انشاءالله ۱۱دی پای سیستم جهت ثبت نام-طبق اخرین گفته ها..به امید قبولی همگی
فک نکنم 11 دی ماه باشه!
ممنون.ایشالا همگی موفق بشیم.
آره همینطوره، فکر کنم وقتی آگهی رو بزنن انگیزه بیشتری واسه خوندن پیدا کنیم

آره ایشالا قبول بشیم.خیلی خوب میشه.هرچی خدا بخواد همون میشه البته.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

sharifi-eng

عضو جدید
با سلام
سطح سوالات آزمونای وزارت نفت تقریبا سلیقه ایه و بستگی به طراحان سوال داره
ممکنه یک سال آسون باشه و یک سال هم سخت بگیرن
ولی معمولا بطور میانگین , سختی سوالات یه چیزی بین سوالات ارشد آزاد و ارشد سراسری هستش
بطور مثال طراحان آزمون سال گذشته وزارت نفت , اساتید دانشگاه امیرکبیر بودن. بعضی از درسا واقعا ساده بودن مثل جرم و عملیات و سیالات (به استنباط شخصی خودم و بعضی از شرکت کنندگان) و بعضی هم سخت بودن مثل ترمو و حرارت.
سختی سوالات ترمو به حدی بود که توی اون سالنی که من نشسته بودم , بعداز ورود نماینده وزارت نفت , چند نفر از داوطلبین به نشانه اعتراض از سر جلسه بلند شدن
یه چیزی همینجا به دوستان بگم , هراتفاقی که سرجلسه بیفته شما تمرکز خودتون رو نباید از دست بدین و سعی کنید سوالاتی که مطمئن هستین بلدین رو جواب بدین
حتی اگر بتونین بین 30 تا 50 درصد سوالات رو جواب بدین (مجموع سوالات درست و اشتباهتون) بازهم شانس بسیار زیادی برای قبولی دارین

درضمن , معمولا در مقطع لیسانس و بالاتر (کاردانی رو نمیدونم) فقط از دروس تخصصی رشته سوال میاد و از دروس عمومی مثل ادبیات و کامپیوتر و .... خبری نیست. البته از زبان (هم عمومی و هم تخصصی) سوال میاد

امیدوارم این اطلاعات مفید بوده باشه . دوستان اگر سوالی دارن من در خدمت هستم

mohsenv21

عضو جدید
با سلام
سطح سوالات آزمونای وزارت نفت تقریبا سلیقه ایه و بستگی به طراحان سوال داره
ممکنه یک سال آسون باشه و یک سال هم سخت بگیرن
ولی معمولا بطور میانگین , سختی سوالات یه چیزی بین سوالات ارشد آزاد و ارشد سراسری هستش
بطور مثال طراحان آزمون سال گذشته وزارت نفت , اساتید دانشگاه امیرکبیر بودن. بعضی از درسا واقعا ساده بودن مثل جرم و عملیات و سیالات (به استنباط شخصی خودم و بعضی از شرکت کنندگان) و بعضی هم سخت بودن مثل ترمو و حرارت.
سختی سوالات ترمو به حدی بود که توی اون سالنی که من نشسته بودم , بعداز ورود نماینده وزارت نفت , چند نفر از داوطلبین به نشانه اعتراض از سر جلسه بلند شدن
یه چیزی همینجا به دوستان بگم , هراتفاقی که سرجلسه بیفته شما تمرکز خودتون رو نباید از دست بدین و سعی کنید سوالاتی که مطمئن هستین بلدین رو جواب بدین
حتی اگر بتونین بین 30 تا 50 درصد سوالات رو جواب بدین (مجموع سوالات درست و اشتباهتون) بازهم شانس بسیار زیادی برای قبولی دارین

درضمن , معمولا در مقطع لیسانس و بالاتر (کاردانی رو نمیدونم) فقط از دروس تخصصی رشته سوال میاد و از دروس عمومی مثل ادبیات و کامپیوتر و .... خبری نیست. البته از زبان (هم عمومی و هم تخصصی) سوال میاد

امیدوارم این اطلاعات مفید بوده باشه . دوستان اگر سوالی دارن من در خدمت هستم

بابت توضیحاتتون ممنون
ولی همه کسایی که سالهای قبل امتحان دادن میگن عمومی هر 3تاش سوال میدن

sharifi-eng

عضو جدید
سال های قبل تر میومد
ولی من خودم توی 4تا از آزمونای نفت شرکت کردم که تو هیچکدومشون سوال عمومی نبود(البته یکی شون رو حضور ذهن ندارم که سوال عمومی داشت یا نه )

حتی اگر لینک اگهی استخدام سال گذشته رو زحمت بکشی و چک کنی (چند پست بالاتر جناب ایلیا33 زحمتشو کشیدن) اسمی از دروس عمومی نیست
به هر حال من نمونه سوالات عمومی سال های قبل رو دیدم ,اگر هم بیاد معمولا بسیار ساده هستن و فکر نمیکنم نیاز به خوندن داشته باشن. عموما درحد دروس دبیرستان هستن
موفق باشین

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سال های قبل تر میومد
ولی من خودم توی 4تا از آزمونای نفت شرکت کردم که تو هیچکدومشون سوال عمومی نبود(البته یکی شون رو حضور ذهن ندارم که سوال عمومی داشت یا نه )

حتی اگر لینک اگهی استخدام سال گذشته رو زحمت بکشی و چک کنی (چند پست بالاتر جناب ایلیا33 زحمتشو کشیدن) اسمی از دروس عمومی نیست
به هر حال من نمونه سوالات عمومی سال های قبل رو دیدم ,اگر هم بیاد معمولا بسیار ساده هستن و فکر نمیکنم نیاز به خوندن داشته باشن. عموما درحد دروس دبیرستان هستن
موفق باشین

سلام.
ممنونم مهندس لطف کردین.
آره سوالای عمومی رو دیدم مخصوصا کتمپیوترش خیلی آسونه!
ولی فک کنم پارسال زبان و ادبیات و کامپیوتر اومد تو آزمون.
شما خودتون الان مشغول به کار هستین؟

بالا