آغاز به کار بخش جدید تجهیزات دندانپزشکی

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]به عضو جدید سایت جناب آقای وحید شریعتی مجد خوش آمد میگوییم، ایشون قراره که مدیریت بخش جدید تجهیزات دندانپزشکی سایت رو به عهده بگیرند،[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]ضمناً هر کی هر سوال تخصصی و یا غیر تخصصی در مورد یونیت های دندان پزشکی داره میتونه در بخش پاسخ به سوالات مطرح کنه ... [/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]یک مژده هم?به همه?بازدیدکننده های عزیز:[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]هر کس از دوستان که تخصص و اطلاعات خاصی از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی داره حتماً به مدیریت سایت اطلاع بده تا انشاالله یک بخش به همان نام در سایت ایجاد کنیم ومدیریت کامل او بخش رو هم به خودش واگذار کنیم...[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]فراموش نکنیم که: [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]زیباترین گفته ها حرفهای ناگفته اند ...[/FONT]
[FONT=courier new,courier,monospace]ما منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم[/FONT]

بیشتر...

z!z0

عضو جدید
سلام. من تازه عضو این سایت شدم.
گفتین که میتونین اطلاعاتی درمورد یونیتای دندانپزشکی بدین. من یه مقاله علمی خوب در مورد ساخت این دستگاه هاو سخت افزارشون میخوام. رشتم کامپیوتره،سخت افزار. باسه همین بیشتر می خوام با سخت افزارشون اشنا بشم.
خیلی برام مهمه ،این مقاله رو باید به استادمون تحویل بدم.
اگه کمکم کنین خیلی ممنون می شم.
میلم اینه:
z_lvl_3324@yahoo.com

hamidreza137

عضو جدید
سلام. ميگم يامين شما هميشه همين طور خوش گل هستين؟ من كه خداي نكرده منظور بدي نداشتم.. گفتين همكاري مي كنيد ولي ديگه خبري نشد.... (منظورم نوشتن كتاب بود)

solar flare

مدیر بازنشسته
سلام من هم اطلاعاتي در مورد تجهيزات دندانپزشكي دارم و اگه بتونم كمك كنم در خدمتم

سلام بنده مصطفی زینلی تهرانی هستم هرگونه اطلاعات درمورد تجهیزات دندانپزشکی بخواهید میتوانم کمکتان کنم .انشاءالله:gol:4391052/0912

يامين

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشيد

من قصد دارم يه شركت تجهيزات دندانپزشكي تو شمال راه بندازم (با همكاري آپادانا تك و سهند تجهيز)
كارهاي مقدماتي اش انجام شده
به يك service man خبره براي بخش خدمات پس از فروش (فني) نياز دارم

اگر كسي رو ميشناسيد كه به فني تجهيزات دندانپزشكي و پزشكي وارد باشه و بتونه تو شمال كار كنه( موقعيتش و داشته باشه) لطفا به من ميل بزنيد
Yamin_mahdi@yahoo.com

يامين

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من اطلاعاتی در مورد لایت کیور می خوام

لایت كیور:
این دستگاه در رشته های پزشکی کاربردهای مختلف دارد و در اصطلاح به نور سرد معروفند.

اجزاء داخلی دستگاه لایت کبور :
1- برد الکترونیکی کنترل جریان نور
2- ترانس تبدیل ولتاژ
3- لامپ هالوژنیک
4- کابل یا شیلنگ هدایت نور
5- هندپیس
6- رفکلتور
7- کلیدهای خاموش و روشن دستگاه
8- سوئیچهای سیگنال

کار این دستگاه برای پلیمریزاسیون است و این امر بخاطرلامپ کوارتز 75 وات پرقدرتی است که درون محفظه رفلکتور ( منعکس کننده نور ) میباشد . کلیدها با دقت بالا زمان انفجار ( یا تخلیه انرژی ) را کنترل می کنند و رفلکتور دسته های انرژی را از مسیر هدایت نور عبور می دهد . سیبکهایی وجود دارند که می توان با زمانهای 20 تا 40 ثانیه انفجار دائم ( تخلیه انرژی بصورت دائم ) را انتخاب کرد . روی دسته سوئیچهایی وجود دارد که تنظیمات زمان انفجار را انجام می دهند و توسط این سوئیچها امکان توقف پلی مریزاسیون در هر زمان ممکن میباشد .
هندپیس توسط یک لایه با قدرت حرارتی بالا محافظت میشود و در استفاده های طولانی مدت توسط یک فن پرقدرت بطور اتوماتیک خنک میشود . مسیر هدایت نور تا 360 درجه قابل تنظیم است و این عمل باعث میشود که بتوانیم استفاده دقیق نور را عملی سازیم . کلیه مسیرهای نور را میتوان بوسیله اتوکلاو و یا استریلیزاسیون خنک استریل کرد .
در هنگام كار با این وسیله عینک رنگی برای محافظت چشم در برابر پلی مریزاسیون کامپورزیت لازم است .

Colto Lux II دارای هندپیس 220 گرمی میباشد که حاوی مسیر هدایت نور شیشه ای استاندارد میباشد . این شیشه ها درون محفظه با زاویه های 45 درجه طوری تعبیه شده اند که نور را از لامپ گرفته و بوسیله انعکاس آنرا به سر محفظه هدایت می کنند . البته در این نوع خاص از دستگاه لامپ هالوژن درون هد طوری جایگزین شده که نیازی به مسیر هدایت شیشه ای نور ندارد و مسیر دوم ، مسیر هدایت فلزی نور برای مصارف عمومی میباشد این سیستمهای فلزی طوری قرار گرفته اند که میتوان در موارد خاص نیز استفاده کرد ، بطور مثال برای پلی مریزاسیون قسمتهای فاشیال ، لینگوال ، پالاتال ، اکلوزال یا ، پروگزیمال پرکردگی ها .
این دستگاه برای کارهای تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد و مسیرهای هدایت نور ویژه بصورت اطلاعات دستوری زیر کاربرد دارد :
1- شماره 1981 و 1980 با قطر 8mm میلی متر نوع استاندارد
2- شماره 1982 با قطر 13mm میلی متر برای قسمت فاشیال
3- شماره 1983 با قطر 5mm میلی متر برای قسمت لینگوال با پالاتلل
4- شماره 1984 با قطر 8mm میلی متر برای قسمت اکلوزال
5- شماره 1985 با قطر 5mm میلی متر برای پروکزیمال
6- شماره 1986 با قطر 5mm میلی متر نوع
7- شماره 1987 با قطر 8mm میلی متر نوع یونیورسال
8- 1988 عینک حفاظت رنگی

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام دوستان خسته نباشيد

من قصد دارم يه شركت تجهيزات دندانپزشكي تو شمال راه بندازم (با همكاري آپادانا تك و سهند تجهيز)
كارهاي مقدماتي اش انجام شده
به يك service man خبره براي بخش خدمات پس از فروش (فني) نياز دارم

اگر كسي رو ميشناسيد كه به فني تجهيزات دندانپزشكي و پزشكي وارد باشه و بتونه تو شمال كار كنه( موقعيتش و داشته باشه) لطفا به من ميل بزنيد
Yamin_mahdi@yahoo.com
می تونید یک آگهی در بخش بازارکار مجله مهندسی پزشکی بدید . هم آگهی اش رایگان هست و هم همه کسانی که اون رو می خونند مرتبط با این رشته هستند . امتحانش مجانیه !!!!!!!

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
دیر به دیر افتخار آپدیت شدن رو به مشتری های تاپیکت می دی !!!!!

69527

عضو جدید
با سلام می خواستم کمی در ارتباط با قسمت های مکانیکی ام ار ای توضیح بدید

hassan_niazy

مدیر بازنشسته

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]به عضو جدید سایت جناب آقای وحید شریعتی مجد خوش آمد میگوییم، ایشون قراره که مدیریت بخش جدید تجهیزات دندانپزشکی سایت رو به عهده بگیرند،[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]ضمناً هر کی هر سوال تخصصی و یا غیر تخصصی در مورد یونیت های دندان پزشکی داره میتونه در بخش پاسخ به سوالات مطرح کنه ... [/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]یک مژده هم?به همه?بازدیدکننده های عزیز:[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]هر کس از دوستان که تخصص و اطلاعات خاصی از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی داره حتماً به مدیریت سایت اطلاع بده تا انشاالله یک بخش به همان نام در سایت ایجاد کنیم ومدیریت کامل او بخش رو هم به خودش واگذار کنیم...[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]فراموش نکنیم که: [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]زیباترین گفته ها حرفهای ناگفته اند ...[/FONT]
[FONT=courier new,courier,monospace]ما منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم[/FONT]

بیشتر...
دقیق به چه کسی و از چه طریقی

amin shah

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
به نظر شما دوره های تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی بازار کار مناسبی دارن ؟
آیا طی 7 جلسه همه چی رو آموزش میدن ؟

ssb007

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اصلا ارزشش رو نداره امتحان کنی. در 7 جلسه چی می شه گفت و یاد گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

l.zahra

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من در مورد مدار داخلی و سخت افزار mri اطلاعات لازم دارم کسی میتونه به من کمک کنه ؟