آزمون نظام مهندسی مرداد 94

دیاکو95

عضو جدید
متد منم تقریبل مثل دیاکو انجام شد کتاب طباطبایی و نشریه 172 رو داشتم ولی وخت نکردم بخونم حتی روخوانی سریع هم نشد اما مباحث سنگینی مثل پمپها و سیستمهای تبرید رو از کتابهای مخصوص توربو و ترمودینامیک خوندم چون واقعا نیاز به اطلاعات کافی داریم تو این زمینه. به نظر من که مهمترین عامل قبولی من حل سوالات سال پیش بود منم تقریبا هرکدومو دوبار حل کردم سر جلسه هم کتاب مربوط به سوالا رو بردم که بعضی جوابا رو از رو اون زدم.
بچه ها من یه سوال دارم حالا که قبول شدیم چیکار میکنیم برا دریافت پروانه اشتغال؟
منم طباطبایی رو داشتم ولی نخوندمش، دقیقا منم سرجلسه میرفتم از توی کتاب تست بعضی جوابا رو چک میکردم بعد میزد.
الان که قبول شدیم باید تمرین امضا کنیم....:biggrin:
این سوال رو باید صادق جواب بدن البته دکتر صادق رو میگم... (sadeghjalilian)

asgar33

عضو جدید
من خیلی وقت پیش تمرین امضا کردم ولی امضام خوب نشد :( دکتر صادق کیه. ظاهرا دوره موره داره که باید طی بشه

sadeghjalilian

عضو جدید
منم طباطبایی رو داشتم ولی نخوندمش، دقیقا منم سرجلسه میرفتم از توی کتاب تست بعضی جوابا رو چک میکردم بعد میزد.
الان که قبول شدیم باید تمرین امضا کنیم....:biggrin:
این سوال رو باید صادق جواب بدن البته دکتر صادق رو میگم... (sadeghjalilian)
سلام تبریک به قبول شدگان..و به امید قبولی بقیه در ازمونهای بعدی(دلم نیومد بگم قبول نشده ها)چون واقعا ازمونی که استاندارد نباشه.قبولی و مردودیش کم اهمیته....................در مورد اخذ پروانه باید بگم که نظام مهندسی هر استان به مرور زمان و طی روزهای اینده مدارک لازم رو اعلام میکنه که باید اماده کنید و زمانشو هم میگه....معمولا تا یک ماه بعد از اعلام نتایج مدارکو میخوان و اماده شدن پروانه اشتغالها هم دوماه بعد از اون...یعنی از الان تا احتمالا 3-4ماه دیگه پروانه هاتون امادست(بسته به استانتون)........توجه کنید که یکی از مدارکی که وزارت ...راه و شهرسازی....که صادر کننده پروانست....ازتون میخواده 3سال سابقه است .که باید از الان به فکرش باشید..(راحته)..موفق باشید..

sadeghjalilian

عضو جدید
من خیلی وقت پیش تمرین امضا کردم ولی امضام خوب نشد :( دکتر صادق کیه. ظاهرا دوره موره داره که باید طی بشه
.سلام.منو میگه/.....دوره خاصی نداره..جز یه کاراموزی ساده......فقط به فکر اشنا پیدا کردن برا ..3سال سابقه که ازتون میخوان باشید....

baranj

عضو جدید
.سلام.منو میگه/.....دوره خاصی نداره..جز یه کاراموزی ساده......فقط به فکر اشنا پیدا کردن برا ..3سال سابقه که ازتون میخوان باشید....

می شه در مورد سابقه کار بیشتر توضیح بدید؟تدریس دانشگاه هم سابقه کار محسوب می شه؟

asgar33

عضو جدید
خب حالا این سابقه کارو کی میتونه واسمون درست کنه. چه طور مدرکی میخواد برا سابقه کار بیمه میمه میخواد؟

sadeghjalilian

عضو جدید
می شه در مورد سابقه کار بیشتر توضیح بدید؟تدریس دانشگاه هم سابقه کار محسوب می شه؟
باید دونفر مهندس پایه بالا تایید کنند که شما در فلان پروژه ها کار کردید.....خود من برا این مرحله از اساتید سیالاتی کمک گرفتم...مهرنظامشونو زدند پای برگه و خودشم اسم چندتا پروژه صنعتی که یکیش مسکن مهر بود رو با تاریخ دقیق نوشت.....چون کسی چک نمیکنه..معمولا خیلی ازپایه بالاها اینکار رو براتون انجام میدند..خود راه و شهرسازی هم میدونه همش الکیه....وتو این شرایط که کار کم هستش...کمتر مهندسی واقعا 3سال سابقه داره..در زمان ازمون....ولی مجبوره مطابق قوانین اینو بخواد...تدریس دانشگاه به هیچ عنوان برا این مورد قابل قبول نیست...پرکردن یک برگه که توی اون دونفر مهندس پایه بالا(یادم نیست دو یا یک)تایید کنند که شما از فلان تاریخ تا فلان تاریخ در فلان محل کار کردید...کافیه..(چک نمیشه)...اگه از الان دفتری که قراره توش پروانتونو بزارید معلوم کردید خود اونجا مهندسای زیادی داره که اینکارو براتون انجام میدند(با رییس دفتر صحبت کنید).موفق باشید

baranj

عضو جدید
باید دونفر مهندس پایه بالا تایید کنند که شما در فلان پروژه ها کار کردید.....خود من برا این مرحله از اساتید سیالاتی کمک گرفتم...مهرنظامشونو زدند پای برگه و خودشم اسم چندتا پروژه صنعتی که یکیش مسکن مهر بود رو با تاریخ دقیق نوشت.....چون کسی چک نمیکنه..معمولا خیلی ازپایه بالاها اینکار رو براتون انجام میدند..خود راه و شهرسازی هم میدونه همش الکیه....وتو این شرایط که کار کم هستش...کمتر مهندسی واقعا 3سال سابقه داره..در زمان ازمون....ولی مجبوره مطابق قوانین اینو بخواد...تدریس دانشگاه به هیچ عنوان برا این مورد قابل قبول نیست...پرکردن یک برگه که توی اون دونفر مهندس پایه بالا(یادم نیست دو یا یک)تایید کنند که شما از فلان تاریخ تا فلان تاریخ در فلان محل کار کردید...کافیه..(چک نمیشه)...اگه از الان دفتری که قراره توش پروانتونو بزارید معلوم کردید خود اونجا مهندسای زیادی داره که اینکارو براتون انجام میدند(با رییس دفتر صحبت کنید).موفق باشید

دوست عزیز میشه لطف کنید در مورد گرایشهای نظارت و طراحی رشته تاسیسات مکانیکی هرکدوم جداگانه و فواید و معایب هرکدوم برامون توضیح بدید.برای نظارت یکی از گرایشها گاز هست ولی در مورد بقیه گرایشها اطلاعی ندارم.
و اینکه می گن می شه اوایل پروانه اشتغال و به یه شرکت معتبر داد باش کار کنه آیا این کار درستیه؟
و اینکه برای شروع کار دوره خاصی و باید بگذرونیم؟چون ما هیچ تجربه کاری در این زمینه نداریم چطور باید شروع به کار کنیم که دچار مشکل نشیم؟
راهنماییم کنید ممنون می شم.

asgar33

عضو جدید
ممنون توضیحاتتون کامل بود و انصافا نگرانیمو در این مورد کم کرد . پس این مسیله خیلی سخت نیست. من نمیدونم تز یکی شنیدم حدود یک ملیون برا کلاساش خرج کرده من فکر میکردم کلی باید دوره ببینیم و پول خرج کنیم و حدود شش ماهی طول میکشه پس اینطور که مشخص هست سد ازمون بزرگترین سدی بود که جلومون بود

sadeghjalilian

عضو جدید
ممنون توضیحاتتون کامل بود و انصافا نگرانیمو در این مورد کم کرد . پس این مسیله خیلی سخت نیست. من نمیدونم تز یکی شنیدم حدود یک ملیون برا کلاساش خرج کرده من فکر میکردم کلی باید دوره ببینیم و پول خرج کنیم و حدود شش ماهی طول میکشه پس اینطور که مشخص هست سد ازمون بزرگترین سدی بود که جلومون بود
البته من سه سال پیش این امونو قبول شدم..شاید تا الان دوره ای اضافه کرده باشند(یه چیزایی شنیدم)..ولی به هیچ عنوان هزینش اینقدر نیست که شما میگید(یک میلیون؟؟:cry:)..من برا سال اینده دوتا دوره ارتقاء از پایه 3 به دو2باید برم که تو استان ما50تومنه هر کدوم..تو همدان 120تومن و..هر استانی نرخ خاص خودشو داره...ولی زیاد نیست..پس شرو به کار با پایه3 نمیتونه زیاد هزینه بالایی داشته باشه..

sadeghjalilian

عضو جدید
دوست عزیز میشه لطف کنید در مورد گرایشهای نظارت و طراحی رشته تاسیسات مکانیکی هرکدوم جداگانه و فواید و معایب هرکدوم برامون توضیح بدید.برای نظارت یکی از گرایشها گاز هست ولی در مورد بقیه گرایشها اطلاعی ندارم.
و اینکه می گن می شه اوایل پروانه اشتغال و به یه شرکت معتبر داد باش کار کنه آیا این کار درستیه؟
و اینکه برای شروع کار دوره خاصی و باید بگذرونیم؟چون ما هیچ تجربه کاری در این زمینه نداریم چطور باید شروع به کار کنیم که دچار مشکل نشیم؟
راهنماییم کنید ممنون می شم.
گرایش سیالات اگه بودید با این ازمون دوتا پروانه(نظارت و طراحی)بهتون میدند(یک پروانه که این دو صلاحیت روشون درج شده).مشخصه که حق امضا فقط با طراحی دارهاست و...ودرامدشون بیشتره(هر استانی با دیگری فرق داره..)ولی اگه جامدات بوده باشیدفقط نظارت........طراحی::یعنی شما حق این رو دارید که نقشه تاسیساتی رو بکشید....ونظارت هم بکنید....نظارت یعنی اینکه شما فقط میتوانید که بر اجرای تاسیسات مطابق نقشه نظارت کنیدودرامدتون هم مسلما کمتره......گازهم نظارت داشته باشید کافیه..چون ناظر گاز میشید.......اساسا نگرانی زیادی نداشته باشیدچون مکانیم بجز در قسمت بازرسی گاز که مسئولیت میاره و خطرناکه..مشکل در بقیه کارها(نظارت و تاسیسات)نداره...

دیاکو95

عضو جدید
سلام بر همه...
دوستان من الان سربازم...
یعنی امریه دارم توی یه اداره ای توی شهر خودمونم...
الان برای مدارک اگه پایان خدمت بخوان باید چکار کنم.؟؟

arzess

عضو جدید
سلام دوستان. من دانشجوی ارشد هستم و مدرک دانشنامه لیسانس ام رو دانشگاه نگه داشته پیش خودش. جز مدارک اخذ پروانه زده کپی برابر اصل مدرک دانشنامه. کسی این مشکل رو داشته یا می دونه چه کار باید کرد؟ گواهی اشتغال به تحصیل بیارم از دانشگاه قبول میکنند؟ ممنون

mohsen3301

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز من تازه عضو سازمان نظام مهندسی شدم و اگه خدا بخواد میخوام تو ازمونشم شرکت کنم و قبول بشم. اول اینکه زمان ثبت نام کی هست؟ دوما برای قبولی تو ازمون باید چکار کنم؟(صفر کیلومترم:D)

fluid.com

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز من تازه عضو سازمان نظام مهندسی شدم و اگه خدا بخواد میخوام تو ازمونشم شرکت کنم و قبول بشم. اول اینکه زمان ثبت نام کی هست؟ دوما برای قبولی تو ازمون باید چکار کنم؟(صفر کیلومترم:D)

سلام !
هر ازچند گاهی به این سایت سر بزن

http://www.inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=260

زمان ثبت نام و آزمون رو میگه ، احتمالا یکی دو ماه دیگه .

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام دوستان. من دانشجوی ارشد هستم و مدرک دانشنامه لیسانس ام رو دانشگاه نگه داشته پیش خودش. جز مدارک اخذ پروانه زده کپی برابر اصل مدرک دانشنامه. کسی این مشکل رو داشته یا می دونه چه کار باید کرد؟ گواهی اشتغال به تحصیل بیارم از دانشگاه قبول میکنند؟ ممنون
برا مدت چند ساعت اون کارمند دانشگاه بایدمدرکتو بهت بده(البته شناسنامه یا کارت ملیتو ..به عنوان گرو میگیره..که سریع برگردونیش..)دقت کن که حتما باید این کار رو برات انجام بده.(بهش بگو موقعیت شغلیه و باید اینکارو انجام بدی).اگه نداد برو پیش رییس تحصبلات تکمیلی درخواستتو براش بیان کن...اون حتما بهت میدتش...

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام بر همه...
دوستان من الان سربازم...
یعنی امریه دارم توی یه اداره ای توی شهر خودمونم...
الان برای مدارک اگه پایان خدمت بخوان باید چکار کنم.؟؟
نیازی به پایان خدمت نیست......من خودم برگ سبز شروبه خدمت رو بردم و......یه اشتغال به خدمت از نظام وظیفه یا محل امریه ..که به تایید نظام وظیفه استان رسیده باشه... کافیه....

آخرین ویرایش:

usermop

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان محترم و عرض تبریک به قبول شدگان

پاسخ های تشریحی ارائه شده از سوی برخی مراجع دارای اشکال های متعدد بوده و از کیفیت لازم علمی نیز برخوردار نمی باشد و احتمال سردرگمی شما مهندسان عزیز را هم در بر دارد لذا به جهت بر طرف کردن تشویش ذهنی شما مهندسان عزیز
پاسخنامه تشریحی تاسیسات مکانیکی مرداد 94 آماده و در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است .

با پاسخهای کاملا تشریحی و توضیحات مفصل در مورد هر سوال در آدرس زیرkara.sellfile.ir

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام دوستان
الان که نتیجه آزمون معلوم شده برای بازرسی گاز باید چکار کنیم؟
باید بعد از امدن پروانه اشتغالت ..به نظام مهندسی استانت مراجعه کنی و از اونها سوال کنی..واونها میگن که چه کار کنی و دوره 16 ساعته بازرسی گاز کی شروع میشه(معمولا هر6ماه یکبار دوره داره......)یادم نیست کدوم استان بودید شما..ارومیه(مهاباد) یا کردستان.....اگه کردستان بوده باشید رو میدونم درامدش تو بازرسی گاز بالا هستش(چندتا از دوستانم در مقطع دکتری که کردستانی هستند رضایت زیادی دارند.(تعداد بازرسانشون کم هستش)...ولی ارومیه(مهاباد رو امار ندارم)

دیاکو95

عضو جدید
اطلاعيه ثبت ‌نام نوبت دوم آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌ها و معماران تجربي سال‌جاري
بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌ها و معماران تجربي نوبت دوم سال‌جاري مي‌رساند، آزمون‌هاي مذكور در روزهاي پنجشنبه و جمعه مورخ 29 و 30 بهمن‌ماه سال‌جاري برگزار خواهد شد.
ثبت‌نام آزمون‌هاي مذكور از روز شنبه مورخ 7/9/94 در سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها آغاز و تا روز چهارشنبه مورخ 25/9/94 ادامه خواهد داشت.
لازم بذكر است مهلت زماني تعيين شده به هيچ عنوان قابل تمديد نخواهد بود لذا به كليه داوطلبان عزيز توصيه مي‌گردد در مهلت زماني تعيين شده نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمايند. همچنين در آزمون‌هاي مذكور به جهت رفاه حال داوطلبان محترم و جلوگيري از تردد در فواصل طولاني بين‌شهري، در برخي از استان‌هاي كشور حوزه‌هاي امتحاني در شهرهاي جديد پيش‌بيني شده است كه داوطلبان مي‌توانند محل آزمون خود را در اين شهرها انتخاب نمايند.

دفتر مقررات ملّی ساختمان

usermop

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان محترم
پاسخنامه تشریحی تاسیسات مکانیکی مرداد 94 آماده و در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است .

با پاسخهای کاملا تشریحی و توضیحات مفصل در مورد هر سوال در آدرس زیرkara.sellfile.ir

آخرین ویرایش:

ahmadreza.gh

عضو جدید
جزوه کامل تاسیسات مکانیکی (برای کسانی که فرصت مطالعه تمام کتاب های تاسیسات مکانیکی را ندارند)
جزوه ای تضمینی که در آن قسمتهای مختلف درس همراه با حل تشریحی جدیدترین مثال ها از سوالات آبان 93 و مرداد 94 بعد از هر قسمت درس توضیح داده شده است.نکات مهم کتاب تاسیسات مکانیکی طباطبایی،جلد اول و دوم کتاب پیمان ابراهیمی و ... گلچین شده است.اگر مایل به سفارش هستید با این ایمیل تماس بگیرید.
ahmadrezagh21@gmail.com

baranj

عضو جدید
دوستانی که قبول شدید مدارکتون و به نظام مهندسی استانتون تحویل دادید؟؟؟؟؟به ما هنوز نگفتن مدارک بیارید مراجعه کردم نظام گفتن خودمون خبرتون می کنیم ولی با گذشت 1 ماه و نیم از اعلام نتایج هنوز خبری نیست.لطفا راهنمایی کنید.

f&y

عضو جدید
دوستانی که قبول شدید مدارکتون و به نظام مهندسی استانتون تحویل دادید؟؟؟؟؟به ما هنوز نگفتن مدارک بیارید مراجعه کردم نظام گفتن خودمون خبرتون می کنیم ولی با گذشت 1 ماه و نیم از اعلام نتایج هنوز خبری نیست.لطفا راهنمایی کنید.

قزوین هم خبری نیست هنوز، من پرسیدم گفتند هنوز از تهران نتایج نیومده. البته با توجه به اینکه نظام مهندسی ها درگیر انتخابات هیئت مدیره بودن این تاخیر چیز زیاد غیر منتظره ای نبوده.

baranj

عضو جدید
قزوین هم خبری نیست هنوز، من پرسیدم گفتند هنوز از تهران نتایج نیومده. البته با توجه به اینکه نظام مهندسی ها درگیر انتخابات هیئت مدیره بودن این تاخیر چیز زیاد غیر منتظره ای نبوده.

من دو هفته پیش زنگ زدم تهران گفتن فرستادن آخه پیاده هم که فرستاده باشن باید تا الان رسیده باشه.خیلی مسخره س کاراشون الان حدود یه ماه و نیم از نتیجه آزمون گذشته برای اعلام نتایج 3 ماه معطلمون کردن اینم از این.الان هرچی تهران زنگ می زنم یا جواب نمی دن خدا لعنتشون کنه.

sadeghjalilian

عضو جدید
من دو هفته پیش زنگ زدم تهران گفتن فرستادن آخه پیاده هم که فرستاده باشن باید تا الان رسیده باشه.خیلی مسخره س کاراشون الان حدود یه ماه و نیم از نتیجه آزمون گذشته برای اعلام نتایج 3 ماه معطلمون کردن اینم از این.الان هرچی تهران زنگ می زنم یا جواب نمی دن خدا لعنتشون کنه.[/QUOTE.مهم اینه که این امار و...باید برسه دست...زارت راه و شهرسازی...نظام مهندسی این وسط یه عامل احراییه...به دلیل انتخابات مهر ماه..نظام این کارها رو با تاخیر انجام داده..امسال...مهم نیست...وحتما قبل از عید انجام میشه و صادر هم میشه(پروانه هاتون)

دیاکو95

عضو جدید
سلام بر همه والا من مدارکم رو تحویل دادم. (استان آ. غ)

بالا