آشنایی و گفتگوی بچه های اقتصاد

sajad 3000

کاربر فعال تالار اقتصاد ,
کاربر ممتاز
سلام
با ارزوی اینکه هر جا هستید خوب و خوش و سلامت و شاد باشید
این تاپیک محلی برای گفتگو های دوستانه پیرامون موضوعات اقتصادی و آشنایی بیشتر اعضای تالار اقتصاد با هم میباشد و تنها در این مکان اجازه اسپم دارید:cool:
امیدوارم لحظات خوبی در کنار هم داشته باشیم
:gol:

آخرین ویرایش:

donya88

عضو جدید
ظاهرا دوستانی که اقتصاد می خونن کم هستن یا اطلاعی از بخش اقتصاد ندارن.
بنابراین ناچارم خودم شروع کنم. قرار بود از دانشکده اقتصاد الزهرا بگم.
خب دانشکده خوبیه. از بین اساتیدش دکتر راغفر کاملا به روز و زمینه کاری اساتید بیشتر پولی هست. و به خاطر دکتر شیرین بخش عزیز در دوره دکترا یک نفر سنجی میگیره . ضعف عمده دانشکده که من تو این دو سال دیدم کمبود هیئت علمیه. یعنی برای پایان نامه مجبوری استادتو با هر زمینه کاری که هست انتخاب کنی. حالا اگر موضوعت با استاد یکی شد که شانس اوردی اما اگر متفاوت که.... فقط بین این اساتید دکتر راغفر هست که مجبورت میکنه تو زمینه کاری خودش کار کنی. یعنی اینقده بهت کتاب اینگیلیسی اونم توسعه میده که بخونی تا از نا بری بعد خودبخود مجبور میشی تو زمینه فقر کار کنی:cry:. بقیه اساتید کم و بیش مثل هم هستن.
تو دانشکده درسایی مثل نظریه بازیها توسط راغفر و پانل شیرین بخش تدریس میشه که تدریس این دروس هنوز تو شهرستانها رواج پیدا نکرده. اینو از مصاحبه هایی که برای دکترا رفتم متوجه شدم.
در کل کاری ندارن که گرایشت تو ارشد چیه ( توسعه یا نظری). تنها تفاوتی که هست اگر توسعه باشی 3 واحد اجباری ورمیداری و بقیه با نظریها یکی هستی . وزن دروس ارشدش بیشتر سنجی هست. یعنی خیلی راحت میتونی سنجی و سری زمانی و پانل و سنجی کاربردی را تو واحدهات داشته باشی و این برای کسانی که میخوان دکترا سنجی بخونن خیلی خوبه. از طرفی مالی هم تدریس میشه. اقتصاد اطلاعات..... در کل دروس ارائه شدش خیلی متنوع هست و من ازین بابت راضی بودم و جدیدا هم شنیدم خرد 2 و کلان 2 اجباری شده. در کل کل من خیلی راضی بودم.:smile:
در مقطع لیسانس هم مطمئنم دانشکده خیلی خوبیه و از ارشد هم قویتر کار می کنه.
برای دخترا میتونه یه گزینه خوب باشه.
موفق باشید

ماهتابان

عضو جدید
من فوق لیسانس اقتصاد دانشگاه شیراز بودم و در کل اساتیدش خیلی تخصصی کار می کنند مثلا کسی که اقتصاد بین الملل و اسلامی کار می کند دکتر اکبریان و اقتصاد محیط زیست و سنجی دکتر اسلاملوئیان و اقتصاد ایران دکتر مرزبان و............اما یک اشکالی که هست چون اساتید سرشون خیلی شلوغه معمولا به سختی می تونی یه مقاله رو به مرحله نهایی و چاپ برسونی

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
چی تاپیک خوبی....
استارتر محترم من چند تا سوال اقتصادی دارم میتونم از شما بپرسم؟؟

ماهتابان

عضو جدید

من براتون پیام خصوصی دادم و در مورد خرد و کلان که برای آزمون دکترا خواندید پرسیدم ولی هنوز چوابی نگرفتم حدس زدم شاید از اون آدمهایی هستید که از اینکه اینجور اطلاعات درسی رو بدید خوشتون نمی یاد اگه اینجوری هست نیازی به پاسخگویی نیست و مزاحمتون نمیشم

donya88

عضو جدید
من براتون پیام خصوصی دادم و در مورد خرد و کلان که برای آزمون دکترا خواندید پرسیدم ولی هنوز چوابی نگرفتم حدس زدم شاید از اون آدمهایی هستید که از اینکه اینجور اطلاعات درسی رو بدید خوشتون نمی یاد اگه اینجوری هست نیازی به پاسخگویی نیست و مزاحمتون نمیشم
نه به هیچ وجه. اتفاقا موردی نیست و بهتون می گم. ولی من از طرف شما پیغام خصوصی دریافت نکردم.:smile:
برای خرد من کلیه خرد کارشناسی را مطالعه کردم . همون منابع که برای کنکور ارشد خوندیم و برای دروس ارشد منبع اصلیم کوانت بود و جزوه استاد خودم. برای کلان هم کلان کارشناسی 2 جلد شاکری و در سطح ارشد برانسون را کامل خوندم. اما سوالا جوری بود که خرد بیشتر کارشناسی اومد و حفظی بود یعنی تعریف بازارها و یکی دو تا سوال از کوانت و کلان اصلا نمی دونم از کجا سوال داده بودن. یعنی برانسون خیلی به دردم نخورد خوندنش . شاید از رومر اومده بود اما من تا بحال رومر را نخوندم. بیشتر درصدم متعلق به ریاضی و آمار و سنجی بود. یعنی عملا کلان چیزی جواب ندادم. کلا چون این نوع کنکور هنوز در مراحل اولیه برگزاری هست تا اونجایی که منبع هست باید خوند و فعلا معلوم نیست منبع اصلیشون چه کتابیه.
حالا هر مشکلی هست عنوان کنید تا اونجایی که بتونم پاسخ می دم.
موفق باشید

Paydar91

کاربر ممتاز
ممنونم دوست خوبم.....
راستی این موفق باشید که اخر جمله هاتون مینویسید
جسارتا میتونم بدونم یعنی دیگه سوال نپرسیم یا نه مفهموم دیگه ای داره...در هر صورتش خیلی خیلی ازتون ممنونم....

donya88

عضو جدید
ممنونم دوست خوبم.....
جسار تا میتونم بدونم یعنی دیگه سوال نپرسیم یا نه مفهموم دیگه ای داره...در هر صورتش خیلی خیلی ازتون ممنونم....
خواهش می کنم. نه همون معنای موفق باشید را داره:D خود خود موفق باشید
موفق باشید:biggrin:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه به هیچ وجه. اتفاقا موردی نیست و بهتون می گم. ولی من از طرف شما پیغام خصوصی دریافت نکردم.:smile:
برای خرد من کلیه خرد کارشناسی را مطالعه کردم . همون منابع که برای کنکور ارشد خوندیم و برای دروس ارشد منبع اصلیم کوانت بود و جزوه استاد خودم. برای کلان هم کلان کارشناسی 2 جلد شاکری و در سطح ارشد برانسون را کامل خوندم. اما سوالا جوری بود که خرد بیشتر کارشناسی اومد و حفظی بود یعنی تعریف بازارها و یکی دو تا سوال از کوانت و کلان اصلا نمی دونم از کجا سوال داده بودن. یعنی برانسون خیلی به دردم نخورد خوندنش . شاید از رومر اومده بود اما من تا بحال رومر را نخوندم. بیشتر درصدم متعلق به ریاضی و آمار و سنجی بود. یعنی عملا کلان چیزی جواب ندادم. کلا چون این نوع کنکور هنوز در مراحل اولیه برگزاری هست تا اونجایی که منبع هست باید خوند و فعلا معلوم نیست منبع اصلیشون چه کتابیه.
حالا هر مشکلی هست عنوان کنید تا اونجایی که بتونم پاسخ می دم.
موفق باشید
خب ریاضی و آمار سنجی رو چجور خوندید؟

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم دوست خوبم.....
جسارتا میتونم بدونم یعنی دیگه سوال نپرسیم یا نه مفهموم دیگه ای داره...در هر صورتش خیلی خیلی ازتون ممنونم....

پاینده باشید:biggrin:

donya88

عضو جدید
خب ریاضی و آمار سنجی رو چجور خوندید؟

خب اگه واقعیتشو بخواید برای کنکور ارشد هم آمار و ریاضی چیزی نخوندم. چون لیسانسم آمار ریاضیه و در حد اطلاعاتم آزمون دادم و خوشبختانه آزمون دکترا هم ریاضی و آمارش برام راحت بود. ولی فقط وقتش کم بود. در مورد سنجی هم خیلی کامل خوندم. یعنی گجراتی و جزوه استادم ( سنجی و سری زمانی) و سری زمانی اندرسن را مطالعه کردم. ضمن اینکه جزوات کارشناسیم را هم بصورت کامل مرور کردم.
کلا آمادگی کامل داشتم ولی کلان و خرد ناجور بود. شاید اگه الان سوالا را بگیرید و ببینید میگید اینا که خیلی راحتن. اما ما طبق منابعی که اعلام شده بود خوندیم و استرس سر جلسه هم بود . یعنی 99 درصد ارشد خوندیم و سوالا برعکس بود.
این نظر من تنها نیست و برای اکثر رشته ها صدق می کنه. مثلا من خرد کارشناسیو خونده بودم . اما تعاریف را دیگه اصلا فکر نمی تمی کردم بیاد. رفته بودیم هر چی ریاضی خرد کوانت را خونده بودیم. دریغا..........
کلا خوندن برای دکترا خیلی زمان بر هست و هر چی بخونی کمه.
خوندنش و مجاز شدنش به کنار.
مصاحبش هم به یه طرف که شامل مقاله و تدریس و خود سوالای مصاحبه که باید تسلط کامل داشته باشی و....
خلاصه پوستی ازم کنده شد جوری که اگه قبول نشم انرژیم حالا حالاها بر نمی گرده:cry:

Paydar91

کاربر ممتاز

اهان...اخه این جا رسمه وقتی میخوان یکی زیاد پاپی کسی نشه میگن
موفق باشید....
در هر صورت منم ارزوی موفقیت دارم ولی نه از اون نوعش...
بازم ممنونم.

ماهتابان

عضو جدید

ممنون از اینکه جواب کاملی دادید و خوشحالم که درموردتون اشتباه فکر کردم.ضمنا از مطالب جالبی که می ذارید ممنونم و امیدوارم دکترا قبول شید چون به نظر میرسه معلومات خوبی داشته باشید . موفق و پیروز باشید

donya88

عضو جدید
سلام به اقتصادیهای عزیز.
بچه ها اومدم که خبر قبولیمو در اقتصاد سنجی سمنان بدم. ایشالا در آینده نزدیک تایپیکی خواهم زد و کلیه تجربم شامل مقاله نویسی و نحوه خوندن برای آزمون دکترا اقتصاد و منابعی که استفاده کردم و دوستان استفاده کردن و درصدها و رتبه ها و خلاصه ....را براتون میذارم.
فعلا خدانگهدار

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به اقتصادیهای عزیز.
بچه ها اومدم که خبر قبولیمو در اقتصاد سنجی سمنان بدم. ایشالا در آینده نزدیک تایپیکی خواهم زد و کلیه تجربم شامل مقاله نویسی و نحوه خوندن برای آزمون دکترا اقتصاد و منابعی که استفاده کردم و دوستان استفاده کردن و درصدها و رتبه ها و خلاصه ....را براتون میذارم.
فعلا خدانگهدار
تبریک میگم بهتون ... امیدوارم در همه مراحل زندگیتون موفق باشید

ماهتابان

عضو جدید
سلام به اقتصادیهای عزیز.
فعلا خدانگهدار

تبریک میگم امیدوارم همیشه و همه جا موفق باشید.

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرچم اقتصاد همیشه بالاس............
بلهههههههههههه
منکه فعلا اول راهم
ماشالا اینجا همه سطح تحصیلات بالاس.....

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به اقتصادیهای عزیز.
فعلا خدانگهدار
مبارکه..
ممنون

*baran**

عضو جدید
سلام به اقتصادیهای عزیز.
فعلا خدانگهدار
خییییییلی خوشحال شدم ایشا.. که موفق باشی:smile:

ماهتابان

عضو جدید
دوستان تالار اقتصاد توجه

دوستان تالار اقتصاد توجه

با سلام به دوستان تالار اقتصاد
شاید بعضی از شما با نظر من موافق باشید که صرفا مطلب گذاشتن و بحث نشدن روی اونها و حتی جواب ندادن خود تاپیک گذار در مورد مطلبی که گذاشته جذابیت و انگیزه شرکت در این تالار رو کم می کنه بخصوص که این تالار، تالار اقتصاد هم هست. من پیشنهاد دارم که اگه دوستان موافقند و همراهی کنند مسابقه یا طرح سوال برگزار بشه تا یه کم فضای یکنواخت تالار عوض بشه حالا اگه برای پویای بیشتر این تالار کسی نظری داره لطفا بفرمایید .
با تشکر

آخرین ویرایش:

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دنبال یه کار آفرین میگردم برای مصاحبه...
کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟!