آشنایی و گفتگوی بچه های اقتصاد

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عاشق تحلیل بورس و سرمایه هستم
میتونیم یه چیز مشتی اینجا راه بندازیم
خیلی قشنگه وقتی دنباله های فیبوناچی و موج های الیوت رو بررسی میکنی

ما تا اون حد دیگه نخوندیم تو همون اقتصاد عرضه و تقاضا موندیم
منم علاقه دارم به کار بورسو و اینا اما زیاد وارد نیستم :redface::)

جزو فوق العاده ترین کارای اقتصادیه. مثلا دنباله فیبوناچی کاملا مشخص میکنه که چه زمانی باید تو کف خرید. هیچ وقت نمیشه تو کف خرید ولی میشه تو سقف فروخت. برای شروع کتاب تحلیل تکنیکال بازار بورس و سرمایه رو توصیه میکنم. فوق العاده پولسازه. تحلیل طلا هم خیلی خوبه. برادر دوقلوم تو کار تحلیل طلاست
ما تا اون حد دیگه نخوندیم تو همون اقتصاد عرضه و تقاضا موندیم
منم علاقه دارم به کار بورسو و اینا اما زیاد وارد نیستم :redface::)

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزو فوق العاده ترین کارای اقتصادیه. مثلا دنباله فیبوناچی کاملا مشخص میکنه که چه زمانی باید تو کف خرید. هیچ وقت نمیشه تو کف خرید ولی میشه تو سقف فروخت. برای شروع کتاب تحلیل تکنیکال بازار بورس و سرمایه رو توصیه میکنم. فوق العاده پولسازه. تحلیل طلا هم خیلی خوبه. برادر دوقلوم تو کار تحلیل طلاست
فایلشو دارین کتابارو؟
تاپیک اینجا نداره در این مورد؟؟
اگه نداره زحمتشو بکش بریم تو کارش
چی بزنم عنوانشو؟

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز

کف چی؟ سقف چی؟:w20:

بیخیال تاپیک بشید بابا. قراره حالا مگه چی بشه؟ باید شروع کرد فقط. فایل نداره. کتابش هم ترجمه است. البته برای کارای اقتصادی فقط به تحلیل تکنیکال کفایت نکنید و باید تحلیل فاندامنتالی هم داشته باشید. ولی باید واقعا حرفه ای باشید. ما اولش 2 تومن ضرر کردیم. واقعا بووووق
فایلشو دارین کتابارو؟

چی بزنم عنوانشو؟

پتروشیمیه
باید کار کنی روشون.
البته ما الان خومدمون یه شرکت زدیم که تو کارای پتروشیمی هستیم. با داداشام. تقریبا کارای صنعتی تا 3 سال دیگه خوبه طبق تحلیل ما
تو کار بورس نیستم یه مدتی پیش اینا رو خریدم دیگه دنبالش نکردم
مال کدوم شرکته شطران؟؟

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیخیال تاپیک بشید بابا. قراره حالا مگه چی بشه؟ باید شروع کرد فقط. فایل نداره. کتابش هم ترجمه است. البته برای کارای اقتصادی فقط به تحلیل تکنیکال کفایت نکنید و باید تحلیل فاندامنتالی هم داشته باشید. ولی باید واقعا حرفه ای باشید. ما اولش 2 تومن ضرر کردیم. واقعا بووووق

دو میلیون یا دوملیارد؟
چقد سود کردین؟ سهام کجارو خرید فوروش میکنید؟

anp313

عضو جدید
ارشد

ارشد

سلام.به نطر شما برا ارشد خوندن از کجا شروع کنم.ریاضی و آمارم خداروشکر خوبه.فقط مونده بقیش...

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم اقتصاد میخونم راستش میخواستم بدونم اقتصاد خرد چی بخونم راستی اگه امکانش هست من رو در این وبلاگ کمک کنید www.studyeconomic.blogfa.com

محسن نظری فعلا بهترینه من از چند نفر پرسیدم ...

البته خرد 1 ابونوری هم خوبه...

آخرین ویرایش:

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز اگه میتونی در مورد بورس اینجا هم به ما کمک کن...ممنون
وقتی جو بچه های اقتصاد رو میبینم روزی صد بار میگم که عجب غلطی کردم مهندسی خوندما. البته چیزای دیگه هم میگما. . .

:D
واقعا اقتصاد نیازی به درس خوندن داره؟

بله خیییییلی زیاد ...
دوست عزیز شمام اگه تمایل داشتین کمک ب بورس دوستای این باشگاهم بکنین ....فکر میکنم تجربیات خوبی داشته باشین :)

pegah1364

عضو جدید
سه سال که فارغ التحصیل شدم.تو این مدت راهنمای نگارش پایان نامه بودم.

9022526126

عضو جدید
چاپ مقاله

چاپ مقاله

سلام,خسته نباشید من یه مقاله نوشتم میخواستم ازتون خواهش کنم کمکم کنیدچاپش کنم
ممنون;-)

9022526126

عضو جدید
سلام بچه هامنم دانشجوی ترم اخرکارشناسی اقتصادم ازدانشگاه علامه طباطبایی .
بهتون پیشنهادمیکنم حتمااقتصادروتواین دانشگابخونیدمحیطش کوچیک هس وامکاناتش خ پایینه ولی استادای عالی داره ازجمله دکترشاکری ودکترمومنی ....درکل خ ازدانشگاراضیم فقط میخواستم ازبچه های ارشدسوال کنم براکنکورچقدروازکی شروع کردن

zeost

عضو جدید
سلام
من اصلا رشته ام اقتصاد نیست
آی تی خوندنم
ولی در زمینه کارم، نیاز به کتابی در رابطه با واردات و صادرات، یا گمرک و ترخیص کالا (یه کتاب در رابطه با واردات، هرچیزی که فکر میکنین در این زمینه خوبه) اما با زبانی ساده هستم.
میخوام متن کتاب طوری باشه که من که از رشته اقتصاد سر در نمیارم، وقتی کتاب رو میخونم متوجه بشم.
میشه لطفا یه کتاب در این رابطه بهم معرفی کنین؟
یه وقت با خودتون فکر نکنین من رشته ام آی تی هست و دارم در زمینه دیگه ای کار میکنم.
من توی یه شرکت وارد و صادر کننده، توی بخش آی تی فعالیت دارم و برای کارهای بازاریابی و فعالیت های آی تی نیاز به مطالعه یه همچین کتاب هایی دارم.
ممنونم و موفق باشید

omid_trader

عضو جدید
سلام دوستان من برای پیدا کردن یک موضوع که برای تحقیقم در مورد مالیه بین الملل عضو این سایت شدم لطفا دوستان کمک کنند باتشکر

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من برای پیدا کردن یک موضوع که برای تحقیقم در مورد مالیه بین الملل عضو این سایت شدم لطفا دوستان کمک کنند باتشکر

سلام
اگه درست یادم باشه در مورد بیمه و نقش آن در گسترش عدالت اجتماعی موضوع تخقیق من بود...

mohammad_dmc5

عضو جدید
مدل مونته کارلو

مدل مونته کارلو

ظاهرا دوستانی که اقتصاد می خونن کم هستن یا اطلاعی از بخش اقتصاد ندارن.
بنابراین ناچارم خودم شروع کنم. قرار بود از دانشکده اقتصاد الزهرا بگم.
خب دانشکده خوبیه. از بین اساتیدش دکتر راغفر کاملا به روز و زمینه کاری اساتید بیشتر پولی هست. و به خاطر دکتر شیرین بخش عزیز در دوره دکترا یک نفر سنجی میگیره . ضعف عمده دانشکده که من تو این دو سال دیدم کمبود هیئت علمیه. یعنی برای پایان نامه مجبوری استادتو با هر زمینه کاری که هست انتخاب کنی. حالا اگر موضوعت با استاد یکی شد که شانس اوردی اما اگر متفاوت که.... فقط بین این اساتید دکتر راغفر هست که مجبورت میکنه تو زمینه کاری خودش کار کنی. یعنی اینقده بهت کتاب اینگیلیسی اونم توسعه میده که بخونی تا از نا بری بعد خودبخود مجبور میشی تو زمینه فقر کار کنی:cry:. بقیه اساتید کم و بیش مثل هم هستن.
تو دانشکده درسایی مثل نظریه بازیها توسط راغفر و پانل شیرین بخش تدریس میشه که تدریس این دروس هنوز تو شهرستانها رواج پیدا نکرده. اینو از مصاحبه هایی که برای دکترا رفتم متوجه شدم.
در کل کاری ندارن که گرایشت تو ارشد چیه ( توسعه یا نظری). تنها تفاوتی که هست اگر توسعه باشی 3 واحد اجباری ورمیداری و بقیه با نظریها یکی هستی . وزن دروس ارشدش بیشتر سنجی هست. یعنی خیلی راحت میتونی سنجی و سری زمانی و پانل و سنجی کاربردی را تو واحدهات داشته باشی و این برای کسانی که میخوان دکترا سنجی بخونن خیلی خوبه. از طرفی مالی هم تدریس میشه. اقتصاد اطلاعات..... در کل دروس ارائه شدش خیلی متنوع هست و من ازین بابت راضی بودم و جدیدا هم شنیدم خرد 2 و کلان 2 اجباری شده. در کل کل من خیلی راضی بودم.:smile:
در مقطع لیسانس هم مطمئنم دانشکده خیلی خوبیه و از ارشد هم قویتر کار می کنه.
برای دخترا میتونه یه گزینه خوب باشه.
موفق باشید

در مورد مدل مونت کارلو سوال داشتم این شمارمه اگر امکانش هس ب تلگرامم پیام بدید ممنون 09377969895