[ آزمون نظام مهندسی آبان 93 ] بررسی و گفتگو

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
به رسم ادب

سلام

در این تاپیک قرار هست در مورد ازمون نظام مهندسی که آبان ماه 93 بحث و گفتگو بشه .
دوستانی که در ادوار گذشته موفق شدند ، قبول بشن ، میخواییم که تجربیاتشون در اختیارمون بگذارند .

با تشکر:gol:

hamidshahsavandi

عضو جدید
سلام
بنده در خرداد امسال فقط در آزمون نظارت شركت كردم و خوشبختانه موفق شدم 44 سوال درست بزنم.
البته دو ماه قبل از آزمون به صورت فشرده خوندم. هيچ كلاسي از نظام براي آمادگي ازمون هم نرفته بودم در صورتي كه دوستانم رفته بودند و قبول هم نشدند.
براي من سر فصل بندي كتاب ها خيلي كمكم كرد.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام

من سال قبل، برای ازمون اسفند ماه که نظارت داده بودم ، با توجه به اینکه شاغل هستم از یک ماه قبلش به صورت پاره وقت یعنی حدود 3-4 ساعت در روز مباحث رو مطالعه میکردم و 10 روز مونده به آزمون ، مرخصی بودم و به صورت تمام وقت یعنی از صبح ساعت 8 تا شب ساعت 8 ( اونم تو کتابخونه:smile: ) به طور کلی مباحث رو خوندم . البته تست زنی رو هم فراموش نکردم و سه روز آخر فقط تست های سال قبل رو میزدم . نتیجه آزمون خیلی بهتر از تست هایی بود که میزدم .

اما برای خرداد ماه که اجرا دادم ، با توجه به اینکه کلیه مباحث تغییر کرده بود و البته تعداد مباحث اجرا بیشتر از نظارت هست ، باز هم همون روال قبلی رو پیش گرفتم و از 1.5 ماه قبل میخوندم و 10 روز اخر به صورت کاملا فشرده .

البته نکته ی مهمی که باید یادآور بشم این هست که من در هردو آزمون از "راهنمای کلمات " خیلی کمک گرفتم و سرعتم خیلی بیشتر شد . طوری که در هردو آزمون بالای 45 تا سوال رو زدم .

و این نکته رو هم بگم که کلاس امادگی و نرفتم و توکل به خدا و خوندن خودم باعث موفقیتم شد.

امیدوارم سایر دوستان هم ، تجربیاتشون رو بذارند .

با تشکر

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام بعضی از دوستام میگفتند که باید خوب مبحث ها رو بخونی بعدش درسهای تخصصی بعد آیین نامه ها رو بخونی. به نظرتون من چیارو بخونم که از همه مهمتر هست

سلام
برای نظارت و اجرا ، اولویت با مباحث هستش ، بعدش ایین نامه 2800 و بعد تحلیل سازه ها و مقاومت مصالح و در آخر نشریه55

اما برای ازمون محاسبات؛ مباحث ،فولاد ، بتن ، ایین نامه های طراحی و تحلیل سازه ها و مقاومت مصالح و طراحی پی

( ببین توی آزمون محاسبات ، علاوه بر تسلط بر مباحث ، باید تسلط کافی در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی داشته باشید .)

مانا باشید
:gol:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
ممنون خانم مهندس.

کدوم کلاس ها برم؟ شرايط ثبت نام رو چجوري هست؟

خانوم مهندس گل ،
من خودم کلاس آمادگی آزمون نظام مهندسی نرفتم ، چون هم توی محل کارم ، مدام با مباحث(مباحث پرکاربرد: مباحث 6 - 7 - 8 - 9 -10 - ایین نامه2800 ) کار میکردیم ، پس نیازی نمیدیدم و به نظر شخصی خودم ، خودتون بخونید بهتر میتونید نتیجه بگیرید
و
توصیه مهم اینکه تست های سال های قبل رو حتما بزنید و مرور کنید و چون آزمون جزوه باز هست ، میتونید حتی نمونه سوالات رو با خودتون ببرید سر جلسه امتحان ، چون احتمال سوال تکراری خیلی زیاد هست و در آخر آزمون ، اگر فرصت پیداکردید یه نگاهی بندازید ، شاید به کارتون بیاد .

یکی از مهمترین شرایط ثبت نام ، این هست که سنواتتون تا زمان ثبت نام کامل شده باشه .
مثلا اگه یکی فارغ التحصیل سال 90 هستش ، آبان ماه میتونه امتحان شرکت کنه .

برای کارشناسی = سه سال سنوات
ارشد=دوسال
و
دکتری = یک سال هستش .که باید تا زمان ثبت نام به حد نصاب رسیده باشه .

پاینده باشید :gol:

hamidshahsavandi

عضو جدید
با احترام به گفته هاي خانم مهندس. البته سرعت عمل خيلي مهمه و از همه مهمتر اميد به خدا داشتن. من تستهاي مهم سال قبل پاورقي تو ايين نامه ها مي نوشتم.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دست راستتون زیر سر من که میخوام برای پنجمین بار محاسبات امتحان بدم ، رمز قبولی من تو نظارت ( اون موقع ها با اجرا با هم بود ) توی روزنامه وار خوندن تمام کتاب ها بود .. بخصوص نیمه اول بتن ، فولاد ، ایمنی ، مصالح ، سازه بنایی و مبحث 11 ... با همینا شما 50% و میزنی قبولی

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
مواد آزمون ورود به حرفه‌ مهندسان(پايه سه) آبان ماه 93

مواد آزمون ورود به حرفه‌ مهندسان(پايه سه) آبان ماه 93

رشته عمران (محاسبات)

• مبحث ششم ( بارهاي وارد بر ساختمان )- (1392)
• مبحث هفتم ( پي و پي‌سازي )- (1392)
• مبحث هشتم ( طرح و اجراي ساختمان‌هاي با مصالح بنايي)- (1392)
• مبحث نهم ( طرح و اجراي ساختمان‌هاي بتن‌آرمه )- ويرايش چهارم، چاپ دوم(1392)
• مبحث دهم ( طرح و اجراي ساختمان‌هاي فولادي )- (1392)
• مبحث يازدهم ( طرح و اجراي صنعتي ساختمان ) - (1392)
• آئين‌نامه طراحي ساختمان‌ها در برابر زلزله ( استاندارد 2800- 84) ويرايش سوم
• اصول و مباني تحليل سازه‌ها (در حد اطلاعات عمومي و دانشگاهي) *
• مكانيك خاك- گودبرداري و سازه هاي نگهبان*

* براي موارد ذكر شده منابع معتبر موردنظر بوده و منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.

• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان مي‌باشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملّي ساختمان و ساير مدارك فني و يا جمله كتابهاي راهنماي مباحث، ملاك عمل مباحث مقررات ملّي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: به غير از ويرايش‌هاي ياد شده در مباحث مقررات ملّي ساختمان اشاره شده در فوق، براي ساير مدارك و منابع فني اعلام شده آخرين نسخه معتبر ملاك عمل خواهد بود.
•تذكر 4: اطلاع كامل از مباني محاسبات سازه و تسلط بر روابط اساسي طراحي و تحليل سازه ها ضروري است.

رشته عمران (نظارت)

•قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرائي آن (1390)
•مبحث اول ( تعاريف)- (1392)
•مبحث دوم ( نظامات اداري)- (1384)
•مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني)- (1392)
• مبحث ششم (بارهاي وارد بر ساختمان)- (1392)
• مبحث هفتم (پي و پي‌سازي)- (1392)
• مبحث هشتم (طرح و اجراي ساختمان‌هاي با مصالح بنايي)- (1392)
• مبحث نهم (طرح و اجراي ساختمان‌هاي بتن‌آرمه)- ويرايش چهارم، چاپ دوم (1392)
• مبحث دهم (طرح و اجراي ساختمان‌هاي فولادي)- (1392)
•مبحث يازدهم (طرح و اجراي صنعتي ساختمان)- (1392)
• مبحث دوازدهم (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا)- (1392)
• مبحث بيست و يکم (پدافند غيرعامل)- (1391)
• مبحث بيست و دوم (مراقبت و نگهداري از ساختمان‌ها)- (1392)
• راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمان‌هاي فولادي (بخش‌هاي نظارت و اجرا)- (1390)
• راهنماي قالب‌بندي ساختمان‌هاي بتن‌آرمه (1382)
• تحليل سازه‌ها و طراحي سازه‌هاي فولادي و بتني (در حد اطلاعات دانشگاهي و كلي)*
•روشها و جزئيات اجرايي ساختمان*
•گودبرداري و سازه هاي نگهبان*
•مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*

*براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
•تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان مي‌باشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملّي ساختمان و ساير مدارك فني و يا جمله كتابهاي راهنماي مباحث، ملاك عمل مباحث مقررات ملّي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
•تذكر3: به غير از ويرايش‌هاي ياد شده در مباحث مقررات ملّي ساختمان اشاره شده در فوق، براي ساير مدارك و منابع فني اعلام شده آخرين نسخه معتبر ملاك عمل خواهد بود.
.

رشته عمران (اجرا)

• مبحث دوم ( نظامات اداري)- (1384)
• مبحث سوم (حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )- (1392)
• مبحث چهارم ( الزامات عمومي ساختمان )- (1392)
• مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني)- (1392)
• مبحث ششم (بارهاي وارد بر ساختمان)- (1392)
• مبحث هفتم ( پي و پي‌سازي )- (1392)
• مبحث هشتم (طرح و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي)- ( 1392)
• مبحث نهم (طرح و اجراي ساختمانهاي بتن‌آرمه)- ويرايش چهارم، چاپ دوم(1392)
• مبحث دهم (طرح و اجراي ساختمان‌هاي فولادي)- (1392)
• مبحث يازدهم (اجراي صنعتي ساختمانها)- ( 1392)
• مبحث دوازدهم (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا)- (1392)
• مبحث هجدهم ( عايق‌بندي و تنظيم صدا)- (1390 )
•مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )- (1389)
• مبحث بيستم (علائم و تابلوها)- (1384)
• مبحث بيستم و دوم (مراقبت و نگهداري از ساختمان‌ها)- (1392)
• راهنماي قالب‌بندي ساختمانهاي بتن‌آرمه (1382)
• گودبرداري و سازه‌هاي نگهبان*
• راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخش‌هاي نظارت و اجرا)- (1390)
• روشها و مسائل اجرايي*
• مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم، شانزدهم و هفدهم مقررات ملّي ساختمان)
• قراردادها و شرايط عمومي و خصوصي آنها
• قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با مسئوليت مجري*
• قوانين صنعت بيمه و ماليات*
• مديريت ساخت و نظام برنامه‌ريزي و كنترل پروژه*
• قانون كار*
• ماشين آلات ساختماني*
•مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*

* براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان مي‌باشد.
• تذكر3: به غير از ويرايش‌هاي ياد شده در مباحث مقررات ملّي ساختمان اشاره شده در فوق، براي ساير مدارك و منابع فني اعلام شده آخرين نسخه معتبر ملاك عمل خواهد بود.

رشته نقشه برداري
• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه اجرائي آن –( 1390 )
• مبحث اول ( تعاريف )- ( 1392 )
• مبحث دوم ( نظامات اداري )-( 1384)
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )-( 1392 )
• دستورالعملهاي تيپ نقشه‌برداري ( نشريه شماره 119و 95 سازمان مديريت و برنامه‌ريزي )
• *متره و برآورد كارهاي نقشه‌برداري
• *نقشه‌برداري عمومي ( در حد اطلاعات دانشگاهي )
• *كاربرد روشها و دستگاههاي نقشه‌برداري در ساختمان‌سازي و شهرسازي
• *كاربرد عكسهاي هوايي و اطلاعات ماهواره‌اي در صنعت ساختمان‌سازي
• *تعيين موقعيت املاك
• *پياده كردن نقشه‌هاي طراحي شده ساختمانها، محل پي‌ها يا شالوده‌ها، ستونها، قوسها در ساختمان، هندسه ساختمان و معابر
• *گرايشهاي ميكروژئودزي ( جهت رفتارسنجي و كنترل سازه‌هاي سنگين )، فتوگرامتري كاربردي، سيستمهاي اطلاعات جغرافيايي( LIS , GIS ) در حد كاربردي
• *كنترل بر و كف در ساختمان‌سازي

* براي موارد ذكر شده منابع معتبر مورد نظر بوده و منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان ميباشد.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني و مباحث مقررات ملّي ساختمان اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

رشته ترافيك

• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه اجرائي آن -ويرايش 1390
• مبحث اول ( تعاريف )- ( 1392 )
• مبحث دوم ( نظامات اداري )- (1384 )
• *طراحي راههاي شهري
• *مطالعات برنامه‌ريزي حمل و نقل و ساماندهي ترافيك
• *مشخصات فني و اجرائي معابر
• *مهندسي ترافيك و ترابري
• *ايمني معابر
• *حمل و نقل همگاني

• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني و مباحث مقررات ملّي ساختمان اعلام شده ملاك عمل خواهد بود

رشته شهرسازي

• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه اجرائي آن - ويرايش 1390
• مبحث اول ( تعاريف )-ويرايش( 1392 )
• مبحث دوم ( نظامات اداري )-( 1384 )
• مبحث چهارم ( الزامات عمومي ساختمان )-( 1392)
• مبحث بيستم (علائم و تابلوها )-( 1384 )
• مبحث بيست و يکم (پدافند غير عامل )- ( 1391 )
• مصوبات شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران
• *اصول و مباني مديريت برنامه‌ريزي و طراحي شهري
• *روش‌ها و شيوه‌هاي مديريت برنامه‌ريزي و طراحي شهري
• *مسائل شهرسازي ايران اعم از مديريت برنامه‌ريزي شهري و طراحي شهري
• حقوق، قوانين، مقررات و آئين‌نامه‌هاي مربوط به شهرسازي كشور ( نظير قانون تغيير نام آباداني و مسكن به وزارت مسكن و شهرسازي، قانون تاسيس شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران، قانون شهرداريها، آيين‌نامه بررسي و تصويب انواع طرحها از سطح ملي تا محلي، مباحث عمومي حقوق شهري و مشابه)
• اطلاعات تكنيكي لازم در زمينه انواع طرحها و برنامه‌هاي شهرسازي ايران از سطح ملي تا محلي شامل طرحهاي آمايش، كالبد ملي، منطقه‌اي، ناحيه‌اي و محلي، هادي، جامع، ساختاري، تفصيلي، آماده‌سازي، شهرك‌سازي، شهرهاي جديد، طراحي شهري، نوسازي و بهسازي، توانمند سازي، طراحي تفكيك اراضي شهري، انطباق كاربري اراضي شهري، طراحي انطباق شهري ساختمانها و نظاير آن

• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني و مباحث مقررات ملّي ساختمان اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

منبع :www.inbr.ir

m.rahbarniya

عضو جدید
salam khanom mohandes khaste nabashin bebakhshin mozahem shodam man sale gabl az nezarat gabol shodam vali ejra gabol nashodam vaseye ejra nomone soal kame adam mimone chy bekhone mabahesam ziyade chon shaghelam vagt kam miyaram bekhonam pak mondam

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
salam khanom mohandes khaste nabashin bebakhshin mozahem shodam man sale gabl az nezarat gabol shodam vali ejra gabol nashodam vaseye ejra nomone soal kame adam mimone chy bekhone mabahesam ziyade chon shaghelam vagt kam miyaram bekhonam pak mondam[/QUOTE]

سلام خدمت دوست عزیز و تازه واردمون
خوش آمد بنده رو پذیرا باشید . ( ممنون میشم ، فارسی تایپ بفرمایید )

در مورد آزمون اجرا ، از اسفند 92 که این آزمون جدا از سایر آزمون ها برگزار میشه ، میتونید از نمونه سوالات استفاده کنید ، یعنی دو سری نمونه سوال.

ببینید ، در هر صورت شما باید مباحث رو مطالعه کنید و چه بهتر که از الان شروع کنید . آزمون اجرا ، تمام مباحث رو شامل میشه و اگر از الان شروع کنید به صورت روزنامه وار بخونید (حدود دو یا سه ساعت در روز )و بتونید تا حدودی مطالب مهم رو به ذهن بسپارید و در چند روز اخر هم مرور کلی داشته خیلی بهتر هست . البته توصیه مه برای آزمون اجرا ، استفاده از کلمات کلیدی هست . خیلی به درد بخور و سرعت بالا میبره .

با تشکر

pezhmanrahimi67

عضو جدید
سلام......دوستان معماری که کارشناسی ناپیوسته ان توروخدا جواب بدن.....امروز توی سایت مقررات ملی خواستم آزمون طراحی معماریو ثبت نام کنم error میده که با توجه به دستورالعمل آزمون سنوات کاردانی برای آزمون طراحی معماری قابل محاسبه نمی باشد!!!......یعنی چی؟؟؟.....از یکی از دوستان پرسیدم گفت باید تیک کاردانیو برداری!!!....اگه این کارو بکنم مشکلی واسم پیش نمیاد؟؟....بعدا بهم گیر نمیدن؟؟؟؟ نظارت و اجرا رو ثبت نام کردم تیک کاردانیم زدم مشکلی پیش نیومد!!!...این چرا گیر داده؟؟؟....مدرکمم مهندسی تکنولوژی معماریه.....

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام......دوستان معماری که کارشناسی ناپیوسته ان توروخدا جواب بدن.....امروز توی سایت مقررات ملی خواستم آزمون طراحی معماریو ثبت نام کنم error میده که با توجه به دستورالعمل آزمون سنوات کاردانی برای آزمون طراحی معماری قابل محاسبه نمی باشد!!!......یعنی چی؟؟؟.....از یکی از دوستان پرسیدم گفت باید تیک کاردانیو برداری!!!....اگه این کارو بکنم مشکلی واسم پیش نمیاد؟؟....بعدا بهم گیر نمیدن؟؟؟؟ نظارت و اجرا رو ثبت نام کردم تیک کاردانیم زدم مشکلی پیش نیومد!!!...این چرا گیر داده؟؟؟....مدرکمم مهندسی تکنولوژی معماریه.....

با سلام
کارشناسی تکنولوژی معماری نمیتونه توِ آزمون طراحی شرکت کنه
.

pezhmanrahimi67

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون.......ولی دوستای دوره کارشناسی خیلیاشون شرکت کردنو قبولم شدن......راهنمای ثبت نام به صراحت گفته کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری و کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری اگه تمام درسای کمیسیون هم ارزیو پاس کرده باشن میتونن تا پایه دو هم ارتقا بگیرن........طبق کدوم مصوبه تکنولوژی معماری نمیتونه آزمون طراحی شرکت کنه؟؟

mohammad.elmi

عضو جدید
سلام.من نظارت خرداد قبول شدم دوسوال دارم
1.اين برگه سنوات و بايد فقط مهندس پايه 1امضا كنه؟يا پايه2هم ميتونه
2.بالاي اين فرمها تحقيق هم ميشه؟راستي آزمايي منظوره
3.كسي كه از دوره دانشجويي كارميكرده اين رو ميتونه جزء سنواتش بياره
اين كه شد سه سوال؟
شما به 2سوال از3سوال پاسخ درست بديد قبول

hotcloob

عضو جدید
سلام سنواتش فرمالیتس فقط باید امضا باشه چه شرکت گرید دار چه مهندس،کسی دنبال راست آزمایی هم نیست ،خیالت راحت

mohammad.elmi

عضو جدید
سلام سنواتش فرمالیتس فقط باید امضا باشه چه شرکت گرید دار چه مهندس،کسی دنبال راست آزمایی هم نیست ،خیالت راحت

سلام .ممنون از راهنماييت
2تا سوال ديگه هم دارم
1.دفاترمهندسي هم ميتونند امضاء كنند
2.شما كه هم شهري هم هستي آشنا نداري يه پولي بگيره برام امضاء كنه
پيشاپيش به خاطر زيرپا گذاشتن شرافت مهندسي وطرح چنين مساله اي معذرت ميخوام
اما چه كنم سيستم دوست داره دروغ بشنوه وگرنه من بيش از3سال كاركردم اما اكثرا پايه3والبته بيشترمستقل كاربرداشتم

hotcloob

عضو جدید
سلام .ممنون از راهنماييت
2تا سوال ديگه هم دارم
1.دفاترمهندسي هم ميتونند امضاء كنند
2.شما كه هم شهري هم هستي آشنا نداري يه پولي بگيره برام امضاء كنه
پيشاپيش به خاطر زيرپا گذاشتن شرافت مهندسي وطرح چنين مساله اي معذرت ميخوام
اما چه كنم سيستم دوست داره دروغ بشنوه وگرنه من بيش از3سال كاركردم اما اكثرا پايه3والبته بيشترمستقل كاربرداشتم

نه متاسفانه آشنا ندارم اما شرکت گرید دار شاید بتونم براتون پیدا کنم بتونم

myesta

عضو جدید
سلام دوستان
من اولین دوره ای هست که میخام آزمون نظام برای رشته معماری بدم.
دوستان آیا استفاده از کلید واژه ها رو توصیه میکنید؟
بنظرتون از کجا تهیه کنم مطمئن تر هست؟
ممنونم دوستان

mohammad.elmi

عضو جدید
سلام بر همه دوستان
خسته آزمون ها نباشید:biggrin:
من به اجرا خیلی امیدوارم ولی محاسبه 32تابیشتروقت نکردم بزنم
چون باراولم بود1ساعت اول وازدست دادم گیردادم به چندتا سوال فولاد حسابی کم آوردم
امیدوارم همگی موفق باشید

rose_Sefid

عضو جدید
محاسبات خيلي سخت و زمان بر بود سوال جان پناه بيمارستانم جواب ميشد 4.41 كه تو گزينه ها نبود اون ضريب Cb هم نقطه صفرو نداده بودن

mehrdad_pamad

عضو جدید
با سلام
من فارغ التحصیلی 91.12 هستم
کی میتونم ثبت نام کنم و برم عضو نظام مهندسی بشم.میخوام برای بار اول نظارت شرکت کنم.در طی سال چند بار این آزمونها برگزار میشه
باتشکر

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام خدمت همه دوستان
بالاخره آزمون نظام مهندسی آبان ماه هم برگزار شد ، با توجه به اینکه این امتحان پنجشنبه و جمعه برگزار شده است ، سوالات این آزمون را در تایپیک [ آرشيو سوالات آزمـــون نــظام مهندسي _ عمـــران ] خدمت دوستان عزیز قرار میدهیم ، امیدواریم مورد عنایت دوستان قرار بگیرد ، درضمن دوستانی که دراین آزمون شرکت کردند ، پاسخ های خودشان را قرار بدهند تا در این مورد بحث و تبادل نظر صورت بگیرد .

با نهایت تشکر
:gol:

rezha0064

عضو جدید
با سلام خدمت تمامي مهندسين عزيز
اين دوره از آزمون نظام مهندسي هم برگزار شد. انشاالله تمامي دوستان عزيز كه شركت كردند حد نصاب قبولي رو كسب كنند.
دوستان سوالات محاسبات رو سايت ها اومده. اگه كسي پاسخ سوالات رو داره لطفا بزاره تا ديگران هم استفاده كنند.ممنون

rose_Sefid

عضو جدید
محاسبات خيليييييي سخت و زمان بر بود :( :( مخصوصا فولاد من 37 تا زدم ولي گزينه ها بقدري بد بود كه اصلا نميتونم بگم خوب بود يا بد خدا كنه قبول شم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا