آشنایی با اتاق کنترل

hormozdi

عضو جدید
بله منم منظورم همین بود مخازن گنجایش زیادی ندارن
مگه بستن موقت سکو و فرستادن دوباره گاز به واحد میتونه چه هزینه های اضافی در بر داشته باشه که همون موقع سکو رو نمیبندند ؟

همیشه راه اندازیها دردسر خاص خودشان را دارند. راه اندازی مجدد چاه دردسر کمتری دارد ولی وای به وقتی سکو بسته شود! باید تجهیزات روی سکو (مثلا پمپهای گلایکول) راه اندازی شوند، خط دریایی هوازدایی و گازدار شود، واحدهای پالایشی تک تک گازدار شوند و ... . دست کم 3-4 ساعت طول می کشد. مگر اینکه یکجا نشتی دیده شود، یا مثلا یکی از تجهیزات که قبلا مثل ساعت کار می کرد مورد دار شود، یا ... . همیشه سعی می شود قبل از رسیدن به این حالت مشکل را رفع کنند.

سلام،
مثل اينكه اينجا همه رفتن تو كار عسلويه و پالايشگاههاي گازو اتاق كنترلهاي مربوطه:biggrin:
در مورد پالايشگاههاي نفت و ويژگي هاي اتاق كنترل با سيستم كنترل گسترده(DCS) در اونجا اگر سوالي داشتين در خدمتيم ;)

hamidrezachemeng

کاربر فعال
از همه ی دوستان ممنون. تاپیک جالبی بود. اما خود کار کردن در اتاق کنترل چه جوریه؟من با بعضی ها مشورت کردم میگن واست فقط 6 ماه تازگی داره بعدش دیگه حوصله ات سر میره و تکراری بودن کار کلافه ات میکنه من خودم تجربه ای ندارم اما احساس نمیکنم اینجوری باشه چون در واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی هر روز پدیده جدیدی رخ میده

از همه ی دوستان ممنون. تاپیک جالبی بود. اما خود کار کردن در اتاق کنترل چه جوریه؟من با بعضی ها مشورت کردم میگن واست فقط 6 ماه تازگی داره بعدش دیگه حوصله ات سر میره و تکراری بودن کار کلافه ات میکنه من خودم تجربه ای ندارم اما احساس نمیکنم اینجوری باشه چون در واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی هر روز پدیده جدیدی رخ میده
درود:gol:
بعنوان كسي كه تجربه كار در اتاق كنترل رو دارم،بايد بگم اينكه بعد از يه مدتي حوصله آدم سر ميره تا حدودي درسته،البته اين بستگي به روحيه خود آدم هم داره،مثلا در اتاق كنترل اگر چه ظاهر كار يكنواخت و تكراريه اما بعضي مواقع مسائلي پيش مياد كه تجربه و اطلاعات و تسلط فرد رو به چالش مي كشه(توقف هاي اضطراري واحد يا كل مجموعه،قطع برق،آتش سوزي در محوطه و ...)ضمن اينكه تجزيه و تحليل دقيق سيستم كنترل واحد و بعضاً ارائه پيشنهاد براي بهبود در بعضي قسمتها مي تونه از فوايد كار در اتاق كنترل باشه.
براي كساني هم كه مي خوان از گرما/سرما و كار بدني شديد فرار كنن جاي خوبيه:biggrin:
بدرود:gol::gol::gol:

milil

عضو جدید
سلام.ببخشید اگه میشه یکم درمورد کارهایی که یه تازه وارد به پالایشگاه یا واحد پتروشیمی باید انجام بده توضیح بدین. چه کارهایی برای پیشرفت بیشتر متونه انجام بده. درکل در ابتدا چه چیزهایی رو ازش می خوان و تا چه حد کار بهش وگذار می کنن؟

بالا