آزمون کارشناس رسمی دادگستری

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همه دوستان
کسی می دونه آزمون کارشناس رسمی دادگستری چه موقع برگزار میشه؟اونم مثل نظام مهندسی هرسال برگزار میشه یا اینکه چند سال یکبار هستش؟
اصلا" چکاره میشه کسی که قبول میشه؟کارمند میشه یا مثل نظام مهندسی هر وقت کار داشته باشن باید بره کارشناسی کنه؟
ممنون میشم اگه اطلاعات بهم بدین.:gol:

v.fallahnejad

عضو جدید
سلام
آزمون کارشناس رسمی دو تا داریم
یکی کارشناس رسمی دادگستریه دومی یه چیزیه به اسم ماد 44 ( فکر کنم )
معمولا اولیش چند سال یه بار برگزار می شه ولی دومی فکر کنم 2 سال یه باره
من یه بار امتحان دادم مثل آزمون نظام مهندسی نیست مثلا یه سوال پرسیده بود که قیمت یه جرثقیل چنده تو بازار و از این جور سوالا
ولی در کل بعدا فهمیدم زیاد به کار بچه های برق نمیاد. به دلیل اینکه کارشناس رسمی بیشتر برای بچه های عمران خوبه ( مثلا توی نرخ گذاری خونه یا زمین و کلا مستقلات )

v.fallahnejad

عضو جدید
در مورد درآمدش باید بگم که در صورت قبولی شما عضو کانون کارشناسان رسمی میشی بعد یه پرونده مشکل دار از طرف دادگاه به کانون ارجاع میشه . بعد میدنش کارشناس برای اظهار نظر و بر اساس اون حق الزحمه از طرف می گیری. البته باید توجه داشت که میزان آشنایی قاضی با اسم کارشناس خیلی مهمه. اما با توجه به اینکه در سال ممکنه تعداد پرونده های ارجاعی به طرف نزدیک به صفر باشه و با توجه به حق عضویت سالیانه ای که به کانون باید بدی ، در نهایت برای مهندسای برق به نظر نفع نداره و گفتم بیشتر به درد مهندسای عمران میخوره. مثلا اونا باید ارزش یه ملک رو مشخص کنند و بر اساس اون ارزش درصدی حق الزحمه می گیرن. حالا اگه صاحب ملک یه جورایی به کارشناس عزیز برسونه که ارزش ملک رو بالاتر بزنه چی میشه؟!!!!:D

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
کسی می دونه آزمون کارشناس رسمی دادگستری چه موقع برگزار میشه؟اونم مثل نظام مهندسی هرسال برگزار میشه یا اینکه چند سال یکبار هستش؟
اصلا" چکاره میشه کسی که قبول میشه؟کارمند میشه یا مثل نظام مهندسی هر وقت کار داشته باشن باید بره کارشناسی کنه؟
ممنون میشم اگه اطلاعات بهم بدین.:gol:

کار کردنش شبیه نظام مهندسیه،
17 اردیبهشت 1395 ثبت نام شروع میشه

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دانلود سوالات آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته برق

پیوست ها

• @PishwaElec_84.pdf
    144.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0