آزمون نظام مهندسی بهمن 94

انیشتن

عضو جدید
این دو تارو نزدم متاسفانه . کولر ابی جوابش بنظرم طولانی اومد نزدم . جوابایی که آقای انیشتین گذاشته بود رو درست بود با خودم که چک کردم غیر از همون دو تا که بالا اشاره کردم بقیه رو که بنظر سخت میاد میگم :
سوال 5 : گزینه 4
سوال 7 : گزینه 3
سوال 9 : گزینه 4 گرمایش همراه رطوبت زنی
سوال 10 : SFH
جسارتا من دختر هستم.

انیشتن

عضو جدید
این دو تارو نزدم متاسفانه . کولر ابی جوابش بنظرم طولانی اومد نزدم . جوابایی که آقای انیشتین گذاشته بود رو درست بود با خودم که چک کردم غیر از همون دو تا که بالا اشاره کردم بقیه رو که بنظر سخت میاد میگم :
سوال 10 : SFH
من انیشتنم نه انیشتین لطفا دقت فرمایید.

hamid_adventure

عضو جدید
کاربر محترم darya abi این دو تارو نزدم متاسفانه . کولر ابی جوابش بنظرم طولانی اومد نزدم . جوابایی که خانوم انیشتن !! گذاشته بود رو درست بود با خودم که چک کردم غیر از همون دو تا که بالا اشاره کردم حالا همه رو میگم : برطبق فرم A سوالات ......
سوال 1 تا 5 هم مث خانوم انیشتن درسته( بقیشونم درسته که اوردم پایین)
سوال 8 : گزینه 3 زدم خیلی شک دارم دوستان کی اینو زده ؟؟ دبی جرمی ثابت و دبی حجمی کاهش
سوال 10 گزینه 1 . SFH میشه 0.83 ( بار محسوس تقسیم به جمع دو تاش )
سوال 12 :گزینه 2. 20*12000 تقسیم بر 30000 میشه 8
سوال 13 :گزینه 3 - Q=1.08 * CFM * Dt یه جایگذاری ساده تو فرمول ضریب عملکرد چیلر نیاز نیس
سوال 15 : گزینه 4 . بالا اشاره کردم
گزینه 19 : گزینه 2 نقطه c
سوال 20 : گزینه 1
سوال 25 : گزینه 3 میشه من زدم 1
سوال 26 : گزینه 1 هر دو الزامی
سوال 27 : گزینه 4 - 15 متر
سوال 28 : گزینه 3 - 3 متر
سوال 30 : گزینه 2 - 1.2
سوال 31 : گزینه 1 - دو اندازه بزرگتر
سوال 32 : گزینه 3 - فاصله هوایی
سوال 34 - گزینه 3 ورودی به مخزن ذخیره
سوال 35 : گزینه 2 سه اینچ . اف دی یو میشه8 ضربدر 2 که تو جدول لوله مشترک هواکش و فاضلاب سه اینچ
سوال 36 : گزینه 1
سوال 37 : گزینه 3
سوال 38 :گزینه 4
سوال 40 : گزینه 1
سوال 41 : گزینه 3 ( واقعا مشکل بود دقت میخواست ) بالا حل کردم
سوال 43 : گزینه 2 - 21 cfm زدم . ( 0.1 ضربدر مساحت ) و یک تبدیل متر مکعب بر ثانیه به فوت مکعب بر دقیقه لازم داشت به 20.57 رسیدم که میشه گزینه 2 .
سوال 45 : گزینه 2 زدم منقطعه با توجه ب ساعت کاری بالای 10
سوال 46 : گزینه 1 میشه که من نزدم
سوال 47 : گزینه 4 ... گل سوالا بوود یعنی !!!!! که پست قبلی حل کردم .
سوال 49 : گزینه 2 متان
سوال 50 : گزینه 3 - اینم سخت بووود !!! 60 * ( Q = 1.08 * ( 9000 * 1.5 / 60 که دقیقا میشه 14580
سوال 51 : گزینه 2 که من 11.88 در اوردم همون 11.9
سوال 52 : گزینه 2 - نقطه B
سوال 53 : گزینه 4 - عینا سوال 6 آبان 93
سوال 55 : گزینه 3
از 55 تا 60 هم وقت کم اوردم نزدم 57 هم 4 میشده

دوستان یک ساعت طول کشید اینارو نوشتم هر جاش مورد داشت منو ب چالش بکشید.;) کلا 37 تا زدم یه دونه مطمئنا تا الان واسم اشتباه درومده . :confused:

انیشتن

عضو جدید
کاربر محترم darya abi این دو تارو نزدم متاسفانه . کولر ابی جوابش بنظرم طولانی اومد نزدم . جوابایی که خانوم انیشتن !! گذاشته بود رو درست بود با خودم که چک کردم غیر از همون دو تا که بالا اشاره کردم حالا همه رو میگم : برطبق فرم A سوالات ......
سوال 1 تا 5 هم مث خانوم انیشتن درسته( بقیشونم درسته که اوردم پایین)
سوال 8 : گزینه 3 زدم خیلی شک دارم دوستان کی اینو زده ؟؟ دبی جرمی ثابت و دبی حجمی کاهش
سوال 10 گزینه 1 . SFH میشه 0.83 ( بار محسوس تقسیم به جمع دو تاش )
سوال 12 :گزینه 2. 20*12000 تقسیم بر 30000 میشه 8
سوال 13 :گزینه 3 - Q=1.08 * CFM * Dt یه جایگذاری ساده تو فرمول ضریب عملکرد چیلر نیاز نیس
سوال 15 : گزینه 4 . بالا اشاره کردم
گزینه 19 : گزینه 2 نقطه c
سوال 20 : گزینه 1
سوال 25 : گزینه 3 میشه من زدم 1
سوال 26 : گزینه 1 هر دو الزامی
سوال 27 : گزینه 4 - 15 متر
سوال 28 : گزینه 3 - 3 متر
سوال 30 : گزینه 2 - 1.2
سوال 31 : گزینه 1 - دو اندازه بزرگتر
سوال 32 : گزینه 3 - فاصله هوایی
سوال 34 - گزینه 3 ورودی به مخزن ذخیره
سوال 35 : گزینه 2 سه اینچ . اف دی یو میشه8 ضربدر 2 که تو جدول لوله مشترک هواکش و فاضلاب سه اینچ
سوال 36 : گزینه 1
سوال 37 : گزینه 3
سوال 38 :گزینه 4
سوال 40 : گزینه 1
سوال 41 : گزینه 3 ( واقعا مشکل بود دقت میخواست ) بالا حل کردم
سوال 43 : گزینه 2 - 21 cfm زدم . ( 0.1 ضربدر مساحت ) و یک تبدیل متر مکعب بر ثانیه به فوت مکعب بر دقیقه لازم داشت به 20.57 رسیدم که میشه گزینه 2 .
سوال 45 : گزینه 2 زدم منقطعه با توجه ب ساعت کاری بالای 10
سوال 46 : گزینه 1 میشه که من نزدم
سوال 47 : گزینه 4 ... گل سوالا بوود یعنی !!!!! که پست قبلی حل کردم .
سوال 49 : گزینه 2 متان
سوال 50 : گزینه 3 - اینم سخت بووود !!! 60 * ( Q = 1.08 * ( 9000 * 1.5 / 60 که دقیقا میشه 14580
سوال 51 : گزینه 2 که من 11.88 در اوردم همون 11.9
سوال 52 : گزینه 2 - نقطه B
سوال 53 : گزینه 4 - عینا سوال 6 آبان 93
سوال 55 : گزینه 3
از 55 تا 60 هم وقت کم اوردم نزدم 57 هم 4 میشده

دوستان یک ساعت طول کشید اینارو نوشتم هر جاش مورد داشت منو ب چالش بکشید.;) کلا 37 تا زدم یه دونه مطمئنا تا الان واسم اشتباه درومده . :confused:
ریا نکن نوشتی.برارضای خداس.

انیشتن

عضو جدید
نه اومدیم که چک کنیم جوابامونو. . من با راه حل تشریحی نوشتم که دوستانم استفاده کنن .هدف هم در اومدن غلطاست . تو مغایرت ندیدی با جوابات؟
والل من یادم نمیاد سرجلسه چکارکردم فک کنم قبول نشم هفته دیگه امتحان دکترا دارم کلا ریختم بهم نظام آسون بود البته من س چهارروز خوندم .بی دقتی کردم.والا مغایرت که زیاده اما حوصله چک کردن ندارم چون جواب اصلی نظام نیومده بحث الکیه. سر اینا انشالله قبولی بزار کلید نظام بیاد بعد بشینین سوالارو دربیارین و بعضی سوالات رو اعتراض کنیم

chego

کاربر فعال
سلام خدمت دوستان عزیز
ایشالا همتون قبولین اگر هم خدای ناکرده بعضیاتون قبول نشدین ناراحت نباشین چون چیز زیادی از دست ندادین منکه تقریبا دو ساله قبول شدم هیچ خیری ازش ندیدم بجز حق عضویتی که دارم هر سال پرداخت میکنم که اینم اصلا خیر نیست

انیشتن

عضو جدید
سلام بچه ها کجایید چرا نمیاین اعتراض کنیم؟
سوال ۲۵ جدا از اینکه در کتاب به هر ۲ جواب اشاره کرده است صفحه ۸۷ مبحث شونزده و صفحه ۷۳مبحث شونزده، هردو تاش درسته بیش از پونزده درجه و کمتر از چهل وپنج درجه.نباید به این شکل مطرح میشد چون مانند این است که بگویم ۲۰ از ۱۵ بیشتر است و از ۴۵ کمتر است !!! خب معلومه هر ۲ درست هستند لطفا فرم اعتراض رو دانلود کنید و اعتراض کنید خواهشا.و همچنین سوال ۴۷ که متن سوال به نظرم ناقص بود چرا که باید درمتن اشاره ی به تهویه مکانیکی بدون بازیافت میشد ( نه فقط تنها کلمه بازیافت )

انیشتن

عضو جدید
دوستای تاسیسات مکانیکی لطفا سوالای زیر رو اعتراض بزنید تا نمره مثبنش به همه داده شه
در ضمن تا وقت اعتراض هست لطف کنید سربعتر نظرتونو بگید….
۱۴: سوال ناقص است و باید ضریب عملکرد راندمان چیلر داده شود
۲۱: گزینه های ۲و ۴ میتونن درست باشن و نمره ی این سوال باید به همه داده شه
۲۵: گزینه های ۳و۴ میتونن درست باشن و نمره ی این سوال باید به همه داده شه
۳۵: گزینه های ۱و۲ میتونن درست باشن و نمره ی این سوال باید به همه داده شه
۴۷: گزینه های ۲و۴ می تونن درست باشن و نمره ی این سوال باید به همه داده شه
۴۸: گزینه های ۱و۲ می تونن درست باشن و نمره ی این سوال باید به همه داده شه

انیشتن

عضو جدید
سوال 14ناقص است و باید ضریب عملکرد راندمان چیلر داده شود.۲۱: گزینه های ۲و ۴ میتونن درست باشن

سوال ۲۱ (تاسیسات مکانیکی)
با توجه به راه حل زیر گزینه ی ۲ هم می تواند درست باشد:
دبی هوا=۲۰۰۰ cfm
A=18*12/144=1.5 برحسب فوت مربع
V=2000/1.5= 1333fpm سرعت
با استفاده از جداول طراحی کانال قطر مدور ۱۶ اینچ برای کانال مورد نظر ۱۸*۱۲ می باشد.
سپس با استفاده از جدول محاسبه ی cfm و قطر در کانال مدور ۲۰۰۰cfm و قطر ۱۶ اینچ، افت ۰٫۳۲ به دست می آید.
سوال ۲۵ جدا از اینکه در کتاب به هر ۲ جواب اشاره کرده است صفحه ۸۷ مبحث شونزده و صفحه ۷۳مبحث شونزده، هردو تاش درسته بیش از پونزده درجه و کمتر از چهل وپنج درجه.نباید به این شکل مطرح میشد چون مانند این است که بگویم ۲۰ از ۱۵ بیشتر است و از ۴۵ کمتر است !!! خب معلومه هر ۲ درست هستند

۳۵
: گزینه های ۱و۲ میتونن درست باشن با توجه به جدول ص ۱۶۷، گزینه ی ۱ هم می تونه درست باشه،و نمره ی این سوال باید به همه داده شه و نمره ی این سوال باید به همه داده شه

همچنین
سوال ۴۷ که متن سوال به نظرم ناقص بود چرا که باید درمتن اشاره ی به تهویه مکانیکی بدون بازیافت میشد ( نه فقط تنها کلمه بازیافت( گزینه های ۱و۲ می تونن درست باشن و نمره ی این سوال باید به همه داده شه

سوال ۴۷ تاسیسات مکانیکی:
با توجه به ۱۴-۴-۲ مبحث ۱۴و۱۹ ص ۴۲ ، گزینه های ۲و۴ صحیح هستند.
سالن سینما فوت مکعب در دقیقه ۷٫۵ و ۴۰۰*۷٫۵=۳۰۰۰
توضیح متن سوال کافی نیست و اساسا استفاده از اطلاعات دو بحث برای حل یک تست صرفا با آوردن یک عبارت استفاده نکردن از سیستم بازیافت انرژی خصوصا در ترکیب مباحث ۱۴و ۱۷و ۱۹ که مغایرت هایی را دارندصحیح نیست و باعث گمراهی مهندسان خواهد شد. پس گزینه ی ۴ هم می تواند براساس مبحث ۱۹ صحیح باشد.

سوال ۴۸ تاسیسات مکانیکی:
اولا که عرض نوار در صورت سوال داده نشده و این اشکال اول این سوال است. ثانیا در کتاب هم در هیچ جایی اشاره به عرض نوار نکرده است. به هر حال اگر عرض نوار را ۵ cm بگیریم با توجه به راه خل زیر و گفته های کتاب، گزینه ی ۱ درست به دست می آید.
با نوارپیچی ۵۰%، مقدار پیشروی نوار در طول لوله برای n دور نوارپیچی برابر می شود با:
مقدار پیشروی نوار=۵ + (n-1)*2.5
۲٫۵ ضربدر N-1 به علاوه ۵
پس برای ۲۰ متر یا ۲۰۰ سانتی متر لوله طبق فرمول به دست امده داریم:
۲۰۰=۵ + (n-1)*2.5
پس N=799 دور نوار به دست میاید. چون محیط لوله برابر ۱۵٫۹۶ سانتی متر میشود، پس ۷۹۹*۱۵٫۹۶=۱۲۷٫۵ متر نوار لازم می شود،
حتی اگر طبق گفته ص ۴۸ مبحث ۱۷، در محل اتمام نوارپیچی سه دور دیکر هم بپیچانیم (و اگر منظور در دو سر لوله هم باشو و ۶ دور دیگر هم بپیچانیم) میشود مجموعا ۸۰۵ دور و جواب ۱۲۸٫۵ متر نوار به دست می آید که باز هم گزینه ی ۱ درست به دست می آید.
در کل این سوال دارای اشکالات زیادی است و باید نمره ی آن به همه داده شود.
بیاین تو این سایت اعتراض کنیم
http://www.civilweb.ir/دانلود-سوالات-آزمون-نظام-مهندسی-بهمن-94/#comment-1115

http://eeeng.ir/سوالات-و-پاسخنامه-تشریحی-آزمون-نظام-مه-3/#comment-2398

آخرین ویرایش:

انیشتن

عضو جدید
با سلام و احترام
در خصوص آزمون تاسیسات مکانیکی بهمن٩۴ (دفترچه A ) اینجانبان یعنی تعداد زیادی از شرکت کنندگانی که به شدت به دنبال استردادحق قبولی خود به دلیل نیاز فراوان به قبولی در این ازمون و کسب پروانه اشتغال هستیم نسبت به طرح سوالات و استاندارد نبودن سوالات و نبود وقت کافی برای این نوع سوالات اعتراض داریم و همچنین نحوه تغییرسبک طراحی آزمون و تکیه کردن به مباحث غیرمکانیکی حق دوستان و تحصیلکرده های شرکت کننده در این ازمون را به نحوزیادی ضایع و هدر داده است و با توجه به کلید اولیه اعلام شده که امید داریم تغییرات اساسی در ان (به جهت استرداد تضعیف حق صورت گرفته) صورت پذیرداین ازمون سر شار از ناامیدی برای همه ما بوده بدینوسیله از مسولین ذیربط خواهشمندیم نسبت به بررسی مشکلات ما در زمینه اعتراض به ازمون و یاحداقل به عنوان یک راه کارپیشنهادی کاهش نمره قبولی اقدامات لازم را مبذول فرمایید. ما برای قبولی در این امتحان هزینه کردیم اما با سوالات بسیار پیچیده در سر جلسه واقعا نا امید شدیم که چرا ما کشور مسلمانیم و بایس با یه امتحانی که امید جوانان به این امتحان است با طرح سوالات گنگ و ابهام پدیر بخواهیم با سرنوشتمان بازی کنیم.خواهشا به این اعتراضات رسیدگی کنید و مارا نا امید نکنید.امیدوارم صدای ما به گوش مسولین برسد.متن اعتراض به صورت زیر می باشد:
سوال (۱۴A) :)) سوال ناقص است.
سوال ۱۴ناقص است و باید ضریب عملکرد راندمان چیلر داده شود.
سوال (۲۱A) :))هم گزینه ۲و هم گزینه ۴ صحیح است . کلید نظام مهندسی برای این سوال که گزینه ۴ را انتخاب کرده، است .با وجود اینکه گزینه ۲ هم قطعا درست میابشد.
گزینه های ۲و ۴ قطعا میتوانند درست باشند سوال ۲۱ (تاسیسات مکانیکی)
در پاسخنامه گزینه ۴سازمان اعلام کرده است اما
با توجه به راه حل زیر گزینه ی ۲ هم قطعا می تواند درست باشد:
دبی هوا=۲۰۰۰ cfm
A=18*12/144=1.5 برحسب فوت مربع
V=2000/1.5= 1333fpm سرعت
با استفاده از جداول طراحی کانال قطر مدور ۱۶ اینچ برای کانال مورد نظر ۱۸*۱۲ می باشد.
سپس با استفاده از جدول محاسبه ی cfm و قطر در کانال مدور ۲۰۰۰cfm و قطر ۱۶ اینچ، افت ۰٫۳۲ به دست می آید.
این سوال دچار مشکل است. شما مرجع محترم رسیدگی کننده به اعتراض ،حتما اعتراضات زیادی که به این سوال شده است را در سایتهای علمی ومعتبر شنیده اید ویا اگر نشنیده اید احتمالا در همین متنها ی اعتراض به دستتان رسیده است.لطفا ترتیب اثر دهید.و اجازه ندهیدکه در اثر اشتباه سهوی پیش امده در طرح سوال توسط طراح محترم که قصد بالابردن سطح سوال(پیچاندن علمی که بنابر سنجش سطح علمی مهندسین صورت گرفته است) را داشته ولی به صورت سهوی ابهامی در سوال افتاده است و حتی گزینه صحیح وجود ندارد. حق ما مهندسان پایمال شود و لطفاحق از بین رفته را به ما برگردانید و رسیدگی کنید.
سوال (۲۵A ) : )) دوجواب صحیح دارد، کلید نظام مهندسی برای این سوال که گزینه ۳ را انتخاب کرده، است .با وجود اینکه گزینه ۴ هم قطعا درست میابشد.
سوال ۲۵ جدا از اینکه در کتاب به هر ۲ جواب اشاره کرده است صفحه ۸۷ مبحث شانزده و صفحه ۷۳مبحث شانزده، هردو تاگزینه ۳و ۴ درست می باشد. بیش از ۱۵درجه و کمتر از ۴۵ درجه. نباید به این شکل مطرح میشد و نشان میدهد دقت طراح سوال کم بوده است و شرکنندگان را دچار ابهام کرده است.چون مانند این است که بگویم ۲۰ از ۱۵ بیشتر است و از ۴۵ کمتر است !!! خب معلوم است که هر دو درست هستند.
شما مرجع محترم رسیدگی کننده به اعتراض ،حتما اعتراضات زیادی که به این سوال شده است را در سایتهای علمی ومعتبر شنیده اید ویا اگر نشنیده اید احتمالا در همین متنها ی اعتراض به دستتان رسیده است…لطفا ترتیب اثر دهید.
سوال (۳۵A ): )) دوجواب صحیح دارد، کلید نظام مهندسی برای این سوال که گزینه ۲ را انتخاب کرده، است .با وجود اینکه گزینه ۱ هم قطعا درست میابشد.
گزینه های ۱و۲ قطعا میتوانند درست باشند با توجه به جدول ص ۱۶۷، گزینه ی ۱ هم قطعا می تواند درست باشه، و نمره ی این سوال باید به همه داده بشود.
از نظر ما مهندسان و بدون شک تعداد مهندسینی که شاید از امکان اعتراض به کلیدها باخبر نباشند ولی هم عقیده با ما هستند این سوال مستحق اعتراض وحذف شدن می باشد!لطفا اجازه ندهید حق قبولی ما با ردشدن نابجا و در اثر اشتباه سهوی پیش امده در طرح سوال توسط طراح محترم که قصد بالابردن سطح سوال(پیچاندن علمی)را داشته ولی به صورت سهوی ابهامی در سوال افتاده است پایمال شود و حق از بین رفته را به ما برگردانیدلطفا رسیدگی کنید.
سوال :)۴۷A) ))جواب صحیح دو گزینه می باشد. کلید نظام مهندسی برای این سوال که گزینه ۴ را انتخاب کرده، است .با وجود اینکه گزینه ۲ هم قطعا درست میابشد.
همچنین سوال ۴۷ که متن سوال قطعا ناقص بود چرا که باید درمتن اشاره ی به تهویه مکانیکی بدون با

آخرین ویرایش:

usermop

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان محترم
جهت دریافت پاسخنامه تشریحی تاسیسات مکانیکی بهمن 94 و آزمون های قبلی تر لطفا از لینک های زیر استفاده بفرمائید .

با پاسخهای کاملا تشریحی و توضیحات مفصل در مورد هر سوال در آدرس زیرkara.sellfile.ir

tas_i_sat

عضو جدید
با سلام و احترام به تمامی مهندسان عزیز

جواب ها اعلام شد.
انشاالله شما سروران عزیز نیز قبول شوید.

سحرخیز

عضو جدید
خداروشکر قبول شدم من.
دوستانی که قبول شدن اگه دوست داشتن باهم تبادل اطلاعات کنیم.
ممنون

سلام تبریک میگم مهندس
یه سوال داشتم
شرایط دادن آزمون چیه ؟
من الان دانشجو فوق لیسانس ام ،پایان خدمت ندارم ،سال 91 فارغ التحصیل شدم و لیسانس سیالات بودم.
میشه منابعی رو که باید خونده بشه نام ببرید ؟
توی لیسانس باید درس های خاصی رو پاس میشده ؟
و اینکه من کی می تونم آزمون بدم ؟
ممنوون

احمد احمدی

عضو جدید
سلام تبریک میگم مهندس
یه سوال داشتم
شرایط دادن آزمون چیه ؟
من الان دانشجو فوق لیسانس ام ،پایان خدمت ندارم ،سال 91 فارغ التحصیل شدم و لیسانس سیالات بودم.
میشه منابعی رو که باید خونده بشه نام ببرید ؟
توی لیسانس باید درس های خاصی رو پاس میشده ؟
و اینکه من کی می تونم آزمون بدم ؟
ممنوون

سلام،ممنون دوست عزیز
برای شرکت در آزمون باید اول عضو نظام مهندسی استانتون بشین که یه سری مدارک میخواد که معمولا تو سایتشون میزنن.
درباره منابع هم من فقط مباحث نقررات ملی و سوالای سالهای قبل رو خوندم.
اگه سیالات بودین اکثر درسهایی که لازم هست رو پاس کردین.
موفق باشین

marsmahdi

عضو جدید
با سلام
امروز نتایج را دیدم.
ان شاالله شما عزیزان هم قبول شد باشید.
برای گرفتن پروانه اشتغال باید از قبل مهر داشته باشیم.

f-kazemi

عضو جدید
سلام به همه دوستان
1سوال داشتم
باتوجه به اعلام نتایج، بعد از قبولی در آزمون چه مراحلی باید طی بشه؟
و این روند رو چطور پیگیری کنیم؟

ahmadreza.gh

عضو جدید
سلام

سلام

جزوه تاسیسات مکانیکی ویژه آزمون شهریور 95

جزوه کامل تاسیسات مکانیکی (برای کسانی که فرصت مطالعه تمام کتاب های تاسیسات مکانیکی را ندارند) مطالب این جزوه برخلاف بقیه جزوه های موجود در اینترنت قدیمی نیست و مطابق با نکات و مطالب آخرین آزمون نظام مهندسی (شهریور 95) ویرایش شده است همچنین جزوه ای تضمینی که در آن قسمتهای مختلف درس همراه با حل تشریحی جدیدترین مثال ها از سوالات آبان 93 و مرداد 94 و بهمن 94 بعد از هر قسمت درس توضیح داده شده است.این جزوه با بقیه جزوه های موجود در اینترنت متفاوت است جزوه حاصل نکات مهم 4 منبع اصلی تاسیسات مکانیکی:کتاب تاسیسات مکانیکی طباطبایی،تاسیسات محمد مقیمان،جلد اول و دوم کتاب پیمان ابراهیمی می باشد (البته منظور از جلد اول ودوم کتب پیمان ابراهیمی دو کتاب نکات مهم و تشریح تاسیسات مکانیکی و سوالات سالهای قبل نیست بلکه دو کتاب مرجع کامل تاسیسات مکانیکی پیمان ابراهیمی جلد اول و دوم می باشد) این 4 کتاب بسیار حجیم اند و کسانی که شاغل اند و زمان کمی دارند فرصت مطالعه این ها را پیدا نمی کنند.این کتاب ها در سال های اخیرا بسیار مورد توجه طراحان آزمون قرار گرفته اند. به همین دلیل به تشریح و توضیح نکات مهم این کتاب ها در این جزوه پرداخته شده است همچنین نکات مهم این 4 کتاب حجیم همراه قسمتهای مهم دیگر تاسیسات مکانیکی همراه با حل مثال برای روشن شدن بهتر درس ارایه شده است.

(در ضمن جزوه تایپ شده است و دارای کیفیت بالایی می باشد).

برای تهیه به سایت زیر مراجعه نمایید:

آخرین ویرایش:

ahmadreza.gh

عضو جدید
سلام

سلام

حل تشریحی سوالات آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی

مرداد 94

بهمن 94

در این پاسخنامه تشریحی، حل تمامی سوالات ازمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی مرداد 94 و بهمن 94 به صورت تایپ شده و مجزا با کیفیت عالی همراه با توضیحات کامل آورده شده است.تمامی سوالات با استدلال و دلایل منطقی و راه حل کامل ارایه شده اند
برای تهیه به سایت زیر مراجعه نمایید:

آخرین ویرایش:
بالا